le Communie...! Koifarm Goshiki Mutsaers-Claessens De Biggelarij ’t stokske De Bienekebolders zet de deuren weer open Weekend- en vakantiemedewerkers Muziekfestijn KPJ Udenhout op 27 en 28 maart Medewerkster bar/bediening (fulltime) Vakkundig vijveradvies Breed assortiment vijvervissen: (diverse maten) Uniek filtersysteem via moerasgedeelte (geen filters en pompen meer schoonmaken) 1 i PARTYVERZORGING Ter versterking van ons team zijn wij op zoek naar: Dit alles presenteren wij u in een mooie, natuurlijke omgeving met meerdere showvijvers, diverse filtersystemen in werking, zodat u de resultaten in de praktijk kunt zien. voor diverse keukenwerkzaamheden Leeftijd vanaf 16 jaar Openingstijden: Maandag gesloten; Di./woe./don./vrijdag 10.00 tot 20.00 uur Zaterdag 9.00 tot 17.00 uur winden Shubinkin Red Cap Sluierstaart Goudvis Japanse Koi Euro Koi Div. steur Aanleg en onderhoud vijvers Helder en gezond vijverwater Oirschotseweg 48 5066 CJ Moergestel Tel. (013) 513 2341 Mobiel: 0620 - 062336 Kaartverkoop In de voorverkoop kosten de kaarten zowel voor de zaterdag als de zondag f 20,- per stuk. Op 27 en 28 maart betalen bezoekers aan de kassa f 27,50 voor een toegangsbewijs. Kaarten zijn in de voorverkoop verkrijgbaar bij Boerenbond Moergestel. V.O.F. Vossenhol 25A, 5084 HJ Biest-Houtakker, Tel. 505 2331 GRATIS THUISBEZORGD IN DE REGIO! café - restaurant - speeltuin Zandstraat 1 - 5066 CA Moergestel tel. 013 - 513 1385 Testen vijverwater d.m.v. electronische meetapparatuur Vïjverplanten'. moerasplanten - zuurstofplanten (ruime sortering) Uw kind wordt tussen augustus 1999 en juli 2000 vier jaar en bereikt daarmee de leeftijd waarop het kan worden toegelaten tot de basisschool. Door middel van dit schrijven willen wij u informeren over het openbaar onderwijs in zijn algemeen heid en de openbare basisschool “De Bienekebolders” in het bijzonder. Daarnaast willen wij u op de hoogte brengen van de mogelijkheden om onze school te bezoe ken tijdens de informatieavond en de open dag. Voor reactie kunt u bellen naar Café-Restaurant ’t Stokske, tel. 013-513 1385. Voor heerlijke HORS D’OEUVRES BORRELHAPJES BAVAROIS Enz. enz. KPJ organiseert ’Udenhout Onder Zeil’ Op 27 en 28 maart organiseert KPJ Udenhout een groot muziekfestijn in een grote feesttent op het KPJ-terrein aan de Kreitenmolenstraat in Udenhout. Het evenement draagt de titel ’Udenhout Onder Zeil’. Het programma van zaterdag is voor een belangrijk deel gericht op een jeugdig publiek. Er staan die dag optre dens op het programma van Tittn, T-Spoon en 2 Brothers on the 4th Floor. Op zondag komen mensen in verschillende leeftijdscategorieën aan hun trekken. Op de affiche van die dag staan de Showtime band, Bert Heerink en Close II you. Het weekend wordt op zijn Brabants afgestoten door Ria Valk, Ame Jansen en Arie Rtbbens. De tent biedt beide dagen plaats aan maximaal 2500 bezoekers. KPJ Udenhout opent met Udenhout Onder Zeil het seizoen van de grote (buiten)eve-ne- menten in deze regio. Het is natuurlijk niet uit gesloten dat het eind maart nog vrij koud zal zijn. Daarom wordt door de organisatoren ge zorgd voor een tent, die verwarmd zal worden. De betreffende feesttent heeft een afmeting van 55 X 32 meter. Daarin wordt een podium geïn stalleerd van 20 X 6 meter. Op dat podium pas seren verspreid over twee dagen verschillende toonaangevende artiesten en formaties de re vue. Alle acts zijn door KPJ geboekt in samen werking met Entertainment Management- buro La Promesse in Oisterwijk. Gastheer op beide dagen is Walter Vermeer. Hij geniet onder meer bekendheid als zanger/pre- sentator tijdens het Groots Festival van het Levenslied in Tilburg en in de bekende bier- hal tijdens de Tilburgse Kermis. Walter Ver meer zal het programma tijdens Udenhout On der Zeil op deskundige wijze en met de van hem bekende gedrevenheid aan elkaar praten. Daarnaast zal hij zijn zangkwaliteiten met de nodige regelmaat tentoonspreiden. Basisschool kiezen? Let eens op het Open baar Onderwijs!’ Het openbaar onderwijs wordt niet vanuit één bepaalde opvatting of levensovertuiging gege ven. Dat mag zelfs niet. Er wordt aandacht be steed aan alle waarden, zoals die in de Neder landse samenleving voorkomen, zonder dat er een bepaald onderscheid gemaakt wordt. Openbare scholen bieden de ouders de moge lijkheid om hun kinderen lessen in godsdienst- of humanistisch vormingsonderwijs te laten volgen binnen de normale schooltijd. Verder wordt er les gegeven in kennis van allerlei we reldgodsdiensten en levensbeschouwelijke overtuigingen, zonder ergens een voorkeur voor uit te spreken. Naast deze algemene ken merken van openbare scholen, verschilt de uit werking per openbare school. Veel scholen hebben moderne inzichten in hun onderwijs systeem opgenomen. Zo heeft “De Bienekebol ders” gekozen voor een specifieke manier van opvoeding en onderwijs door het toepassen van principes van “het ErvaringsGericht Onder wijs” (EGO). Betrokkenheid; het criterium voor goed on derwijs!! Als je de school binnenloopt zie je allerlei hoe ken die uitnodigend zijn ingericht. Kleuters kopen rijst en macaroni in de winkelhoek. Er wordt geteld en gewogen. In de lees-schrijf- hoek zijn kinderen woorden aan het oefenen met flanelbordletters. In de bovenbouw zijn kinderen in de rekenhoek aan het uitrekenen hoeveel kubieke meter zand er in de zandbak moet dat als ondergrond gaat dienen voor het nieuw te plaatsen speeltoestel. Kinderen wor den steeds uitgenodigd plannen te maken en deze uit te voeren. Er wordt geleerd uit activi teiten, materialen en boeken, maar de opgeda ne kennis wordt ook toegepast. De leerkracht speelt en werkt mee. Hij kijkt, luistert en praat met kinderen. Hij weet wat er in de kinderen omgaat, overlegt met kinderen en collega’s en komt met een aanbod, zodat ér elke dag iets uitdagends te beleven valt. Kinderen die niet gemotiveerd zijn tot leren of die moeite heb ben met bepaalde onderdelen van de leerstof, krijgen een duidelijke structuur aangeboden, krijgen speciale aandacht en een aangepast pro gramma. Kinderen zitten met rode oren te werken, kun nen in de pauze niet stoppen en zijn vol over gave bezig. Spelen en werken met betrokken heid zorgt voor optimale ontwikkeling en le ren. Kinderen die snel kunnen, mogen snel gaan; kinderen die moeite hebben, krijgen extra hulp; en kinderen die zich normaal ont wikkelen doen dat vanuit hun belangstellings- wereld. Binnen het ErvaringsGericht Onderwijs krij gen kinderen de kans om initiatieven te ne men, bedenken ze zelf en samen met anderen oplossingen, leert het kind zich te interesseren in andere mensen en de wereld, voelt het kind zich gewaardeerd en doet het de dingen met plezier. Informatie-avond en open dag. Kiezen kunt u het beste als u zich laat infor meren door gesprekken aan te gaan met ande re ouders en zeker ook door de aanwezige scho len te bezoeken. Daarom organiseren wij voor u een informatie-avond én een open dag. U kunt van belde of van één van de twee moge lijkheden gebruik maken. Ze hebben echter ieder een verschillend karakter en sluiten op elkaar aan. De informatie-avond is bedoeld om in alle rust kennis te maken met hét gebouw, de mensen en de manier van werken. Het team een aantal ouders van de ouderraad en de medezeggenschapsraad zijn aanwezig om u een inleiding te geven op ons onderwijs, om u rond te leiden en met u persoonlijk in gesprek te gaan. De volgende dag staan de deuren van de school voor u open. Ook dan zijn er ouders aanwezig die u opvangen, een kopje koffie aanbieden en eventueel uw kinderen opvangen. Een groepje leerkrachten en de directeur zijn beschikbaar voor een rondleiding door de groepen en een persoonlijk gesprek. U kunt tijdens het bezoek aan de groepen zien hoe de kinderen spelen en werken, sfeer proe ven en aan het einde van de rondleiding in ge sprek gaan met kinderen van de bovenbouw. Van hen verneemt u wat ze van de school vin den, hoe ze leren en vooral wat ze allemaal ge leerd hebben. U krijgt ook te horen hoe de kin deren van “De Bienekebolders” het doen in het voortgezet onderwijs en hoe de resultaten zijn. De informatie-avond wordt gehouden op maandag 22 maart a. s. op school aan de Bos straat 1 van 20. 00 uur tot 22. 00 uur. De open dag wordt gehouden op dinsdag 23 Programma Zaterdag 27 maart van 20:00 tot 01:00 uur: Titt’n, T-Spoon en 2 Brothers on the 4th Floor Zondag 28 maart van 15:00 tot 22:00 uur: Showtime band, Bert Heerink, Close II You, Ria Valk, Ame Jansen en Arie Ribbens Verder zorgt Disco/Radio Fantasy FM op bei de dagen voor de muzikale omlijsting. maart a.s. Om de school in bedrijf te zien kunt u binnenwandelen tussen 9.00 uur en 12.00 uur en 12.30 uur en 14.30 uur. Daarna kunt u terecht tot 18.30 uur voor een rondlei ding, aanmelding of persoonlijk gesprek. Aanmelding Mocht u besluiten om uw kind op onze school aan te melden dan kan dat door tijdens de in formatie-avond of de open dag een inschrijf formulier mee te nemen. U vult het formulier thuis in en geeft het op een later tijdstip op school af U kunt de aanmelding ook op de open dag afwerken. Samen met een u ten dienste staande ouder of leerkracht kunt u het formu lier invullen. Verder kunt op elke werkdag uw kind op school komen aanmelden. Er is altijd iemand aanwezig die u te woord kan staan. Wenst u een persoonlijk gesprek bij de aanmel ding dan kunt u het beste een afspraak maken met de directie. Wilt u een dagdeel meedraaien, dan is een afspraak ook wenselijk. U bent dus van harte welkom op Bosstraat 1. Bestuur, ouders, kinderen en team van open bare basisschool “De Bienekebolders” PAGINA 7 w ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 17 MAART 1999

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 7