r, Ik spaar tegenwoordig mijn telefoon.' MooTgest&b-NLouws' on do Unt& z-. i 3,5% rente' Concert door docenten van de Tilburgse Dans- en Muziekschool In Memoriam Jan van Kerkoerle Vervolg op Twern- enquête over buurtsignalen Achil ’87 Een vijver zo helder als bronwater PAASPOP 1999!!! 99 Rabobank f Rabo TeleSparen. Met de minste moeite een hoge rente. De liefde voor ons vak is alleen maar in üw voordeel! Bestuur en leden, Politie Honden Vereniging ’De Veiligheid’ Moergestel Rabobank Moergestel, Raadhuisstraat 9, (013) 513 6373 Oisterwijkseweg 43 Tel. 513 2268 Voor eventuele vragen of advies kunt u con tact opnemen met Koifarm Goshiki, Oirschotseweg 48,5066 CJ Moergestel. Tel.: 013-513 2341, mobiel 0620-062336. 1 0800-0502 Op zondag 21 maart a.s. geven docenten van de Tilburgse Dans- en Muziekschool het jaar lijkse docentenconcert. Het optreden vindt plaats in het CenakelCe- nakel 1 in Tilburg om 15.00 uur en wordt her haald om 20.00 uur in de aula van scholenge meenschap Durendael, van Kemenadelaan 5 in Oisterwijk. Beide concerten zijn gratis toe gankelijk. Op het programma staan o.a. werken van Schu mann, Stoop, en Saint Saëns. Op woensdag 10 maart j.l. kregen we het droevige bericht dat onze sportvriend de heer Jan van Kerkoerle overleden was. Jan was al een dikke veertig jaar lid van onze vereniging en waar hij diverse func ties bekleedde. Op Jan kon je echter altijd een beroep doen voor verenigingsactivi teiten en andere werkzaamheden en klus jes voor de vereniging. Onlangs nog ontving Jan de zilveren leg penning van de KNPV voor zijn veertig jarig lidmaatschap. Jan was een hondenkenner en sportman in hart en nieren. Van zijn ervaring en ken nis konden wij allemaal ontzettend veel opsteken. Bij deze wensen wij zijn vrouw en de kin deren en kleinkinderen ontzettend veel sterkte toe bij het verlies van man, vader en opa. Wijkenberaad over knelpunten in de buurt: De enquête over knelpunten in de buurten van Oisterwijk, Moergestel en Heukelom heeft maar liefst 115 reacties opgeleverd. Veel men sen hebben deze kans aangegrepen om aan te geven wat zij zelf graag verbeterd willen zien in hun straat of buurt en op welke manier. Diverse concrete knelpunten en wensen zijn naar voren gebracht en mensen hebben goede ideeën over mogelijke oplossingen. Opvallend veel mensen, zo’n 70 procent, gaf aan graag deel te willen nemen aan een wijkenberaad over deze knelpunten. Dat er van alles leeft in de diverse wijken en mensen er wat voor over hebben om hun buurt nog veiliger en plezieriger te maken, blijkt wel uit de eerste enquête-gegevens. In maart wordt in 4 wijkcentra een wijkenbe raad gehouden waarvoor deze belangstellenden een uitnodiging hebben ontvangen. In de vorm van een wijkpanel wordt de lijst individuele knelpunten met mogelijke oplossingen aan hen voorgelegd. Zo ontstaat een gemeenschap pelijke en verbeterde lijst knelpunten en wen sen per wijk. Eind maart worden deze en andere gegevens gebundeld en op een nog te bepalen dag gepre senteerd aan het nieuwe college van burge meester en wethouders die om deze enquête hebben gevraagd. Een werkboek Buurtsigna len Oisterwijk, Moergestel en Heukelom voor hen en vele andere partijen die bij kunnen dra gen om het wonen en leven in deze gemeente nog fijner te maken. Welzijnsorganisatie de Twern Zondag, 21 maart 1999 organiseert atletiekver eniging ACHIL ’87 haar jaarlijkse individuele tijdloop op de atletiekbaan “De Roodloop” aan de Uranusstraat te Hilvarenbeek. Er kan tussen 10.00 uur en 12.00 uur gestart worden. Om de minuut start een loper en wan neer men niet graag alleen loopt kan de afstand vanzelfsprekend met meerderen tegelijk wor den afgelegd. De afstanden bedragen voor de jeugd (t/m ju nioren C) 1 km en voor volwassenen 5 km. Deze tijdloop wordt geheel op de atletiekbaan gelopen en kan dus van nabij worden gevolgd. Inschrijving vindt plaats in het clubhuis van Achil ’87 (aan het parcours, Uranusstraat te Hilvarenbeek); eventuele voorinschrijving kan geschieden via het telefoonnummer: 505 1897. De deelnemers worden ingedeeld volgens de KNAU-norm. Deelname is uiteraard op eigen risico. Kosten van deelname bedragen voor de jeugd f. 2,00 en voor volwassenen f. 5,00. De prijsuitreiking is om omstreeks 12.30 uur in het clubhuis. Onze tuin is tegenwoordig een verlengde van de huiskamer, waar je rust zoekt na een druk ke werkdag. Water is een belangrijk rustge vend element geworden in de tuin van deze tijd, maar vaak geeft dit problemen. De vij ver is niet zo helder als bronwater, maar een bron van ergernis. Draadalg en zweefalg ont sieren de vijver, vaak zo erg dat je de vissen niet meer kunt zien zwemmen. De helderheid van de vijver is van vele facto ren afhankelijk. Biologisch evenwicht is erg belangrijk. Dit vraagt vakkennis en regelma tig bijsturen van de waarden van het vijverwa ter. Daarom is regelmatig testen van het vij verwater erg belangrijk. Wij hebben hiervoor de juiste vakkennis en de juiste apparatuur. Ook voor de gezondheid van uw vissen is dit erg belangrijk. Ook weersom standigheden hebben invloed op de waarden van het water en ook de hoeveelheid voer die u de vissen geeft. Een juiste keuze van waterplan ten en een filtersysteem passend bij uw vijver is van groot belang om tot een goed biologisch evenwicht te komen. Een combinatie van deze factoren is essentieel voor een blijvend helder en gezond vijverwater. Zonder toevoeging van allerlei chemische middelen. Wij hebben hiervoor de oplossing in de vorm van natuurlijke filtering door middel van een moerasgedeelte bij de vijver. Filtering via een moerasgedeelte geeft het beste en natuur lijkste resultaat, deze toepassing is in iedere vijver mogelijk, ook in reeds bestaande vij vers. Wij passen een uniek systeem toe met als re sultaat een vijver zo helder als bronwater, ge heel op natuurlijke basis. (Zonder onderhoud.) Dit wil zeggen geen filter of pomp meer schoonmaken. Ook voor de kleinere vijvers kunt u een goed resultaat behalen door de combinatie van een mechanisch biologisch filter. Belangrijk hier bij is ook de balans tussen vijvervoorwaarden (grootte, diepte, etc.) en de soorten en aantal len vissen. Wij hebben diverse filtersystemen getest op vijvers met verschillende grootten en diepten, met een grote verscheidenheid aan vissen. Dit alles kunnen wij u presenteren in een mooie natuurlijke omgeving en u kunt de di verse filtersystemen in werking zien. Wij be studeren zowel in de zomer als in de winter het gedrag van de vissen en testen regelmatig de waarden van het water van onze vijvers. Nog amper 3 weken en dan zitten we weer mid den in het Paasfeest van dit jaar 1999. Een moment van bezinning, maar ook van vreugde! ’t Kwartierke wil het jaarlijkse Paas feest vooral in het teken van vreugde en genot beleven, en wel in de vorm van het jaarlijkse terugkerende Paaspop-spektakel in Schijndel. Dit popgebeuren staat al jaar en dag bekend als het eerste grootschalige popfestival, en het wordt steeds groter, dat in het lopende jaar in Nederland plaatsvindt. Zoals gewoonlijk organiseert ’t Kwartierke dan het vervoer per bus naar en terug van de plaats van het festivalterrein in Schijndel. Het schijnt dat het totale popgebeuren 2 da gen telt, namelijk op zaterdag 3 april en Eerste Paasdag 4 april, maar ’t Kwartierke regelt al leen het vervoer op Eerste Paasdag 4 april! Om jullie alvast een greep uit het muziekaan bod die dag te geven komen hier alvast de vol gende klinkende namen van bands die op Paas- pop 4 april 1999 zullen optreden: Firebirds, Skik, Postmen, Toy Dolls, The Gathering, Undeclinable Ambuscade, Voodoo Glow Skulls, DJ’s Horny B-Twins, Boyd Small, enz. Belangrijk voor diegenen die mee willen op geven bij Bart de Laat (jr.), telefoon: 513 3165. Om 13:00h verzamelen bij cafe de Klaore, kos ten bus heen en terug f 15,-. ZELF VOOR ENTREEKAARTJES ZOR GEN!!! (te verkrijgen bij platenzaken, VW-kantoren en postkantoren in de buurt) Dan is er nog voor de wat jongere jeugd in Moergestel en omstreken het volgende te melden: - zaterdagmiddag 20 maart: skeelermiddag vanaf 14:00h - zaterdagavond 27 maart: disco avond vanaf 19:00h - woensdagavond 31 maart: bezoek van de ’pop-bus’ vanaf 19:00h Dit alles vindt plaats in en bij d’n Tob, Bos straat 1b. Volgende week verschijnt de ’Lente-special’ van ’Moergestel-Nieuws’. Zoals elk jaar bieden wij onze adverteerders daarin ’n halve pagina aan tegen ’n speciale voorjaarsprijs. Wanneer we uw advertentie op tijd aangeleverd krijgen voor de ’Lente-special’ dan kunnen we er ook de tijd aan besteden en uw advertentie een lente-achtig karakter meegeven. Neem contact met ons op (tel. 513 2268) over uw wensen en onze mogelijkheden... eventueel met (’n ook al weer voordelige) steunkleur. Haal samen met ’Moergestel-Nieuws’ uw (toekomstige) klanten uit de winterslaap en stap met ons vrolijk de lente in!!! F PAGINA 5 ’MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 17 MAART 1999 Mireille Vrijhoef (28) Mireille spaart vooral vobr onverwachte dingen, zoals laatst toen haar koelkast ermee ophield. Met Rabo TeleSparen profiteert u direct van een hoge rente. Want het is een makkelijke én snelle manier van sparen: per telefoon. Binnen enkele seconden zijn uw overboekingen verwerkt. Zowel naar de RaboTeleSpaarrekening als weer terug naar uw Rabo Betaalrekening. 24 uur per dag, zonder formulieren, zonder bezoekjes aan de bank. Wilt u meer weten, belt u dan gratis 0800-0502. Maar u kunt ook even bij ons binnenlopen. Rentevergoeding geldt vanaf een saldo van f500. Wijzigingen voorbehouden. Rabo TeleSparen is een spaarrekening voor particulieren. per 20 januari 1999 dagelijks van 07.00-22.00 uur ->S| F.-< i

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 5