Wie heeft geschikte foto’s voor het boek? Algemeen Belang weer buitenspel in coalitie 200e Uitzending MTV Drukbezochte receptie voor Pieter Burgers Donderdag 25 maart 19.00 uur: WOENSDAG 17 MAART 1999 - 24e Jaargang - Nr. 1041 AvdW Millenniumboek Heukelom- Moergestel-Oistenvijk H.H. Adverteerders... Volgende week verschijnt de Lente- krant van 'Moergestel-Nieuws'... Reageer snel: 513 2268! MTV: donderdag 25 maart 19.00 uur en 21.00 uur; zondag 28 maart 14.00 uur: 200e Uit zending. ’n Stukje Kerkstraat gezien vanuit de Schoolstraat. In het midden de winkel en bakkerij van H. Mensink. (ColLA. Wolfs) Zoals bekend is een werkgroep bezig met het samenstellen van een boek naar aan leiding van de aanstaande eeuw- en millenniumwisseling. De Werkgroep Millen niumboek heeft hierover al diverse keren geschreven en om de medewerking gevraagd van de lezers. Uit de reacties is de voorbije weken gebleken, dat velen behulpzaam willen zijn met het lenen van foto’s en het aandragen van ideeën, ver haaltjes en anecdotes. Het is echter voor degenen die foto’s ’uit de oude doos’ ergens in een oude doos of map hebben zitten gemakkelijker als zij tijdig weten welke onderwerpen in het boek aan de orde zullen komen. Daarom publiceert de werkgroep deze week de lijst van onderwerpen die in hoofd stukken beschreven worden en waarvoor dan die foto’s nodig zijn. Alle foto’s worden gegarandeerd voorzichtig behandeld, niet beschadigd en ten snelste terug gegeven aan de eigenaar of eigenaresse. De aangeleverde foto wordt vastgelegd in een com puterbestand en kan na enkele dagen reeds retour. De hierbij afgedrukte foto komt echt ’uit de oude doos’. De volgende onderwerpen zullen in hoofd stukken aan de orde komen. Welzijn - Cultuur Folklore - Verenigingsleven - Vreemdelingen - Onderwijs - Kerk - Toerisme - Voetbal - Sport algemeen - Agrarisch - Neringdoenden en industrie - Markante figuren - Podiumftmcties Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 - Wereldoorlogen en geweld - Kattekwaad - Schoen- en lederindustrie - Jagen en stropen - Telecommunicatie - Volksdevotie - Rechtspraak - Jeugd e.d. - Vervoer en automobiliteit - Horeca - Inwoners in den vreemde. Met de foto’s kan men voor Heukelom terecht bij contactpersoon Rinus van de Loo, Hei- kantsebaan 9, Berkel-Enschot, tel. 5331589. Voor Moergestel bij Ad Wolfs, Oisterwijkse weg 58a, Moergestel, teL 513 3156. Voor Ois- terwijk (en ook voor Heukelom en Moer gestel) bij Janus de Vries, Nieuwklok, Spoor- laan 70, tel. 528 2791. De Nederlands kampioen veldrijden Veteranen 1998 genoot er zichtbaar van afgelopen zater dag: Pieter Burgers. Hem werd door de Stich ting Wielerronde Moergestel en Wielervereni ging Pijnenburg (waarvan hij lid is) een recep tie aangeboden in Café De Brouwer. Veel fam ilie en fietsvrienden van Pieter mocht hij ver welkomen en kwamen hem in een gezellige en gemoedelijke omgeving feliciteren met zijn succes. Zo zagen we o.a. de oud-wereldkampioen bij de professionals Henk Baars uit Diessen (op de bovenste foto tussen Marion en Pieter Burgers), zijn trainer Nico van Hest en ook de wethouder van Sportzaken Joop Rakhorst (linkerfoto). Rode draad... Onder de titel van ’voor elke uitzending één gulden’ is er tijdens de komende jubileum- uitzending een prachtige prijs te verdienen. Door het programma heen loopt als rode draad een ’letterspel’ waaraan de kijkers kunnen deel nemen. De oplossing kunnen zij tijdens de uitzending rechtstreeks doorbellen en aan het eind van de uitzending wordt de winnaar van de geldprijs van 200,- bekendgemaakt. Wijziging uitzendschema In verband met de koppeling van de zenders van MTV en LOVO (samen ondergebracht in de Stichting OHM) zijn de uitzendtijden enigs zins aangepast. De jubileumuitzending, waaraan o.a. wordt meegewerkt door de drie MTV-omroepsters, vindt plaats op donderdag 25 maart om 19.00 uur. Deze uitzending wordt dezelfde avond vanaf 21.00 uur herhaald. Zondag 28 maart kunt u de uitzending nog maals bekijken om 14.00 uur; ’n uur later dan u tot nu toe gewend was. Inhoud Natuurlijk is de 200e uitzending hier en daar aan de gelegenheid aangepast. Zo kunt u kijken naar ’n vast aantal onderdelen als ’Wè zut zèn?’, De Spijkerpot, Historisch rondje Moergestel (afsluitende aflevering de Molenstraat), Sport, Straotpraot, De ingebruikname van het speel toestel op de Hertog Janschool, MTV Culinair, ’n speciale gast in ’Op de koffie...’ en (onder voorbehoud) de Natuur. Voor wie het wel en wee van de gemeenteraad volgt is het te begrijpen, doch voor vele Moergestelse kiezers moet het toch onthutsend zijn te vernemen dat Noud Smits weer geen deel zal uitmaken van het te vormen college van burgemeester en wethouders na de afgelopen gemeenteraadsverkiezingen. D’66 gaan nu verder een bestuursakkoord voor bereiden en heeft de PvdA bereid gevonden hieraan mee te werken. Afgelopen maandag vond de eerste vergadering plaats. Al deze par tijen hebben een traject uitgezet om tot dit bestuurakkoord te komen. Maandag 22 maart zou dit rond kunnen. Iedere partij in de coali tie wordt in de besprekingen door twee man vertegenwoordigd. Het zal van het resultaat van het bestuurs-ac- coord (hoeveel moet er gerealiseerd worden) hoeveel wethouders er nodig zullen zijn. Dat is pas in de laatste sessie aan de orde. Zoveel is al duidelijk dat wethouder van Roessel (D’66) zeker niet zal terugkeren in het college en dat de PvdA zich over haar medew erking opnieuw zal beraden als mocht blijken dat voor haar geen plaats is. Als grootste partij mocht hij daartoe in een openbare vergadering afgelopen zaterdag het initiatief nemen. Hij begon deze vergadering met de mededeling dat hij in principe niet beschikbaar was voor een wethouderszetel (Hans Denissen was de kandidaat) en liet ver volgens de partijen hun zegje doen, waarbij de voorkeur van voortzetting van de huidige coali tie met toevoeging van de Partij van de Arbeid al snel kwam bovendrijven. Zonder ook maar enige voorzetten te geven in inhoudelijke belei dsvoornemens om met partijen minstens in gesprek te blijven, gaf hij zich zonder slag of stoot over aan die voorkeur en gaf de voorzit tershamer over aan Joop Rakhorst (WD) van de grootste coalitiepartij. MTV televisie bereikt volgende week donderdag een unieke mijlpaal: de 200e uitzending staat op het programma! Uiteraard staat MTV in die uitzending daar bij uitgebreid stil. Hoe? Dat leest u in dit artikel. Bijna 17 jaar... Al bijna 17 jaar verzorgt MTV met de grote regelmaat van de klok de zgn. ’reguliere’ uitzendingen. Daartussendoor maakt men ook geregeld speciale uitzendingen. Te denken valt aan de periodes rond Sinterldaas, Kerst en Oud en Nieuw, Carnaval enz. Ook live-uitzendin- gen zoals televisiebingo en oudejaarsuit- zendingen, maar ook rechtstreekse verslagen van de gemeenteraadsverkiezingen, ’n tele visiedebat en noem maar op. De 16 enthousiaste MTV-vrijwilligers tim meren nog steeds aan de weg met in het achter hoofd het maken van leuke, informatie en pret tig te bekijken programma’s. |i Huidverzorgingsinstituul Huidige coalitie plus PvdA gaan nu verder De huidige coalitie van CDA, WD, GB en - •- A* i j i» Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst. Uitgave/redactie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268. Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond^

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 1