(jemeente'/hformatie Audacia- nieuws Uitzendbureau JOB-CHOICE BV BC de Aanstede poule D Spreekuren B en W De Klaore kampioen Moergestelse Clubcompetitie Paasbest- inloopconeert in Petruskerk S.V. Roef! Handbal Bouwvergunningen/meldingen Controleur hondenbelasting gaat binnenkort op pad Ophokplicht duiven Bouwplan ter inzage Wet milieubeheer Audacia verzuimt afstand te nemen AUDACIA JEUGD B. en w.-besluiten 'MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 17 MAART 1999 PAGINA 11 2- 1 0-2 7-3 3- 4 4- 2 4-1 1- 3 3-1 0-4 2- 2 14.30 11.30 12.30 12.00 10.00 12.30 12.00 10.00 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 59.2 - 49.5 55.5 - 49.7 57.4 - 34.9 AANGEVRAAGDE BOUWVERGUNNINGEN EN MELDINGEN Binnen twee weken kunt u uw zienswijze kenbaar ma ken. De volgende meldingen en aanvragen zijn binnengeko men in week 10: - het vergroten en wijzigen van serre naar kleedruimte aan de Postelstraat 17; - het vergroten van de woning Pr. Beatrixstraat 7. Uitslagen: DJA Roef-Havedo 16-12; HES Roef2-Were Di 14-17; DAS Roef-Havedo 6-15; HES Roefl-Desk 32-20; MJC Tachos-Roef 15- 3; GJD Odi-Roef 6-0; JJB GHV-Roef 16-11. Programma 20 maart 11.00 uur GJD: Roef - Avanti 11.50 uur MJC: Roef - Elshout Programma 21 maart 14.00 uur DJA: GHV - Roef 11.00 uur JJB: Roef -RHV 12.10 uur HES: M.Stars - Roef 2 HANDBAL IS ALTIJD RAAK!!! Groeien in een hectische markt van de flexi bele arbeid. Wfe- tekantoor. U kunt daar terecht van maandag tot en met donderdag tussen 8.30 en 16.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 12.30 uur. Meer weten Wilt u meer weten of heeft u nog vragen over dit onderwerp, neem dan contact op met de afdeling Beheer van de gemeente Oisterwijk, telefoon 52 91 328 of het algemeen nummer 52 91 311. Zaterdag 6 maart was onze eerste thuiswed strijd, ditmaal tegen Goirle. Doordat belde par tijen even sterk waren, werden er pittige par tijen gespeeld. Het ging vaak gelijk op. In 5 wedstrijden moest er zelfs een 3e game ge speeld worden om een punt te behalen. Jam mer voor ons gingen een paar puntjes aan ons neus voorbij. Na 2 l/2uur intensief spelen ging Goirle met 5-3 naar huis. Jongens jullie hadden fantastisch gespeeld! Zaterdag 13 maart was onze 2e thuiswedstrijd tegen Mash uit Raamsdonksveer. Thijs Mols, Wesley van de Wouw ondervonden in hun en kelspel toch nog wat tegenstand maar wonnen deze wel. Het enkelspel van Sander van de Wouw daarentegen ging hem makkelijk af. Jammer genoeg kon Anneke van de Wouw haar enkelspel na een 3e game niet winnen. Bij de Dubbelspelen werd flink gewerkt. Ook Tim Verheyen wist menig puntje te vergaren in zijn samenspel met Anneke en met Wesley Deze thuiswedstrijd werd gewonnen door BC de Aanstede met 7-1. Goed gespeeld. Jeugdbegeleiders BC de Aanstede. Aanwezig: 13.15 13.30 11.30 12.00 11.45 9.15 9.30 10.00 10.00 10.15 9.30 10.45 11.00 8.30 10:45 8.45 Als je een hond hebt, dan betaal je hondenbe lasting. Dat geldt in de hele gemeente Oister wijk. Het tarief voor de hondenbelasting be draagt dit jaar per hond ft. 78,12. Om er achter te komen of alle hondenbezitters ook voldoen aan die belastingplicht gaat de gemeente con troleren. Dat doet ze niet zelf. Er is een gespe cialiseerd bedrijf in de arm genomen dat de controles gaat uitvoeren. Die controles begin nen binnenkort en gaan enkele weken duren. Controleren Aan de hand van gegevens die door de gemeen te verstrekt zijn, gaat het bedrijf controleren. De controleur kan zich legitimeren met een door de gemeente Oisterwijk afgegeven legiti matiebewijs. Hij belt aan bij diverse woningen en kan dus ook aan uw deur komen. Hij stelt dan enkele vragen over het al of niet hebben van een hond. Dat kan aan de voordeur wor den afgewerkt. Bent u niet thuis, dan zal de controleur ter plaatse beoordelen of er wellicht een of meer honden zijn. Vraag gerust naar de legitimatie van de controleur. Verplicht Wanneer u een hond heeft, dan bent u verplicht om dat bij de gemeente te melden. Misschien heeft u sinds kort een hond en bent u nog niet in de gelegenheid geweest om de hond aan te geven, wij adviseren u om daarmee dan niet te lang meer te wachten. Het is uiteraard beter dat u aan uw wettelijke plicht hebt voldaan en uw hond(en) bij de gemeente hebt gemeld voordat de controleur bij u aan de deur komt. Hond aangeven Wilt u uw hond(en) aanmelden bij de gemeen te, dan kunt u terecht bij balie 7 in het gemeen- In verband met afwezigheid van burge meester en wethouders zijn er de komende week géén spreekuren. Mede-eigenaar en ex-Moergestelnaar Toine van de Wouw van uitzendbureau JOB-CHOI- CE BV ziet deze arbeidsmarkt als een uitda ging en werft voor meerdere bedrijven het per soneel met als doel om de uitzendkrachten na enige tijd aan een vaste baan te helpen. Hij vertelt dat het uitzendbureau niet is gespe cialiseerd in een bepaalde beroepsrichting maar dat zijn specialisatie gericht is op uitste kend geselecteerde krachten voor allerlei func ties waarbij de nadruk ligt op het ’matchen’ van arbeidskracht en bedrijf met als follow-up het begeleiden van de nieuwe arbeidssituatie voor zowel uitzendkracht als inlenend bedrijf. Om te voldoen aan alle eisen die aan een goed uitzendbureau gesteld worden hebben we ge zorgd voor een betrouwbare basis van waaruit ons bureau de markt van de flexibele arbeid in Midden-Brabant betreedt. Ten gevolge van de sterke groei is per 1 januari het uitzendbureau een BV geworden en zijn er compagnons bij gekomen waardoor de marktpositie versterkt wordt. We zijn trots op ons ABU-lidmaatschap. De ABU stelt hieraan strenge eisen en contro leert meerdere keren per jaar op het correct af dragen van alle premies en toonheffingen. Flexibilisering van de arbeidsmarkt is momen teel het toverwoord. Groei betekend uitbreiding en daardoor zijn we verhuisd naar een nieuw pand aan de Ring baan Oost waar eveneens een Moergestelse als intercedente in dienst is gekomen. Wilt u als arbeidskracht of bedrijf meer weten, maak dan een afspraak en laat u door ons in formeren. Wilt u onze plaatselijke interceden te spreken vraag dan naar Inge. Uitzendbureau JOB-CHOICE BV is te berei ken onder nummer 591 0591. De provincie heeft op grond van de Verorde ning ophokplicht duiven Noord-Brabant de volgende tijdvakken vastgesteld waarin iedere duivenhouder verplicht is zijn duiven zodanig opgesloten te houden, dat uitvliegen op of over gronden van anderen wordt verhinderd: - van 13 maart tot en met 14 mei 1999, en - van 22 november 17 december 1999. Deze ophokplicht geldt niet voor de tijd tus sen 06.00 uur en 08.00 uur en tussen 17.00 uur en een halfuur na zonsondergang. Tevens geldt deze ophokplicht niet op zaterdagen, met uit zondering van de zaterdagen in het tijdvak vastgesteld voor november/december, zonda gen en op algemeen erkende feestdagen. Deze verplichting is bovendien niet van toepassing op het trainen van jonge postduiven. Voor nadere informatie hierover kunt u con tact opnemen met de heer G. Hamel van het bureau Natuur van de dienst Ruimte, Econo mie en Welzijn bij de provincie, telefoonnum mer 073-6808153. Het volgende bouwplan ligt m.i.v. donderdag 18 maart gedurende 14 dagen ter inzage. het mede gaan gebruiken van het pand Oirschotse- weg 9 als kantoor. Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijke be denkingen inbrengen bij burgemeester en wethouders, Postbus 10101, 5060 GA Oisterwijk. Kennisgeving Algemene wet bestuursrecht BESCHIKKING B en W van Oisterwijk hebben een vergunning verleend in het kader van de Wet milieubeheer aan: ■H. de Brouwer, Protest Handelsmij BV voor het oprich ten en in werking hebben van een inrichting voor de opslag, be- en verwerking van rest- en nevenproducten uit de levensmiddelenindustrie t.b.v. veevoeders als mede fourage aan de Oirschotseweg 69 en Heirbaan 8. De beschikking ligt vanaf 22 maart gedurende zes weken ter inzage in het gemeentekantoor. Gedurende die periode kan beroep tegen de beschikking worden ingesteld. VOW wint weer VOW-Audacia2-1 Na de fraaie goal van Frans Tekath (ineens op zijn stof in de kruising) in de dertigste minuut van de wedstrijd dacht Audacia dat het er al was. Tot dan toe was VOW weliswaar sterker in het veld, doch Audacia was beter in het creë ren van kansen. De tweede goal zou dan wel vallen, maar niets was minder waar. Audacia liet zich in de verdrukking leiden en VOW was dan wel niet sterk in het creëren van kansen, bij voortdurende druk is de kans op een “toe vallige” treffer steeds aanwezig. En die viel dan ook: in de drieëndertigste minuut van de twee de helft wist Jos de Wit de verste hoek te vin den en het werd nog erger. Vlak voor tijd kreeg VOW twee strafschoppen toebedeeld. De eer ste van Jos de Wit wist Alex van Roessel nog te keren, maar tegen de tweede, genomen door Ketelaars, was hij machteloos. Hoewel nederlagen in deze competitie nog geen doodsteken betekenen, doen onnodige nederlagen wel erg zeer. Tegen een tegenstan der als VOW weet Audacia dat het meer kwali teit in huis heeft, maar als het even niet loopt zoals het moet wordt de ploeg zenuwachtig, te gehaast en wordt er in het veld op elkaar ge mopperd. Hiervoor moet zij echter bij zichzelf te rade gaan. Gerekend naar verliespunten neemt Audacia nog steeds de tweede plaats in en bij iedere volgende wedstrijd staat er dus veel op het spel. Zondag weer naar Eindhoven Na de reis al eens tevergeefs te hebben gemaakt (op het laatste moment afgelast) gaan we zon dag proberen Gestelse Boys eronder te houden. Voorspellingen zijn niet te doen, ook Gestelse Boys past uitstekend in het rijtje van ploegen, die grillige uitslagen boeken. Uitslagen zondag 14 maart 1999 VOW 1 - Audacia 1 Audacia 2 - Willem II 2 Sc ‘t Zand 4 - Audacia 3 Audacia 4 - NOAD 5 Audacia 5 - EDN’56 2 Audacia 6 - Essche Boys 3 Audacia 7 - Sarto 8 SVG 8 - Audacia 8 Beerse Boys 6 - Audacia 9 Dames: Audacia 1 - GSBW 2 Programma zondag 21 maart 1999 Gestelse Boys 1 - Audacia 1 Sarto 2 - Audacia 2 Audacia 3 - SC Olympus 3 Audacia 4 vrij Audacia 5 - SDO’39 2 Audacia 6 - Jong Brabant 7 Audacia 7 vrij SVSOS 2 - Audacia 8 Spoordonkse Boys 8 - Audacia 9 Dames: Audacia 1 - WSJ 1 Uitslagen: Audacia Al-GFC ‘93 0-2; Gloria UC-Audacia BI 4-2; Audacia Cl-Berkdijk 3- 3; SC ’t Zand-Audacia C2 4-2; Audacia C3- Herptse Boys 1-5. Audacia Dl-Hilvaria 0-2; Taxandria-Audacia D2 2-5; Audacia El-Taxandria 0-11; Audacia E2-RWB 5-0; Audacia E3-Were Di 1-11; Ne- melaer-Audacia E4 0-3; Viola-Audacia F1 0-6; Audacia F2-Gilze 8-1; Audacia F3-Berkdijk 11-1; Audacia F4-J. Brabant 0-6; Audacia F5- Oisterwijk 0-2. Programma zat. 20 maart Baardwijk - Audacia Al Audacia Bl - ONI Willem II-Audacia Cl Audacia C2 - Longa WSC - Audacia C3 Ons Vios - Audacia Dl Audacia D2 - Spoord. Boys J. Brabant - Audacia El Nevelo - Audacia E2 Nemelaer - Audacia E3 Audacia E4 - Oirschot Audacia Fl - J. Brabant VCB - Audacia F2 DESK - Audacia F3 Gloria UC - Audacia F4 Nemelaer - Audacia F5 Burgemeester en wethouders hebben in de ver gaderingen van 2 en 9 maart jl. onder meer de volgende besluiten genomen: Van Tienhovenlaan Een aangevraagde ontheffing inzake de voor gemotoriseerd verkeer gestoten Van Tienho venlaan is afgewezen. Cultuurcentrum Het college heeft ingestemd met de nota van uitgangspunten en randvoorwaarden voor het cultuurcentrum. Er wordt gestreefd naar een betaalbaar centrum met als primaire taak het bieden van huisvesting aan de Oisterwijkse kunstbeoefening, sociaal-culturele activiteiten en evenementen en waarin aanvullend ruimte wordt geboden voor commerciële activiteiten. Besloten is de bibliotheek niet onder te bren gen in het cultuurcentrum doch een aantal huisvestingsopties te onderzoeken. Pater Op ’t Hooghof Gelet op het advies van de commissie algeme ne beleidszaken en richtlijnen voor straat- naamgeving is de straatnaam ’Pater Op ’t Hooghof’ toegekend aan het project 8 semi- bungalows aan de Krijtestraat in Moergestel. VERGADERING 9 MAART 1999: In de vergadering van 9 maart 1999 zijn onder meer de volgende besluiten genomen: Subsidie Het college is tegemoet gekomen aan het be zwaar van Pr. Juliana en heeft het subsidie 1997 verhoogd en opnieuw vastgesteld. Zoals eigenlijk verwacht na het spelen van de voorlaatste ronde is de Klaore de terechte kampioen van het biljartsei- zoen 1998-1999. Natuurlijk moest het in de laatste ronde thuis tegen ’t Stokske wel afgemaakt worden, maar dat bleek achteraf geen enkel probleem. Als moesten de biljarters wel toegeven dat er me nige zweetdruppel gevloeid had deze avond. Met een gemiddeld aantal punten van 54,6 per wedstrijd (een record) en als enige vereniging die deze competitie eenmaal de volledige 60 punten binnen haalde denk ik ook een zeer goede kampioen. Voor 't Stokske stond de 3de plaats nog op het spel en men probeerde daar om zoveel mogelijk punten te vergaren. Het werden er net geen 50 waardoor 't Centrum kans kreeg ’t Stokske te achterhalen. De spelers van 't Centrum wisten thuis een dik ke overwinning te boeken tegen de dames van ’t Krijtje. Toen de uitslagen in de Moergestelse biljart- wereld doordruppelden wisten de biljarters van ’t Centrum dat men ’t Stokske gepas seerd was. Het puntentotaal van ruim 57 bood zelfs nog uitzicht op de 2dc plaats. Dit was natuurlijk afhankelijk van de prestatie van de biljarters van de Schouw uit bij 't Draai- boompje. De spelers van ’t Draaiboompje presteerden deze avond zoals nog niet eerder in deze com petitie en men wist zelfs bijna de volledige sco re van 60 punten binnen te halen. Voor de Schouw was het daarom des te belangrijker om maar naar de eigen punten te kijken. Met een score van bijna 50 punten bleef de 2dc plaats net in hun bezit. De dames van ’t Krijtje verspeelde in deze laatste wedstrijd hun 5d' plaats aan Rommen dat deze ronde niet in actie kwam. Het ver schil is echter minimaal. Via deze weg willen we de biljarters van de Klaore van harte feliciteren met hun behaalde kampioenschap. In de komende weken zullen de persoonlij ke kampioenschappen verspeeld worden in 5 verschillende klassen. Ook hiervan houden we u op de hoogte. Op vrijdagavond 16 april zullen dan de finales ge speeld worden bij Rommen. Voor de Biljart- liefhebbers alvast een datum om te noteren. De uitslagen: ’t Draaiboompje - de Schouw de Klaore - ’t Stokske ’t Centrum - 't Krijtje De eindstand: de Klaore655.2 punten KAMPIOEN!!! de Schouw642.1 punten ’t Centrum638.6 punten ’t Stokske636.7 punten Rommen594.4 punten ’t Krijtje594.1 punten ’t Draaiboompje573.6 punten Tot de volgende keer. Het kan bijna niemand zijn ontgaan dat de res tauratie van de torenspits van de Petruskerk te Oisterwijk in volle gang is. Naast de toren die weer wordt hersteld, wordt het interieur van de kerk opgepoetst en waar nodig zullen er ver anderingen worden aangebracht. Al met al een hele klus waar veel mensen hun schouders on derzetten. Om inzicht te krijgen hoe het met de werk zaamheden gaat, kunt u op tweede paasdag, maandag 5 april, de kerk bezichtigen van 12.00 uur tot 17.00 uur. Om het verblijf in de kerk aangenaam te ma ken zullen er diverse musici, koren, orkesten en leerlingen van de muziekschool een bijdra ge leveren. Ook zal er een schilderijen-tentoon- stelling zijn met leerlingen van Mevr. J. van den Aker, die als docent verbonden is aan de Coppele te Oisterwijk. Mocht u denken dat dit geen paasactiviteit is voor kinderen, dan hebt u het mis. Er zal die middag speciaal voor de kinderen een teken kleurwedstrijd zijn en ook de paashaas zal aan wezig zijn. Tijdens de bezichtiging en tussen de optredens is er gelegenheid om met elkaar bij te praten, onder het genot van een gratis kopje koffie thee of limonade. Dus, al met al, voor groot en klein een goede reden om op tweede paasdag in de Petruskerk te zijn, gelegen te Oisterwijk aan het Kerk plein.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 11