13 Het kan dus ook makkelijk. RONDOM DE KERK L Rabobank Het Rabo Totaa I Pa kket Alles in één keer goed geregeld. B.C. de Aanstede IVN-dialezing over mossen ’Truck Tour’ I Winkel Chris van den Bijgaart Fotografie vanaf 1 maart gesloten! Vrijwillige Thuishulp van start! 55 Uit het dagboek van een herder "Merkwaardige voorvallen en opmerkelijke gebeurtenissen” uit het Registrum Memoriale van de parochie St Jan Onthoofding in Moergestel. Evenement voor gehandicapten Aanmelden voor de PAGINA 5 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 3 MAART 1999 Rabobank Moergestel, Raadhuisstraat 9, (013) 513 6373 aar Gouden Rabocard 35% korting op Doorlopende Reisverzekering Kortingen op Rabocard en Europas voor uw partner Ze heeft het graag druk, maar niet met haar bankzaken. Uitslag minicompetitie 1999 Poule E. Na de makkelijke overwinning (8-0) vorige week in Rijen realiseerde we ons dat het tegen de volgende tegenstander uit Raamsdonksveer (Mash) een heel andere wedstrijd zou worden. Afgelopen zaterdag (27 febr.) begon de wed strijd al om half negen in Raamsdonksveer. De beide enkelspelen van de meisjes (Renée Schef fers en Lindsey Fonken) werden nog gewon nen, maar bij de enkelspelen van de jongens (Kelly van de Wouw en Wouter Laurenssen) waren de tegenstanders net een “maatje” te groot. De tussenstand kwam hierdoor op 2-2. Voor de vier dubbelspelen hadden we nog een De noodkerk In maart zijn alle lijken en monumenten zon der eenige tegenwerking van de parochianen van het oude kerkhof overgebracht naar het nieuwe. Dit is ineens een heel aardig kerkhof geworden en het oude is kerkhof af. De Heer Vriens arch. Alhier zorgde voor de goede re geling tot ieders tevredenheid. De noodkerk, de bestaande Vereniging, met een planken nieuw gedeelte, werd ervoor be stemd. Met machtiging van Mgr nr. 1051 van 13 april 1931 heb ik de noodkerk op 17 april ingezegend, na alles eerst in orde te hebben bevonden. De noodkerk werd zaterdag 15 april in gebruik genomen. Op 19 april heb ik met machtiging van Z. Ex- cell Mgr. A.F. Diepen den eersten steen ge wijd en geplaatst volgend den ritus van het Rituale Romanum, en de fundamenten geze gend. Aanwezig waren in de H. Mis van 9 uur de Geestelijkheid van Moergestel, Kerkbestuur, Architect Valk, opzichter A. Vriens, aannemer Gerardus de Vries. Er was een stoet van bruidjes en veel geloovi- gen maakten de plechtigheid mee. Er werd eene perkamente oorkonde, door bovenge noemden onderteekend, in den steen gemet seld. Het was pracht van weder en de dag werd verder door ons aangenaam doorge bracht. Moge de Algoede God het groot werk zegenen en het kerkgebouw tot Zijne eer en tot heil der zielen van Moergestel worden opgenchtl! De operatie van de bouw van de nieuwe kerk begon, zoals we in de vorige aflevering heb ben gezien, met de verplaatsing van het kerk hof in januari 1931. De volgende stap was het ontruimen van de kerk en het onderbrengen van de activiteiten in een noodkerk - het Vere nigingsgebouw. De pastoor vertelt over deze gebeurtenissen. De noodkerk, die door de pastoor zelf werd ingezegend, bleef ruim een jaar in gebruik. AW Redactie: Ton van Elsdingen Sjef Nijtmans Jo van Os Ireen Stieger Peter Verheijen Ad Wolfs Harry van Boxtel Meer gemak met het Rabo Totaalpakket voor maar 60,- per jaar: Gratis Rabo Telebankieren Gratis Rabo Interhelp Extra Zelf uw ideale pakket samenstellen Betaalrekening met Europas en Chipknip Wilt u meer weten over de mogelijkheden en voordelen van het Rabo Totaalpakket, loop dan even bij ons binnen. door Bart Horvers in De Kunstkring, dinsdag 9 maart om 20.00 uur Houdt u van loepzuivere dia’s? Vindt u de verscheidenheid aan mossen ook zo mooi? Waardeert u de schoonheid van het kleine? Dat alles is te ervaren tijdens de dia-lezing van vanavond. Bart Horvers neemt ons mee in de wereld van de mossen. Niet alleen hun grote verscheidenheid komt aan bod, maar ook hun groeiplaats en de betekenis voor de paddestoe len en planten die er in voorkomen. Daarbij wordt ook het landschap er omheen niet ver geten. Onlangs verscheen de nieuwe veldgids voor mossen. De prachtige foto’s in dit boek zijn van de hand van Bart. Veel van die opna men zult u vanavond zien in dubbelprojectie, waarbij ook de kleine details worden belicht. Het belooft een bijzondere afsluiting van het seizoen te worden. De toegang is gratis. IVN-wandeling op De Nemelaer, 7 maart 14.00 uur Een van de natuurgebieden, die steeds weer tot de verbeelding spreken is landgoed De Neme laer. Het zijn vooral de historie en de afwisse ling in landschappen, die karakteristiek zijn voor dit landgoed. Rondom het kasteel zijn dat het parkbos, de oude beek en de cultuurland- jes. Ten zuiden van de spoorlijn tref je een heel ander landschap aan: bos, ven en moeras. Bei de hebben hun eigen karakteristieke flora en fauna. Voor vogels is het door zijn afwisseling een ide aal gebied. Rondom het kasteel zien we mis schien de holenduif of de boomkruiper. Op de Esschestroom zijn altijd watervogels te zien of staan er reigers te vissen En in het bos ontmoe ten we misschien de zwarte of bonte specht. Voor roofvogels is het door al zijn overgangen een ideaal jachtterrein. De flora is in deze tijd van het jaar nog niet zo uitbundig, maar de eerste voorbodes van de lente, speenkruid en klein hoefblad zullen we zeker tegenkomen. De wandeling start bij de poort van het kas teel. Deelname is gratis. Reeds enkele maanden wordt hard gewerkt aan de voorbereiding van de twaalfde editie van de Truck Tour Tilburg, die op zondag 18 april wordt gereden. De Truck Tour Tilburg is een recreatieve dag tocht voor maximaal 270 lichamelijk/ en of geestelijk gehandicapten uit Tilburg en omge ving. Het evenement is in het bijzonder be doeld voor thuisverblijvende gehandicapten. In de cabine van een van de trucks die meerij den, kunnen zij als passagier vanaf hun bijzon dere positie, genieten van het uitzicht op de omgeving. Vanaf heden kan men zich voor deelname aan deze recreatieve tocht, (laten) aanmel den bij de dames D. Horsten (tel. 536 5584) en S. van Oort. (tel. 0162-314511). Deelname is geheel gratis voor de gehandicapten, die ook een begeleider(ster) mogen meenemen. De aanmelding sluit definitief zaterdag 27 maart. Bij toewijzing van een plaats wordt rekening gehouden met de frequentie van deelname aan vorige tochten. Zij die zich voor de eerste keer melden hebben voorrang. De tocht van circa 100 kilometer, wordt on derbroken door een lunchpauze in een van de ruimten van de Brabanthallen in Den Bosch. Camavalsorkest “Zuutjes Aon” uit Tilburg en Walter Vermeer zorgen daar voor een sfeervol le omlijsting van de lunch. Ook dit jaar heeft de Stichting Truck Tour Til burg reeds een aantal toezeggingen binnen van het bedrijfsleven voor steun in geld of natura. Niettemin zoekt de stichting nog een aantal bedrijven of zaken, die haar willen helpen om ook deze twaalfde editie tot een succes te ma ken. Daarbij wordt bijvoorbeeld ook gedacht aan kleine attenties, die de gehandicapten kun nen worden aangeboden. Over elke vorm van steun of sponsoring, kan contact worden opge nomen met Ton van de Put, tel. 468 2613 of Gerben van Oort, tel. 0161-314511. Wie meer wil weten over de Truck Tour Til burg kan ook een kijkje nemen op de homepa ge van de Stichting op Internet: www.roul- lot.demon.nl/trucktour/index.htm. frisse Mare Verheijen om in te zetten, dit mocht ondanks zijn 100% inzet niet baten. Van de vier dubbelspelen werd alleen nog het da- mesdubbel gewonnen, de einduitslag kwam hierdoor uit op 5-3 voor de thuisclub Mash. We waren wel teleurgesteld maar het verlies werd toch zeer sportief gedragen en als we naar onze inzet kijken komen de punten vanzelf wel. Over twee weken komt deze tegenstander nog bij ons op bezoek en zullen we proberen om de punten in Moergestel te houden. Maar voor het zover is spelen we aanstaande zaterdag (6 maart) onze eerste thuiswedstrijd tegen B. C. Shot uit Dongen. Jeugdbegeleiders B. C. de Aanstede. Aangezien het voor ons steeds moeilijker werd om onze activiteiten binnen de winkel te com bineren met onze overige foto-opdrachten, hebben wij besloten vanaf 1 maart onze winkel aan het Rootven te sluiten. Wij willen iedereen via deze weg bedanken voor het vertrouwen dat men de afgelopen 10 jaar in ons heeft gehad. Het foto-archief dat door ons in de afgelopen jaren is opgebouwd, blijft op zorgvuldige wijze bewaard in ons kantoor aan de Raadhuisstraat. Bij eventuele nabestellingen kunt u altijd een beroep op ons doen. Ook voor trouwreportages, portretten en groepsfoto’s staan wij uiteraard graag voor u klaar, met de kwaliteit die u van uw vakfoto graaf mag verwachten. Wel graag van te voren even bellen om een af spraak te maken. Raadhuisstraat 21, Moerges tel, tel. 013-513 1421. Els van Laar (35) Mensen met een chronische ziekte, een geestelijke of lichamelijke handicap of de mentie worden steeds vaker en langer thuis verzorgd. Het grootste deel van de zorg wordt verricht door de naaste omgeving zoals part ner, kinderen, andere familieleden, buren en kennissen (mantelzorgers). Een gedeelte van de verzorging wordt overgenomen door pro fessionele organisaties, zoals onder andere de thuiszorg en de dagopvang. Ondanks deze gedeelde zorg blijft er toch nog een heleboel te doen voor de mantelzorgers. Ter onder steuning en vervanging kan een beroep wor den gedaan op de Vrijwillige Thuishulp van Stichting Contour. Een vrijwilliger neemt de zorg dan even uit handen en de mantelzor- ger krijgt even tijd heeft voor zichzelf. De vrijwilliger houdt zich bezig met gewone dagelijkse dingen: er gewoon zijn, een stukje wandelen, samen t.v. kijken of foto’s van vroe ger bekijken. Vrijwilligers die dit werk doen worden door middel van een inwerkcursus goed op hun werk voorbereid. Tijdens het werk kunnen zij terugvallen op beroepskrachten wanneer zich vragen of problemen voordoen. Zorgt u thuis voor iemand die chronisch ziek, gehandicapt of dementerend is en vindt u het fijn deze zorg even uit handen te kunnen ge ven, neem dan tussen 09.00 en 13.00 uur con tact op met de Vrijwillige Thuishulp van Stich ting Contour, telefoon (013) 5434572. Dit aan bod geldt voor de inwoners van de gemeenten Tilburg, Hilvarenbeek, Oisterwijk en Moerge stel. Vrijwilligers doen dit werk omdat ze be langstelling hebben voor andere mensen. Aar zel dus niet om een beroep op ze te doen!

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 5