Sonman II kan ontwikkeld worden rv Vanavond!!! Mot To kiezen? Podiumfiinctie Den Boogaard lijkt voor verre toekomst verzekerd In een gezamenlijke persconferentie van de gemeente en maatschap Podium (nieuwe eigenaar van het onroerendgoed Den Boogaard) is zoveel duidelijk gewor den dat uitgangspunt in alle plannenmakerij is het behoud van de podiumfunc- tie van Den Boogaard, niet alleen op korte, maar ook op lange termijn. Dat hier geen sprake is van loze beloften mag blijken uit een stukje voorfinanciering dat de gemeente levert in de plannenmakerij ten einde die podiumfiinctie te behouden. De gemeenteraad zal naar alle waarschijnlijkheid in haar maartvergadering een daartoe strekkend besluit nemen. TV-debat kende weinig spektakel Zo is er maar één! Huidig gebruik tot en met minstens carnaval 2000 Asielzoekers blijven welkom Expositie Ton van Elsdingen AW AW Noud Smits: (Algemeen Belang) Wintertuin... overdreven luxe... Ad Graumans GroenLinks) De lijsttrekkers vandaag bij de gemeenteraadsverkiezingen die afgelopen maandagavond ook deelnamen aan het TV-debat (v.l.n.r.): Lambert van den Bosch (CDA); Noud Smits (Algemeen Belang); Ruud Hora (GemeenteBelangen); Joop Rakhorst (VVD); Ad van den Oord (Groen Links); Will van Roessel (D’66) en Ineke Depmann (PvdA). gaan en indien nodig zou nog wel eens een verlenging van die termijn kunnen plaatsvin den. KARTEN Op 26 maart gaan we karten. Degenen die hier zin in hebben kunnen zich opgeven in D’n Tob of bij Bart van Korven tel. 513 2358. CLUBAVOND Op 12 maart hebben is er weer een clubavond in D’n Tob waar zoals altijd weer gebiljart en worden. D’n Tob is open vanaf 21.00. Asielzoekers Veruit de meeste tijd van de vergadering werd besteed aan de opvang van asielzoekers na 1 ja nuari 2000. Na het aanhoren van de betogen in eerste termijn vroeg het CDA schorsing, omdat zij meende de voorstellen van het college te kun nen aanpassen aan de meningen van de raad. Dit ontlokte aanvankelijk het verwijt op van Groen Links aan het adres van het CDA van ’achterkamertjespolitiek’, doch de tekst van het CDA werd toch de leidraad voor de uitein delijke besluitvorming. Daaruit kunnen de volgende conclusies worden getrokken: 1. de raad staat open voor zowel een OC (op vangcentrum met per definitie kort verblijf) als Raadsvergadering 25 februari 1999 Door verkoper Van Esch gedwongen werd tegen de termijnregels voor aanbie-ding aan de raad in, de verkoop van zijn grond ter goedkeuring aan de raad aangebo den. De raad nam genoegen met deze gang van zaken in het belang van de behoefte aan bedrijventerrein in Moergestel. Onder andere AvanG heeft belang stelling voor vestiging in dit gebied en dat geeft weer perspectief voor verfraai ing en woningbouw in de dorpskom. Een ander ’Moergestels’ agendapunt betrof een (her)reconstructie van de Oister wijkseweg. In overleg met vertegenwoordigers van buurtvereniging ’De Vurhaai’ vinden daar aanpassingen plaats. Het CDA zou andere prioriteiten hebben gesteld, doch het plan werd door de raad aanvaard. In het comfortabel en modern ingerichte con ferentiecentrum Boschoord, dat prachtig is gelegen temidden van bossen en vennen op een heuvel aan de Gemullehoekenweg 143 te Oisterwijk, wordt gedurende de maanden maart en april een expositie gehouden van werk van Ton van Elsdingen. Als lid van Fotogroep FoMo en veelvuldig exposant in het midden- brabantse, solo of in combinatie met andere fotografen of kunstenaars in andere disciplines, geniet Ton van Elsdingen een ruime bekend heid met zijn soort van fotografie. In “Boschoord” zult u van hem foto’s kunnen bewonderen in de thema’s “glas” en “schroot”. In de gezellige lounge en rond de bar hangen foto’s met het thema “glas”, in de en rond het zitje in het souterrain hangen foto’s met het thema “schroot”. De expositie is voor eenieder gratis toeganke lijk gedurende de openingstijden van het con ferentiecentrum, maandag t/m vrijdag 9-17 uur. Op andere tijden is bezoek mogelijk na tele fonische afspraak (523 1600). De geëxposeerde werken zijn desgewenst te koop. Nadere informatie hierover aan de balie. Uitermate rustig verliep maandagavond het door MTV georganiseerde debat van de politieke partijen. Hier en daar misschien wat steekjes maar verder kon discussieleider Jan Gerrits de politi ci niet verleiden, ’n Week eerder vond eenzelfde debat plaats in Oisterwijk en ook dat leverde niet het verwachte (of is het ’gehoopte’?) vuurwerk op. Het lijkt er op dat de gemeente Oisterwijk de gemeenteraadsverkiezingen rustig ingaat. Of bedriegt toch de schijn...? Vanavond (woens dag, red.) zullen we het weten. Om 19.30 uur begint de rechtstreekse televisieuitzending van LOVO (i.s.m. MTV). In dat programma interviews, commentaren en, uiteraard, de uitslagen. Hans van Meerten, Jan Gerrits, Jan van Eijndhoven en Martien Oerlemans zijn uw gastheren. TONEEL Ook dit jaar is er door onze leden keihard gerepeteerd en nog steeds trouwens om voor jul lie weer een uitvoering op de planken te bren gen. Deze uitvoering is op vrijdag 5 en zater dag 6 maart. De titel van dit jaar is OP KOS TEN VAN DE STAAT. D’n Tob is dan geslo ten. Nog geen vastomlijnd plan Met dit principebesluit gaan beide partijen verder in zee. Waar mensen het meest nieuws gierig naar zijn: “hoe ziet het er dan uit”, “wel of geen woningen” en dergelijke, daar wordt nu pas feitelijk een start mee gemaakt. Er zijn meerdere varianten mogelijk en pas wanneer overeenstemming is bereikt in het overleg heeft het zin om met concrete zaken naar buiten te komen. Het is nu al te voorzien dat er tot zeker carnaval 2000 nog geen spade de grond in zal een AZC (asielzoekerscentrum met mensen, die al een status hebben, maar ook uitgeprocedeer- den; 2. locatie is nog niet vastgesteld. Er is echter geen voorkeur voor vestiging bij woonwijken. De WD sluit de huidige locatie aan de Schei- baan uit wegens beloften aan belanghebbenden, terwijl Algemeen Belang juist pleit voor hand having van deze locatie op grond van goede ervaringen en gewenning. Huidverzorgingsinstiti Aphrodite 1“ Van onze zeer speciale verslaggever Woensdag is ze al van huis om te kiezen en nou gaat ze zaterdag 6 maart weer kiezen. Uit betrouwbare bron heeft ze vernomen dat dan de motto verkiezingen voor het carnaval van het volgende millennium worden gehouden in café de Brouwer. Wel héél erg belangrijk dus. Niet alleen gaat daar een nieuwe eeuw Moergestels carnaval mee van start, maar iedereen weet weer waaraan en waaraf De trend voor de komende 100 jaar wordt dan gezet en het zal altijd een gedenkwaardig motto blij ven. De deelnemers aan ’t Pieregeblèr putten er hun inspiratie uit, maar ook alle deelnemers aan de carnavalsoptocht: En To verwacht al die mensen zaterdag-avond dan ook bij de Brouwer, want iedereen kan daar zijn zegje doen. En het mot makkelijk zijn want To dient ook een motto in. Er worden niet zoveel eisen gesteld, als het maar carnavalesk is. Het moet inspire rend zijn voor carnavalsvierders. Je mag zaterdag tot 22.00 uur een motto indie nen bij een van de aanwezige Dors(t)-vlegels, Durdraaiers of Pierewaaiers. DJ-Sjef zal die avond weer eens echte ouder wetse carnavalsmuziek uit zijn muziekdozen door het bruine café laten schallen, als extra inspiratiebron. To vindt dan ook dat iedere echte carnavals vierder bij deze verkiezingen aanwezig mot zijn onder haar motto. Met To een Motto kiezen. De drie carnavalsprinsen en een neutrale voor zitter zullen om 11.11 uur het motto bekend maken.Het gekozen motto zal beloond worden mét een leuke prijs. En het zal gezellig worden, want het is toch weer een mooie gelegenheid om nog eens te gaon zoas ge zét en het afgelopen carnaval nog eens uitvo erig te bespreken. Carnavalsmotto 2000, inleveren t/m 5 maart bij: Wim van Dijk, Vonderhof 16; Jan van Esch, Schoolstraat 46; Ghislaine Bertens, Burg. Bar- doelstraat 23 of t/m/ 6 maart 22.00uur bij Café De Brouwer, Rootven 11. Wintertuin Met uitzondering van de PvdA (mevrouw Depmann houdt zelf zo van schaatsen) verzette de oppositie zich tegen wethouder Rakhorst’s Wintertuin. Algemeen Belang en Groen Links vinden het maar een overdreven luxe en zien in het plan nergens een onderbouwing van de behoefte aan dit project, met name bij jon geren. De coalitiepartijen steunden het voors tel, zodat reeds in oktober van dit jaar er in Oisterwijk recreatief geschaatst kan worden. Volgens de geleerden is er geen geluidsoverlast te vrezen. WOENSDAG 3 MAART 1999 - 24e Jaargang - Nr. 1039 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave/redactie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond. Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! MTV en LOVO brengen vanavond in een rechtstreekse uitzending de uitslagen van de Gemeenteraads verkiezingen op uw scherm. De uitzending, die tot stand komt i.s.m. LOVO, begint om 19.30 uur en brengt uitslagen, interviews en com mentaren vanuit De Kunstkring in Oisterwijk. Wilt u erbij zijn? Dat kan! U bent in de Kunstkring van harte welkom! Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 1