^emeente'/hformatie Kringloop Bedrijf Oisterwijk BIBLIOTHEEK stichting^openbare Eerste keus in tweedehands kleding Pantalons Jeans spijkerbroeken Extra collectie truien Gezonde lunchtrommel fl. 7.50 fl. 7,50 fl. 6,50 Veldweg 8, Oisterwijk (zijstraat Sprendlingenstraat) Spreekuren B en W DAMES-, HEREN- EN KINDERKLEDING Expositie Ton van Elsdingen in ’Boschoord’ ENKELE VOORBEELDEN: vanaf vanaf vanaf Openingstijden van de winkel: Dinsdag t/m vrijdag: van 9.30 tot 17.00 uur Zaterdag van 9.30 tot 16.00 uur Kom u zelf overtuigen in onze overzichtelijke winkel op het adres: Omdat drukwerk mooi, goed én Spreekuur in Moergestel op maandag 8 maart in de Openbare Bibliotheek in Moer gestel: wethouder W. van Roessel van 16.00- 16.30 uur. In Oisterwijk Op dinsdag 9 maart is er spreekuur in het Gemeen tekantoor in Oisterwijk: wethou ders J. Rakhorst, R. Hora en W. van Roessel en C. Schoenmakers van 11.00-12.00 uur. koop. Nadere informatie hierover aan de balie van het conferentiecentrum. Boschoord heet u van harte welkom! Bouwvergunningen/meldingen B. en w.-besluiten Burgemeester en wethouders hebben in de ver gadering van 23 februari onder meer de vol gende besluiten genomen: Veranderingen op de kabel Besloten is om de Franse zender TV 5 van de kabel te halen en daarvoor in het zenderpak ket NET 5 op te nemen, ook is besloten om de zender Discovery op de Oisterwijk kabel aan te bieden en Kindernet te verplaatsen. Den Boogaard Aan de raad zal worden voorgesteld om fl. 100.000,- uit te trekken voor de ontwikkelings kosten om Den Boogaard tijdens de overgangs fase open te kunnen houden. In de Kunstkring om 19.30 uur Informatie over cultuur- kluster op dinsdag 16 maart Op dinsdag 16 maart wordt in de Kunstkring aan de Stationsstraat in oisterwijk een infor matiebijeenkomst gehouden over het Cultuur centrum. De bijeenkomst begint om half acht. Burgemeester en wethouders zijn er zich van Heeft u behoefte aan een gesprek met iemand die écht luistert? Bel dan naar de HULPCENTRALE SOS DIENST, (013) 544 1 544 Tevens een ruime keuze in Q betaalbaar moet zijn. Oisterwijkseweg 43 Tel. 513 2268 Iedere week een nieuwe collectie modieuze kleding. Tegen voor iedereen betaalbare prijzen. bewust dat de realisatie van het Cultuurcen trum voor omwonenden, potentiële gebruikers en de huidige Kunstkringgebruikers een in grijpende zaak is. Daarom ook hecht het colle ge veel waarde aan de mening van die recht streeks betrokkenen en andere belangstellen den. Het is dan ook nadrukkelijk de bedoeling dat de bijeenkomst niet beperkt blijft tot een zijdige informatieverschaffing vanuit de ge meente, maar vooral ook dat geluisterd wordt naar wat u te zeggen hebt. Iedere belangstel lende is dan ook van harte welkom. De omwo nenden zijn door de gemeente persoonlijk uit genodigd. Gevolgen voor doorgaand verkeer Koningshoeven Tot half september wordt er gewerkt aan Koningshoeven in Tilburg. Het gaat om rio- lerings- en bestratingswerk. Koningshoeven is onderdeel van de oude doorgaande weg tussen Moergestel en Tilburg. Het verkeer dat van die route gebruik maakt moet er tot half september rekening mee houden dat Koningshoeven ter hoogte van de werk zaamheden zal zijn afgesloten voor door gaand verkeer. Het verkeer wordt met behulp van borden omgeleid. Dat geldt zowel voor fietsverkeer, personenauto’s als voor vracht verkeer. Met vragen over dit onderwerp kunt u te recht bij Openbare Werken gemeente Til burg, de heer P Verbunt, tel. 540 8132. Commissie Welzijn vergadert 10 maart De commissie Welzijn vergadert niet zoals ge pland op donderdag 4 maart maar op woens dag 10 maart. De vergadering is openbaar en wordt gehouden in de Raadszaal van het Raad huis aan De Lind 56. op de agenda staat de behandeling van het verslag van de vergade ring van 3 februari jl. inclusief de toezeggin- genlijst. Ook de bestuurlijke planning staat op de agenda. De commissie buigt zich over een raadsvoor stel om geld beschikbaar te stellen in de ont wikkelingskosten van den Boogaard in Moer gestel. Ook bespreekt de commissie een voor stel om in te stemmen met de nota van uit gangspunten en randvoorwaarden voor het Cultuurcluster. Op de agenda staat vervolgens nog de tweede voortgangsrapportage verbeter plan sociale zaken en de rondvraag. Veranderingen data vergadering commissies en raad Het college heeft na ruggespraak met de frac tievoorzitters een aantal wijzigingen in data van vergaderingen aangebracht. Een over zicht: de commissievergaderingen van 2 (com missie algemene beleidszaken) en 4 maart (ruimtelijke ordening, Toerisme en openbare werken, financiën en sport) worden een week verschoven. Dat houdt in dat er vergadert wordt op 9 maart (commissie Algemene Be leidszaken, 10 maart (commissie welzijn) en 11 maart (ruimtelijke ordening, toerisme en open bare werken, financiën en sport)De raadsver gadering wordt gehouden op woensdag 31 maart. Op 13 april wordt de nieuwe gemeente raad geïnstalleerd. De raadsvergadering van 22 april wordt ver schoven naar 29 april. Ook de commissiever gaderingen in de maand april gaan naar een andere datum en wel van dinsdag 6, woensdag 7 en donderdag 8 april naar respectievelijk 20, 21 en 22 april. Tot 1 april nog goedkoper Nieuwe reispapieren nog 1 maand goedkoper Is het nodig om uw reispapieren te vernieu wen? Tot 1 april kost een nieuw paspoort fl. 91,50. Daarna kost het fl. 106,50. De Europese identiteitskaart kost fl. 37,25. Nog even kunt u profiteren van een zo kort mogelijke wachttijd. Begint uw achternaam met de letter Q, R, S of T, kom dan in de perio de tot en met 12 maart. Begint uw achternaam met de letter U, V.W, X, Y of Z, dan kunt u tussen 15 en 26 maart terecht. Is de periode voor uw achternaam voorbij, dan kunt u nog goedkoper aan een paspoort komen op 29, 30 en 31 maart. Dan moet u echter rekening hou den met een langere wachttijd. U kunt bij Bur gerzaken in het gemeentekantoor terecht van maandag toten met woensdag van 8.30-16.00 u. Donderdag van 8.30-19.00 u. en vrijdag van 8.30-12.30 u. MEER WETEN Heeft u vragen over dit artikel of over uw reis papieren, neem dan contact op met de afdeling Burgerzaken, telefoon 52 9 12 20. In het comfortabel en modern ingerichte con ferentiecentrum Boschoord, dat prachtig is gelegen temidden van bossen en vennen op een heuvel aan de Gemullehoekenweg 143 te Oisterwijk, wordt gedurende de maanden maart en april een expositie gehouden van werk van Ton van Elsdingen. Als lid van Foto groep FoMo en veelvuldig exposant in het middenbrabantse, solo of in combinatie met andere fotografen of kunstenaars in andere dis ciplines, geniet Ton van Elsdingen een ruime bekendheid met zijn soort van fotografie. In “Boschoord” zult u van hem foto’s kunnen bewonderen in de thema’s “glas” en “schroot”. In de gezellige lounge en rond de bar hangen foto’s met het thema “glas”, in de en rond het zitje in het souterrain hangen foto’s met het thema “schroot”. De expositie is voor eenieder gratis toeganke lijk gedurende de openingstijden van het con ferentiecentrum, maandag t/m vrijdag 9-17 uur. Op andere tijden is bezoek mogelijk na telefonische afspraak met het conferentiecen trum (013-5-231600). De geëxposeerde werken zijn desgewenst te Bouwplannen ter inzage Tijdelijke verkeersmaatregel BOSSTRAAT/HET BRIELTJE De meeste Nederlandse gezinnen kennen drie maaltijden: ontbijt, lunch en warme maaltijd. Twee van deze maaltijden zijn broodmaaltij den. Brood is dus nogal belangrijk in ons voe dingspatroon. Brood is smakelijk en heeft een hoge voedingswaarde. Bruin brood of rogge brood bevat meer B-vitamines, ijzer en voe dingsvezel dan wit brood. Veel kinderen en volwassenen nemen dagelij ks hun lunch mee naar school of het werk. Vaak zit er weinig variatie in de broodsoort en het beleg. Dit maakt het aantrekkelijk om tussen de middag lekkere, vaak ongezonde, snacks te gaan eten in plaats van de van thuis meege brachte lunch. Toch kunnen gezonde boter hammen ook lekker zijn. Belangrijk is om te zorgen voor variatie. Wissel eens af met het soort brood: er is volkoren-, bruin-, wit-, rog ge-, krenten- en stokbrood. Neem eens brood met zonnebloempitten, maan- of sesamzaad. Smeer voor de verandering eens pindakaas oi sandwichspread op het brood en beleg dit met plakjes komkommer of radijs. Andere sugges ties zijn: kaas met reepjes paprika, rookvlees met schijfjes banaan, worst met zoetzuur, smeerkaas met schijfjes appel. Zorg dat beleg niet kan ’doorlopen’. Hagelslag op de cervelaatworst is een rare combinatie. Door hartig en zoet apart te verpakken in bo- terhampapier of folie raken de smaken niet vermengd. Een blaadje sla of een stukje kom kommer voorkomt dat de hartige boterham men uitdrogen. Bewaar het brood in een trom meltje. Brood in een zakje wordt al snel klef en in elkaar geperst. Brood voor de lunch kan de avond tevoren worden klaargemaakt, op voorwaarde dat het ’s nachts in de koelkast wordt bewaard. Met deze tips kunnen ’overblijvers’ lekkere en af wisselende boterhammen maken. Biggetje met zijn gouden schoenen op bezoek in de bibliotheek in de maand maart worden alle kleuters uit Moergestel uitgenodigd om in de bibliotheek kennis te malen met Biggetje. Biggetje is de hoofdpersoon in het boek “Gou den Schoenen”, een prachtig prentenboek van John A. Rowe. De prachtig kunstzinnige platen vertellen het verhaal van Biggetje die op een dag een paar gouden schoenen vindt. Hij is zo gelukkig met zijn schat en oefent net zo lang totdat hij er goed op kan lopen, ’s Nachts zet hij ze naast zijn hoofd zodat ze niet kwijt kunnen raken. Verbijsterd is hij als de volgende ochtend blijkt dat zijn schoenen kwijt zijn. Hij zoekt ze over al want zonder zijn schoenen is het leven saai geworden. Hij vindt de gouden schoenen terug.... Maar ze hebben ondertussen een heel andere bestem ming gekregen. De wereld van Biggetje is in de bibliotheek nagebootst. Door het tot leven brengen van de magische wereld van het boek wordt dit bibli otheekbezoek een onvergetelijk avontuur. Het doel van deze samenwerking tussen biblio theek en school is kinderen te laten ervaren dat lezen leuk is. Want alleen als een kind lezen leuk vindt zal het vaak lezen eh dus ook goed leren... lezen. En dat is nu precies de bedoeling! In de bibliotheek is een speciaal hoekje inge richt voor Biggetje en zijn Gouden Schoenen. Voor informatie kunt u contact opnemen met de openbare bibliotheek Moergestel. Contactpersoon: Mariëtte Denissen OISTERWIJK EN MOERGESTEL De Hilver De burgemeester van Oisterwijk maakt be kend, dat het college van Burgemeester en Wethouders bij besluit van 23 februari 1999, vrijstelling hebben verleent zoals bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning van het bestemmingsplan “Buitengebied Moergestel” teneinde langs de Sebrechtsedijk medewerking te kunnen verlenen voor de vol gende werkzaamheden: 1. het graven van een waterloop; 2. het rooien van beplanting; 3. het aanbrengen van laanbeplanting; 4. het tot stand brengen van een reservaatge- bied. Binnen zes weken kunt u tegen dit besluit een bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders, postbus 10101, 5060 GA Oisterwijk. De termijn van zes we ken begint op de dag na publicatie 3 maart 1999. Verder kunt u een verzoek tot voorlopige voorziening indienen bij de president van de arrondissementsrechtbank te Breda, sector be stuursrecht, postbus 90110, 4800 RA Breda. Een dergelijk verzoek kunt u alleen indienen, indien u tevens bezwaar heeft gemaakt. U moet hierbij ook een afschrift van het bezwaarschrift overleggen. MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 3 MAART 1999 PAGINA IV- In Moergestel AANGEVRAAGDE BOUWVERGUNNINGEN EN MELDINGEN Binnen twee weken kunt u uw zienswijze kenbaar ma ken. De volgende meldingen en aanvragen zijn binnengeko men in week 8: - het verbouwen van de woning Kerckackerstraat 3; - het bouwen van een erker en het verplaatsen van de keuken aan de Looyakker 44. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN Binnen 6 weken kunt u een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij B en W. Bouwvergunning is verleend voor: - het plaatsen van een reclamezuil aan de Industrie weg 3; - het uitbreiden en verbouwen van de woning Voosker- bos 28. Het vólgende bouwplan ligt m.i.v. donderdag 4 maart gedurende 14 dagen ter inzage. - het uitbreiden van de woning Oisterwijkseweg 25a. Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijke be denkingen naar voren brengen bij bugrmeester en wet houders, Postbus 10101, 5060 GA Oisterwijk. l.v.rp. rioleringswerkzaamheden wordt de Bosstraat en Het Brieltje in de periode van 8 maart tot 21 mei tijdelijk afgesloten voor doorgaand verkeer.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 11