Wethouder Hora over WIEKENTKUNST MOERGESTEL WieKentKunst in de toekomst 1 veiligheid Rootven I Aphrodite Tips voor aanleveren van teksten... Politiek debat live op MTV (Q)^©^©^©^ Vrachtverkeer Onderzoek, voorstellen en uitvoering Ji Huidverzorgingsinstituut Wethouder Hora is voor inspraak burgers Fietsroutes en schoolroutes Het Verkeers Circulatie Plan Verkeersveiligheid WOENSDAG 24 FEBRUAR11999 - 23e Jaargang - Nr. 1038 Jan Gerrits Hb Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst, Uitgave/redactie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268. Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond^ Een zeer hekel punt zoals het vrachtverkeer zal ook drastisch worden aangepakt en mis schien zelfs wel verboden worden om door Moergestel’s centrum heen te rijden. Ook mogen straks vrachtauto’s niet meer parkeren in de kom en de woonerven en zullen zij uit moeten wijken naar de industrieterreinen. Eveneens VANAVOND, maar dan om 20.00 uur in ’t Stokske, een bedrijvenpresentatie door ’n tweetal dienstverleners van Moergestel: Schoonmaakbedrijf Berkelmans en De Wilde Consultancy BV (automatisering). Wij maken onze leden graag attent op een regionale politieke avond georganiseerd door het CDA, VANAVOND om 20.00 uur in t Vrijthof te Oirschot. ’n Thema dat o.a. aan de orde komt is Ondernemen en Politiek. WieKentKunst gaat elk jaar een cultureel evenement van een behoorlijke omvang organiseren. Te beginnen eind dit jaar met een verrassende activiteit voor iedereen in het kader van de millenniumviering. Naast een jaarlijks groot evenement, mogen de inwoners van Moergestel zo nu en dan ook rekenen op iets ’kleins maar fijns’ als cultureel tussendoortje. Voor personen die teksten willen plaat sen in 'Moergestel-Nieuws’ hebben we enkele nuttige tips, want met 'h beetje goede wil kunt u ons veel werk besparen. 'n Duidelijke afdruk van uw tekst (vanaf laser- of inkjetprinter) scheelt ons enorm veel werk, maar denk wel even aan het volgende: - Gebruik bij voorkeur 'n helemaal recht lettertype in ’n grootte van 11 of 12 pnt (zeker niet kleiner).; - Gebruik zo weinig mogelijk tabs. U hoeft namen bijv, niet onder elkaar te zetten, zeker niet d.m.v. spaties. Ons systeem doet dat opnieuw; - Lever altijd aan op A4-formaat, dus niet ’n deel ervan... - Vouw de tekst zo weinig mogelijk (’n A4 eenmaal vouwen is niet erg). Het geheim in onze teksten zit ’m namelijk in het scannen ervan. Vandaar ook teksten liever niet per fax sturen! Bedankt voor uw medewerking en... bewaar deze tips... Volgens wethouder Ruud Hora dienen er nog gedegen onderzoeken te worden gepleegd voor dat een en ander gerealiseerd zal zijn. Maar hij denkt toch op zeer korte termijn al met een gedeelte van de uitvoering te kunnen beginnen. Sommige maatregelen zullen daarom al in 1999 in uitvoering genomen worden en dit kan doorlopen tot 2003 als het gehele plan klaar is. ook verwacht worden dat zij zich correct in het verkeer gedragen. De schoolovergangen zijn nu bij lange na nog niet veilig en daar gaat ook een hoge prioriteit naar uit. Er zullen bij deze overgangen drem pels komen te liggen om de schoolkinderen een veiligere oversteek te kunnen bieden. Aanpassingen kunnen daarop dan ook beter worden afgestemd voorzover zij realiseerbaar zijn en in de plannen opgenomen. Er zal nog veel werk verzet dienen te worden maar hij hoopt zich daar vooral in de komende raadspe riode sterk voor te maken. Beste jongens en meisjes uit groep 7 en 8. Pas geleden is er bij jullie op school iemand geweest om iets te vertellen over ‘t Kwartierke. Jullie hebben toen ook formulieren ingevuld met wat jullie boeit en bezighoudt. Wij hebben deze formulieren bestudeert en hebben toen voor de maand maart deze agenda samen gesteld. Zaterdag 6 maart: filmmiddag vanaf 14.00 uur; zaterdag 13 maart: inloopmiddag vanaf 14.00 uur; zaterdag 20 maart: skeelermiddag vanaf 14.00 uur en zaterdag 27 maart: dis- coavond vanaf 19.00 uur. Dit alles vindt plaats in d’n Tob aan de Bosstraat 1b in Moergestel. Bij jullie op school komen ook posters te hangen met meer informatie over de middagen. Dus tot ziens bij ‘t Kwartierke. De uitdrukking: “Ze rijden je de vouwen uit je broek” is op het Rootven nogal eens van toepassing. Fietsers dienen er soms met gevaar voor eigen leven gebruik te maken van de weg omdat het ’fietspad’ niet berijdbaar is vanwege slecht gepar keerde voertuigen en te hard rijdend verkeer. De goot is ook niet aanlokkelijk om daarin te fietsen en dus levensgevaarlijk. Kortom voor de meeste inwoners is het Rootven een ’crime’ te noemen als men er moet zijn om te winkelen. Ook de Raadhuisstraat en het St. Jansplein delen in dezelfde malaise en er zal dan ook danig wat aan moeten gebeuren. I Zoals in het verleden is gebleken is wethou der Ruud Hora een warm voorstander van in spraak van de burgers zeker waar het be langhebbenden en omwonenenden betreft want zij immers, en niemand anders, kennen de verkeersproblemen in hun buurt het beste. welijks overschreden kan worden. Hierbij wordt vooral gedacht aan de Oirschotseweg (vanaf de Stappert), Tilburgseweg en School-straat. Bij het begin van de Schoolstraat, nabij Total- pomp van Esch, komt er zelfs een rotonde. Deze zijn momenteel niet goed te noemen. In dertijd heeft de gemeente Moergestel mee gedaan aan het project Markant Brabant en heeft daardoor een goede verbinding gekre gen met Oisterwijk en Oirschot. Naar Tilburg was al langere tijd een goede verbinding voor fietsers maar in Moergestel zelfwas het ronduit slecht te noemen. Er komt dan ook in de toe komst een goed bereidbare fietsroute door het dorp en zelfs langs de T31 (Akkerweg) komt er een nieuwe fietsbaan. Ook legt men een nieuwe, zelfs een km kortere, fietsbaan aan vanaf het Stokske via de Hondsbergselaan naar het centrum van Oisterwijk. Het begin van de fietsbaan naar Oirschot zal verbeterd worden. Tevens zullen de Vinkenberg en Heuvelstraat een fietsbaan krijgen. Landelijk zal er een regeling komen dat fietsers op veel plaatsen voorrang zullen gaan krijgen en daardoor wor den automobilisten zeker aangespoord om voorzichtiger te gaan rijden. Van fietsers mag JE I IUIUVUILUI LJII ILJOII IOLILL - hi—im Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 J Dat zijn kort samengevat de toekomstplannen van WieKentKunt. Deze culturele organisatie deed vorig jaar voor het eerst van zich spreken, dank zij de onder deze naam gehouden culturele manifestatie. In het weekeinde van 10 en 11 oktober liep heel Moergestel uit voor allerlei bijzondere activiteiten. Honderden belang stellenden bezochten vijftien lokaties als Stanislaus, de scholen, de kerk of ze gingen op bezoek bij particulieren. WieKentKunst telde liefst 38 deelnemers. Voor de eerste keer gehouden, was WieKent Kunst meteen een groot succes waarover nog dagenlang in Moergestel is gesproken. Het staat daarom buiten kijf dat WieKent Kunst een vervolg krijgt. Het bestuur, bestaande uit Marco van Herck, Jan van den Hurk, Eddie Hurkmans, Hennie van Schooten, Paul Spapens en Leon Ver hoeven, wil een WieKentKunst in de opzet van vorig jaar eens in de drie jaar gaan houden. VERRASSING Hiervoor is heel bewust gekozen om de kun stzinnige Moergestelnaren in de gelegenheid te stellen nieuw werk te maken. Dat kost gewoon tijd. Deze keuze is ook gemaakt om te voorkomen dat een programma veel op elkaar gaat lijken. De eerste WieKentKunst was voor velen een verrassing en WieKentKunst moet een verrassing blijven. Langs deze weg roept de organisatie de Moergestelnaren al wel vast op met eventueel kunstzinnig werk rekening te houden met de WieKentKunst van straks. Dat wil beslist niet zeggen dat WieKentKunst nu voor de komende 2,5 jaar op de lauweren gaat rusten. Integendeel. WieKentKunst wil Moergestel ook met andere vormen van cultuur en kunst kennis laten maken op een manier die voor deze organisatie kenmerkend is: dus voor iedereen, leuk en gezellig, herkenbaar, dicht bij de mensen en altijd samen met de Moerges telnaren. Die staan voorop. Een en ander betekent dat WieKentKunst manifestaties gaat organiseren waarin de hoofdrol kan worden gespeeld door bijvoorbeeld toneel, of muziek, of straattheater of kerkelijke kunst... De eerste nieuwe pijl op de boog van Wie KentKunst heeft te maken met de viering van het nieuwe millennium. Daarover volgende week meer in ’Moergestel-Nieuws’. Wethouder Ruud Hora (Gemeente Belangen) hebben wij benaderd om eens wat meer te weten te komen over de oplossing van die prob lemen. Eind vorige maand is het Verkeers Circulatie Plan (VCP) in concept gereed geko men. Hierover zal in eerste instantie de poli tiek een mening dienen te vormen. Dan volgt een standpunt van B&W, inspraak van de bur gers en daarna kan er een raadsbesluit genomen worden en tot uitvoering worden overgegaan. De grootste problemen waren volgens Ruud Hora dat de plannen van de kernen Oisterwijk en Moergestel van voor de herindeling niet op elkaar waren afgestemd en dat is nu wel een feit. Dit zal danig aangepakt worden in verloop van korte tijd. Wegen met een ’stroomfunctie’ en wegen met een ’verblijfsfunctie’ zullen duidelijk kenbaar gemaakt worden. Het buitengebied zal straks 60 km Eco-wegen opleveren zoals de Heuvelstraat, Broekzijde en Zandstraat. De knelpunten zijn in beide kernen bekeken en daarom zal de kom van Moergestel straks hoofdzakelijk bestaan uit woongebied met een maximum snelheid van 30 km. Zodra men de bebouwde kom bereikt vanaf de vier invals wegen zullen er ’komremmers’ aangebracht worden zoals nu reeds bestaand op de Moerges- telseweg in Oisterwijk bij de Hondsbergselaan zodat tenminste de 50 km-grens niet of nau- w jongerenwerk moergestel Op maandagavond 1 maart, om 20.30 uur tot ongeveer 22.30 uur is er een live-uit- zending van een po litiek debat dat in Den Boogaard in Moergestel wordt gehouden. Voor het eerst kunnen zowel de mensen uit Moergestel als ook uit Oisterwijk en Heukelom de uitzending rechtstreeks ontvangen, dankz ij de koppeling van de centrale antennesyste- men die onlangs tot stand werd gebracht. Alle zeven politieke partijen doen mee. Moergestel TV organiseert en verzorgt de uitzending. Elke partij presenteert zich met een kort filmpje, waarvan de inhoud en het draaiboek door de partij zelf is bepaald. Daarna kruisen de politi ci de ‘degens’ onder leiding van de strikt onafhankelijke voorzitter Jan Gerrits, die het debat nu alweer voor de vijfde keer leidt. Hij heeft de kiezers opgeroepen om hem gespreks stof toe te sturen voor het debat. Dat kan overi gens nog tot uiterlijk 27 februari. Indien u dus nog ergernissen, zorgen, wensen of ideeën onder de aandacht van de politici gebracht wilt zien, kunt u die schriftelijk bij Jan Gerrits kenbaar maken: Jan Gerrits, Krijtenbogtstraat 1, 5066 BJ Moergestel.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 1