teado&offèrow* ^emeente'/hformatie een medewerk(st)er kadosluty Audacia- meuws GroenLinks Oud-Moergestelnaar op verkiesbare plaats Provinciale Staten Verkiezingen Provinciale Staten Groot fractieberaad Verkiezingsprogramma PvdA verkrijgbaar Uw tuin opgefleurd onze kas opgebeurd ’Moergestel-Nieuws- heeft deze week geen informatie van de gemeente ontvangen. Behalve op de informatieavond van dinsdag in Den Boogaard, zal GroenLinks ook .aanwezig zijn op de weekmarkt van a.s. vrijdag. Ook op zaterdagmiddag a.s. kunt u in Oisterwijk nog kennismaken met onze belangrijkste kandida ten. U kunt daar bij ons ’onder de pet kijken’. Wij hopen u bij een van deze gelegenheden te kunnen ontmoeten. Programma’s en folders zijn voorhanden. Frans Goris Aanw: ...13.30 ...11.45 ...12.00 ...12.00 ...11.45 ...08.45 ...09.30 ...09.30 10.00 ...09.30 ...09.30 10.45 10.45 10.45 10.30 10.45 zoekt voor haar winkel in Moergestel voor 37 uur per week. - Leeftijd: 18 tot 40 jaar. Sollicitaties: Rootven 10, 5066 AW Moergestel, Tel. (013) 513 18 89 Na 18.00 uur: (0416) 36 36 15 DE BESTE KIJK OP ELKE WIJK GB mln GEMEENTE BELANGEN AUDACIA JEUGD Uitslagen zaterdag 20 februari RWB-Audacia Al 4-1; Audacia Bl-J Brabant 0-4; J Brabant-Audacia Cl 1-3; Set-Audacia C2 4-0; Audacia C3-Olympus 3-3; SSC’55-Auda- cia Dl 10-0; Hilvaria-Audacia D2 afgel.; Wil lem II-Audacia El 16-2; Audacia E2-Gilze 1- 3; Audacia E3-Desk 1-9; Voab-Audacia E4 14- 2; Noad-Audacia F1 5-6; ONI-AudaciaF2 2-1; Tac/BWB-Audacia F3 0-6; Audacia F4-Noad 3-9; Nevelo-Audacia F5 0-8. Programma zaterdag 27 febr. Audacia Al-Sarto Baardwijk-Audacia BI Audacia Cl-Sarto C2 Audacia C2-3.Brabant RKDVC-Audacia C3 Nevelo-Audacia Dl Audacia D2-Oirschot Audacia El-GSBW Taxandria-Audacia E2 Sc ‘t Zand E7-Audacia E3 Audacia E3-Oisterwijk Audacia F1-Hilvaria Audacia F2-Desk Audacia F3-Beerse Boys Sc ‘t Zand-Audacia F4 Audacia F5-Weredi Ruud Severijns Met rugnummer 14 voor de Partij van de Ar beid is de kans groot dat Ruud Severijns bij de komende verkiezingen voor Provinciale Staten zal worden gekozen. Liep hij vier jaar geleden de statenzetel net mis, nu lijkt het er op -ge zien de prognoses zowel landelijk als provin ciaal- dat de PvdA de veertien zetels zeker zal halen. Ruud Severijns is sedert 1997 in het dagelijkse leven gemeentesecretaris van Gemert-Bakel nadat hij dat meer als 12 jaar in Hilvarenbeek was geweest. Dat hij zich sterk betrokken voelt met het wel en wee van Moergestel blijkt onder meer uit het feit dat hij mede-auteur is van het boek over de Moergestelse schoenmakers “Op goede Leest Geschoeid”, waarvan overigens nog enke le exemplaren te koop zijn bij Ad Wolfs aan de Oisterwijkseweg 58A. Ruud Severijns was ove rigens ook jarenlang lid van de Moergestelse Monumentencommissie. De verkiezingen voor Provinciale Staten worden gelijktijdig gehouden met die voor de Gemeenteraad op Woensdag 3 maart 1999. Maak gebruik van uw stemrecht. afgelast 3-4 2-1 5-0 afgelast 1 -1 afgelast 1-2 1-5 4-0 deze firma Baltus zo’n dergelijke actie voeren. De bedoeling is om ook in het najaar een der gelijke actie te houden en zo’n actie in voor- en najaar dan telkenjare te laten terugkomen. Wij hopen hiermee een gedeelte van de op brengsten van de jarenlange oudpapieraktie te kunnen compenseren. Hoe gaat dit alles nu verlopen? Binnen enkele dagen zullen jeugdleden van de harmonie bij u een folder aan komen bieden. In deze uitgebreide folder, op zich al een ju weeltje, zult u zien wat er deze zomer en herfst zoal aan uw tuin is op te fleuren; prachtige planten, kleurige bloemen. Overzichtelijk ge rangschikt en voorzien van kleurrijke en dui delijke beschrijvingen. Bij de folder is een be stelformulier gevoegd. Op zaterdag 6 maart komen vervolgens (jeugd)leden van de harmo nie weer bij u langs om de door u ingevulde en ondertekende bestellijst op te halen. Hierna zullen dan in de week vóór Pasen de bloem bollen weer door leden van de Harmonie bij u thuis worden afgegeven. Pas op dit moment dient het door u bestelde ook te worden be taald. Hierna bent u dan in de gelegenheid de bollen in uw tuin, op uw terras of balkon te planten en...weet u dat u de komende maanden zult kunnen genieten van een kleurige en fleurige bloemenpracht om u heen met bovendien de prettige gedachte dat u onze harmonie een zeer goede dienst hebt bewezen: uw tuin opge fleurd, onze kas opgebeurd! Op 3 maart a.s. mag u twee keer stemmen. Een stem voor de gemeenteraad en een stem voor de Provinciale Staten. Aan mij is gevraagd mezelf beschikbaar te stellen als kandidaat voor de Provinciale Staten. Ik doe dat graag, aangezien de provincie een belangrijke scha kel is tussen de rijksoverheid en de gemeente. Als CDA-lid ben ik ernstig bezorgd over de plaats die de mens krijgt toebedeeld in de dis cussie over leefbaarheid op het platteland. Als CDA-lid wil ik een evenwichtige afweging van belangen (belangen van ondernemers, belan gen van werkgelegenheid en milieubelangen). Het ’groot fractieberaad’ van het CDA heeft een dubbele functie. Fractieleden kunnen hun visie bespreken met de achterban en hun standpunt nader bepalen. De achterban blijft op de hoogte van politiek actuele zaken. Maan dag 1 maart vindt het eerstvolgende ’groot frac tieberaad’ plaats in Den Boogaard, St.Jansplein in Moergestel van 19.00 tot 20.00 uur. Aan de orde komen actuele politieke zaken. Aansluitend vindt het lijsttrekkersdebat plaats dat door MTV live wordt uitgezonden. Com missie- en raadstukken liggen ter inzage in het Gemeentekantoor (bij Voorlichting) en de bi bliotheken in Oisterwijk en Moergestel. Indien u geïnteresseerd bent om aan het be raad deel te nemen dan kunt u dit telefonisch kenbaar maken bij een van onze raadsleden t.w. Lambert van den Bosch tel. 528 4538, Jos Schoenmakers tel. 528 3899, Ad Mutsaers tel. 513 2392, Guus Bertens tel. 528 2983 of Ger van Hest tel. 513 1705. GEMEENTE BELANGEN VLAGT IN DE WIJKEN. Op Valentijnsdag 14 februari zijn een groot aantal bewoners in Moergestel uit de kennis senkring van de fractie Gemeente Belangen verrast met een Valentijnskaart. Dit jaar werd vanwege het samenvallen van de carnaval en de verkiezingscampagne voor de gemeente raadsverkiezingen aansluiting gezocht bij de beide caranavalsmotto’s van zowel Moergestel als Oisterwijk. Bovendien nam Gemeente Be langen ook weer traditiegetrouw deel aan de carnavalsoptochten in zowel Moergestel als Oisterwijk onder het motto ’Busje Komt Zo’. Hierbij werd de buurtbus tussen met name Moergestel en Oisterwijk gepromoot als een goed, maar vooral goedkope vervoerswijze tus sen Moergestel en Oisterwijk. Dit is alleen mogelijk dankzij de inzet van vele vrijwilligers. Met professionele krachten is een dergelijk kleinschalig en sociaal vriendelijk openbaar vervoer op de schaal van Moergestel niet haal baar en betaalbaar. In de laatste weken voor de verkiezingen pro beert Gemeente Belangen de belangstelling van de bewoners in Moergestel voor de ge meenteraadsverkiezingen te vergroten door een ludieke actie. Onder het motto ’Beken Kleur’doet Gemeen te Belangen een beroep op onze burgers om te vlaggen in hun eigen buurt met de oranje GB- kleur. In de buurten zelf en dus geheel in over eenstemming met het motto van Gemeente Belangen als de lokale partij van de kernen Heukelom, Moergestel en Oisterwijk ’de Bes te Kijk op Elke Wijk’. Zo’n 1 50 borden sieren reeds de voortuinen van veel bewoners uit Moergestel. Er is er nog een beperkt aantal borden beschikbaar. Op verzoek worden zij nog geplaatst. U dient hiervoor te bellen naar Kees Rijnen, tel. 52881 33. Maar u kunt ook vlaggen met de huis aan huis affiche achter uw raam. Beken daarom kleur met oranje boven van de ruim 25 jaar actieve lokale partij Ge meente Belangen.. Na alle fratsen van de afgelopen carnavalsda gen nadert de datum van de gemeenteraads verkiezingen met rasse schreden. Op woens dag 3 maart laat de kiezer weten door wie en op welke manier onze gemeente de komende drie jaar bestuurd moet worden. De Partij van de Arbeid Afdeling Oisterwijk heeft in haar verkiezingsprogramma haar ideeën hierover verwoord. Onder de titel “Sterk en sociaal, ook lokaal” is een evenwichtig programma samen gesteld waaruit blijkt dat de PvdA wil blijven opkomen voor en werken aan de belangen van de inwoners van de gemeente. Een belangrijk, steeds terugkerend thema in het denken en doen van de PvdA is de nadruk op voortdurende samenwerking tussen over heid en burgers (of groepen van burgers). De samenleving ontwerp en onderhoud je samen. Ook in de aflopende Gemeenteraadsperiode heeft de fractie van de Partij van de Arbeid, ondanks dat zij maar met een zetel in de Ge meenteraad vertegenwoordigd was, dit geluid regelmatig en uitdrukkelijk laten horen. In het verkiezingsprogramma heeft de PvdA ervoor gekozen om kort, krachtig en puntsgewijs haar voornemens voor de komende Gemeente raadsperiode weer te geven, zodat U, zonder zich door een woordenbrij heen te hoeven wor stelen, een goed overzicht kunt krijgen van de verkiezingsinzet van de partij. Dat belangrijke onderwerpen zoals bijvoorbeeld betaalbare huur- en koopwoningen voor alle bevolkings groepen, passende armoedebestrijding, een doordacht jongerenbeleid met professionele ondersteuning van de verschillende variëtei ten in de jongerencultuur, voldoende sport- voorzieningen voor verenigingen en in de di recte woonomgeving, verschillende maatrege len voor voldoende goede werkgelegenheid, een veilige woonomgeving, enz. bij de PvdA in goede handen zijn, staat buiten kijf. In het verleden heeft de PvdA zich daar al hard voor gemaakt en ook in de toekomst zal de PvdA daar aan blijven werken. Voor de totale tekst van het verkiezingspro gramma van de Partij van de Arbeid, of voor meer informatie hierover, kunt U contact opnemen met Ineke Depmann (521 7196), Nico Kersten (521 6541) of Wil Oerlemans (513 2132). Daarnaast nodigen wij U uit om tijdens komende zaterdagen in het centrum gebied van de kernen Oisterwijk en Moerge stel onze kandidaten te ontmoeten voor een nadere kennismaking. Onder dit motto start muziekvereniging Prin ses Juliana zeer binnenkort een actie voor de verkoop van bloembollen. Deze actie heeft een tweeledig doel: de Moergestelse tuinen er de komende zomer en herfst zeer fleurig en kleu rig uit laten zien en... ook de verenigingskas van onze Harmonie wat opbeuren. Waarom dat zo, zult u zich afvragen. Wel... jarenlang haalde de Harmonie het oud papier op in Moergestel. Dit was steeds een heel karwei maar de pen ningmeester, en dus de hele vereniging, voer daar wel bij. Dit oud papier was een gedegen en steeds terugkerende bron van inkomsten. De instrumenten, de uniformen, de (blad)- muziek, de huur van de oefenaccommodatie; dit alles kóst veel, zeer veel geld. Door omstan digheden is de vereniging met het ophalen van het oud papier moeten stoppen en daarmee verviel deze belangrijke inkomstenbron. De penningmeester werd daar niet vrolijk van. Er moest dus gezocht worden naar andere mid delen om inkomsten te verkrijgen. Via een ge renommeerd bedrijf, Gebr. Baltus Bloembol len in Vaassen, dat al diverse jaren bloembol len verkoopt o.a. via door verenigingen op touw gezette acties, gaat onze Muziekvereni ging binnenkort huis aan huis bloembollen te koop aanbieden. Inmiddels zijn er al meer dan 500 verenigingen in Nederland die jaarlijks via Het Brabantse platteland is prachtig en dat willen we graag zo houden en waar mogelijk verbeteren. De welvaart in de dorpen is voor een groot deel te danken aan de verbeteringen in de landbouw. Als het de boeren goed gaat, heeft ook de middenstand daarvan altijd ge profiteerd. Op dit moment zijn veel veranderingen in gezet waar niemand de uitkomst van kent. Samen willen we een platteland waar het voor boeren, burgers en buitenlui (toeristen) goed toeven is. Ik wil me inzetten om de har monie tussen de verschillende belangheb benden te vergroten. De zorg van de een mag niet de last worden voor de ander. Op grond van mijn ervaring in het onderwijs, als ondernemer en als voorzitter van de groot ste vrouwenorganisatie van Brabant (KVO) heb ik de samenleving in veel opzichten leren kenen. Graag wil ik daarom mede verantwoor delijkheid dragen voor het bestuur in Brabant. Kom dus stemmen op 3 maart! Lia van Helvoirt-Stravens, Lijst 1, Nr. 39. Uitslagen zondag 21 februari 1999 Rhode 1 - Audacia 1 Audacia 2 - SC Olympus 2 Gloria UC 3 - Audacia 3 Berkdijk 5 - Audacia 4 De Bocht’80 2 - Audacia 5 Audacia 6 - Taxandria 7 Korvel 6 - Audacia 7 Audacia 8 - Riel 6 Audacia 9 - LEW 6 Dames: Audacia 1 - SC Olympus 2 Programma zondag 28 februari 1999 Spoordonkse Boys 1 - Audacia 114.30 Audacia 2 - RKDVC 512.00 Were Di 2 - Audacia 311.30 SET 4 - Audacia 412.30 RKDSV 2 - Audacia 512.00 Audacia 6 - Haarsteeg 810.00 VCB 3 - Audacia 712.00 Audacia 8 - ZIGO 810.00 Audacia 9 - Nemelaer 710.00 Dames: Audacia 1 - SDO’39 1 12.30 Door de vele afgelastingen krijgt de competi tie voor Audacia 1 een bizar verloop. Als er zondag in Spoordonk wel gevoetbald wordt zijn de Boys al weer de vierde tegenstander waartegen een return wordt gespeeld, terwijl Rhode, Sarto en Gestelse Boys nog niet één keer zijn ontmoet. Dat de vlotte winst in de thuiswedstrijd een indicatie zou kunnen zijn voor de terugwed strijd is een illusie, zie hoe bedrogen Audacia uitkwam bij Nemelaer. Verrassende uitslagen komen dan ook niet voor. Iedereen kan van ie dereen winnen, zie maar weer eens de uitslag van de enige wedstrijd die afgelopen zondag wel doorging: nummer laatst (Gestelse Boys) wint van nummer een (DVG). Iedere wedstrijd is een finale. Steun in Spoor donk is dus van harte welkom. PAGINA 11 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 24 FEBRUAR11999 -<s&-

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 11