op Elke Wijk GB iliDe Bes,e Kijk WS8W »P Elke Wijk stichting’openbare BIBLIOTHEEK In de kern Moergestel zetten wij ons in voor: R Audacia nieuws Bouw AutoDome op Autotron vordert gestaag Aquafun in Oude Kerkje De Schouw koploper na kleine nederlaag bij Rommen OISTERWIJK EN MOERGESTEL Beide bibliotheken AUDACIA JEUGD AutoDome 4 juni open Bezoekerscentrum Oisterwijk Wintergasten in Nederland Excursie N atuurontwikkelingspro j eet Beerze-Smalbroeken Snel starten met de sloop van Brameco en het bouwen van woningen op het Brameco-terrein en de Bokkenhoek Behoud podiumfunctie in Den Boogaard door subsidiëring woningbouwmogelijkheden te verruimen Bouwen voor senioren in het centrum Het weren van vrachtverkeer in de kern en in het bijzonder de Schoolstraat Uitbreiding van 30 km-zone in de gehele gemeente m.u.v. de route Tilburgseweg-Rootven-Raadhuisstraat vanwege o.a. de busroutes De buurtbus mogelijk maken om De Reuselhof en Oistelvoirtjes aan te doen Oplossen wateroverlast in de Prinsessenbuurt, waaronder de Krijtestraat Oplossen riolerings- en parkeerproblemen in PAGINA 3 MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 17 FEBRUAR11999 Tot volgende keer. Lijsttrekker 54.3 - 51.6 43.2 - 52.2 51.0 - 48.3 Het Oude Kerkje is op zaterdag open van 13.00 tot 17.00 en op zondag van 11.00 tot 17.00 uur. Het Kerkje is gelegen in de Willibrordstraat. De entree is twee gulden (kinderen gratis) be stemd voor het onderhoud. Programma zaterdag 20 feb. RWB - Audacia Al Audacia BI - Jong Brabant Jong Brabant - Audacia Cl SET - Audacia C2 Audacia C3 - Olympus SSC’55-Audacia Dl Hilvaria - Audacia C2 Willem II - Audacia El Audacia E2 - Gilze Audacia E3 - DESK VOAB - Audacia E4 NOAD - Audacia F1 ONI - Audacia F2 TAC/BWB - Audacia F3 Audacia F4 - NOAD F2 Nevelo - Audacia F5 14.30 12.00 10.00 12.30 12.45 10.00 13.00 10.00 10.00 12.30 Tegenover de huidige museum-annex evene mentenhal van Autotron is het op dit moment een komen en gaan van staalconstructeurs, in stallateurs en bouwvakkers. Vanaf november wordt er hard aan de bouw van de nieuwe top attractie AutoDome gewerkt. In het futuris tisch ogende complex wordt over enkele maan den onder andere de historische autocollectie van Autotron ondergebracht. Bewust wordt bij Autotron niet meer gespro ken over een nieuwe ’museumhal’. Autotron- directeur Geerd van Helden legt uit dat het Autopretpark wat betreft het exposeren van de collectie nieuwe wegen gaat bewandelen. ’Ten toonstellingsruimtes waarin klassieke automo bielen te zien zijn, zijn de afgelopen jaren in ons land uit de grond geschoten. Reden voor Autotron om eens goed na te denken over een nieuwe formule voor ons museum. Wij den- Zowel in Oisterwijk als in Moergestel vormen videobanden sinds enkele jaren een vast on derdeel van de collectie. In beide bibliotheken vind U een groot aantal jeugdfilms zoals: Bas- sie en Adriaan, Pippi Langkous, de Teletub- bies, Nijntje, Ernst Bobbie en de Rest, Roxan ne en Zeus, Tik Tak en natuurlijk de films van Walt Disney. Binnenkort is de video Leeuwen- koning II ook te leen. Ook voor volwassenen heeft de bibliotheek veel kijkplezier in de aan bieding: er zijn top-films bij zoals Deep Im pact, the Titanic en Alien Resurection maar ook informatieve videobanden over countryli- ne-dancing, zwangerschap en bevalling, vakan tiebestemmingen etc. Afhankelijk van de soort videoband betaalt U 1,50 (informatieve video’s), 3,00 (recreatie ve video’s) of f 5.00 (voor videobanden die in de TOP-30 staan). De videobanden worden voor 1 week uitgeleend. Tot ziens in de bibliotheek! Programma zondag 21 februari 1999 Rhode 1 - Audacia 1 Audacia 2 - SC Olympus 2 Gloria UC 3-Audacia 3 Berkdijk 5 - Audacia 4 De Bocht’80 2 - Audacia 5 Audacia 6 - Taxandria 7 Korvel 6 - Audacia 7 Audacia 8 - Riel 6 Audacia 9 - LEW 6 Dames: Audacia 1 - SC Olympus 2 Aanwezig: 13.15 13.30 12.00 12.00 12.15 8.15 8.45 8.15 9.30 9.30 9.15 10.30 8.45 11.00 10.45 11.00 planten en dieren tussen de verschillende na tuurgebieden is de loop van de Beerze verbe terd. Het gebied is daarmee aantrekkelijker gemaakt voor planten, dieren en mensen. Door de Beerze tussen de Smalbroeken en Spoordonk letterlijk meer ruimte te geven blijft water langer in het gebied en wordt zo verdroging tegengegaan. De beek zal opnieuw gaan meanderen, boven dien is er een overstromingsvlakte ontstaan door afgraving en wordt de stuw bij Spoordonk vervangen door een vispassage. De Vereniging Natuurmonumenten gaat het nieuw ontstane natuurgebied beheren; het Wa terschap de Dommel voert het waterhuishoud- kundig beheer. Bent u geïnteresseerd in de manier waarop dit natuurgebied is ontstaan en hoe het in de toe komst beheerd gaat worden dan nodigen wij u graag uit deel te nemen aan deze excursie. Deelname is gratis. Graag tevoren aanmelden bij het Bezoekerscentrum. ROSMALEN - De contouren van het nieu we AutoDome op het terrein van Autopret park Autotron in Rosmalen beginnen duide lijk vormen aan te nemen. Op 3 juni moeten de bouwactiviteiten zijn afgerond en wordt de nieuwste attractie, waarin onder andere de unieke historische collectie automobie len een plaatsje krijgt, op 4 juni voor het pu bliek geopend. ken die met AutoDome gevonden te hebben.’ AutoDome wordt een mengeling van roem ruchte autohistorie, moderne automotive tech nieken en ontwikkelingen en interessante kijk jes in de toekomst. ’Wij zijn afgestapt van de museale opstellingen’, stelt Van Helden. ’Au toDome laat de bezoeker op een even attractie ve als interactieve wijze kennis maken met al lerlei aspecten van de hedendaagse en toekom stige mobiliteit. Natuurlijk zullen wij onze af komst niet verloochenen; de faam in binnen- en buitenland hebben wij immers voor een aanzienlijk deel te danken aan onze unieke autocollectie. Op de eerste verdieping van de nieuwe hal zal op spectaculaire wijze en met gebruikmaking van de modernste technieken de ruim 110-jarige autohistorie in beeld wor den gebracht - die begint bij de Benz uit 1885 en eindigt bij de ’Auto van het Jaar 1999’ de Ford Focus. De overzichtstentoonstelling toont per decennium de belangrijkste ontwik kelingen in de autoindustrie met de daarbij behorende modellen.’ Op de begane grond (4000 m2) worden op ver schillende thema-eilanden deelaspecten van de vroegere, hedendaagse en toekomstige mobili teit belicht. Autotron is in onderhandeling met tal van bedrijven en instellingen om een pre sentatie te verzorgen. Van Helden: ’Er zijn al concrete afspraken gemaakt met bijvoorbeeld Michelin, die een overzicht gaat verzorgen van de geschiedenis van de band. TNO belicht de veiligheid van de moderne auto; accufabrikant Centurion legt op hele inzichtelijke wijze de werking van een accu uit en samen met de RAI zijn interessante Internet-ideeën uitgewerkt. Verder wordt in de hal een leeshoek ingericht waarin alle denkbare autobladen te raadplegen zijn. Ook hier wordt gebruik gemaakt van de jongste audio- en videotechnieken. Wij maken van AutoDome dus een echt informatiecen trum.’ Op de begane grond is verder plaats ingeruimd voor themapresentaties als: autosport en -ra ces, klassieke sportcars, limousines en ’moda le’ auto’s, dreamcars en auto en techniek. Ook het restaurant is op de begane grond geprojec teerd. Wie na de rondgang het Autopretpark wil bezoeken, kan op ’Station AutoDome’ op de Autotrontrein stappen die de bezoeker naar alle uithoeken van het park brengt. De verwachtingen rond AutoDome zijn in Rosmalen hooggespannen. Geerd van Helden en zijn mensen kijken om meerdere redenen dan ook reikhalzend uit naar de ingebruikna me. ’Ten eerste omdat wij straks een spraak makend concept voor ons land in huis hebben en ten tweede omdat voortaan de huidige mu seumhal het hele jaar rond te gebruiken is voor evenementen en beurzen.’ Zaterdag 20 en zondag 21 februari is in het Oude Kerkje te Middelbeers een expositie te bewonderen van de Valkenswaardse schilders groep AQUAFUN. De groep bestaat uit een negental vrouwen (Theke Beeks, Ria Hover, Tine Beuzgens, Vera Vorspaget, Trees Heemskerk, Marjo Rijkers, Ludy van Boxmeer, Marian Jansen en Marian ne Elst, in leeftijd variërend van twintig tot vijfenvijftig. Geen van de groepsleden heeft een speciale vooropleiding, wat ze gemeen hebben is de liefde voor tekenen en schilderen. De schildersgroep is - nu twee jaar, onder lei ding van een lerares, aan het werk en ze begin nen hun richting te vinden. De een heeft een speciale voorkeur voor stillevens, de ander voor bloemen en planten en enkele gaan de abstrac te kant op. Een leuke tentoonstelling van startende schil ders. Twee ronden voor het einde van de Moerge- stelse clubcompetitie is het ongemeen span nend in de top van de ranglijst. In deze ron de lag de Klaore stil waardoor de Schouw de kans kreeg om de leiding te pakken na de ge lijkmakende wedstrijd. Voor de spelers van de Schouw stond er dus veel op het spel in de uitwedstrijd bij Rommen. Rommen voldeed aan hun verplichting om het de leider in het klassement zo moeilijk moge lijk te maken en wist de wedstrijd met een klein verschil te winnen. Het puntentotaal voor de Schouw was net voldoende om de Klaore van de eerste plaats te verdringen. In de stand staan ’t Centrum en Rommen nog wel op de plaatsen 1 en 2 maar deze verenigin gen hebben een wedstrijd meer gespeeld. Zowel de Schouw als ook de Klaore moeten in staat geacht worden om minimaal de benodig de 40 punten te scoren om 't Centrum voorbij te streven. Voor de spelers van ’t Centrum stond er thuis tegen ’t Stokske veel op het spel. Met een goe de overwinning zou de derde plaats nog in zicht komen, ’t Centrum won de wedstrijd maar het verschil was niet van dien aard dat ook daadwerkelijk flink ingelopen werd op ’t Stokske. De derde wedstrijd van deze ronde speelde zich af in de onderste regionen van de ranglijst. De dames van ’t Krijtje moesten op bezoek bij ’t Draaiboompje en wisten zich naar een goede overwinning te spelen. Alleen Frank Derksen gooide roet in het eten om de dames niet de maximale score van 60 punten te laten halen. Op een niet mis te ver stane manier won hij zijn partij in 5 beurten 66 caramboles (ja, alweer ook twee jaar gele den speelde Frank tegen de dames ongehoord sterk). Toch wisten de dames door dit resultaat zich een flinke voorsprong op 't Draaiboompje toe te eigenen waardoor de laatste plaats ver uit het zicht geraakt is. In de laatste 2 ronden na het carnaval heeft de echte topper plaats op donderdag 25 februari wanneer de Schouw thuis tegen de Klaore moet aantreden. De andere 2 wedstrijden op deze avond zijn: 't Krijtje - Rommen en 't Stokske - ’t Draaiboompje. De uitslagen: Rommen - de Schouw 't Draaiboompje - ’t Krijtje ’t Centrum - ’t Stokske De stand: 1. ’t Centrum 11-581.2 punten; 2. Rommen 11-544.9 punten; 3. de Schouw 10-542.5 pun ten; 4. de Klaore 10-540.7 punten; 5. ’t Stoks ke 10-530.5 punten; 6. 't Krijtje 10-492.1 pun ten; 7. ’t Draaiboompje 10-474.1 punten. Op zondag 21 februari start vanaf het Bezoe kerscentrum Oisterwijk een vogelexcursie onder leiding van enkele ervaren vogelaars. De excursie die om 11 uur begint zal onge veer 2 uur duren. In de vogelwereld bestaan er verschillende manieren om met wisselingen van seizoenen om te gaan. Het meest bekend is wel de vogel trek, waarbij bepaalde groepen vogels zoals de fitis, de koekoek en natuurlijk de zwaluw war mere streken opzoeken. Andere soorten vogels zijn onze wintergasten, vogels die de extreme omstandigheden in het hoge noorden ontvluchten en zeer tevreden zijn met ons winterse klimaat. Bekende win tergasten zijn de koperwiek en de kramsvogel. In berken en elzen kunnen we de geelgroen gekleurde sijsjes aan treffen. Typisch voor onze streek is de taigarietgans, een wintergast die in onze beekdalen fourageert. Wie staat er wel eens bij stil dat het doodgewone roodborstje dat we in onze bossen tegenkomen’afkomstig kan zijn uit Scandinavië, om hier de winter on der wat gunstiger omstandigheden door te ko men? Bent u geïnteresseerd geraakt in onze winter gasten of heeft u gewoon zin in een flinke wan deling meldt u zich dan even aan bij ons Be zoekerscentrum. Op zondag 21 februari om 11 uur houdt de Vereniging Natuurmonumenten een excursie met als onderwerp het natuurontwikkelings project De Beerze-Smalbroeken. Het vertrek zal zijn bij de brug over de Beerze aan de Logtsebaan, gelegen bij het Oisterwijk- se Buurtschap De Logt. De excursie duurt on geveer 2 uur. Verdroogd natuurgebied De Smalbroeken, ten zuiden van Boxtel is een verdroogd natuurgebied in het heekdal van de Beerze. Deze beek vormt een ecologische ver binding tussen het landgoed De Baest en de natuurgebieden Kampina en Smalbroeken. Om te zorgen voor een goede uitwisseling van GerJrdi

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 3