l Aphrodite 1 Gemeente gaat in hoger beroep Oisterwijkseweg wacht op aanpassingen... Politieke partijen presenteren zich Twee inloopavonden om u te helpen uw keuze te bepalen Natuurlijk gaat u op woensdag 3 maart stem men. Maar weet u al op welke partij of welke kandidaat u uw stem gaat uitbrengen? Afsluiting Van Tienhovenlaan Politiek debat Gemeenteraadsverkiezingen op MTV ■“•ftsoan M.O. geren op eventuele suggesties en opmerkin gen. De toegang is uiteraard gratis en de gemeente biedt u een kopje koffie of thee aan. Oisterwijk Ook in de kern Oisterwijk is een informatie markt gepland en wel op vrijdag 26 februari in de burgerzaal op de begane grond van het Raadhuis. Ook daar zijn de vertegenwoordigers van de politieke partijen aanwezig om u te informeren en om kennis te nemen van uw ideeën of suggesties. Van 18.00 tot 21.00 uur kunt u in het Raadhuis terecht, ook daar staat een kop koffie of thee op u te wachten. Misschien twijfelt u nog of wil u graag nog wat meer weten of even van gedachten wisselen met politici. Misschien wilt u wel wat meer weten van de verkiezingsprogramma’s van de diverse politieke partijen en groeperingen die aan de verkiezingen meedoen Misschien heeft u een bepaald onderwerp waarover u de mening van de politieke partijen wilt peilen voordat u uw keuze bepaalt. Als u aan een van deze zaken behoefte heeft dan kunt u in één klap alle infor matie bemachtigen. De gemeente heeft twee Al is het college van B en W afgelopen week (naar eigen zeggen onterecht) behoor lijk op de vingers getikt, de Van Tienhovenlaan wordt niet opengesteld voor het gemotoriseerde verkeer. Op 1 februari jl. heeft de rechtbank in Breda het verkeersbesluit tot afsluiting van de Van Tienhovenlaan en de Heiligenboom voor gemo toriseerd verkeer vernietigd. Naar het oordeel van de Rechtbank had de gemeenteraad desti jds dat besluit moeten nemen. Het college van burgemeester en wethouders was daartoe niet bevoegd, aldus de rechtbank. De bevoegdheid verkeersbesluiten te nemen is in de Wegenverkeerswet voorbehouden aan de gemeenteraad. De raad kan deze bevoegdheid overigens overdragen aan het college. De raad van de (voormalige) gemeente Oister wijk had van deze mogelijkheid al op 23 feb ruari 1995 gebruik gemaakt. De gemeenteraad van Moergestel heeft een dergelijk besluit nooit genomen. De gemeentelijke herindeling per 1 januari 1997 maakte het noodzakelijk alle delegatiebe sluiten opnieuw vast te stellen voor de nieuwe gemeente Oisterwijk. Dat heeft de gemeente raad gedaan in zijn vergadering van 30 janu ari 1997. ’Kennelijk is de bestuursrechter niet op de Op maandagavond 1 maart zal MTV een live-uitzending verzorgen van het politieke debat tussen de kopstukken van de zeven politieke partijen van de gemeente Oisterwijk Hét is alweer de vijfde keer dat MTV een dergelijk debat uitzendt, maar voor het eerst zullen alle inwoners van Oisterwijk het rechtstreeks op hun TV kunnen ontvangen, dankzij de koppeling van de centrale antennesystemen. voelen. Hebt u dus bijvoorbeeld een ergernis, een vraag, een zorg, een wens of een idee, dan kunt u hem dat laten weten. Het geeft Jan Gerrits precies die gesprekstof die nodig is om er een informatief, fair en spannend debat van te kunnen maken. Daardoor zal de kiezer een afgewogen keuze kunnen maken bij het uit brengen van zijn of haar stem op woensdag 3 maart en dat is goed voor onze plaatselijke democratie De kiezers kunnen hun ergernissen, vragen, zorgen, wensen en ideeën schrifteliik (dus niet bellen) tot uiterlijk 27 februari toesturen aan: Jan Gerrits, Krijtenbogtstraat 1,5066 BJ Moer gestel. Komende week wordt er beslist over de op handen zijnde aanpassingen van de Oister wijkseweg. De gemeenteraad zal daarvoor een krediet beschikbaar moeten stellen van 80.000,-. Al ruim drie jaar... Met de wethouder die in 1995 de werkzaam heden liet uitvoeren (Gerlach, red.) was de afspraak gemaakt dat drie maanden na voltooi ing van de reconstructie een evaluatie zou plaatsvinden waarbij de bewoners van de Ois terwijkseweg naar hun ervaringen zou worden gevraagd. In december 1995 gebeurde dat in een bijeen komst met de dan zittende wethouder Toon van Gils. Aanpassingen gerechtvaardigd Uiteindelijk resulteerde het een en ander erin dat de door de buurtbewoners gewenste aan passingen gerechtvaardigd bleken en er zou zo spoedig mogelijk gehandeld worden. Het wachten was vervolgens op weer ’n nieuwe wethouder: Ruud Hora. Met hem werden de zaken (tot twee maal toe) opnieuw doorge sproken en de aanpassingen zouden worden uit gevoerd zodra er gelden beschikbaar waren. Eind vorige maand was het zover dat er ’groen’ licht kon worden gegeven en werd er uiteen gezet wat er nou zou gaan veranderen. In het kort komt dat hier op neer: alle verkeer gaat de weg op: het fietspad wordt vervolgens voetpad. De witte lijnen als afscheiding tussen het huidige fietspad en het weggedeelte wor den aan de kant van het fietspad gelegd zodat er parkeervakken ontstaan. Verdere details (zoals aanpassing verkeersdrempels) werden met de bewoners doorgesproken en worden in een nieuwe bijeenkomst op korte termijn beves tigd. De bewoners van de Oisterwijkseweg gaan er van uit dat de gemeenteraad de komende week gunstig op de aanpassingen zal beslissen. M.O. informatiemarkten gepland, op 23 en 26 febru ari waarop de politieke partijen en groeperin gen die meedoen aan de gemeenteraadsverkie zingen zichzelf en hun gedachtengoed kun nen presenteren. Eén inloopavond in Den Boogaard en één in het Raadhuis. Moergestel De politieke partijen en groeperingen presen teren zich op dinsdag 23 februari in de Postel- zaal van Den Boogaard. Het is geen officiële bijeenkomst met een agenda. U kunt tussen half acht en half elf’s avonds komen en gaan wan neer u wilt. De presentatie heeft namelijk meer het karakter van een informatiemarkt, een inloopavond. U kunt langs de tafels van de partijen lopen en u van informatie laten voor zien. Van alle politieke partijen en groeperin gen zullen vertegenwoordigers aanwezig zijn die u antwoord geven op uw vragen en rea- Spannend Het zal vast en zeker weer spannend en boeiend worden. Jan Gerrits is ook deze keer weer de gespreksleider en hij neemt nu eenmaal geen genoegen met wollige verhalen. Hij stuurt steeds weer aan op duidelijkheid. “De kiezers hebben er recht op te weten wat de politici van plan zijn”, zo is zijn motto. Hij zal de kandi daten dus ook nu weer stevig aan de tand voe len. Vragen van kiezers Gerrits wil de politici vooral zaken voorleggen die de mensen uit Oisterwijk, Moergestel en Heukelom echt bezig houden. Hij roept de kiezers daarom op om hem op papier te laten weten waarover hij de politici aan de tand moet hoogte geweest van dit laatste besluit en is deze belangrijke informatie niet tijdens de recht szitting aangereikt. In zijn uitspraak verwijst de rechter namelijk naar het besluit van 23 februari 1995’, aldus het persbericht van de gemeente Oisterwijk. Het college heeft zich inmiddels beraden op de te ondernemen juridische stappen. Besloten is hoger beroep in te stellen bij de Raad van State. Het instellen van hoger beroep heeft echter geen schorsende werking. Daarom zal het col lege tevens om een voorlopige voorziening vra gen. De gemeenteraad wordt in de eerstvolgende raadsvergadering (donderdag 25 februari) voor gesteld dit besluit te nemen. De vervolgprocedure zal door o.a. Jan Timmer mans (café 't Stokske, red.) opnieuw worden aangegrepen om de afsluiting ongedaan gemaakt te krijgen. Jan sprak afgelopen week in het Brabants Dagblad van inmiddels opgelopen inkomstenderving. Huidverzorgingsinstituut tj De oproep van De Pierewaaiers naar de kinderen om toch vooral deel te nemen aan de optocht, had z’n uitwerking niet gemist. Het is tenminste al vele jaren geleden dat de jeugd in de optocht zo goed was vertegenwoordigd. Deze creatie van Luuk en Stijn Simons leverde de tweede prijs op. Voor meer beelden uit de optocht zie verderop in deze krant. L W O WOENSDAG 17 FEBRUAR11999 - 23e Jaargang - Nr. 1037 UIT DE OPTOCHT Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst Uitgave/redactie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268. Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond p i iuiuvuiluiyulyoulouu Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 J Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! I 4: IC.Z. en V.G.Z.;

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 1