Qemeente'/n formatie J| Gedateerde maten en lugubere prijzen Naweeën?! 1 mei moet vergen. jeven eet i geldt voo. eerste prijs een wisselbeker beker en a D1 groepen meer dan 2 personen van 12 tot 16 jaar. 1e pr D2 individuelen van 12 tot 16 jaar. 1 e prijs 25,00; 2e prijs igi?' Koningshoeven Tilburg tijdelijk afgesloten rechtswinkel ir uitzoekprijs verassing?!. 2e, S ^verassing Uitsluiting vrijstelling artikel 18a WRO bij recreatieverbliiven Mobiele telefoons, zijn ze wel zo voordelig? A1 grote wagens wagens groter dan 5 mrt. ïecrijs 250, >t\ü.met 5 mrt.^eprijs 200A i; 2e prijs 100,. Op naar de verkiezingen A2 kleine wagens: wagens tof\ B1 groepen tot 10 personen. 1e B2 groepen meer dan 10 personênJe prijs 200,00'; 2e prij C individuelen max 2 personen. 1e prijs 150,00; 2e prijs 1 Bouwvergunningen/meldingen Kinderen 1 e Wisselbeker bel alle andere uitzoekpr irijven voor iedereen (ook" nerbordje afhalen b» mom”’' PAGINA 11 J en maken ze de volgende carnaval niet meer mee gaand verkeer mogelijk. Er wordt voor omlei dingen gezorgd en die omleidingen voor fiets- verkeer, personenauto’s en vrachtverkeer wor den door middel van borden aangegeven. Het werk wordt in fasen uitgevoerd. Er wordt be gonnen bij huisnummer 74 aan de kant van het Wilhelminakanaal en zo tot aan de Ijsclub weg richting Kempenbaan. TOT 24 FEBRUARI KUNT U IN HET GE- MEENTEKANTOOR NOG EVEN PROEF STEMMEN remmen’, zo laat de burgemeester(,die als voor zitter van de gemeenteraad niet gekozen wordt) u via een affiche weten. In de Koningshoeven, de oude doorgaande weg tussen Moergestel en Tilburg worden vanaf 22 februari riolerings- en herstratingswerkzaam- heden uitgevoerd. Dat werk gaat tot half sep tember duren. Tot dat moment is geen door- Stichting Juridische EHBO ■teraad een voorstel voor te leggen met betrek king tot een krediet voor de millenniumvie ring. o Bibliotheek Het college heeft de nota conceptvisie openba re bibliotheek voor kennisgeving aangenomen, o Wiekentkunst De werkgroep Wiekentkunst zal worden voor gesteld een eerste voorzet te maken voor een kunstuitleen van werken van plaatselijke kun stenaars in onze gemeente. Het college zal dit aan de commissie welzijn melden. o Speeltoestel Het college heeft besloten een speeltoestel voor het Hopveld in Moergestel als schenking van de Rabobank onder dankzegging te aanvaar den. De commissie Welzijn en Algemene Be leidszaken zal daarvan op de hoogte worden gebracht. o Hemelwateraansluitingen Het college heeft besloten om als pilotproject bij elke woning langs de nu aanbestede wer ken Bosstraat en Korenstraat zonder kosten VQor de bewoners het regenwaterafvoer per woning aan te sluiten op de nieuwe infiltratie- voorziening. o Drank/horecavergunningen Aan de vereniging KPJ Moergestel is vergun ning verleend tot het uitoefenen van het hore cabedrijf in de inrichting in het perceel Bos straat 1b in Moergestel. In verband met het paracommercialisme worden in de verdunning beperkende voorwaarden opgenomen. Aan de heer en mevrouw Henein (VPF. Pizze ria grillroom Fady) is vergunning verleend tot het uitoefenen van het horecabedrijf in de in richting gevestigd in het perceel Rootven 13 in Moergestel. We hebben het u al eerder gemeld. Tot 24 fe bruari kunt u even komen proefstemmen. Mis schien kijkt u nog wat onwennig naar de stem machine. Zo vaak komt het jaarlijks immers niet voor, dat er verkiezingen zijn in ons land. Maar proefstemmen kan dus. Bij voorlichting op de begane grond in het gemeentekantoor staat tot en met woensdag 24 februari een stem machine opgesteld. Zo kunt u op uw gemak een kijkje nemen en een keertje net doen alsof u uw stem uitbrengt. Zo ziet u precies hoe de stemmachine er op 3 maart uitziet en hoe u uw stem kunt uitbrengen. Een kind kan de was doen. Volgende weekVoorkeurstemmen, spitsuur ontlopen en stemmen na het avondeten kan Het was niet alleen ons opgevallen dat de carna- valskrant buiten de feite lijk bedoelde grappen en woordspelingen nogal wat (waarschijnlijk) onbe doelde grappen in zich had. Neem bijgaande opname van de prijzen van de ’op stoel’ (’n woord waarover we verleden week al schre ven). Bij de categorieën A en B gaat het om wagens tót en groter dan tot en met 5 MRT (maart...?) en voor de kinderen is toch wel ’n paar écht lugubere prijzen beschikbaar gesteld. Wat Burgemeester en wethouders hebben in de ver gadering van 9 februari onder meer de volgen de besluiten genomen: o Alarmontvangers Het college heeft besloten om de alarmontvan gers van de leden van de brandweer post Oisterwijk te vervangen. o Uitrukpost Moergestel Het college heeft een werkgroep opdracht ge geven om twee opties voor de huisvesting van de brandweer in Moergestel nader uit te wer ken, te weten plannen voor nieuwbouw van de uitrukpost op de locatie Scheerman of de ver bouw van de huidige uitrukpost in de mini male variant. o Millenniumviering Het college heeft besloten om aan de gemeen- De carnaval zit er weer op. De straten worden schoongemaakt, de carnavalskleding gewassen en opgeborgen tot volgend jaar. Sommigen moeten hun normale draai weer zien te vinden, die hebben waarschijnlijk last van de zogenaamde naweeën. Om de ontnuchtering een handje te helpen willen wij er even op attenderen, dat mensen Op 18 december 1997 heeft de gemeenteraad de Nota handhaving ruimtelijke ordening en bouwen vastgesteld. Eén van de speerpunten welke daarin is vermeld, is de aanpak van per manente bewoning van recreatieverblijven. In vervolg daarop is op 2 juni 1998 de Nota aan pak permanente bewoning recreatieverblijven vastgesteld. Het bestemmingsplan verbiedt om recreatie verblijven permanent te bewonen. Het bestem mingsplan geeft eveneens aan wat de bouwmo gelijkheden zijn voor recreatieverblijven. In het bestemmingsplan zijn de bebouwing- smogelijkheden voor recreatieverblijven uiter aard zo beperkt mogelijk gehouden om het re creatieve karakter van het buitengebied niet aan te tasten en om het permanent bewonen van recreatieverblijven minder comfortabel te maken. In de Wet op de Ruimtelijke Ordening is in artikel 18a aan burgemeester en wethouders de bevoegdheid gegeven om ten behoeve van ge deeltelijke veranderingen of vernieuwingen van meldingplichtige bouwwerken alsmede ten behoeve van verbouwingen of de oprich tingen van meldingplichtige bouwwerken, vrijstelling te verlenen van het bestemmings plan. Deze vrijstelling is ook toepasbaar op met een minimaal inkomen (die hun draai nog niet gevonden hebben) altijd terecht kunnen bij miMax. Daar hebben ze een perfecte remedie voor mensen die eventuele naweeën hebben na het ontvangen van alle energieafrekeningen, ge meentelijke heffingen etc., etc. miMax is met haar doelstelling, om op te komen voor de be langen van de minima, inmiddels een begrip geworden voor Oisterwijk en omstreken. Na een bezoek tijdens ons spreekuur hebben mensen geen last van na-weeën, integendeel. Voor meer informatie: elke donderdag spreek uur van 13.00 - 17.00 uur en telefonisch be reikbaar onder nummer 52 20 320. Wij bellen U altijd terug. Naar aanleiding van het grote aantal zaken dat we momenteel bij de Rechtswinkel heb ben met betrekking tot mobiele telefonie kwamen we op het idee om hier iets over te schrijven. Er zitten namelijk een heleboel haken en ogen aan de diverse abonnemen ten. We zullen in dit stukje de grootste pro blemen aanhalen die we zijn tegengekomen. Waar men vooral op moet letten bij mobiele telefoons is het afsluiten van een verzekering. De verzekeraars stellen vaak hoge eisen aan de zorgvuldigheid die in acht dient te worden ge nomen. Met name bij verlies of diefstal zijn verzekeraars een moeilijke tegenpartij als je je claim toegewezen wilt krijgen. Hun idee van zorgvuldigheid wijkt erg af van het gangbare idee hieromtrent. Als een telefoon tijdens het winkelen bijvoorbeeld is opgeborgen in een afgesloten tas, kan de verzekeraar van me ning zijn dat onvoldoende zorgvuldigheid in acht is genomen. Tevens komen we ook veel problemen tegen met opzegtermijnen. Consumenten lezen zel den de algemene voorwaarden goed door en beseffen daardoor niet dat ze voor opzegging een bepaalde opzegtermijn in acht moeten ne men. Het komt ook nogal eens voor dat bij overschrijding van een termijn het contract stilzwijgend voor een jaar verlengd wordt. Ten- MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 17 FEBRUAR11999 De afgelopen dagen zijn voor een aantal van u misschien wat anders geweest dan normaal. Daarom vermoeien wij u niet al te veel. Maar toch moet het ons kort nog even van het hart. U vergeet toch woensdag 3 maart niet Woens dag 3 maart. Hebt u al in uw dagprogramma de gang naar het stembureau opgenomen Van Is morgens acht tot ’s avonds acht kunt u er terecht. Wel gaan, want alle stemmen tellen mee Naast gemeenteraadsverkiezingen zijn er op 3 maart ook verkiezingen voor de Provinciale Staten. Lekker handig dus. In hetzelfde stembureau. Twee verkiezingen waarvoor u slechts één keer de deur uit hoeft. Twee vliegen in één klap als het ware. Ga stem men dus op 3 maart DAT MAAKT U MIJ NIET WIJS..” U gaat niet stemmen, dat maakt u mij niet wijs, op diverse plaatsen in de gemeente treft u affi ches aan waarop de burgemeester het belang van het stemmen nog eens onder uw aandacht brengt. Hij geeft geen stemadvies. Het enige advies dat u krijgt, is om in elk geval uw stem uit te brengen op 3 maart, want alle stemmen tellen. ’Kritiek zonder stemmen is onterecht slotte komt het voor dat er een minimumpe riode gehanteerd wordt waarin niet opgezegd kan worden. Lees dus altijd de voorwaarden goed door! Vervolgens is van belang dat u het abonnement uitzoekt dat op u het meest van toepassing is. Hiermee bedoelen we onder andere dat indien u zelf weinig belt maar veel gebeld wordt, u beter een goedkoop abonnement met hoge ge sprekskosten kunt nemen, of een kaart met een beltegoed (pre paid). Als u van plan bent een mobiele telefoon aan te schaffen moet u van tevoren de verschillende abonnementen met elkaar vergelijken en het abonnement uitkie zen dat voor u het voordeligste is. Vooral jongere mensen denken dat een mobie le telefoon nauwelijks kosten met zich mee brengt. Dit is echter een illusie. Er zijn natuur lijk de abonnementskosten, maar daarnaast ook nog de gesprekskosten en die kunnen hoog oplopen. Vooral bellen naar en vanuit het bui tenland met een mobiele telefoon is erg duur. Indien u in het buitenland gebeld wordt van uit Nederland dan betaalt u de kosten gere kend vanaf de grens. Indien u klachten met betrekking tot mobiele telefonie heeft dan willen we u wijzen op de Geschillencommissie Post en Telecommunica tie. Zij doen bindende uitspraken. Het adres is: Surinamestraat 24, 2585 GJ Den Haag, tel: 070-3105310. U kunt natuurlijk eerst met vragen op de rechtswinkel langskomen. Op ma-do van 14.00 tot 20.00 is er spreekuur. Het adres is: Lange Schijfstraat 107,5038 TT Tilburg, tel. 535 3135. meldingplichtige bouwwerken op recreatieter reinen en ’losse’ recreatiewoningen (dus niet gesitueerd op een recreatieterrein). In het Be sluit meldingplichtige bouwwerken is aange geven welke bouwwerken dit betreft. Tot op heden is de vrijstelling ingevolge arti kel 18a WRO steeds toegepast bij melding plichtige bouwwerken behorende bij of aan recreatiewoningen en op kampeerterreinen voor (sta)caravans, kampeerauto’s en tenten. Nu gestart is met de aanpak van permanente bewoning van recreatieverblijven is het tijd geworden om hieromtrent beleid vast te stel len uit het oogpunt om deze permanente be woning zo onaantrekkelijk mogelijk te maken. Op 26 januari 1999 hebben burgemeester en wethouders dan ook besloten om ten aanzien van recreatiewoningen, inclusiefbijgebouwen, en op kampeerterreinen voor (sta)caravans, kampeerauto’s en tenten geen gebruik meer te maken van de vrijstelling ingevolge artikel 18a WRO. Concreet houdt dit in dat alleen meldingplich tige gebouwen en aan- of uitbouwen bij recrea tiewoningen en op kampeerterreinen voor (sta)caravans, kampeerauto’s en tenten mogen worden gebouwd welke zijn toegestaan inge volge het bestemmingsplan. Heeft u vragen over dit onderwerp, dan kunt u contact opnemen met de afdeling Bouw- en Milieuzaken, mevr. M. de Rooij, tel. 013- 5291330. AANGEVRAAGDE BOUWVERGUNNINGEN EN MELDINGEN Binnen twee weken kunt u uw zienswijze kenbaar ma ken. De volgende meldingen en aanvragen zijn binnengeko men in week 6: - het verbouwen van de woning Broekzijde 8a; - het uitbreiden van de woningg Krijtestraat 25. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN Binnen 6 weken kunt u een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij B en W. Bouwvergunning is verleend voor: - het uitbreiden van de woning aan de Oisterwijkseweg 49; - het uitbreiden van het kantoor aan de Tilburgseweg 45; - het bouwen van een carport aan de Past. Müskens- hof 25; het bouwen van een woning met garage/berging aan het Regenbeemdeke. Met de volgende melding is ingestemd: - het bouwen van een tuinhuisje aan de Industrieweg!. denkt u van ’n verASSING in plaats van ’n verRASSING? Hebben ze zo hun best gedaan Moergestel Afslag Moergestel Breda Hilvarenbeek TILBURG MOERGESTEL 5 1 3 5 W- 'Ar- \\O Koningshoeven afgesloten 22 februari tot medio september

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 11