tïadoshop broers (yemeente^nformatie katfoshity 'Broers KLAORE TAOL een medewerk(st)er Teletubbie- pakken NU OOK IN MOERGESTEL EEN GESUBSIDIEERD POPCLUSTER: k ZAAL 04243 I4 3 jWonkbal x oftbal eanutlu KPJ Toneel Sportvereniging ROEF’ I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I Op naar de verkiezingen (5) Uw oproepingskaarten krijgt u deze week! Bouwvergunningen/meldingen zoekt voor haar winkel in Moergestel voor 37 uur per week. - Leeftijd: 18 tot 40 jaar. Sollicitaties: Rootven 10, 5066 AW Moergestel, Tel. (013) 513 18 89 Na 18.00 uur: (0416) 36 36 15 I i ALLE KINDERMATEN k.».. van 59.95 NU Woningwet is veranderd Hebt u wel of geen vergunning nodig? Bouwplannen in te zien Dinsdag 16 februari: ’Chill-Out-Party’ Deze laatste dag van het nu al legendarische openingsevent van ’Zaal 04243’ nog één keer: 'Gaon zóas ge zét’! AANRADER!!! Iedere nacht van 00.00 tot 01.00 uur FREAK-HOUR: op het hoofdpodium van ’Zaal 04243’ draaien de beste D.J.’s de vetste Dance van dit moment! w Tot 1 april nog goedkoper Nieuwe reispapieren nodig? Wanneer bent u aan de beurt? Nieuwe gegevens Gemeentegids Nerts, Duif, Slak, Kip, Mol, Eend, Das, Otter, Tor Zondag 14 februari: Na de optocht onze ’Parada de Tettas Party’. Mede dankzij de imponerende lichtinstallatie zal in onze immense danskuip de atmosfeer tot ongekende hoogte stijgen. Maandag 15 februari: ’Ladies-On-Stages-Night’. Alle Moergestelse dames hebben dé gelegenheid om op ons hoofdpodium de wat verloren gegane podiumfunctie voor de Moergestelse gemeenschap weer nieuw leven in te blazen. Vrijdag 12 februari: Inblaosaovund. Deze avond zijn op de diverse podia bands te bewonderen die de opening van ’Zaal 04243’ feestelijk zullen opluisteren. Zaterdag 13 februari: ’Saturday Night Fever’ in ’Zaal 04243’ In de diverse danszalen ken men uit z’n dak gaan op ouderwetse ’Disco-Music’. PAGINA 9 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 10 FEBRUAR11999 J 2 3 4 2 3 4 6 s 10 D8 |J~ J9 BS F* B8 D10 B~ D8 G9 Deze week vallen uw oproepingskaarten in de brievenbus. De gele zijn bedoeld voor de gemeenteraads- Vervolg op pagina 11 AANGEVRAAGDE BOUWVERGUNNINGEN EN MELDINGEN Binnen twee weken kunt u uw zienswijze kenbaar ma ken. De volgende meldingen en aanvragen zijn binnengeko men in week 5: - het bouwen van een berging/hondenhok aan de Bos straat 3a; het plaatsen van een antennemast t.b.v. mobiele communicatie aan de Sonman 15. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN Binnen 6 weken kunt u een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij B en W. Bouwvergunning is verleend voor: - het bouwen van een serre aan het pand Vooskerbos 36a; het bouwen van een garage/berging aan de Kloos- terlaan 40; - het plaatsen van een dakkapel aan de Burg. Poort straat 15. Sloopvergunning is verleend voor: - het slopen van twee varkensstallen en een varkens- stal/veldschuur op het perceel Reedijk 9. A B F d” T G F 39F De Woningwet is veranderd. En dat brengt voor u ook een aantal veranderingen met zich mee als u wilt gaan bouwen of verbou wen. Veranderingen die het voor u gemakke lijker kunnen maken, want onder voorwaar den is voor een aantal zaken geen bouwver gunning en zelfs geen melding meer nodig. Een overzicht van de belangrijkste verande ringen waarmee u te maken kunt krijgen: Overkapping Voor een overkapping met een open con structie van beperkte afmeting, bij voorbeeld een carport, is het een en ander veranderd. Zo is er -als u een overkapping v66r de voor- Volgende bouwplannen liggen vanaf donderdag 4 fe bruari gedurende veertien dagen ter inzage in het ge- meentekantoor bij de afdeling BMZ. Gedurende deze termijn kan men schriftelijke bedenkingen naar voren brengen bij B en W. Burgemeester en wethouders zijn voornemens met toepassing van Artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening in te stemmen met de mel ding tot: - het bouwen van een tuinhuisje aan de Heuvelstraat 7. WEINIG WACHTTIJD Om de wachttijd voor u zo veel mogelijk te beperken, werkt de afdeling op alfabet. Begint uw achternaam in het overzicht met de letter uit de eerste kolom, dan kunt u het beste in de periode terecht die in de tweede kolom om schreven is. U kunt bij Burgerzaken in het ge- meentekantoor terecht van maandag tot en met woensdag van half negen tot vier uur. Donder dag kunt u terecht van half negen tot liefst ze ven uur is avonds. Op vrijdag is het loket open van half negen tot half een. ACHTERNAAM BEGINT MET: L, M, N, O, F? van 15 tot en met 26 februari Q, R, S, T,van 1 tot en met 12 maart U, V, W, X, Y, Z,van 15 tot en met 26 maart Kunt u niet op de dagen die hierboven vermeld zijn, dan kunt u nog bij Burgerzaken terecht op 29,30 en 31 maart. U moet dan echter reke ning houden met aanzienlijk langere wacht tijd. MEER WETEN Heeft, u vragen over dit artikel of over uw reis- papieren, neem dan contact op met de afdeling Burgerzaken, telefoon 52 912 20. Is het nodig om uw reispapieren te vernieu wen? Tot 1 april kost een nieuw paspoort fl. 91,50. Daarna kost het fl. 106,50. De Europese identiteitskaart kost fl. 37,25. gevelrooilijn wilt plaatsen- geen bouwver gunning meer nodig als van wanden van de overkapping los staan van uw pand. Wilt u de overkapping achter de rooilijn en horen maximaal 2 van de 3 wanden tot uw pand dan is er vanaf nu ook geen bouwvergunning meer nodig. Erf- of terreinafscheidine Voor het plaatsen van een erf- of terreinaf- scheiding rondom een onbebouwd terrein is geen vergunning meer nodig mits die af scheiding niet hoger dan een meter wordt. De regels voor een erfafscheiding rondom een terrein waarop een gebouw staat, blijven zoals die nu al zijn: een erf- of tuinafschei ding achter de voorgevelrooilijn mag maxi maal 2 meter hoog zijn en zo’n af scheiding v66r de rooilijn 1 meter. Op hoeken van stra ten ligt de situatie voor wat betreft die rooi lijnen wat ingewikkeld. Als afscheidingen daar voor het verkeer, voor welstand en bouwtechnisch aanvaardbaar zijn, dan is aanleg wellicht mogelijk. Dergelijke verzoe ken worden steeds aan de stedenbouwkun dige voorgelegd. Schotelantenne Ook voor het plaatsen van een antenne zoals onder meer een schotelantenne met een doorsnee van maximaal 1 meter is geen ver gunning meer nodig, indien die antenne ach ter de voorgevelrooilijn wordt geplaatst. In de regel houdt dat in de meeste gevallen in dat de antenne niet aan de voorgevel maar op het dak of aan de zij - of achtergevel zal komen. Met deze verandering komt een eind aan de ongelukkige situatie dat vergunning nodig was voor een schotelantenne tot 1 meter en dat een schotel tussen 1 en 2 meter doorsnee slechts gemeld hoefde te worden. Als u de genoemde vergunningvrije bouw werken wilt bouwen in het beschermde stads- en dorpsgezicht, dan zijn deze bouw werken niet zonder meer toegestaan. Vragen loont Wilt u gaan bouwen of verbouwen, dan loont het de moeite om vooraf even contact op te nemen met de afdeling bouw- en milieuza ken van de gemeente. Daar hoort u of u kunt bouwen zonder vergunning; of uw plan moet worden gemeld dan wel of er een bouwver gunning nodig is. Vragen vooraf voorkomt problemen achteraf. Gemeente Oisterwijk is samen met SPS-uitge- vers uit Oisterwijk begonnen met het samen stellen van een nieuwe gemeentegids. Om alle gegevens foutloos in die gids te kun nen opnemen, is de hulp nodig van de bestu ren van alle verenigingen, instellingen en or ganisaties in Oisterwijk, Moergestel en Heu- kelom. De bestuurders worden verzocht te controleren, of de vermelding in de gemeente gids 1997/1998 nog juist is. Als een bepaalde vereniging, instelling of organisatie nog niet of met verkeerde gegevens staat vermeld, is het belangrijk precies op te geven wat er in de nieu we gids moet komen staan. Hoe kunt u de juiste gegevens melden U kunt uw gegevens schriftelijk doorgeven aan de gemeente, ter attentie van ’Voorlichting’, Postbus 10101,5060 GA Oisterwijk. Ook kunt u een briefje met duidelijke vermelding van alle gegevens afgeven op het gemeentekantoor bij ’Voorlichting’, De Lind 44 te Oisterwijk, of op het servicepunt van de gemeente in de open bare bibliotheek aan de Schoolstraat 37 in Moergestel. Op het servicepunt kunt u terecht op maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur, dinsdagmorgen van 10.00 tot 12.30 uur en vrij dagmiddag van 15.00 tot 17.00 uur. Doorgeven vóór 1 maart a.s. In verband met de voorbereidende werkzaam heden voor het samenstellen van de nieuwe gemeentegids is het belangrijk, dat u de juiste gegevens duidelijk, het liefst in blokletters, doorgeeft v66r 1 maart 1999. Vragen Heeft u vragen over de gemeentegids of uw vermelding daarin, dan kunt u contact opne men met ’Voorlichting’, telefoonnummer 013- 5291214. Op 5 en 6 maart is het weer zover! KPJ Toneel voert hun nieuwe toneelstuk op in Den Boogaard. De titel van het stuk is ’De Staat betaalt’. Het gaat over een familie waarin van alles mis is. De zoon is schizofreen, werkeloze pa ligt het liefst onderuit op de bank, ma maakt het huis altijd schoon en oma strijkt oude kran ten. Dan krijgen ze ook nog bezoek van de ongediertebestrijding, een sociaal werkster en een verloren zoon met zijn vriendin. Als je de toneelpuzzel oplost kun je gratis kaarten winnen voor de voorstelling! Stuur de oplossing vóór 24 februari naar E. van Elderen, Hopveld 11, 5066 MXC Moergestel. Schrijf bij de oplossing van welke datum de puzzel is! Elke week zijn er nieuwe kansen. Tot ziens op 5 en/of 6 maart! In deze puzzel zijn 9 woorden in het diagram geplaatst. De woorden worden van links naar rechts of van boven naar beneden, en ze mogen elkaar niet raken. Langs de rand staat een cijfer dat aangeeft hoeveel letters er in die kolom of rij liggen. De letter langs de rand geeft aan wlke letter in ieder geval in de kolom et rij ligt. Opgericht 21 mei 1956 ROEF! SENIOREN-1 Hoofdsponsor: SPORT-EN GEZOND HEIDSCENTRUM “PHYSIQUE” Zoals de aanhef van dit bericht aangeeft, is Jaap de Groot bereid om het le senioren honkbal team van ROEF! te ondersteunen, zodat dit team het komende competitieseizoen goed voor de dag te laten komen. Door een aanvul ling op de outfit zowel in het veld als daarbui ten krijgt dit team een professionele uitstra ling. De technische staf van het team bestaat uit hoofdcoach Gijs Hooftman, le trainer Jan Klomp en pitching-coach Michel Vermeer. Gedurende de laatste maanden zijn zij voort durend in de weer om organisatorisch het team klaar te stomen richting het nieuwe seizoen. Coach Gijs: “Door de impuls van “PHYSI QUE” krijgt het team een volwassen aanblik en geeft het een dimensie onder de teamleden; zij voelen dat er een verantwoordelijkheid op hun afkomt en dat maakt hun volwassen, dit zal zich ook naar het spel vertalen en ziet het er naar uit dat het seizoen moet gaan floreren. Ik ben blij dat Moergestelse ondernemers zich associëren met de sportwereld van ons dorp; zo heeft het sport-en gezondheidscentrum “PHYSIQUE” en Aannemersbedrijf Piet van den Meijdenberg een welkome financiële aanvulling gedaan zodat het team voor het eerst in de geschiedenis van de Moergestelse honkbalvereniging in trainingskamp kan gaan. Ook Modezaak Poirters doneert de nieuwe outfit voor een gedeelte.” Ook schetst de coach het belang van de acco- modatie van HSP (honk-soft en peanutbal); deze is van uitzonderlijke klasse, omdat de lig ging erg gunstig en mooi is. Het onderhoud door de gemeente is beduidend beter gewor den sinds de herindeling en door toedoen van Jo Hoozemans en Corry Schilders ziet de in frastructuur er altijd verzorgt uit. Toch zou het bestuur nog enkele zaken willen vernieuwen, zoals de backstop van het honkbal en softbal- veld zijn in principe na 15 jaar afgeschreven. Een grote sponsorinbreng zou e.e.a. meer kun nen verbeteren. Voorzitter Nico van Dijk is de nieuwe drijfkracht achter de HSP-afdeling van ROEF! Hij is vol energie bezig een gestruc- tueerde organisatie neer te zetten, maar ook hij kan geen ijzer met zijn handen breken. Het bestuur doet vreselijk zijn best om alle aanvra gen te honoreren, maar de financiële midde len zijn klein”, vertelt Gijs; vandaar dat spon soring een steeds groter groeiende noodzaak aan het worden is. “We zijn met alles blij”, wa ren de laatste woorden van de coach. Met deze gedachte zal het eerste seniorenteam zeker niet de competitie ingaan; zij hebben als doelstelling bij alle wedstrijden de winstpun ten mee te nemen en daar gaat het tenslotte om. o 4 F 4 1 6 N 6 O iir_ 1

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 9