Nteej zun allen naar de ballen! t H. Vormsel... Veranderingen MTV-radio en drukke tijd voor MTV televisie... KORFBAL^ h 7e Inblaosavond ’Dinges’ donderdag: Al Ie ballen worre naogekeke! r Zo is er maar één! Opening Ballen-bal Onze Prins lópt vürop... 14.00 uur: Leste Looikes-Festival mee 10 Blaoskapellen! ’s Aovus blaoze we alle Balie de tent üt! Dwèèle! ’s Aovus is eiken dwèèl welkom! Irst d’n Optocht, daornao Kèndercarnaval. ’s Aovus hossen in de Ballentent! woensdag: Versieren Al ’t goej gaot er uit; 'J en de ballen gaon er in... We gaon meej z’n allen onze Prins haole! Volkspartij voor Vrijheid en Democratie Opstoet...? Dè kenne wij nie! zs VRIJDAG: ZATERDAG: zondag: MAANDAG: DINSDAG: ROOTVEN2 Radio vanaf 10.00 uur TV-uitzendingen w Vrijdag a.s. in De Klaore: Verkiezingen jg F Deze kinderen zijn y Voet je thuis in je sportJ _evormd door 70 Z A teftPapenburg PAGINA 7 'MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 10 FEBRUAR11999 A MO. Ballentent Paul Verkooijen, Mark vétt den Crommenacke^ffS^t v: *irk van Veltho- Gesloten Op 12 februari is D’n Tob gesloten in verband met het Hengstenbal. Dweilen Op 15 februari maandag met Carnaval gaan we weer op dweiltoer. Iedereen die wil kan natuur lijk mee en na de kroegentocht zoals ieder jaar eten in D’n Tob. Nadere informatie volgt. Clubavond Op 26 februari hebben we weer een clubavond. Iedereen is welkom in D’n Tob vanaf 21.00 uur. Toneel Op 5 en 6 maart hebben we weer het jaarlijkse toneel van de KPJ. Schrijf alvast in je agenda. Nadere informatie volgt. Het politieke debat dat vóór de gemeenter aadsverkiezingen door MTV wordt gepro duceerd (en dat bestemd is voor de gehele ge meente) wordt rechtstreeks uitgezonden vanuit ’Den Boogaard’ op maandag 1 maart. Het debat staat zoals gebruikelijk onder lei ding van Jan Gerrits en de uitzending begint om 20.30 uur. De komende weken zullen we u van nieuwe fei ten op de hoogte houden. Met ingang van zondag 14 februari (Cama- vals-zondag) beginnen de MTV radiouit- zendingen voortaan om 10.00 uur. Bedoelde zondag wordt er uitgezonden tot 12.00 uur. Vanaf zondag 21 februari komt er echter ’n uur bij. Wanneer de netten definitief gekop peld zijn zal MTV haar radiouitzendingen ook verzorgen voor Oisterwijk. De uitzending van 14 februari komt trouwens vanuit de vertrouwde Carnavalslocatie bij Café De Brouwer. Traditiegetrouw krijgt u dan een voorbeschouwing op de carnavalsoptocht. U kunt de uitzendingen beluisteren via de kabel, FM 87.5(1) en het televisiekanaal van 10.00-12.00 uur. Vanaf 12.00 uur alleen nog via de kabel (dus niet via de televisie!). We zeiden het al, ook drukke tijden voor de tele- visiepoot van MTV. Donderdag 18 februari kunt u om 19.00 uur gaan kijken naar de jaarlijkse carnavalsuitzen- ding. Achtereenvolgens zijn daarin onderge bracht het Blaoskapellenfestival, het Piere- geblèr, het Carnavalsconcert en, natuurlijk, de optocht. ju Si De gemeenteraadsverkiezingen van 3 maart komen in zicht en daarom wil de WD-fractie, afdeling Oisterwijk-Moergestel-Heukelom, zich persoonlijk aan u voorstellen. Onze huidige fractie bestaat uit: Joop Rakhorst wethouder financiën, economische zaken en sport en lijsttrekker voor de WD bij de ko mende gemeenteraadsverkiezingen, Joost Wagenmakersfractievoorzitter Frank Smitraadslid en de commissieleden: Cora Steffens-van Nieuwenhuizen, Janneke Oldenhof-Schiereck en Jacques Raadscheiders. Hebt u vragen of zit u iets dwars of wilt u al leen maar kennismaken met onze fractie, kom dan op donderdag, 18 februari om 20.00 uur naar Café’ t Molentje, Kerkstraat 116 in Oister- wijk of op dinsdag, 23 februari a.s. naar Moer gestel. De fractie zit dan in de Reuselzaal van Het belooft wederom onbeschrijflijk gezel lig te worden a.s. vrijdag bij de 7e Inblaos avond van ’Dinges’ in Café De Klaore, ge zien de inschrijvingen die we dit jaar binnen kregen. Dit jaar hebben zo’n 10 orkesten uit Moer gestel en verre omstreken laten weten dat ze op vrijdag 12 februari in “de Klaore” een op treden verzorgen, om op deze manier 100% voorbereid aan carnaval kunnen beginnen. Dat deze avond een succes is blijkt wel uit het enthousiasme van de muzikanten én, niet in het minst, van de bezoekers, want op deze avond gaat iedereen uit zijn bol. Er zijn men sen die na deze avond niet meer aan carnaval durven beginnen, bang dat de andere dagen de gezelligheid van de inblaosavond niet evena ren. Maar wees gerust: DINGES gaat hierna nog 4 dagen op stap en de leden zijn bereid u met hun deskundigheid door deze dagen te sle pen. Reden genoeg om deze vrijdagavond het begin te laten zijn van een geweldig carnaval en u bent bij deze dus persoonlijk uitgenodigd. Wie betreden op de inblaosavond allemaal het podium? Om volgens goed Germaans gebruik, met de eigen stam te beginnen: “Dinges”Een kleine 20 man (en vrouw) sterk en niet weg te denken bij tal van Moergestelse evenementen en ver daarbuiten. Eveneens uit Moergestel D’n Ambiejans. Al 12 jaar timmeren zij muzikaal aan de weg en zijn op deze avond natuurlijk niet weg te den ken. De leden van Clapopp (wie kent ze niet?spe len niet alleen met kerst de sterren van de he mel. Ook op een onbewolkte carnavalsavond zijn ze met hun repertoire in staat u ’sterren’ te laten zien. De Filterkes, 18 personen van beiderlei kun ne, komen vanuit Goirle naar Moergestel. ’t Heeft Geen Naam” mag wat ons betreft best een naam hebben al hebben zij onder deze naam nog niet echt een naam hoog te houden Echter wel als we weten dat deze groep muzi kanten bestaat uit een aantal oud-leden van “Ambrass”die ongeveer een half jaar geleden het initiatief namen weer te beginnen. ’De Plekkers”. Deze kapel bestaat al 22 jaar en de leeftijd varieert tussen de 23 en 67 jaar (wie o wie...). Bij het Blèrkonkoers in Oisterwijk wonnen zij dit jaar de publieksprijs! Van hetzelfde kaliber zijn de uit Udenhout en Beis afkomstige muzikanten van “Maram- per”. “VV.E.D.TH.” komen ook. Vrijblijvend Voor spel En Dito Technisch Hoogtepunt Variété Verwant Evenredig Deugdelijk Toere keningsvatbare Herrieschoppers? Vrije Ver koop En Daarnaast Tevens Huur Kent u ze dan niet: “Victor Voortent En De Tentharingen” Na het uiteen vallen van de Nurds, is deze club laatst weer begonnen, ter voorbereiding van een carnavals-tournee in de regio. Even zot, even muzikaal en even aan trekkelijk om te horen en te zien. Dit laatste geldt ook voor de andere gasten uit Udenhout: “Vinger in de Pils”. Net als vorig jaar zal “Sorry” de avond afslui ten met een spetterend optreden. De ervarin- De komende tijd gaat er nogal wat veranderen in de structurele uitzendingen van MTV. Reden is onder meer gelegen in het feit dat de zgn. ’koppeling’ van de beide televisienetten Moergestel en Oisterwijk binnen afzienbare tijd een feit wordt. Zondag 21 februari om 13.00 uur kunt u kijken naar een herhaling van deze uitzending. Bij MTV is men trouwens wel van plan om met name het Blaoskapellenfestival en het Piere- geblèr voor het volgend jaar in een uitzending te plannen vóór Carnaval. Zowel LOVO als MTV gaan uitgebreid aan dacht besteden aan de komende gemeente raadsverkiezingen. LOVO doet dat op 21 februari met ’n debat dat betrekking heeft op alleen Oisterwijk. De TV- uitzending daarvan is naar alle waarschijnlijk heid ook in Moergestel te zien. gen van vorige jaren zeggen dat dit wel aan hun is toevertrouwd. Als dan de laatste lucht in de toeters wordt geblazen en de laatste noten door “de Klaore” galmen, is carnaval 1999 echt be gonnen. Partycentrum Den Boogaard, St. Jansplein 5, aanvang eveneens 20.00 uur. Wilt u meer weten, bel dan met onze p.r. com missie, Tonny Pijpers-Koopman of Jacques Raadscheiders, tel. 5283016 of 5287410. Wij hopen u op één van bovengenoemde avon den te mogen ontmoeten. Al enkele jaren wordt in ’t Pierewaaiers- blaoike het woord ’Opstoet’ gebezigd, waarmee de Carnavalsoptocht wordt bedoeld. ’Opstoet’ is, volgens onze mening althans, ’n woord dat in ons Moergestel niet wordt gebruikt om daar als zodanig de Carnavals optocht mee aan te duiden. Het woord wordt wel elders in Brabant gebruikt. Beste redactie van ’t Pierewaaiersblaoike, mogen wij ook u vragen om Gèssel zoveel mogelijk Gèssel te laten dan kijken we jaarlijks met plezier uit naar de Optocht! Uitslagen: Pup. F: Roef-WO 1-13; Pup. E: Roef-DDW 0-0; Asp. C: Roef-Steensel 3-4; Asp. B: Roef- De Corridor 2-7; Jun. A: Roef-Geko 6-7. Woensdag 10 febr.: Jaarvergadering Roef in het clubgebouw om 20.00 uur!!! ioessel, Ruud Smulders. Antoi^pl^Ss, Gijs Denissi ven, Björn Antwerpen, Vicky van Herck, Janna Nouwen, Kim Vrijhoeven, Teun van i ders, Robbert Burgers, Sanne Laurenssen, Sander Mols, Lieke van de Loo, Renée van der Sande, Gos Denissen, Giel Huijben, Gerard Moorman, Nikki de Kort, Josette de Vries, Roel de Laat, Miranda Mutsaers, Carlijn Jonkers, Anne Jonkers, Bob van Kerkoerle, Moniek Jonkers, Niek op ’t Hoog, Carlijn van Dort, Carolien Verhoeven, Mike van der Zanden, Roel van Rijn, Paul Denissen, Jenny van Velthoven, Maaike Priems, Yvonne Smits, Lonneke Helmer, Martijn Helmet, Tessy Willems en Mark van Haaren. Proficiat deWouw, Yvétte Scheutjens, Pauline Don- «a

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 7