Thuiszorg Midden-Brabant Verzamelbeurs Boxtel CDA Brabant op eigen kracht Gilde St. Catharina IVN-dialezing Fotogroep FOMO - tentoonstelling Badmintonclub ’De Aanstede’ Frank Derksen kan zondag driebandentitel verdedigen Zuinig omgaan met energie PAGINA 9 'MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 3 FEBRUAR11999 Fotograaf Chris van den Bijgaart bij zijn openingsspeech van de FoMo-expositie. 0-8 Jeanne de Bont-Van der Schoot De meest gekozen foto’s en de prijswinnaar van de fototas. 1. “Glansrijk” van Piet Zoutendijk (28x) 2. “Mistig” van Gerrit Kulik (27x) 3. “Onder vier ogen” van Ton van Elsdingen (21 x) 4. “Kermis 6 van Jeroen Nouwens (19x) 5. “Rustig” van Gerrit Kulik (18x) 6. “Barst” van Ad Verhoeven (17x) 7. “Delft” van Martin Hollander (17x) Onder de bezoekers die kozen voor de foto “Glansrijk” van Piet Zoutendijk werd de foto tas verloot. Het lot viel op John Kusters in Oisterwijk. De tas zal binnenkort bij hem wor den bezorgd. HULPCENTRALE SOS DIENST. Dag en nacht bereikbaar. Voor een gesprek van mens tot mens. Bel (013) 544 1 544 of kom langs St. Annaplein 21, Tilburg Zondag 7 februari 1999 organiseert de Vereni ging van Boxtelse Verzamelaars een verzamel beurs in Zaal Bellevue, Bosscheweg 34 te Box tel van 10.30 tot 13.00 uur. Op deze druk be zochte en gezellige beurs kunnen geruild wor den: postzegels, munten, prentbriefkaarten, stickers, flippo’s, sigarenbandjes, telefoonkaar ten enz. Verder wordt er op iedere ruilbeurs aandacht besteed aan een speciaal verzamelthe- ma. Voor zondag 7 februari is dit: Fototoestellen. Voor de jeugd is er een speciale attentie. diaseries waren aantrekkelijk. Ja, we hebben het weer gehaald. Waardoor? Vriendschap, luisteren naar elkaar, opbouwen de kritiek (en die ook uitwerken), sprekers uit nodigen, foto-uitstapjes, thema’s, negentien actieve FoMo-leden, oud en jong, ieder met hart voor z’n hobby. Fijn dat ik er lid van mag zijn. Zaterdag 30 januari werd, onder grote be langstelling, het “startschot’ gegeven van de CDA campagne voor de Brabantse Provin ciale Staten- en Gemeenteraadsverkiezin gen van 3 maart a.s. In De Druiventros te Berkel Enschot warennaast lijsttrekker Pie ter Van Geel en fractievoorzitter Jaap De Hoop Scheffer o.a. aanwezig landelijk voor zitter Hans Helgers, euro-parlementariërs Hanja May Weggen en Wim Van Velzen, als mede de Brabantse politici Gerd Leers, Ger rit Braks, Jan Melis en Ernst Hirsch Ballin. In een geanimeerd forumgesprek typeerde De Hoop Scheffer het CDA als een brede volks partij en pleitte hij voor eigen inbreng vanuit de provincie. Zijn stelling “Meer Brabant, Minder Den Haag” werd door de aanwezigen met enthousiasme ontvangen. Ook steden en dorpen moeten op hun eigen wijze de Gemeen teraadsverkiezingen ingaan. Landelijk actuele onderwerpen kwamen eveneens aan bod. Zo loofde de fractievoorzitter Johan Stekelenburg voor zijn actieve rol bij het tot stand komen van het politie CAO en hekelde hij de actie van minister Bram Peper om deze CAO weer van tafel te halen. Onze veiligheid is m.n. gebaat bij een goed bemand en gemotiveerd politie apparaat. Hierbij merkte hij op dat een veilige maatschappij begint bij de opvoeding van onze jeugd thuis en op school. Begin dit jaar zijn wij gestart met vier Thuis- zorgwinkel servicepunten voor de uitleen van verpleegartikelen en hulpmiddelen. Van af die datum vindt de uitleen niet alleen plaats vanuit de Thuiszorgwinkel in Tilburg, maar ook vanuit vier andere servicepunten in het Midden-Brabantse buitengebied. Midden-Brabantse inwoners kunnen op deze servicepunten terecht van maandag tot en met vrijdag van 14.00 tot 18.00 uur. Deze service punten zijn gevestigd in: Dongen, Goirle, Oisterwijk, Waalwijk en in Tilburg, Thuiszorg winkel Midden-Brabant. De openingstijden van de winkel zijn echter van maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 18.00 uur en op za terdag van 10.00 tot 13.00 uur. Met de komst van deze Thuiszorgwinkel ser vicepunten zijn de lokale uitleenspreekuren vervallen. Het kan dus zijn dat in uw service- rubriek onder bijvoorbeeld Thuiszorg Mid den-Brabant nog het lokale uitleenspreekuur staat vermeld. In dat geval willen wij u vragen om dit lokale uitleenspreekuur niet meer op te nemen in uw servicerubriek, maar te vermel den dat men voor de uitleen van verpleegarti kelen en hulpmiddelen terecht kan op (de dichtstbijzijnde) Thuiszorgwinkel servicepun ten in: Oisterwijk, Burg. Verwielstraat 67 van ma. t/m vrij, van 14.00-18.00 uur Tilburg, Thuiszorgwinkel Midden-Brabant, Lage Witsiebaan 2a van ma t/m vrij van 09.00-18.00 uur en op za. van 10.00-13.00 uur. Voor telefonische informatie over de uitleen van verpleegartikelen en hulpmiddelen belt de klant nog steeds dat ene centrale nummer, dat 24 uur per dag, 7 dagen per week bereikbaar is. Dat nummer is 0900-8806. Ook voor spoedaan vragen buiten kantoortijden belt u 0900-8806. Wie zal het Klaore wisseltrofee dit jaar weer in de wacht slepen? Ieder jaar weer ’n raadsel maar voor 1998 weer een weet. En nu was het eens een van onze jongere Gil- debroeders die deze eer te beurt viel, namelijk RENE STERKEN, die onder luid applaus uit handen van onze hoofdman de beker in ont vangst mocht nemen. De andere bekers gingen respectievelijk naar: voor het schouderschot: Theo Persoons; het revolverschot: Sjef van Roessel; voor het best verbeterde gemiddelde: Harrie Wolfs Pzn. De totale uitslag van de onderlinge schietcom- petitie 1998 is: 1. René Sterken; 2. Guus Creu- sen; 3. Hein Bruurs; 4. Theo Persoons; 5. Sjef van Roessel; 6. Jan van de Sande; 7. Toos Creu- sen; 8. Harrie Wolfs; 9. Koos van de Ven; 10. Harrie van Haaren. En natuurlijk waren er ook in 1998 weer meer dere Gildebroeders en Gildezusters die een kansje gewaagd hebben maar die door ziekte of andere omstandigheden niet aan de vereiste limiet van 13 maal 15 pijlen schieten zijn toe gekomen. Deze zijn dan ook niet in de totale uitslag opgenomen. Hopelijk lukt dat ook voor hen dit jaar beter en met deze maken wij U nu reeds attent op het schietseizoen 1999 dat einde maart weer van start gaat. Over levende hagedis en pas door Henk Strijbosch op dinsdag 9 februari om 20.00 uur in de Kunstkring Bij de reptielen is het de Levendbarende hage dis, die in ons land nog het meest voorkomt. Bij de amfibieën is dat de Gewone pad. Toch maakt dit ze tot zeer bijzondere diertjes, om dat ze kennelijk het best de kunst weten te ver staan om te overleven, waar anderen het niet meer uithouden De eigenschappen waarmee ze dit kunstje flikken zullen nader besproken worden. Daarbij blijkt dat het de meest men selijke soorten zijn uit het wereldje van de koudbloedige dieren, namelijk: ze weten even als wij allerlei knellende wetten te omzeilen of keurig de mazen ertussen te vinden. Toch zal blijken, dat ze het ondanks hun handigheid steeds moeilijker krijgen in het huidige land- schap. In toenemende mate zijn ze daardoor aangewezen op onze aandacht en zorg. In Oisterwijk heeft dat ertoe geleid, dat sinds enkele jaren tijdens de paddentrek diverse maatregelen worden getroffen door het IVN, waardoor minder padden het loodje hoeven te leggen in het verkeer. In 1998 werden zelfs 4000 padden door vrijwilligers “overgezet”. Ook de levendbarende hagedis is in onze om geving geen onbekende: de Kampina herbergt de grootste populatie van Nederland. Wij prijzen ons gelukkig, dat Henk Strijbosch ons wil laten delen in zijn kennis over deze die ren. Meer dan 25 jaar heeft hij bij de afd. Dier- ecologie van de Nijmeegse universiteit gewerkt als onderzoeker op het gebied van reptielen en amfibieën. Hij hoopt dat de aanwezigen veel vragen zullen stellen, om zodoende juist diè informatie te krijgen, waar ze het meest in geïnteresseerd zijn. De lezing is voor iedereen gratis toegankelijk. Als actief lid van fotogroep FoMo heb ik we gens omstandigheden ruim vier maanden niet gefotografeerd, de club niet bezocht, geen fo to’s van clubleden gezien en niet aan de voor bereidingen meegedaan voor de jaarlijkse ten toonstelling. De zeer druk bezochte opening daarvan vond plaats op vrijdag 15 januari door Chris van den Bijgaart, fotograaf. Ik was ook even buitenstaander, maar werd door mijn vrienden enthousiast binnenge haald. De vriendschap is optimaal bij FoMo. Kritisch heb ik alles bekeken: de entourage, de prachtige bloemenpracht van Carina Pij nenborg uit Haaren, de inlijstingen. De tech nische kant was af Nu de inhoud van het foto werk: Voor mij waren er veel verrassingen. Elk jaar wil je als club beter. Steeds op zoek naar vernieuwingen. En jawel, de computerfoto heeft z’n intrede gedaan, aarzelend, maar zeer acceptabel. Verder: gomdrukken, foto’s bij ge dichten, “thuiswerk” van licht en glas. Ook de Lijsttrekker voor Brabant: Pieter van Geel Lijsttrekker Pieter Van Geel, tevens CDA ge deputeerde Ruimtelijke Ordening, ging in op de vernieuwing en versterking van de land bouw, de krachtige groei van onze steden - waarbij deze steden niet mogen worden “uit gehold”- en de eigen groei van dorpen, waarbij de dorpen niet “op slot” mogen gaan. Tevens memoreerde hij het feit dat CDA haar wortels heeft in Brabant. In zijn campagne-rede onder schreef hij op krachtige wijze dat het CDA staat voor een bloeiende, dynamische samenleving. Maar met al die dynamiek in onze provincie moet er nog wel iets van het eigen karakter van Brabant overblijven. Een tweede Randstad is geen wenkend perspectief. Na afloop van de bijeenkomst raakten de Oisterwijkse raadsle den Lambert Van den Bosch en Ad Mutsaers in gesprek met Jaap De Hoop Scheffer waarbij de laatste zich enthousiast uitliet over het Oisterwijkse CDA thema Eigen Wijs. Op zondag 31 januari was het dan zover. De minicompetitie, voor onze jeugdleden, is weer begonnen. We moesten met 2 teams al om 9.00 u in Rijsbergen zijn. POULE D 4 Tim, Sander, Anneke en Wesley speelden alle maal een enkel en alle vier wisten ze die te win- nnen. Daarna was het de beurt aan de dubbel spelen. Nu kon Thijs ook aan zijn eerste wed strijd beginnen. Ook alle dubbels werden ge wonnen Uitslag: Treffers-de Aanstede Klasse jongens en meisje, ga zo door. POULE D 2 Voor Daan, Roel en Petra was het de eerste keer dat ze competitie gingen spelen. Zij zijn pas dit seizoen begonnen met badminton. Pauli ne, Marloes en Roel hebben vorig jaar ook al gespeeld, maar zij spelen nu weer een klasse hoger. De meisjes wonnen allebei hun enkels pel en ook Roel wist na drie sets de wedstrijd te winnen. Roel had pech, en kwam niet in zijn spel. Zowel de heren als de dames dubbel gin gen jammer genoeg verloren. Ook de eerste mix ging verloren, dus moest de volgende wed strijd gewonnen worden om er toch nog een gelijk spel uit te slepen. Daan en Pauline maak ten het erg spannend, maar na drie sets wisten zij toch nog te winnen. Uitslag: Treffers - de Aanstede4-4 Goed gespeeld jongens en meisjes, ga zo door. Pas in een zinderende slotpartij afgelopen zon dag tegen Tini Derksen wist Kees Kouwenberg zich als vierde speler te kwalificeren voor de finalepartijen van a.s. zondag 7 februari om 14.00 uur in cafe De Klaore. Kees moest win nen om de verrassende debutant Wilfred Do- minicus nipt voor te blijven en hij deed dat met verve. Al enkele partijen daarvoor was ti telverdediger Frank Derksen zeker van deel name aan de finale. Een dag eerder was Jozef van Pelt goed op dreef, gevolgd door nog een verrassing in het toernooi tot nu toe: Jac van Riel. Het is voor het eerst dat deze trouwe deelnemer en inmid dels organisator van het toernooi de laatste vier haalt. Op het programma staan dus de partijen over 25 caramboles tussen Jozef van Pelt versus Kees Kouwenberg en Frank Derksen versus Jac van Riel. De winnaars van deze partijen spelen vervolgens aansluitend om de titel. Dat merkt u in uw portemonnee Per 1 januari is de energieheffing weer geste gen. In de loop van het jaar komt er bovendien een nieuwe regeling waardoor u een forse kor ting kunt krijgen op energiebesparende maat regelen. Die maatregelen zijn nodig, want ener giebesparing is belangrijk in de strijd tegen het broeikaseffect Maar ook in financieel opzicht loont energiebesparing steeds meer de moeite. Sinds 1995 is de prijs van aardgas en elektrici teit met ongeveer 25% gestegen. De grootste reden van deze stijging is de energieheffing (ook wel bekend als de ecotax). Kostte een ku bieke meter aardgas in 1995 nog geen twee kwartjes, dit jaar is dat al zo’n 65 cent. De elek- triciteitstarieven gingen in dezelfde periode met zeven cent omhoog, van bijna 22 cent naar 29 cent per kWh. Door de stijgende energie heffing wordt energiebesparing steeds lonen der. U bent een dief van uw portemonnee als u niet aan energiebesparing doet! De opbrengst van de energieheffing verdwijnt overigens niet in de staatskas. De overheid geeft het geld door belastingverlagingen weer terug aan de burgers en bedrijven. betaalt dus meer voor gas en elektriciteit, maar min der aan loon- en inkomstenbelasting. Zorg om het milieu De energieheffing is ingevoerd vanwege het broeikaseffect. Door het broeikaseffect warmt de aarde op. Het is zeker niet zo dat het overal op aarde gelijkmatig een beetje warmer wordt. Op sommige plaatsen wordt het aanzienlijk warmer, elders zou het zelfs kouder kunnen worden. De gevolgen kunnen bijzonder ingrij pend zijn. Voorbeelden zijn perioden met lang durige droogte, overstromingen door hevige regenval, aantasting van de natuur en misluk te oogsten. De belangrijkste oorzaak van het broeikasef fect is de uitstoot van CO2. Dit gas komt vrij bij het verbranden van gas, olie en kolen. Dus bijvoorbeeld bij verwarming. Ofbij autorijden. Maar ook als we elektriciteit gebruiken. De meeste elektriciteitscentrales draaien immers op kolen en gas. Graadje minder Het broeikaseffect kan worden getemperd door zuinig om te gaan met energie, waardoor er minder CO2-uitstoot is. Dat kan met een reeks van kleine, alledaagse maatregelen. Zoals spaarlampen gebruiken, de verwarming een graadje lager zetten of de wasmachine alleen draaien als hij vol is. Veel van die energiespa- rende dingen doen we al. De gordijnen ’s avonds dicht doen, wat korter douchen, de lichten uit als we een kamer uitgaan... Al die op het oog zo kleine handelingen leveren op termijn een behoorlijke besparing op. Voor het milieu, maar dus ook voor uw energienota. Dat is dubbele winst.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 9