TV Gezeul met glasbakken IJI^1 KERK... Aphrodite In Memoriam Koos van Elderen st wsomwHwc Het goede voorbeeld... Pierewaaiersblaoike [M 00 00 Huidverzorgingsinstituut Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! Donderdag 4 februari 20.30 u. Aan deze discussie (waarbij het o.a. gaat over Ruimtelijke Ordening, bedrijfsterrein, woningbouw etc.) wordt deelgenomen door vice-premier Annemarie Jorritsma. Sport o.a. veldrijden; De Spijkerpot (hobbyprogramma); Live: Pieregeblèr; 'Wè züt zèn’?; Op de koffie bij... Klaas Smits; De natuur Dit programma wordt herhaald op zondag 31 januari om 13.00 uur en dondferdag 4 februari Om 20.30 uur. De band is na de uitzending te leen bij de bibliotheek. Het bestuur van Ondernemend Moergestel nodigt graag al haar leden uit voor een discussie-avond van de VVD afd. Oisterwijk op woensdag 10 februari om 20.00 uur in Bos Ven aan het Klompven te Oisterwijk. WOENSDAG 3 FEBRUAR11999 - 23e Jaargang - Nr. 1035 Wisselingen in het bestuur en parochievergadering p Huidverzorgingsinstiti Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 J Hb M.O. s s s Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst. Uitgave/redactie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268. Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond In de raadsvergadering van donderdag 28 januari jl. kwam een klaagbrief van de bewoners van de appartementen aan de Raadhuisstraat aan de orde. De plaat sing van de glascontainers voor Super de Boer was geen succes en heeft geleid tot weer een tijdelijke verplaatsing naar het St. Jansplein. Wethouder Jos Schoen makers (CDA) zegde toe dat dit niet definitief is en dat er naarstig naar een goede oplossing zal worden gezocht. Moergestel Haar man is verantwoordelijk voor het Ver keer en Openbaar Vervoer in Oisterwijk. Als een goede echtgenote steunt en bemoe-digt zij haar man en ze gaat daarin zelfs zover dat zij de bus bestuurt van de door hem opgezette Buurtbus lijn 205. We hebben het hier over de echtgenote van Wethouder Ruud Hora: José. Zij rijdt elke dinsdag als volwaardige buschauf feuse de buurtbus die Moergestel, Oisterwijk, Biezenmortel, Udenhout en Loon op Zand met Kaatsheuvel verbindt. Ze doet het nog maar kort, maar inmiddels al met veel ple zier. De beloning voor de vrijwillige chauf- feuse komt van het publiek, zoals de bejaarde heer die nu vlot vanuit Moergestel naar de apotheek in Oisterwijk kan en van anderen die bijv, in de Van Tienhovenlaan kunnen uit stappen om een boswandeling te gaan maken. Een goed voorbeeld derhalve van José Hora voor diegenen die ook graag een busje willen besturen. Ze kunnen zich altijd als vrijwilliger melden! (met dank aan De Klepperman). Bij de ingekomen stukken van de laatste parochievergadering zat de officiële benoem ingsbrief van het bisdom voor Dhr. Loet van Dam. Voor een periode van vier jaar mag hij de financiën beheren van onze parochie. Hij volgt hierbij Dhr. Piet van lersel op die deze functie acht jaar lang heeft vervuld. De voorzit ter dankte dan ook uitvoerig de grote inzet van Piet en de grote nauwkeurigheid waarmee hij altijd zijn taak heeft vervuld. Tegelijk werd de nieuwe penningmeester veel succes toege wenst. Ook werd al enige tijd geleden Dhr. Ad Wolfs (niet te verwarren met onze beheerder) als lid welkom geheten in de parochievergadering. Hij zit als vertegenwoordiger vanuit de ’paro chiële organisatie’ en dan specifiek voor de werkgroep publiciteit nu ook voor vier jaar in de parochievergadering. Ook aan hem vanaf deze plaats veel succes toegewenst. En ook voor Mevr. Ireen Stieger was het de laat ste vergadering. Na twee benoemingstermijnen zat ook haar taak erop. En ook zij werd door de voorzitter op een hartelijke en leuke manier bedankt. Gelukkig is er voorzien in een hele goede opvolging en dat geeft weer alle ver trouwen naar de toekomst toe. Het jaar is alweer ruim een maand oud en de voorbereidingen voor carnaval 1999 zijn weer in volle gang. Dit geldt ook voor het Piere waaiersblaoike. Momenteel draaien de persen op volle toeren en op donderdag 4, vrijdag 5 of zaterdag 6 februari kunt u één van onze hofhoudingsleden bij u aan de deur aantreffen om de krant aan u aan te bieden. Tevens hebben zij een collectebus bij zich voor een, uiteraard geheel vrijblijvende, bijdrage. Deze bijdrage komt ten goede aan o.a.: de carnavalsoptocht, bejaarden-Zseniorenmiddag en de kindermid- dag. Mochten wij u niet thuis treffen, dan zullen wij, middels uw brievenbus, de krant bij u achterlaten zodat u van alle activiteiten die Moergestel te bieden heeft tijdens carnaval op de hoogte zult zijn. Tevens willen wij van deze gelegenheid gebruik maken om u alvast gezel lige carnavalsdagen toe te wensen onder het motto: GAON ZÓAS GE ZÈT! C.V. DE PIEREWAAIERS een gemeente als Tilburg betekent aanhaken op ervaring want Tilburg heeft twintig keer zoveel klanten als Oisterwijk en men kan dan gebruik maken van de know how van ’grote broer’. Nota Arbo-beleid Noud Smits vond het een heldere nota maar hij waarschuwde dat bezoekers van het Ge- meentekantoor hier ook onder vallen. Jan Oer- lemans (Gemeente Belangen) stelde dat de gemeente niet geheel voorop moest lopen maar eerder de gulden middenweg moest bewande len want alles zal toch ook betaald moeten worden. Voorzitter Kortmann vroeg zich dan ook hardop af wat nou eigenlijk optimaal is. Wel wilde hij in de toekomst welke problemen dan ook voorkomen. De verkoop van Bedrijfsgrond aan EJ.C. van Kerkhoven ontlokte bij een aantal raadsleden nog wel wat opmerkingen maar voor de rest kon voorzitter Kortmann na toch nog bijna twee uren deze vergadering sluiten. Bijna twee weken geleden overleed, ten gevolge van een ziekte, pater Koos van Elderen. ’n Man die bij velen geliefd was vanwege z’n mens zijn. Eenvoudig in de omgang met mensen, zonder opsmuk of poeha. Verschil in rangen en standen kende deze Moergestelse mens niet. Velen hebben in de jaren van zijn priester- zijn een beroep op hem mogen doen. Bij geboortes, bij huwelijken of bij andere vieringen van diverse aard was Koos altijd bereid. Ook als heemkundige verdiende Koos zijn sporen. Met name enkele jaren geleden bij de opgravingen nabij De Verschrikkelijke Zelt was hij dagelijks met de schop in de weer. Een heemkundekenner bij uitstek die vooral een grote passie had voor het verleden van Moergestel. Ook als gildebroeder kwam hem dat goed van pas. Net zo goed als dat de Moergestelse gildes dat goed van pas kwam. Anderen kennen hem weer van de ver haaltjes die hij schreef en waren het door hem geschreven ‘De roofridder van Moer gestel’ en ’De Scharensliep’ voor ons dorp geen hoogstandjes op cultureel gebied? Hij genoot van het succes dat de spelers met die stukken oogstten, maar Koos zou de laatste zijn om zichzelf daarbij op de voorgrond te dringen. Een nieuw stuk van zijn hand is al weer klaar en kunt u waarschijnlijk in de maand november gaan zien. Nog een groot project heeft hij voor het nageslacht vastgelegd. Hij leverde een wezenlijke bijdrage (zoniet dé wezenlijke bij drage) aan de totstandkoming van de serie ’Historisch Rondje Moergestel’ dat werd opgenomen en uitgezonden door MTV. In een flink aantal afleveringen attendeerde hij de kijker over opvallende plekjes in ons dorp. Het zijn zomaar enkele ’deeltjes’ uit een welbesteed leven naast zijn priester-zijn. ’n Functie die hij ook nog jarenlang be kleedde als pastor in Biest-Houtakker. ’n Bevolking die hem ook na aan het hart lag, zoals hij mij al vaker eens had verteld. En de gemeenschap van Biest-Houtakker droeg ’zijn’ herder op handen... Met het overlijden van Koos is alweer ’n markant Moergestelnaar van ons heenge gaan. Weliswaar nooit op de voorgrond tre dend heeft hij veel voor ons dorp gedaan en betekend. Aan zijn welbestede leven is helaas een te vroeg einde gekomen. Hij was er nog zo graag bij en hield ervan om met mensen te praten of naar hen te luisteren. Koos, bedankt voor wie je was... Een rechtgeaarde rasechte Moergestelnaar... Gewoon, een van ons... Je was er zelf ook trots op... Moge hij rusten in de vrede van Onze en Zijn Heer. eerder afgevoerd had moeten worden. Martin Mathijsen (Algemeen Belang) had zelfs een rekenfout gevonden in de voorstellen. Ger van Hest (CDA) vroeg zich af of uitstel tot aan de zomer een drogere zandberg en daardoor min der “tonnen” en daardoor ook minder kosten met zich zou meebrengen. Joost Wagenmakers (VVD) wilde alles zo snel en zo goedkoop mogelijk regelen om er eindelijk af te zijn. Jan Oerlemans (Gemeente Belangen) had het idee dat er door de grote haast nietsvermoedend met de cijfers gerommeld was en dat daardoor de onduidelijkheid was ontstaan. Wethouder Jos Schoenmakers kon de prijsverschillen duidelijk maken. Zodra de grond van het ter rein af is zal ook de aansprakelijkheid van de gemeente ophouden. Het onderzoeksrapport van 1996 is nog steeds goed. Een iets hoger krediet was door hem gevraagd om te voor komen dat er stagnaties in de opruiming zou den voorkomen indien bleek dat onder de berg zand de grond ook nog eens vervuild zou zijn. Nieuw raadslid In plaats van het teruggetreden raadslid Carine Gerlach-Aijer komt Frank Smit (VVD). Zijn geloofsbrieven zijn tijdens de vergadering onderzocht, goed bevonden en hij kan de vol gende vergadering dan ook beëedigd worden. Samenwerkingsverband De gemeenten Tilburg, Goirle, Baarle-Nassau, Alphen, Chaam, Hilvarenbeek en Oisterwijk gaan een samenwerkingconvenant aan voor Arbeidsvoorziening en uitvoeringsinstellin gen inzake het centrum voor Werk en Inkomen. Jacq. Meerbach (Gemeente Belangen) kon een aantal argumenten met ’ja’ maar ook een aan tal met ’nee’ beantwoorden en hij noemde het voorstel dan ook een UFO. Wethouder Will van Roessel zei dat dit voorstel een eerste aanzet is. Onze gemeente is te klein om dit alleen op te lossen. Landelijk dient er ook nog veel over gesproken te worden. Dat wij aanhaken bij k H V iel. uio-uio aZ iii e 5 ij Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) Ij Burgemeester Drs. Y. Kortmann wilde zijn gebruikelijke vooruitblik voor 1999 vanuit een positieve invalshoek voorzien ondanks het de laatste tijd veel voorkomende zinloos geweld en de problemen met asielzoekers. Er staat nogal wat te veranderen in het komende jaar waarin wij de economische groei mee hebben. De nieuwe gemeenteraad en een nieuw college, de automatiseringsklus van de gemeentein- stellingen, veranderingen op sociale zaken en de brandweer. Oisterwijk is ambitieus maar de lat mag niet te hoog liggen. Niet te veel beloven want er is nog werk genoeg en dan maar hopen op een positief en vruchtbaar jaar. Aan de partijen verzocht hij vooral de mensen tij dens hun campagnes te overtuigen om te komen stemmen. Notulen Noud Smits (Algemeen Belang) had al meteen bij de notulen kritiek omdat hij verkeerd was weergegeven. Hij had de bandjes afgeluisterd en de incompleetheid van de verslaggeving blootgelegd. Ook Ad Graaumans (Groen Links) worstelde met een dergelijk probleem. De voorzitter zegde toe dit te laten veranderen. Overigens had hij zo’n groot vertrouwen in notulant Piet van Abeelen dat ze door hem zelden of nooit werden nagelezen. Automatisering Ad Graaumans vond dit een goede nota. De burgerbevolking dient echter wel goed op de hoogte gehouden te worden en dat is dan weer een mooie taak voor B&W. Wethouder Will van Roessel (D66) beloofde er alles aan te doen binnen de perken van het krediet van totaal 2,2 miljoen alles te verwezenlijken Vuile grond KVL Alle partijen waren het erover eens dat deze kwestie al veel te lang geduurd had. Ad van den Oord (Groen Links) weet dit zelf aan het gesjoemel met afspraken van toen en dat de grond ondanks de toenmalige adviezen al lang h (-liiidwarrnminncinctitinit

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 1