^emeente^nformatie Provincie Noord-Brabant Audacia F2 en F3 kampioen najaarscompetitie Spreekuren B en W Audacia- nieuws ELOO Op naar de verkiezingen (4) Vandaag deel 4 van deze serie. Heeft u vra gen, dan kunt u daarmee terecht bij Voorlich ting van de gemeente Oisterwijk, telefoon 5291214. Zij kunnen u informeren of naar de juiste persoon verwijzen. Bouwvergunningen/meldingen n Openstelling horeca tijdens Carnaval Bouwplannen in te zien Bekendmaking vergunning/ ontheffing evenementen Tijdelijke verkeersmaatregel In Moergestel In Oisterwijk AUDACIA JEUGD Verlenen van vrijstelling voor het Brameco-terrein Wet milieubeheer Provinciaal onderzoek voormalige stortplaatsen dF' 2077 M0€l PAGINA 11 Aanwezig: 9-3 14.30 12.00 12.30 10.00 12.00 10.00 10.30 10.00 10.00 10.00 F2 v.ln.r.: zittend: Lars van Amelsfort, Erik Ratelband, Jorn Stads, Peter van de Crommenacker. Staand: Ralf Ketelaars, Joost Wolfs, Ivo Bloemen, Roel van de Loo, Peter Stads en Eduard van de Loo (leiders). Niet op de foto: Ruskin Ligt- voet. Met dank aan Taxibedrijf van de Loo Moergestel. F3: Pim Peeters, Erik op ’t Hoog, Bart op ’t Hoog, Jeffrey van lersel, Mickey Touw slager, Bram Maton, Freek van Gorkum, Jasper Kolen, Sven Brabërs, Wil van lersel en Huub van Gorkum (leiders). AANGEVRAAGDE BOUWVERGUNNINGEN EN MELDINGEN Binnen twee weken kunt u uw zienswijze kenbaar ma ken. De volgende meldingen en aanvragen zijn binnengeko men in week 4: - het gedeeltelijk veranderen/vergroten van de woning Schoolstraat 29; - het plaatsen van een overkapping en berging aan Rootven 80. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN Binnen 6 weken kunt u een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij B en W. Bouwvergunning is verleend voor: - het verbouwen van een stalling tot een atelier aan de Bosstraat 3; - het uitbreiden van de woning Pr. Beatrixstraat 5. Sloopvergunning is verleend voor: - het slopen van twee varkensstallen, een rundveestal en een rundveestal/aanbouw woning aan de Heiligen boom 1. De lijst met het grootste gemiddelde krijgt weer een restzetel. In theorie zou een partij die al een restzetel gehad heeft er dus nog een bij kunnen krijgen, als die partij weer het hoogste gemiddelde zou halen. Voor de ver deling van de restzetels telt overigens ook een partij mee die nog geen zetel heeft ge haald. Best spannend dus. Eén stem kan over een zetel beslissen. Uw stem telt dus wel degelijk mee. De burgemeester van Oisterwijk maakt bekend dat tij dens de carnavalsdagen zaterdag 13, zondag 14 en maandag 15 februari de horecagelegenheden geo pend mogen zijn tot 03.00 uur. Volgende bouwplannen liggen vanaf donderdag 4 fe bruari gedurende veertien dagen ter inzage in het ge- meentekantoor bij de afdeling BMZ. Gedurende deze termijn kan men schriftelijke bedenkingen naar voren brengen bij B en W. Burgemeester en wethouders zijn voornemens bouwvergunning te verlenen voor: - het plaatsen van een reclamezuil aan de Industrie weg 3; - het bouwen van een garage/berging aan de Bee- kersberg 5. B en W hebben voor de volgende activiteit de benodig de vergunning of ontheffing verleend: - Ontheffing van het verbod om voor de omgeving ge luidhinder te veroorzaken met een geluidswagen op zaterdag 27 februari 1999 van 10.00 tot 17.00 uur in de kerk Moergestel i.o.v. de politieke partij Algemeen Belang. Binnen zes weken kan door belanghebbenden een ge motiveerd bezwaarschrift worden ingediend bij B en W. Carnavalsoptocht l.v.m het houden van de jaarlijkse Carnavalsoptocht op zondag 14 februari 1999 van 13.00 tot 16.00 uur loopt de route als volgt: - Schoolstraat, Burg. Bardoelstraat, Past. Janssen- straat, Pr. Margrietstraat, Pr. Beatrixstraat, Krijte- straat, Rootven, Raadhuisstraat met ontbinding op het St. Jansplein. Gelet op bovenstaande worden de volgende wegen tijdelijk voor alle verkeer afgesloten, behalve voetgan gers: - Schoolstraat; Past. Janssenstraat; Pr. Beatrixstraat; Pr. Margrietstraat tussen Korenstraat en Rootven; Pr. Irenestraat tussen Pr. Beatrixstraat en Rootven; Pr. Christinastraat tussen Krijtestraat en Pr. Irenestraat; Krijtestraat tussen Pr. Beatrixstraat en Rootven; Root ven tussen Kloosterlaan en Kerkstraat; Raadhuisstraat tussen Rootven en Kloosterlaan. Zodra de tocht is gepasseerd worden de wegen weer vrijgegeven voor het verkeer. Spreekuur in Moergestel op maandag 8 fe bruari in de Openbare Bibliotheek in Moer gestel: wethouder C. Schoenmakers van 16.00-16.30 uur. Op dinsdag 9 februari is er spreekuur in het Gemeentekantoor in Oisterwijk: Burg. Y. Kortmann en wethouders J. Rak- horst, R. Hora en W. van Roessel en C. Schoenmakers van 11.00-12.00 uur. Let op, let op Vanavond 3 februari kienen bij Audacia om 20.30 uur. De koffie staat klaar. Programma zaterdag 6 febr. NEO ’25 - Audacia Al13.00 Audacia BI - Oirschot13.30 Baardwijk - Audacia Cl 11.45 Audacia C2 - Sarto12.00 Heusden - Audacia C311.30 Audacia Dl - Willem II9.30 Audacia D2 - Zouavia9.30 Audacia El - SC ’t Zand9.30 Viola - Audacia E29.45 SVSOS - Audacia E39.45 Audacia E4 - Beerse Boys9.30 Audacia Fl - Sarto10.45 Audacia F2 - Waspik10.45 Ons Vios - Audacia F39.15 Gilze - Audacia F410.45 Audacia F5: zie programma bij De Brouwer. ongetwijfeld op de aanplakborden zien bin- nenkort. WILT U PROEFSTEMMEN Misschien kijkt u toch nog wat onwennig naar de stemmachine. Zo vaak komt het jaarlijks immers niet voor, dat er verkiezingen zijn in ons land. Maar als u wilt, dan kunt u best even komen proefstemmen. Bij voorlichting op de begane grond in het gemeentekantoor staat tot en met woensdag 24 februari een stem machine opgesteld. Zo kunt u op uw gemak een kijkje nemen en een keertje ’proefdraaien’. Net doen alsof u uw stem uitbrengt. Zo ziet u precies hoe de stemmachine er op 3 maart uit ziet en hoe u gaat stemmen. Verrassend gemak kelijk, zo zult u concluderen. Een kind kan de was doen. Zo bent u op 3 maart snel klaar als u uw stem komt uitbrengen. Want u komt toch Volgende week Stemmen kan op diverse manieren. Maak in elk geval gebruik van uw recht om te stemmen. worden monsters genomen van het grondwa ter om de kwaliteit te kunnen meten. Hiervoor moeten gemeenten, particulieren en bedrijven toestemming geven om op hun terreinen peil buizen aan te brengen. Begin februari worden de eerste peilbuizen geplaatst. Het onderzoek wordt uitgevoerd door advies bureaus die per regio de werkzaamheden uit voeren. De coördinatie voor de provincie ligt in handen van IWACO B.V. te 's-Hertogen- bosch. Na de vier jaar durende meetperiode heeft men voldoende gegevens verzameld om het effect van de stortplaats op het grondwater vast te stellen en beslissingen te nemen over het ver volgtraject. Afhankelijk van de aangetroffen grondwaterkwaliteit zal bekeken worden of verder onderzoek noodzakelijk is. In die ge vallen waar de grondwaterkwaliteit in orde is en er geen andere milieurisico’s zijn, hoeft niet langer te worden gesproken van de term ’stort plaats’. Dergelijke locaties, waarvan er sommi ge in woonwijken liggen, kunnen met de re sultaten van dit onderzoek met goede argu menten ontdaan worden van dit maatschappe lijk belastend stempel. Voor dinsdag 16 februari geldt het normale sluitingsuur van 02.00 uur. Deze ontheffing geldt niet voor horecagelegenheden waarvoor op grond van de Wet milieubeheer een ande re sluitingstijd is voorgeschreven. Het ten gehore brengen van levende en/of mechani sche muziek is toegesataan tot uiterlijk één uur voor sluitingstijd! De burgemeester maakt bekend dat het college het voornemen heeft om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50 lid 5 van de Woningwet vrijstelling te verlenen voor het gel- endende bestemmingsplan 'Kom Moergestel’ teneinde voor het Brameco-terrein een bouwvergunning te verle nen voor het realiseren van: een loods t.b.v. detailhandel; 11 eengezinswoningen; *12 woningen van het type twee-onder-een kap; 20 etagewoningen voor senioren. Bovengenoemde aanvraag ligt met ingang van 3 fe bruari 1999 tijdens kantooruren gedurende twee we ken ter inzage op het gemeentehuis, balie 3. Eenieder kan gedurende deze termijn schriftelijke bedenkingen tegen het verlenen van vrijstelling bij het college naar voren brengen. WELKE PARTIJEN EN GROEPERINGEN DOEN MEE Net als tijdens de vorige gemeenteraadsverkie zingen dingen in onze gemeente 7 partijen en groeperingen om de gunst van de kiezer, op de kandidatenlijst die in de brievenbus valt, kunt u zien welke partijen en groeperingen meedoen aan de verkiezing voor de gemeenteraad en die voor Provinciale Staten. De kandidaten die meedoen aan de gemeenteraadsverkiezingen zijn allemaal inwoner van de gemeente Oister wijk. Dat is met de provinciale verkiezingen niet het geval. We beperken ons even tot de gemeenteraadsverkiezingen: de lijstvolgorde voor de gemeenteraadsverkiezingen is als volgt: CDA lijst 1 (lijsttrekker L. van den Bosch), Algemeen Belang lijst 2 (lijsttrekker A. Smits), Gemeente Belangen lijst 3 (lijsttrek ker R. Hora), WD lijst 4 (lijsttrekker J. Rak- horst), GROENLINKS lijst 5 (lijsttrekker A. van den Oord), D66 lijst 6 (lijsttrekker W. van Roessel) en de Partij van de Arbeid lijst 7 (lijst trekker mw. I. Depmann). U zult hun affiches Aanvraag en ontwerp-beschikking In het kader van de Wet milieubeheer is vergunning aangevraagd door: - de heer F.P.M. Kouwenberg voor het veranderen van een zeugen- en vleesvarkensbedrijf aan de Hild 22. - Maatschap J.H.J. Burgers voor een revisiever gunning op grond van de wet milieubeheer voor een vleesvarkensbedrijf aan de Heuvelstraat 31. B en W zijn van plan om de gevraagde vergunning te verlenen onder opname van diverse voorschriften die noodzakelijk zijn in het belang van de bescherming van het milieu. De aanvragen en de ontwerpbeschikkingen liggen van af resp. 4 en 8 februari 1999 gedurende vier weken ter inzage bij de afd. Bouw- en Milieuzaken. De stukken kunnen elke werkdag van 9.00 tot 12.30 uur worden ingezien of na telefonische afspraak buiten kantoor uren. MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 3 FEBRUAR11999 Uitslagen zondag 31 januari 1999 VOAB 5 - Audacia 3 Het overige programma werd afgelast. Programma zondag 7 februari 1999 Audacia 1 - Sarto 1 Sarto 2 - Audacia 2 Audacia 3 - SC Olympus 3 Audacia 4 - SVG 4 Audacia 5 - SDO’39 2 SC Elshout 6 - Audacia 6 Audacia 7 - Zouavia 6 Nevelo 6 - Audacia 8 Spoordonkse Boys 8 - Audacia 9 Dames: TAC/BWB 1 - Audacia 1 HOEVEEL STEMMEN ZIJN NODIG VOOR EEN RAADSZETEL Hoeveel stemmen heeft een kandidaat nodig om lid van de gemeenteraad te kunnen wor den? Dat lijkt allemaal met ingewikkelde be rekeningen te maken te hebben, maar de prak tijk is veel minder ingewikkeld. Er zijn 21 plaatsen in de Oisterwijkse gemeenteraad. 21 zetels te verdelen dus. Het gaat er nu om dat bekend wordt wat de zogenoemde ’kiesdeler’ is. Als die bekend is, dan leert een simpel re kensommetje hoeveel stemmen er nodig zijn om één kandidaat aan een plaats in de gemeen teraad te helpen. Maar het probleem is alleen op dit moment nog, dat die kiesdeler pas be kend is, als de verkiezingen achter de rug zijn. Pas dan kun je de kiesdeler berekenen... Kiesdeler Wat is dat dan, die kiesdeler De kiesdeler kun je bepalen door het aantal geldig uitgebrachte stemmen te delen door 21 (het aantal beschik bare plaatsen in de gemeenteraad). Een voor beeld: als er 10.500 geldige stemmen worden uitgebracht op 3 maart, dan is de kiesdeler 10.500 gedeeld door 21 en dat is 500. Dat zou betekenen dat er 500 stemmen nodig zijn om één raadszetel te kunnen bemachtigen. Niet helemaal Maar die rekensom kun je niet volhouden tot alle eenentwintig zetels verdeeld zijn. Want dan zouden immers alle partijen en groeperin gen een veelvoud van die 500 stemmen moe ten halen om zo alle 21 zetels te kunnen verde len. Dat gebeurt in de praktijk nooit. Er zijn partijen die minder halen dan die 500 stem men en er zijn er ook die er meer halen dan vijfhonderd. Daarom wordt het volgende sys teem gehanteerd om tot een zo eerlijk mogelij ke verdeling te komen. Eén stem kan beslissen Eerst wordt het totaal aantal stemmen dat op een partij is uitgebracht, gedeeld door de kies deler. op die manier kan een groot gedeelte van de in totaal 21 te verdelen raadszetels worden verdeeld. Stel u eens voor dat op die manier 20 van de 21 zetels worden verdeeld. Hoe wordt dan de enige overgebleven restzetel verdeeld De verdeling van de restzetel gebeurt via het systeem van de ’grootste gemiddelden’. Vroe ger was het zo dat die partij de restzetel toege wezen kreeg, die na het verdelen van de zetels die via de kiesdeler werden verdeeld, de mees te stemmen over had. Nu gaat het om het grootste gemiddelde. De berekening daarvoor is eenvoudig: het totaal op een bepaalde lijst uitgebrachte stemmen wordt gedeeld door het aantal toegewezen zetels plus één. Het cijfer of getal dat uit die berekening komt, dat is het gemiddelde. De lijst met het grootste gemid delde krijgt de restzetel toegewezen. Zouden er daarna nog restzetels te verdelen zijn, dan moet voor de partij die al een restze tel heeft gehad bij het berekenen van het ge middelde de volgende som worden gemaakt: het aantal op die lijst uitgebrachte stemmen gedeeld door het aantal toegewezen zetels, de toegewezen restzetel plus één. De provincie Noord-Brabant start deze maand een onderzoek naar de mogelijke verontreini ging van 585 voormalige stortplaatsen in de provincie. Het doel van het onderzoek is om vast te stellen of de kwaliteit van het grondwa ter ter plekke is aangetast. In het verleden zijn in Noord-Brabant veel stortplaatsen aangelegd die na sluiting vaak onbeheerd zijn achterge bleven. Stortplaatsen kunnen de kwaliteit van het grondwater aantasten, hetgeen tot verdere verontreiniging kan leiden. De komende jaren zal door heel Nederland in opdracht van het Ministerie van VROM het grondwater bij dui zenden voormalige stortplaatsen worden on derzocht. Een van de onderdelen van het onderzoek is het plaatsen van peilbuizen op korte afstand van iedere stortplaats. Er vindt geen grondon derzoek plaats. Door middel van de peilbuizen ■UTOI ÈSKJ s»>***.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 11