het gaat geweldig met de zeehond I i BIBLIOTHEEK KT stichtincyopenbare Zo is er maar één! I fR F'F Carnavalsconcert ’99 Autotron- oldtimerbeurs zeehondencrèche p i e t e r b u ren I Op beide dagen is Autotron geopend van 10.00 tot 17.00 uur. De entreeprijs voor vol wassenen bedraagt ƒ.15,00 en, kinderen 4 tot 12 jaar 7,50. Met o.a muziek uit de Muppets en de musical Annie Maar nog veel meer, ik weet ’t allemaal nie Wat ik wel zeker weet; ge krijgt er van zeker gin spèt Kom... gao zoas ge zèt De harmonie gaat steeds vanuit hetzelfde idee Steeds herken je: JULIANA ON BROAD WAY. Clubavond Op 5 februari hebben we weer eens een club avond in D’n Tob. Hier is natuurlijk iedereen weer van harte welkom vanaf 21.00 uur. Gesloten Op 12 februari is D’n Tob gesloten in verband met het Hengstenbal. Nintendo en Playstation spellen te leen. An dere materialen dan boeken zijn puzzels, speel- en leermaterialen, cassettebandjes, videoban den en cd’s. Uw bibliotheek staat vandaag de dag dus als interactief en digitaal te boek Maar natuurlijk kunt U er ook “ouderwetse” leesboeken vin den. Onze bibliotheekmedewerkers geven gaarne antwoord op al uw vragen! N.B. Op camavalsmaandag 15 februari zijn beide bibliotheken gesloten! Kaartjes Hengstenbal Op vrijdag 12 februari zullen we er weer eens tegenaanhengsten op het Jaarlijkse Hengsten bal. We gaon gewoon zoas we zen, dus wij zen er diejen avond ook. Zoals iedereen die dit stukske leest natuurlijk al begrepen Heeft is op deze avond D’N TOB gesloten. Kaartjes zijn voor leden in D’N TOB af te ha len tot en met 29 januari en niet-leden kunnen ze voor 10.- komen halen vanaf 22 januari. Dweilen Op 15 februari maandag met Carnaval gaan we weer op dweiltoer. Iedereen die wil kan natuur lijk mee en na de kroegentocht zoals ieder jaar eten in D’n Tob. Nadere informatie volgt. Digitale media doen meer dan een boek alleen! Bibliotheken zijn allang geen gebouwen meer met alléén maar boeken. Het woord biblio theek komt van het griekse “bibliothèkè”. Bi- blion staat voor boek en thèkè voor bewaar plaats. Loopt U maar eens binnen: de catalo gus staat niet meer op kaartjes, maar op de computer waarop U zelf dingen kunt opzoe ken. Ook staan er computers waarop Internet te raadplegen is. De Volkskrant is er in een pa pieren editie maar in Oisterwijk ook op CD- ROM. Op een aantal computers kunt U ook onder andere databanken raadplegen over wet en regelgeving en kunt U informatie over schrijvers en hun boeken vinden. Naast boe ken zijn er ook CDROM’s te leen. Dit zijn in teractieve media, dat wil zeggen je kunt de computer de opdracht geven om dingen op te zoeken of teksten uit te printen of zelfs muziek te maken! Ook zijn er voor de spelcomputers Wij maakten er al van gewag Carnaval 1999 begint dit jaar op donderdag Het is dan 11 februari De dag van Prinses Juliana, onze harmonie Al het elfde grootse carnavalsconcert Meer dan de moeite werd En, echt niet duur Kom ’s avonds ruim voor acht uur Naar Den Boogaard, aan het St. Jansplein Drink er een biertje of een glas wijn En geniet van muziek, gesaauwel en dans De leden van de harmonie zijn heel wat mans Zij staan dan voor muziek, show, glamour en glitter Kleed je ook in black en white, gewoon wat zwarter en wat witter Nog geen toegangskaartjes gehaald of laten halen? Nou, dan hoef je nu nog niet te balen Vlug naar Jumbo Denissen of Super de Boer Slijterij in de Korenmaaier of Crisje, de groen teboer Voor een tientje ben je de man Daar krijg je zeker geen spijt van OISTERWIJK EN MOERGESTEL Beide bibliotheken Jaag w* 4F- Zaterdag 6 en zondag 7 februari 1999 ROSMALEN - Bezitters van een klassieke automobiel bergen hun pronkjuweel in de winterperiode uiterst zorgvuldig op. Tal van maatregelen moeten hun bezit tegen de in vloeden van Koning Winter beschermen. Toch duurt het niet lang meer voordat de be- schermhoezen naar de zolder verdwijnen en de auto gereed gemaakt wordt voor hopelijk wederom een fantastisch toerseizoen. Wie zijn oldtimer tiptop aan de start wil krijgen, noteert de data zaterdag 6 en zondag 7 fe bruari 1999 vast in zijn agenda; dan wordt in Autotron de traditionele Oldtimerbeurs voor automobielen gehouden. Naar verwachting worden er tussen de twee honderd en tweehonderdenvijftig oldtimers in het weekend van 6 en 7 februari aangevoerd. Driekwart van de tenminste twintig jaar oude voertuigen kan zonder problemen meteen aan een concours d’élegance deelnemen, terwijl aan het overige kwart in meer of mindere mate nog wel wat gesleuteld moet worden. De beurs is overigens niet alleen het walhalla voor wie op zoek is naar een weg-klare oldti mer. Een tweede pijler onder het evenement vormt het enorme aanbod aan onderdelen en accessoires. De echte hobbyist weet zich altijd voor bijna honderd procent verzekerd van het feit dat hij het onderdeel dat aan vervanging toe is in één van de vele onderdelenstands op de kop zal tikken. Ook op het terrein van ac cessoires is het aanbod zeer ruim. PAGINA 10 ’MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 3 FEBRUAR11999 I X. 3* 4$ Naam Adres lot Postcode Plaats J i Maak mij donateur en stuur een acceptgiro I ter waarde van J Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel naar: Stichting Zeehondencrèche, Antwoordnummer 959, 9950 WL Pieterburen. Giro 8020. L Het aantal zeehonden neemt lang zaam weer toe. Gelukkig maar. Toch worden er bij de Zeehondencrèche in Pieterburen elk jaar nog tenminste honderd zieke of ver zwakte zeehonden binnengebracht. Ziek van de vervuiling of verstrikt geraakt in een visnet. Dat is wel bijna elke drie dagen één. Kijkt u daar van op? Wij allang niet meer. De verregaande vervuiling heeft het afweersysteem van alle hier levende zeehon- den zo sterk verzwakt, dat ze eenvoudigweg sneller ziek worden. Nu kunnen we de natuur gewoon z’n gang laten gaan. Maar laten we u iets vragen. Stel u loopt op het Wad en u ziet een zieke zeehond. Wat doet u dan? Laat u ‘m aan z’n over of helpt u? De Zeehondencrèche blijft helpen. Hoe dan ook. En u kunt ons daarbij steunen. Door de bon in te vullen en donateur te worden.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 10