Aanpassingen Oisterwijkseweg KORFBAL^ Pieter en Peter: resp. 5e en 7e op WK Raadselachtige verdwijning’ onderbroeken deel 2 Demonstratietuin- project bij volkstuinvereniging Den Bulk Expositie Wilna van den Heuvel Gezondheidswijzer Midden-Brabant HULPCENTRALE SOS DIENST. Dag en nacht bereikbaar. Voor een gesprek van mens tot mens. Bel (013) 544 1 544 of kom langs St. Annaplein 21, Tilburg Vertrek: 10.00; 9.15 17.20; 16.20 12.50; 11.50 Aan de Oisterwijkseweg worden binnenkort weer werkzaamheden verricht in het kader van de verkeersveiligheid, a.s. Week komen wethouder Hora en ’n medewerker van gemeentewerken naar Moergestel om samen met de bewoners van de Oisterwijkseweg te praten over de komende aanpassingen. Zoals de plannen er liggen zal alle verkeer (dus ook fietsers en bromfietsers/scoo- ters) weer op de rijweg moeten en wordt het nu in gebruik zijnde ’fietspad’ gewijzigd in voetpad. Concreet betekent het dat beide rijwielpaden ’n halve meter smaller worden en de rijweg breder. Ook zullen de zgn. ’boomspiegels’ naar alle waarschijnlijkheid smaller gemaakt worden i.v.m. de parkeerruimtes. het Volkstuincomplex van Den Bulk zijn vast gesteld op de volgende data; Eerste les op don derdag 15 april, de tweede op donderdag 26 mei, de derde op donderdag 23 juni, de vierde op donderdag 2 september en de vijfde op don derdag 7 oktober, telkens van 19.00 tot 20.00 uur. De zesde en laatste les zal plaatsvinden op zaterdag 6 november van 10.00 tot 11.00 uur ‘s-morgens. Deze laatste les zal het winterklaar- maken van uw tuin behandeld worden. Het onderhoud van de demotuin zal berusten bij de leden van volkstuinvereniging Den Bulk. Deze zullen in onderling overleg ook de be planting of het inzaaien van de tuin bepalen. Kosten Aan de bovenomschreven cursus zijn wel eni ge kosten verbonden, namelijk fl 25,= in to taal. Deze kosten dienen op de eerste cursus avond te worden voldaan. U krijgt hiervoor echter wel iets terug in de vorm vam het cur susmateriaal en het cursusboek. Rekening dient men te houden met het feit dat de in steek van de cursus de moestuin zal zijn, doch dat ook de siertuin niet vergeten zal worden. Aanmelden Diegene die zich aangetrokken voelt om aan deze cursus deel te nemen kan hiervoor kontakt opnemen ment J. Marcelissen, Telstar- laan 9, 5061 SM te Oisterwijk. Aangezien het aantal deelnemers gelimiteerd is, is het raad zaam voor diegenen die hieraan willen deelne men om snel te reageren. Wees er dus snel bij. ven aan wat voor soort informatie men de ko mende drie maanden behoefte heeft. De bezoe kers bepalen dus zelf welke activiteiten centraal zullen staan in de maanden februari, maart en april van dit jaar. Gezondheidswijzer Midden-Brabant is een in- formatie-centrum voor iedereen met vragen over gezondheid, ziekte en gezondheidszorg. De Gezondheidswijzer is een samenwerkings verband van Thuiszorg Midden-Brabant en GGD Midden-Brabant en is gevestigd in het hoofdkantoor van Thuiszorg Midden-Brabant aan de Lage Witsiebaan 2a te Tilburg. Van maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 17.30 uur is de Gezondheidswijzer geopend. De Ge zondheidswijzer is ook telefonisch te bereiken: telefoon 0900-8806. Vorige week hebben wij u verteld van het elf koppige onderzoeksteam dat naarstig op zoek is gegaan naar de oplossing van het probleem van “Jan”, het verdwijnen van zijn onderbroe ken. De afgelopen week heeft het team al di verse resultaten geboekt en om te voorkomen dat er paniek uit zou breken in Moergestel, hebben wij een fax ontvangen waarin antwoor den staan op vragen die te maken hebben met de verdwijning van de “onderbroeken van Jan’. Zijn er daadwerkelijk onderbroeken ont vreemd Of er ook daadwerkelijk over ontvreemding van de onderbroeken gesproken kan worden is nog in onderzoek bij de juridische afdeling van het onderzoeksteam. De onderbroeken zijn namelijk niet ..helemaal weg maar keren terug in andere vorm, zo is ons medegedeeld door het onderzoeksteam. Maar als ze niet verdwenen zijn, waar zijn ze nu dan De onderbroeken zijn reeds op diverse plaat sen gesignaleerd, op een avond op het St. Jans- plein zou een geheel naakte vrouw met een van de verdwenen onderbroeken hebben staan te zwaaien naar passanten, met de vraag of zij misschien ’d’r broekske hadden gezien” 1 Het onderzoeksteam zal de komende weken nog verder de zaak onderzoeken. Volgens een woordvoerder van het team komen ze elke dag weer dichter bij de oplossing van dit probleem, de inwoners van Moergestel hoeven zich dan ook geen zorgen te maken. Verdere vragen wer den door de woordvoerder niet beantwoord, hij wilde als afsluiting echter nog wel dit zeggen: “De oplossing van dit mysterie is nog niet geheel opgelost, maar het onderzoeksteam verwacht zeker op zaterdag 30 januari de op lossing in de openbaarheid te kunnen bren gen’. In juli 1.1. is door het gemeentebestuur aan de volkstuinvereniging een bericht gezonden omtrent de mogelijke deelname aan een de- monstratietuinproject. Dit project is een de- motuinproject dat gericht is op het ecolo gisch tuinieren. Het wordt grotendeels door de provincie Noord-Brabant gefinanciëerd en uitgevoerd door de Dienst Landbouw Voorlichting en de Kleine Aarde. Aangezien het bericht via de gemeente aan de vereniging is toegekomen mag verwacht worden dat ook deze volledig achter een dergelijk project staan en het res tant bedrag zal subsidiëren. Onderhandelingen in deze verlopen tot op heden zeer positief. Doelstelling Het hoofddoel van het project is om tuinbezit- ters te leren hun tuin op een ecologische ma nier te beheren. Het daardoor leiden tot: Vermindering gebruik van chemische bestrij dingsmiddelen. Vermindering uitspoeling meststoffen en chemische bestrijdingsmiddelen naar het grondwater. Een positieve houding van de amateurtuin- der ten aanzien van het milieuvriendelijk tui nieren. Het stimuleren van milieuvriendelijke teelt- methoden. Natuurvriendelijk en ecologisch beheer van de openbare ruimte. Afvalstroombeperking aan de basis door compostering. Voor wie is het project bedoeld De directe doelgroep waar met dit project op gemikt wordt zijn de Niet-beroepsmatige en georganiseerde grondgebruikers en beheerders zoals ondermeer Amateurtuinverenigingen, I.V.N. afdelingen, School- en Seniorentuinen en Milieu Educatieve Centra. De indirecte doelgroepen zijn de Niet georganiseerde tuin liefhebbers zoals bijvoorbeeld buurtbewoners en recreanten. Cursus Om een rijke, gevariëerde en prettig ogende tuin te krijgen is behalve inzet ook enige vak kennis een voorwaarde. Om te beginnen moet men zijn grond leren kennen om te weten wat het in die grond goed zal doen en welke be mesting of bewerking noodzakelijk is. Met eni ge kennis van de wisselwerking tussen ver schillende planten en tussen planten en dieren komt u al een heel eind. Lesdata De lesavonden zullen gehouden worden in het wijkcentrum “De Coppele” aan de Willem de Zwijgerlaan te Oisterwijk. Hiervoor zijn de volgende data vastgesteld. Eerste lesavond op donderdag 11 maart, de tweede op donderdag 18 maart, de derde op donderdag 1 april en de vierde op donderdag 8 april, telkens van 20.00 tot 22.00 uur. De dag delen waarin les gegeven zal gaan worden op in Muziekschool locatie Oisterwijk In het gebouw van de Tilburgse Dans- en Mu ziekschool locatie Oisterwijk zal vanaf 1 fe bruari ftm 15 maart een expositie zijn van de Oisterwijkse kunstenares Wilna van den Heu vel. De expositie is te zien in het gebouw van de Tilburgse Dans- en Muziekschool aan de Schoolstraat 3 te Oisterwijk van maandag t/m vrijdag van 10.00 uur tot 12.00 uur en van 13.00 uur tot 21.30 uur. De toegang is gratis. Exposities van Wilna van den Heuvel waren al eerder te zien in Oisterwijk en directe omge ving, maar zij exposeerde ook in Haarlem, Bu- del en Bloemendaal. Ad Vergouwen, locale coördinator van de Til burgse Dans- en Muziekschool, is blij met ex posities binnen het gebouw aan de School straat. Door exposities wordt het huidige ge bouw meer dan een lesgebouw. Het kan een gebouw zijn, waar kunsten, en dus ook men sen, elkaar ontmoeten en beïnvloeden. Ook zullen de exposities een positieve invloed heb ben op de dagelijkse gang van zaken binnen de muziekschool. In de “duistere” gangen van het voormalige klooster zal nu steeds iets nieuws te zien zijn. Iedereen is van harte welkom! VERSLAVING: ALCOHOL, DRUGS EN GOKKEN’ Bij Gezondheidswijzer Midden-Brabant staat in de maanden februari, maart en april 1999 het kwartaalthema “Verslaving: alcohol, drugs en gokken” centraal. Op zaterdag 23 januari a.s. van 11.00 tot 15.00 uur vindt de startmanifes- tatie plaats van dit kwartaalthema. In samen werking met Kentron, centrum voor versla vingszorg West- en Midden-Brabant verzorgt Gezondheidswijzer MiddenBrabant twee in formatiestands over verslaving in de Emma- passage en in de Openbare Bibliotheek op het Koningsplein te Tilburg. Bij deze stands is informatie te verkrijgen over alcohol-, drugs- en gokverslaving voor alle mensen die geïnteresseerd zijn in dit thema, hetzij beroepshalve, hetzij door persoonlijke ervaringen. Bezoekers van de stands kunnen hun kennis over alcohol en drugs testen bij het alcohol- en drugsbrein. Ook staat er een ten toonstelling over hasj, een demonstratie-gok- kast en zijn er nog tal van andere materialen, die de bezoekers aan de informatie-stands in formeren over het gebruik van verslavende middelen. En door het invullen van een vra genformulier kunnen de bezoekers zelf aange- Er is er een jarig, hoera, hoera Deze maand is het een jaar geleden dat Stichting miMax haar werkplek aan de Poir- tersstraat 5 opende om zich in te zetten voor de belangen van de minima. Het streven was om een vrijwel drempelloze, sfeervolle, gemoedelijke plek te creëren, waar iedereen zich prettig zou kunnen voelen. Met gepaste trots mogen we nu (na een jaar) zeggen dat we hierin uitstekend geslaagd zijn, getuige de vele fijne reacties van de mensen die op ons spreekuur kwamen. Een stimulans voor ons om op de ingeslagen weg verder te gaan. Dit artikel zou veel te lang worden als we zou den vermelden wat ons (kleine) team voor werk heeft verzet. Ruim 200 mensen hebben de weg weten te vinden naar miMax. Een flink aantal voor een gemeente als Oisterwijk. Niet alleen tijdens ons wekelijks spreekuur, maar ook middels een fototentoonstelling in het Gemeentekantoor en bibliotheek, bespre kingen met diverse instanties, publiciteit zoe ken in de media en onze kerst-kastanje-actie op de weekmarkt, zijn we een begrip gewor den voor Oisterwijk en omgeving. Arrogantie is ons vreemd, toch menen wij te mogen stellen dat ons “recept” werkte: een drempelloze werkplek, tijd en een luisterend oor voor diegenen die een beroep op ons deden en vasthouden aan onze doelstellingen. Wij danken iedereen die ons, op welke manier dan ook, ter wille was. Wij gaan met veel animo op de ingeslagen weg verder en hopen weer heel veel mensen van dienst te kunnen zijn op ons adres Poir- tersstraat 5, elke donderdag van 13.00 -17.00 uur. Telefoon: 52 20 320 De medewerkers van miMax: Georgie, Janne- ke, Carla en Ad Voei je thuis in je sport f Uitslagen: Pup. F: Euro Girls - Roef 4-3; Pup. E: Vessem - Roef 0-3; Asp. C: Hilko - Roef 0-9; Asp. B: Winty - Roef 3-8. Programma 30 januari: Pup. F: Or/wit/J.Br. - Roef Asp. C: Steensel - Roef Jun. A: Flash - Roef Zaterdagmiddag jl. vonden in het Belgische Mol de Wereldkampioenschappen Veldrijden plaats voor Veteranen en Cyclo-sportieven. In deze categorieën namen ook onze beide Moergestelse renners Pieter Burgers en Peter Hoffmans deel. De afgelopen weken bericht ten we al regelmatig over de door hen behaalde successen. Voor Pieter Burgers ging het aanvankelijk goed in de wedstrijd. Steeds voorin te vinden maakte hij na enkele ronden een flinke val die hem terugwierp, ’n Vijfde plaats was vanaf moment het hoogst haalbare. Zonder val, zo zei hij zelf, had er meer ingezeten, ’n Derde plek was dan zeker haalbaar geweest. Moegestreden, alles gegeven, z’n hand hevig bloedend, reed hij de wedstrijd uit. Prachtig toch, die 5e plaats...? Peter Hoffmans maakte bij de Cyclo-sportieven ’n uitstekende start. Van achter in het veld rukte hij in twee ronden op naar de 4e plaats. Toch had hij waarschijnlijk het zware parcours onder schat en werd het gaande de wedstrijd steeds moeilijker zijn 4e plaats vast te houden. Uiteinde lijk sleepte hij er ’n keurige 7e plaats uit waarmee hij niet ontevreden was. Bij de foto’s: links Pieter Burgers direct na zijn aankomst bij de finish. Peter Hoffmans zien we bezig op een van de hindernissen op het strand van het Zilvermeer in Mol. Samengevat mogen de beide coureurs best tevreden zijn met deze glansrijke comeback na vele jaren in jhet veldritpeloton. I PAGINA 9 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 27 JANUAR11999

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 9