(yemeente^nformatie Zo is er maar één! Dansen kun je leren! In de running... Bloedprikken en trombosedienst naar Blokshekken 6 Thea Helbers exposeert in Oude Kerkje Familie Volleybal Toernooi Algemeen Belang komt naar je toe! De magische schoonheid van calcieten Bouwvergunningen/meldingen Enquête knelpunten in de buurt Denkt u er nog aan de enquête in te vullen over knelpunten in de buurt In week 2 heeft er een enquête-formulier in de plaatselijke bladen gestaan. Wilt u een nieuw formulier, kom dan even naar ’Voorlichting, (balie 5) in het gemeentekantoor of naar de Openbare bibliotheek in Moerge stel. Daar liggen nog enquête-formulieren voor u klaar Wilt u meer informatie bel dan tussen 14.00 en 17.00 uur dan naar ’De Twern’, telefoon: 528 40 80 ALGEMEEN BELANG Bij veel mensen duurt het lang voordat ze aan dans les durven beginnen. En als ze eenmaal deze stap gezet hebben vragen ze zich allemaal af waarom ze daarmee zo lang ge wacht hebben. Ook in Moergestel kunt u leren dansen. In deze krant staat een adverten tie van Danscentrum Bra bant. Zoek een geschikte cursus uit en geef je tele fonisch op: 073-50 335 50. Commissies vergaderen De commissies vergaderen weer. De vergade ringen zijn gepland voor dinsdag 2 woensdag 3 en donderdag 4 februari. De vergaderingen zijn openbaar. U kunt dus komen luisteren. Er wordt vergaderd in het Raadhuis aan De Lind 56 in Oisterwijk. Tijdens de vergaderingen kunt u gebruik maken van het spreekrecht. Zo kunt u uw mening geven over de onderwerpen die behandeld worden. U hoeft zich voor dat spreekrecht niet vóór de vergadering te mel den. Het vergaderschema: COMMISSIE ALGEMENE BELEIDSZA KEN De commissie algemene beleidszaken verga- De eerste maand van het nieuwe jaar zit er al weer bijna op. De kerstversieringen, het stalle tje en de kerstboom zijn weer opgeruimd. Nu maar wachten op de kersen aan de bomen. Tot die tijd is het begin van een nieuw jaar een uitstekende periode om eens orde op zaken te stellen. Immers, de jaarlijkse afrekeningen van PNEM, WOB en gemeentelijke heffingen etc. vallen weer in de brievenbus. Alles wordt weer duurder, is ons en U waar schijnlijk ook gebleken. Voor de meeste minima zal dit betekenen dat zij, financieel gezien, dit jaar nog meer tekort zullen komen dan afgelopen jaar. Wellicht een reden om eens te bekijken of er mogelijkheden zijn om in aanmerking te komen voor bv. bij zondere bijstand, subjectsubsidie en geheel of gedeeltelijke kwijtschelding van de gemeen telijke heffingen. LET OP: een verzoek om kwijtschelding van afvalstoffenheffing en onroerend zaakbelasting moet voor 15 maart a. s. aangevraagd worden! Voor de aanvraagformulieren en meer informa tie kunt U terecht bij de vrijwilligers van mi- Max, die elke donderdagmiddag van 13.00 - 17.00 uur voor U in de running willen zijn. Ons adres is: Poirtersstraat 5, telefonisch zijn wij te bereiken onder nummer 52 20 320. Wij bellen U altijd terug. Vanaf 1 februari a.s. zijn de bloedafname-ser- vice van het laboratorium dat werkt voor de beide Tilburgse ziekenhuizen en de trombose dienst verhuisd. Aanvankelijk moest u voor deze service naar het gebouw aan de Linde- parklaan. Vanaf 1 februari is dat voortaan het Rode Kruis-/EHBO-gebouw aan Blokshekken 6, bij de brandweerkazerne. Bloed prikken Op verwijzing van de huisarts, de specialist of de verloskundige kunt u daar vanaf 1 februari voortaan terecht op werkdagen (maandag tot en met vrijdag) tussen 9.00 en 11.00 uur. Trombosedienst De trombosedienst kunt u in het gebouw van het Rode Kruis en de EHBO aan Blokshekken 6 vinden elke donderdag van 09.30 tot 10.30 uur. Zaterdag 30 en zondag 31 januari exposeert THEA HELBERS in het Oude Kerkje te Middelbeers. Thea, woonachtig in Helmond, werd geboren in Beverwijk (1948). Zij schildert al vanaf haar 16e. Bij het St. Lu- casgilde in haar geboorteplaats kreeg zij les van Cor Heeck. Na een aantal verhuizingen be landde zij via Utrecht in het zuiden van het land. In Eindhoven kreeg zij les van Rudi van Dijk en Gerard van lersel. Momenteel is zij stu dente Finaliteit Schilderen aan de Academie voor Schone Kunsten te Arendonk (B). In groepsverband exposeerde zij o.a. in Eind hoven, Venray, Utrecht en Hapert. Haar belangstelling gaat behalve naar stille vens ook uit naar portretschilderen en schil deren in de natuur. De technieken die zij gebruikt zijn: olieverf acryl, aquarel en mengvormen hiervan. Het Oude Kerkje is open op zaterdag van 13.00 tot 17.00 uur en op zondag van 11.00 tot 17.00 uur. De entree is twee gulden (kinderen gratis), be stemd voor het onderhoud van het 15e eeuwse Kerkje. B. en w.-besluiten Burgemeester en wethouders hebben in de ver gadering van 19 januari onder meer de volgen de besluiten genomen: Millenniumviering Aan de gemeenteraad zal een voorstel worden voorgelegd om geld uit te trekken voor de mil- leniumviering. Verglazing CAI-netwerken De kabelnetten van Moergestel en Oisterwijk hebben een beperkte capaciteit en mogelijkhe den. Door de huidige kabels door glasvezelka bel te vervangen kunnen meer programma’s en diensten worden aangeboden. Het college wil mede gelet op vragen van veel inwoners snel duidelijkheid over de toekomst van de cai. Aan Palet Kabelcom (voor Moergestel) en Teurlings BV (voor Oisterwijk) wordt gevraagd op korte termijn duidelijkheid te verschaffen over de opwaardering van de kabelnetten en het toe komstige aanbod. De commissie welzijn en de gemeenteraad worden geïnformeerd. Oisterwijkseweg Aan de raad wordt gevraagd om fl. 80.000 gul den uit te trekken voor aanpassingen aan de Oisterwijkseweg in Moergestel. Asielzoekers Aan de raad zal een voorstel worden voorge legd over de toekomst van de opvang van asiel zoekers in de gemeente oisterwijk. WVG Het college heeft ingestemd met de indexering van de vervoersvoorzieningen in het kader van de Wet voorzieningen gehandicapten (Wvg) per 1 januari 1999. Glasbakken De glasbakken op het St. Jansplein in Moerge stel worden tijdelijk verplaatst naar een plaats nabij De Feesterij. De definitieve plaats zal nog worden vastgesteld. Schaatsen Op 29 januari gaan we vast oefenen voor de Elfstedentocht die er over drieeneenhalve week zit aan te komen. We verzamelen bij D’N TOB en vertrekken om 20.30. Kaartjes Hengstenbal Op vrijdag 12 februari zullen we er weer eens tegenaanhengsten op het Jaarlijkse Hengsten bal. We gaon gewoon zoas we zen, dus wij zen er diejen avond ook. Zoals iedereen die dit stukske leest natuurlijk al begrepen Heeft is op deze avond D’N TOB gesloten. Kaartjes zijn voor leden in D’N TOB af te ha len tot en met 29 januari en niet-leden kunnen ze voor 10.- komen halen vanaf 22 januari. Het is alweer ruim een week geleden dat het toernooi voor de derde keer gespeeld is. Het was voor ons weer een heel gezellige dag en een zeer sportieve gebeurtenis die de titel familie/ vrienden toernooi waardig is. Aan de reacties te merken was iedereen ook dik tevreden met de behaalde resultaten. Het toernooi zal zeker weer een vervolg krij gen in het komende jaar, dus hou vast reke ning met 23 januari 2000 het Millennium toernooi. Ook willen we nogmaals de sponsoren bedan ken die deze dag mede mogelijk gemaakt heb ben en wel: Aannemersbedrijf Gebr. Janssen, Rabobank Moergestel, Bakkerij van lersel. Broers Kadoshop, Plantenfotografie/drukkerij Dumilan, Keukenmontage Pijnenburg en Pex - Pig. Ook de EHBO vereniging van Moerges tel bedankt. Om voor iedereen nog een duidelijk overzicht te geven volgt hier de totaal uitslag. De Leken teams: 1. De Heivelden; 2. Onze en de Hullies; 3. Tribunaal; 4. Plèkbatsen 1; 5. Plèkbatsen 2; 6. Leken 1; 7. Leken 2; 8. Fami lie van Dijk; 9. Ines en Tinus. De Geoefende teams: 1. De Rest; 2. Familie Verhoeven; 3. De Vessemers; 4. Jumbo; 5. Free - Liver. Tot volgend jaar en voor degene die nu gebles seerd zijn heel veel beterschap toegewenst. P&P Verordening beheer parkeer- fonds gemeente Oisterwijk Wet milieubeheer Afdeling Burgerzaken woensdag 10 februari om 11.30 uur gesloten De afdeling burgerzaken in het gemeentekan toor is op woensdag 10 februari vanaf 11.30 uur gesloten. Dat betekent dat u op die dag na half twaalf bij voorbeeld geen paspoort, rijbewijs, Europese Identiteitskaart of uittreksels kunt afhalen. Op donderdag 11 februari is de situatie weer normaal. De sluiting op woensdag 10 februari houdt verband met een instructie voor de ge hele afdeling in verband met automatisering. dert op dinsdag 2 februari vanaf 20.00 uur. De agenda: mededelingen over het verbeterings- traject besturingsconcept, Insaid-gebouw en brandweerkazerne Moergestel. De commissie behandelt de volgende raadsvoorstellen: aan gaan van een bestuursovereenkomst met het centraal orgaan opvang asielzoekers en het doen van onderzoek naar diverse locaties. Op de agenda ook een voorstel om een straatnaam te geven voor het project van 8 semi- bunga lows aan de Krijtestraat in Moergestel. COMMISSIE WELZIJN De commissie Welzijn vergadert op woensdag 3 februari vanaf 20. 00 uur in de Raadzaal. COMMISSIE TOERISME EN OPENBA RE WERKEN De commissie vergadert woensdag 3 februari om 19.30 uur. COMMISSIE FINANCIËN EN SPORT De commissie financiën en sport vergadert op donderdag 4 februari vanaf 20.00 uur. COMM. RUIMTELIJKE ORDENING De vergadering voor deze commissie staat ge pland voor donderdag 4 februari om 20.00 uur. Op de agenda: de mededelingen, het verslag van de vergadering van 14 januari en de toe- zeggingenlijst. Voorts een kredietvoorstel voor aanpassingen van de Oisterwijkseweg in Moer gestel. Algemeen Belang houdt haar inloopavond in Moergestel op maandag 1 februari om 19.30 uur in Zaal Den Boogaard. We hopen dat U als Moergestelnaar uw stem laat horen op deze avond. Bestuursleden en fractieleden zullen op deze avond met U in gesprek treden over de Oisterwijkse gemeentepolitiek. Komt allen! Bijzondere kristallen in Noordbrabants Na tuurmuseum Tilburg Vanaf februari 1999 vormt het trappenhuis van het Noordbrabants Natuunnuseum in Tilburg het decor voor een aantal zeer bijzondere mi neralen, bekend onder de verzamelnaam cal cieten. Door hun vele, uiteenlopende, vormen en prachtige kleuren bezitten calcieten een bijna mysterieuze schoonheid. Calciet, één van de meest voorkomende kristallen op aarde, is niet vaak te zien in de tentoonstellingen van het Natuurn-iuseum. Daarom krijgt het extra aandacht in de trappenhuis-expositie Natuur op de Trap. Wie wel eens in het buitenland op vakantie is geweest heeft ongetwijfeld wel eens een mooie ’steen’ meegenomen van zijn verre reizen. Stenen die tijdens een wandeling op vielen door hun kleur of vorm, en die als sou venir een plaats op de schoorsteenmantel kregen. Wie wil weten of zijn vondst een zogenaamd calciet is kan vanaf februari ’99 terecht in de trappenhuisten toonstelling Natuur op de Trap. Het Noordbrabants Natuurmuseum heeft in de collectie een groot aantal uiteenlopende cal cieten. Prachtig van vorm en met soms myste rieuze kleuren. Omdat deze mineralen niet vaak in tentoonstellingen te zien zijn krijgen ze speciale aandacht in Natuur op de Trap. Calciet komt in de natuur voor in wel 600 ver schillende kristalvormen, en maar liefst 2000 combinaties hiervan. Marmer is bijvoorbeeld één van de vormen. Meestal heeft calciet een witte kleur, maar doordat het vaak verontrei nigd is met magnesium, zand of ijzer is het in allerlei kleuren te vinden. Vorm en kleur ver tellen dan ook alles over de ontstaansgeschie denis. Calciet is één van de meest voorkomende kristallen op aarde. Bekende voorbeelden zijn de krijtrotsen in Dover en stalagmieten en stalactieten in grotten. Mineralenverza melaars zijn echter niet altijd even blij met calcieten. Calcietkorsten of kalklagen bedek ken nogal eens andere interessante minera len. Het Noordbrabants Natuurmuseum is geves tigd aan de Spoorlaan 434 te Tilburg, tegen over het busstation van Tilburg CS. Het mu seum is geopend op dinsdag t/m vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur en op zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. 'MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 27 JANUAR11999 PAGINA 11 Oisterwijk, 19 januari 1999 VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN Binnen 6 weken kunt u een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij B en W. Met de volgende melding is ingestemd: - het bouwen van 2 dakkapellen op het pand raadhuis straat 21. HEUKELOM - MOERGESTEL - OISTERWIJK B en W maken bekend dat de gemeenteraad op 23 december 1998 de verordening ’Beheer parkeerfonds gemeente Oisterwijk’ heeft vastgesteld. Inhoud In de bouwverordening van de gemeente Oisterwijk zit een regeling over parkeergelegenheid bij of in gebou wen. Deze regeling komt aan de orde als er een bouw vergunning wordt aangevraagd voor een concreet bouwplan. Als er vervolgens op eigen terrein onvol doende parkeergelegenheden zijn, wordt de bouwver gunning pas verleend nadat de aanvrager van de bouw vergunning een overeenkomst met de gemeente heeft gesloten. De aanvrager van een bouwvergunning ver plicht zich volgens deze overeenkomst een financiële bijdrage te storten in het Parkeerfonds. De gemeente gebruikt dit fonds voor het realiseren van parkeergele genheid. Inwerkingtreding De verordening treedt in werking op de derde dag na de datum van deze bekendmaking. Ter inzage De verordening ligt ter inzage op de afdeling ’Voorlich ting’ en in de bibliotheek in Moergestel. Inlichtingen Voor informatie kunt u contact opnemen met de heer G. Maas, tel. 529 1284. Openbare kennisgeving van een melding van een verandering van de inrichting (art. 8.19 lid 2). Op de afdeling Bouw- en Milieuzaken van het gemeente kantoor ligt vanaf 1 februari 1999 gedurende een maand ter inzage de melding van een verandering van de inrichting van: - J. Smits e/o B.M.F. Smits-Dekkers, Oirschotseweg 50, 5066 CJ Moergestel. Datum melding: 21 januari 1999 inzake varkensbedrijf, caravanstalling, minicamping aan de Oirschotseweg 50, sectie C nummer 1338. Globale inhoud en bedoeling van de melding: een gedeelte van de vergunning is ingetrokken en er is minder ammoniakuitstoot. De stukken kunnen elke werkdag van 9.00 tot 12.30 uur worden ingezien of na telefonische afspraak buiten kan tooruren.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 11