(Jemeente^n formatie SOMS ZIJN ZE ECHT OP STERVEN NA DOOD I-J Donderdag 28 Januari om half acht zeehondencrèchepieterburen Door donateur te worden van de Zeehondencrèche in Pieterburen steunt u het werk en geeft u zee honden een herkansing op overleven in ons waddengebied. Uw bijdrage is onmisbaar. gemeente in de openbare bibliotheek aan de Schoolstraat 37 in Moergestel, verder kunt u telefonisch contact opnemen met de mevrouw A. van Riel van de afdeling Sociale Zaken. Zij is op werkdagen ’s-morgens tussen 09.00 en 10.00 uur bereikbaar onder telefoonnummer (013)-5291336. PAGINA 10 neem dan contact op met de gemeente, de heer M. Mescher, telefoonnummer 013 5291318. gemeentekantoor. Dat formulier dient u volle dig in te vullen en met de door u bij te voegen bescheiden in te dienen bij de gemeente. Het indienen van een verzoek om kwijtschelding van de afvalstoffenheffing dient te gebeuren vóór 15 maart 1999. Wanneer u vorig jaar voor kwijtschelding in aanmerking kwam betekent dit niet dat dit jaar automatisch weer kwijtsch elding krijgt. Een verzoek tot kwijtschelding moet dus jaarlijks opnieuw ingediend worden. Aanvragers die moeite hebben met het invul len van het kwijtscheldingsformulier kunnen contact opnemen met de gemeente, Anneke van Riel, telefoonnummer 013 - 5291336. COMBINATIE Wanneer u voor 15 maart een verzoek om kwijtschelding van de afvalstoffenheffing doet, wordt dit verzoek tevens gezien als een verzoek om kwijtschelding van de onroerende-zaakbe- lastingen. U hoeft de benodigde gegevens dan' maar één keer te overleggen. Zorg er dus voor dat u uw verzoek in dient voor 15 maart 1999. Als u een aanvraag om kwijtschelding indient, wacht dan met betalen totdat over uw aanvraag een beslissing is genomen. De beslissing in de vorm van een beschikking ontvangt u binnen zes weken na het indienen van het kwijtschel- dingsverzoek. Voor het aanvragen van een verzoek van de verontreinigingsheffing en/of ingezetenen omslag dient u het kaartje van de kennisgeving van het Waterschap de Dommel in te vullen. Deze kennisgeving zal eind januari begin fe bruari worden verzonden. Het kaartje dient, nadat u het heeft ingevuld, zo snel mogelijk worden geretourneerd naar het Waterschap de Dommel. MEER WETEN? Heeft, u nog vragen over de mogelijkheid om kwijtschelding van de aanslag afvalstoffenhef fing en onroerende-zaakbelastingen te krijgen, Gemeenteraadsvergadering Donderdag 28 januari vergadert de gemeente raad van Oisterwijk voor het eerst in dit ver kiezingsjaar. Er wordt zoals gebruikelijk ver gaderd in het Raadhuis aan De Lind 56 in Oisterwijk, vanaf half acht. De vergadering is openbaar en begint om half acht. U kunt dus komen luisteren. De agenda Als iemand gebruik maakt van het spreek recht, dan wordt daarmee begonnen. Vervol gens komt het verslag aan bod van de laatste raadsvergadering in 1998 (23 december) en de ingekomen stukken en mededelingen. Daar bij een brief van bewoners van appartementen aan de Raadhuisstraat tegen plaatsen van een glascontainer en een brief van het landelijk overleg autovrije zondag uit Houten met een verzoek om mee te werken aan het instellen van zo’n autovrije zondag. Vervolgens bespreekt de raad een voorstel om fl. 962.500,-uit te trekken voor de 2e fase van de vervangingsoperatie automatisering. Volgende voorstel behandelt het aangaan van een samenwerkingsovereenkomst met 5 ge meenten, Arbeidsvoorziening en Uitvoering sinstellingen over het Centrum voor Werk en Inkomen. De raad buigt zich voorts over de nota Arbo- beleid en over een voorstel om subsidiecontrac- ten in het kader van de verordening subsidië ring welzijnsbeleid goed te keuren. Dan rest nog een voorstel tot het toelaten van het nieuw raadslid de heer E Smit als opvolger van mevrouw C.Gerlach-Aijer. Subjectsubsidie aangepast De regeling subjectsubsidie is met ingang van 1 januari jl. aangepast, om u te kunnen laten deelnemen aan maatschappelijke activiteiten, zoals het lidmaatschap van een vereniging of een abonnement op de bibliotheek, hanteert de gemeente voor 1999 hogere bijdragen. Of u voor subjectsubsidie in aanmerking komt is afhankelijk van uw inkomen en uw leeftijd. Wat de leeftijd betreft zijn er 3 categorieën. Jon geren onder de 18 jaar kunnen voor 1999 in aanmerking komen voor een bedrag van fl. 450,- per persoon. Voor mensen in de leeftijd van 18 tot 65 jaar komt een eventuele tegemoet koming uit op fl. 225,- per persoon. En vanaf 65 jaar is een bijdrage mogelijk van fl. 450,— per persoon. Aanvraag Als u denkt dat een tegemoetkoming in de kos ten voor het onderhouden van sociale contac ten op u van toepassing is, moet u daarvoor een formulier invullen. Dat formulier kunt u bij de afdeling Sociale Zaken van de gemeente ver krijgen. Uw persoonlijke aanvraag wordt pas in behandeling genomen, als u op zijn minst voor een bedrag van fl. 100,- aan betalingsbe wijzen kunt overleggen. Nadere informatie Als u meer wilt weten over de subjectsubsidie, kunt u terecht bij het gemeentekantoor Oister wijk. Het bezoekadres van de gemeente Oister wijk is De Lind 44 te Oisterwijk. Daar kunt u bij ’Voorlichting, een folder halen. De folder is ook verkrijgbaar bij het servicepunt van de "Soms denk je wel eens waar zijn we mee bezig, als zo ’n hoopje verdriet wordt binnengebracht. Uitgeput, uitgehongerd èn dood- en doodziek. Je weet wel degelijk waar je mee bezig bent, als je zo 'n zeehondje een paar weken later ziet. Behandeld, verzorgd èn weer redelijk op eigen krachten Kwijtschelding afvalstoffenheffing en onroerende-zaakbelasting 1999 Onlangs heeft iedere eigenaar en/of hoofdge bruiker van een woning de aanslag afvalstof fenheffing 1999 ontvangen. Voor een aantal mensen is er wellicht kwijtschelding voor deze belasting mogelijk. KWIJTSCHELDING Aanvragen voor kwijtschelding worden indi vidueel behandeld. Niet iedereen komt voor kwijtschelding in aanmerking. Kwijtschelding hangt onder meer af van het inkomen, de huur lasten, de hoogte van de huursubsidie en het eigen vermogen. Of u voor kwijtschelding in aanmerking komt hangt dus mede af van uw persoonlijke financiële omstandigheden. HOE AANVRAGEN Een verzoek om kwijtschelding moet u schrif telijk doen op een daarvoor speciaal ontwor pen kwijtscheldingsformulier. Dit formulier kunt u krijgen bij balie nummer 6 in hel 'MOERGESTEL-NIEUWS' WOENSDAG 27 JANUAR11999 Ja, ik red een zeehondeleven! Maak mij donateur en stuur een accept giro ter waarde van f. Naam Adres Postcode Plaats I Zonder postzegel opsturen naar: I Stichting Zeehondencrèche, Antwoordnummer 950, 9950 WL Pieterburen. Giro 8020.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 10