Wij blijven knallen! KORTING Boetiek Bonita Heel vroege lentebode(s)... Kt. 7.0 is er maar éénl 3 Hengstenbal KPJ Jubilarissen bij de brandweer Oisterwijk Carnavalsconcert pl A S.V. Roef! opent uw ogen LEEFBAAR GROEN Op nagenoeg de gehele collectie Handbal Uitslagen: MJB White Demons-Roef 13-1 1, GJD Els- hout-Roef 5-3, DAS Elshout-Roef 23-15, HES HV Roem 98-Roef 15-14 Programma 23 januari: 1 1.00 uur GJD Roef-Elshout 11.50 uur MJC Roef-Dongen 3 24 januari: 10.00 uur MJB Roef-Avanti 11.00 uur JJB Roef-Groene Ster 16.25 uur HES Taxandria 2-Roef 2 10.45 uur Havedo 2.-Roef HANDBAL IS ALTIJD RAAK!!! Heemkundekring k DE KLEINE MEIJERIJ k Ik/' Op vrijdag 12 februari openen we het carna valsfeest weer met ons jaarlijkse HENG STENBAL. Leden van de K.EJ. kunnen hun kaartje gratis afhalen in D’N TOB. Niet-leden kunnen hun kaartje(s) afhalen, voor Fl. 10,- per stuk, bij Slagerij Ketelaars Kerkstraat 10 te Moergestel tel. 01.3-5131262. Wees er vlug bij dan weet je zeker dat je een kaartje hebt Vol Vol, dus doe jezelf (en anderen) een lol Ge wit nie we ge mist, as ge d’r nie zet gewist 20 jaar: Gerard Vugts; 25 jaar: Jan Vervoort; 30 jaar: Jo van den Bosch en Hans Elands; 35 jaar: Jan Kivits. Met een verwijzing naar de risico’s en verant woordingen bij het brandweeroptreden en de noodzaak hierdoor van een gedegen bijscho- lings- en oefenprogramma overhandigde bur gemeester Y. Kortmann de dit jaar behaalde brandweercertificaten. Opleiding onderbrandmeester, bevelvoer der: Ton Fonken, Bas Kivits en Kees Neggers. Gebruikersonderhoud adembescherming: Kees de Laat en Dré Mallens. bal. We gaon gewoon zoas we zen, dus wij zen er diejen avond ook. Zoals iedereen die dit stukske leest natuurlijk al begrepen Heeft is op deze avond D’N TOB gesloten. Kaartjes zijn vanaf 15 Januari voor leden in D’N TOB af te halen tot en met 29 januari en niet-leden kunnen ze voor 10.- komen halen vanaf 22 januari. heeft oog voor mode... Afgelopen week heeft de brandweer Oister wijk, bestaande uit de posten Oisterwijk en Moergestel, zijn jubilarissen gehuldigd en de Maandag 11 januari jl. werden in Moergestel 2 lammetjes geboren. Eigenaar is de fami lie Matheeuwsen, Griete Veldeke 9. Vader Matheeuwsen houdt schapen voor z’n hobby en bezit er nu zo’n 35. Regelmatig worden de schapen ook gebruikt door de Tilburgse Collieclub om er mee te schapendrijven. De ooi werd in september gedekt, en vorige week maandag, om precies te zijn na een drachttijd van 5 maanden min 5 dagen, wer den de beide lammetjes geboren. De beide ’zwartjes’ zijn de zien in een weiland langs de Oirschotseweg. Rens Matheeuwsen mocht met ze op de foto... ALGEMEEN BELANG Op maandag 25 januari a.s. komt de fractie van Algemeen Belang bijeen om de agenda van de raadsvergadering van donderdag 28 januari te bespreken. Indien U voor de geagendeerde stukken belangstelling heeft of anderszins Uw inbreng wilt hebben, dan bent U van harte welkom. De koffie staat klaar. Wij beginnen om 19.00 uur en verwachten U dan in kamer 8, bovenste verdieping van het Raadhuis, Lind 56. Lift aanwezig. U kunt ons tijdens de verga dering ook bellen onder nummer 5291 384 en/ of voortijdig contact opnemen met onze frac tieleden: Noud Smits (tel. 5131694), Ferry PÖrtzgen (tel. 5217217), Hans Denissen (tel. 51 31836), Daniëlla Hulskes (tel. 5285795) en Martien Mathijssen (tel. 5282650). Graag tot ziens en/of horens. Maandag 25 januari komt het CDA bijeen om de raadsvergadering van donderdag 28 januari te bespreken. Enkele agendapunten daaruit zijn: Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet van f1962.500,- voor automatisering in het gemeentehuis; het ingang zetten van het onteigeningsplan ten behoeve van het bedrij venterrein Laarakkers-, Het aangaan van een samenwerkingsconvenant inzake “Centrum voor Werk en Inkomen met de gemeenten Goirle, Tilburg, Alphen-Chaam Baarle-Nassau en Hilvarenbeek. Bent u geïnteresseerd in een van de onderwer pen of het fractiewerk van het CDA, dan bent u van harte welkom. De CDA-fractie bespreekt op 25 januari de stukken van de raadsver gadering in het raadhuis op de Lind in Oister wijk. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. Voor eventuele vragen of punten met betrek king tot de gemeente, commissiewerk of agen dapunten van de raadsvergadering, kunt u ook de raadsleden van het CDA benaderen: Lam bert van den Bosch; Jos Schoenmakers; Ad Mutsaers; Guus Bertens; Ger van Hest. Ook E-mailen is mogelijk. Telefoon: 528 45 38, tel. 528 38 99; tel.: 513 23 92; tel. 528 29 83; tel. 513 62 00 E-mail: muttbvs@euronet.nl Zwemmen Op 22 januari gaan we zwemlessen nemen in de Tongelreep in Eindhoven. Dus degenen die voor kerst 2000 nog een keer in bad willen moeten zeker meegaan. Vergeet je zwemspul len niet. We vertrekken om half negen bij D’N TOB. Schaatsen Op 29 januari gaan we vast oefenen voor de Elfstedentocht die er over drieeneenhalve week zit aan te komen. We verzamelen bij D’N TOB en vertrekken om 20.30. Kaartjes Hengstenbal Op vrijdag 14 februari zullen we er weer eens tegenaanhengsten op het Jaarlijkse Hengsten- n/avanrl m! vom-^het rmhliek^hter niethe Burgemeester Y. Kortmann memoreerde in De avond zal voor net publiek echter met be- perkt blijven tot het passief aanhoren van ^kort w?ord hej belang en de afhankehjk- een aantal, overigens zeer aantrekkelijke, heid.van de brandweervnjwilligers voor de stukken muziek. Nee, nee. Al eerder hebt u openbare veiligheid van de burgers in de ge- kunnen lezen dat een zeer afwisselend pro- meente isterwij gramma zal worden geboden. Aan in totaal 14 jubilarissen reikte hij de bij- Diverse leden van de muziekvereniging, het behorende onderscheidingen uit voor langdu- leerlingenorkest en de drumband zullen in ver- rige brandweerdienst. schillende samenstellingen verrassende skets- 12,5 jaar: Frank van den Berg, Jan van Biljouw, jes opvoeren om zo enkele ten gehore gebrach- Gert-Jan van Heel, Bas Kivits, Boy Persoon, te muzikale werken extra luister bij te zetten, Kees Roosen, Jan van de Sande, Jan Snoeren extra op te fleuren. Ook zult u deze avond kun- j en Henk Vugs. nen genieten van het optreden van de onvol prezen eigen Moergestelse dansgroep Trend. Goede wijn behoeft geen krans... Mijns inziens is dit alleen al reden genoeg er voor te zorgen deze avond aanwezig te zijn. Dit is echter nog niet alles: de nieuwe dirigent, Ron Antems, zal op ludieke wijze zijn opwachting maken. En... er zal weer gelachen kunnen worden om de grappen en grollen van enkele saauwelèrs. Enkele saauwelèrs uit Moergestel en MV Prinses Juliana hebben samenwerking ge zocht en gevonden. En muziek én saauwe- len op één avond. Hierbij een bekend gezicht maar ook nieuwe gezichten. Nieuw talent... dat belooft nog wat!! Mag u niet missen! U ziet, al met al een programma dat er niet om liegt. Van alles wat, afwisselend, zinderend, spectaculair. Alles gebracht onder het motto van de avond: Juliana On Broadway. Alles zal dan ook navenant zijn: de aankleding van de deelnemende muzikanten, de versiering van de zaal. U zult dat merken meteen al bij de bin nenkomst. U komt toch in stijl voor de dag? Zo black-white-glamour en glitter-achtig... Waar moet u zijn, wanneer? Het carnavalscon cert Juliana On Broadway is donderdag 11 fe bruari a.s. in partycentrum Den Boogaard, Moergestel. Aanvang 20.00 uur. Kaartverkoop, vanaf nu, op enkele adressen te weten bij Su per de Boer, Jumbo Denissen, Groentehal Cris- je of Slijterij in d’n Korenmaaier en voor aan vang aan de zaal. Mits niet uitverkocht! De kosten voor al het gebodene: slechts fl. 10,00. r^peningsüjdem maandag Idi.t/W d°' vrijdag l zaterdag Rootven 9, Moergestel, Tel. (013) 513 3664 Op dinsdag 26 januari a.s. houdt de Heemkun dekring ’De Kleine Meijerij’ haar jaarvergade ring in café-restaurant ’t Oude Nest te Oister wijk. Naast agendapunten als het jaarverslag van de secretaris en het financiële overzicht door de penningmeester vormt de bespreking over het nieuwe cultuurcentrum in Oisterwijk en daar aan gekoppeld de toekomst van “De Drye Swaentjes” een belangrijk agendapunt. De aanvang van de vergadering is om 20.00u. Na de pauze volgt om ongeveer 21.15u. de ver toning van de film: “Het Wel en Wee van een dorpspastoor.” en wel deel 1 ervan: ’De Lente’, duur 56 min. De film is een documentaire over het platte landsleven in de Brabantse Meierij rond 1925 en is gemaakt door Adrie Verbeek, in Eindho ven geboren en in 1995 in Vught overleden. Via de schilderkunst en zijn liefde voor de film kwam hij op het idee om een film te maken over het Brabant van zijn ouders. De titel van de film duidt niet alleen op het kerkelijke le ven, maar ook op de dorpsnotaris, de molenaar, de ambachtsman, de dorpsvrouwen en de kin deren. De bedoeling van Adrie Verbeek was het vastleggen van een stuk geschiedenis voor het nageslacht. De toegang is gratis en introducés zijn ook van harte welkom. In het vlugschrift van de Heemkundekring, jrg. 49 afl. 4., rond Kerstmis van het afgelopen jaar aan de leden verzonden, staan de volgende artikelen: 1Een beschrijving van de klokken in de kerk toren van Esch, geschreven door ons bestuurs lid Nettie van de Langenberg-Scheepers uit Esch. 2. Van Wim de Bakker uit Oisterwijk en redac tielid van het vlugschrift een artikel over een familie uit de bovenlaag van Moergestel tus sen oude en nieuwe religie met als titel: “Een Moergestelse valkenier wilde in 1699 den vreemde”. Ook van hem het levensverhaal van Cornelis Johannes Rijnen, beter bekend in Oisterwijk als Keeske of Kiske Rijnen, op 7 sept. 1998 overleden en tijdens zijn leven een zeer beken de Oisterwijker. De man, zelf blind geworden, heeft zich ingezet om andere blinden te hel pen. 3. Van Frans van lersel uit Oisterwijk een uitgebreid en zeer gedegen artikel- over De Historie van de provinciale weg van Udenhout naar Drunen” met als ondertitel: ’Een tragedie uit de vorige eeuw in drie bedrijven’. Het vlugschrift is a f. 7,- te verkrijgen bij Su per Van Balkom. De Heemkundekring heeft als werkgebied: Berkel- Enschot, Biezenmortel, Esch, Haaren Helvoirt, Heukelom, Moergestel, Oisterwijk en Udenhout. Carnaval nadert met rasse schreden. Nog zo’n drie weken en de dolste dagen van het jaar barsten in alle hevigheid los. Het eerste evenement, het carnavalsconcert van Mu ziekvereniging Prinses Juliana, vindt plaats op donderdag 11 februari a.s. In eerdere publikaties is al het een en ander hierover onthuld. Onder het motto JULIANA ON BROADWAY zal de Harmonie een show op de bühne brengen waarde vonken vanaf spetteren. De hiervoor speciaal in het leven geroepen commissie uit de leden van de mu ziekvereniging is er in geslaagd een uitermate geschikt repertoire voor deze avond te selecte- r ren. Bekende, goed in het gehoor liggende, ac- Moergestel, zijn jubilarissen gehuldigd tuele melodieën die iedereen zal aanspreken en behaalde brandweerdiploma’s uitgereikt, in de juiste stemming zal brengen. ,7 De avond zal vnnr het nnhliek echter niet he- Burgemeester _Y. Kortmann memoreerde in ’NIOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 20 JANUAR11999 PAGINA 9 8 VUK MOfUGtSTCL 50% Ss HEUKELOM - MOERGESTEL - OISTERWIJK 10.00-37.00 10.00-20-00 10.00-36^2 WE—M R' - J, Lja

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 9