Pieter Burgers Nederlands kampioen f Pieregeblèr 1999 d KORTE CURSUSSEN Aphrodite 1 Schoolstraat 5 1 Peter Hoffmans Se bij cyclo-sportieven Tel. ini.: (013) 5132942 Miniplaybackshow ’99 Zoals elk jaar organiseert C.V de Durdraaiers weer een Mini Playbackshow met carnaval, en wel op zondagmiddag 14 februari 1999 a.s. in Partyboerderij 't Draaiboompje. M.O. En vacances en France Ook: privé-lessen Vraag de brochure aan. om UW basiskennis FRANS op te halen. Zondag 24 januari een aantal Ex-Prinsen van de Pierewaaiers bezig een passend carnavalslied te maken. Samen zullen deze deelnemers, die onder tussen eigenlijk een grote familie beginnen te vormen, er weer een leuke avond van gaan maken. Op deze avond wordt er niet alleen gestre den om het beste Moergestelse carnaval slied, er is nog een tweede hoofdprijs te vergeven. Het gaat hier natuurlijk om de Cees van Esch wisselbokaal (presentatie- prijs). Dit jaar zal er flink jacht gemaakt wor den op de winaar van de eerste drie jaren, de Brouwer Junior. Zij hebben het zichzelf zeer moeilijk gemaakt, door ieder jaar met een nog gekkere act te komen. Want wie of wat gaat de zwevende engel die vorig jaar boven het podium hing ver beteren? Verschillende deelnemers hebben echter al aangegeven dit jaar de Brouwer Junior van hun troon te verstoten. Bij deze onderlinge strijd is er op voorhand al één winnaar: het pu bliek. Het publiek zal kunnen genieten van de verschillende carnavalskrakers en de aankle ding om de muziek heen. Om tot dit publiek te kunnen behoren zijn er vanaf deze week kaarten in de voorverkoop bij Café de Brouwer, Jumbo supermarkt Denissen, slijterij ’In den Korenmaaier’ en Den Boogaard. Ben er snel bij want er is slechts een beperkt aantal kaarten. Op 31 januari zal bekend zijn wie dit jaar patent heeft op het Gèssels carnavalslied 1999. Maar het mooiste van het Pieregeblèr is dat de ’fami lie’ van deelnemers altijd weer tevreden terug kijkt naar de gezellige avond die zij de Moer gestelse inwoners hebben kunnen bieden. aan Ploeteren... Het was letterlijk ploeteren geblazen in het door overvloedige regenval geteisterde ’veld’. Ook tijdens de wedstrijden hielden de weer goden niet op het regenwater met bakken naar beneden te kletsen. Voor de rijders geen pret je, maar toch schijnt Pieter Burgers daar geen moeite mee te hebben. Hoe meer hoe liever, lijkt hij dan te denken. g Aan de schier eindeloze rij overwinningen van Pieter Burgers in dit veldrit- seizoen lijkt geen einde te komen. Afgelopen zaterdag nam hij (bij de veteranen) samen met zijn vriend en trainingsmaatje Peter Hoffmans (cyclo-sportieven), deel de Nationale kampioenschappen veldrijden in Woerden en met succes! meer verrassen en kwam als triomfator over de streep. Ontdaan van de modder mocht hij de trui aantrekken van de Nederlandse kampioen en werd het Wilhelmus gespeeld. Peter 5e Peter Hofimans daarentegen had het moeilijker en wist zich met moeite een weg te banen door het modderveld. Toch wist hij op karakter en wilskracht een prima 5e plaats te behalen, zodat ook hij kan terugzien op een geslaagde deelname aan het Nederlands kampioenschap. Werk en supporters beloond... Voor beide renners lijkt het veldritseizoen ges laagd en hebben ze de 15.000 trainingskilo- meters die de twee jaarlijks maken, niet voor niets gereden. Ook de meegereisde supporters hebben genoten van de prestaties van ’hun’ jongens. Het vergoedde veel van de kou in de neergutsende regen die zij moesten trotseren. Wereldkampioenschap a.s. Weekend (zaterdag) reizen Pieter en Peter af naar het Belgische Mol waar de Wereldkam pioenschappen worden verreden. Op het domein ’Zilvermeer’ zullen zij ongetwijfeld hun beste beentje voorzetten al schat Pieter in al z’n bescheidenheid zijn kansen daar niet zo hoog in. ’Met ’n plaats bij de eerste vijf ben ik al dik tevreden’, zegt hij. Om 13.30 uur komt Pieter aan de start, om 15.00 uur is het de beurt aan Peter. ’Moergestel-Nieuws’ wil beide graag van harte feliciteren met de bijzonder succesvolle terugkeer in het wielerpeloton, en zoals het er nu naar uitziet zullen ze de eerste jaren ook zeker nog niet ophouden. Ze hebben er volop zin in...! Over een maand staat het laatste carnaval van deze eeuw voor de deur. Dit car naval kan natuurlijk niet zonder een echt Gèssels carnavalslied. Zoals de laatste drie jaren gewoon was, zal ook dit jaar het Pieregeblèr gaan uitmaken wie het beste Gèsselse carnavalslied maakt. Op 30 januari zal vanaf 20.00 uur in Den Boogaard de strijd losbarsten. Na de successen van de Engelandvaarders en Frank Bertens gingen vorig jaar de Poekeltjes met de eer strijken. Nadat zij het eerste jaar konden wennen aan de grote onderlinge stri jd die tijdens het Pieregeblèr heerst, toonden zij zich vorig jaar koelbloedig en wonnen de eerste prijs. Deze prijs wonnen zij niet zomaar, in de finale hadden ze namelijk flinke con- curentie van debutant De Durdraaiers. De stamgasten van ’t Draaiboompje hadden met een persiflage op ’t Benkske van TV8 het pub liek snel op hun hand. Uiteindelijk kwamen zij net te kort om het nummer van de Poekeltjes (eigen muziek eigen tekst) voor te blijven. Ook dit jaar blijkt er weer voldoende talent en animo onder de Moergestelse mensen te zijn om er een mooie avond van te maken. Vaste deelnemers als Kees Kouwenberg, Dinges, Ut Allegaartje en Will Habraken zullen ook dit jaar de kwaliteit brengen, waarmee zij het Pieregeblèr hebben gemaakt wat het nu is. Na vorig jaar door pech achtervolgd te zijn zal ook Clapopp, met Prins Hans Antonis in de gelederen, weer hun melodie ten gehore bren gen. Frank Bertens en ’Dés ok We’ sloegen vorig jaar een Pieregeblèr over, maar krijgen dat geen tweede keer over hun hart, en zullen dit jaar dus weer op het podium verschijnen. De Durdraaiers zullen gaan proberen om hun debuut met eenzelfde (of misschien nog betere) prestatie voort te zetten. En ook Hans de Brouwer levert weer de vaste vier groepen, te weten De Plekbatsen (de mannen), De Plek- betsen (de vrouwen), de Brouwer Junior en natuurlijk de Poekeltjes. Naast het leveren van deze vier groepen zal Hans ook zelf te bewon deren zijn. Op initiatief van Bert Verhoeven is Al redelijk vroeg in de wedstrijd wist Pieter zich aan de kop van het deelnemersveld te neste len, ’n plek die hij niet meer afstond. Ook niet aan zijn concurrent Steensma, die, zoals Pieter zegt, ’steeds aan het elastiek hing’. In de laat ste meters liet onze dorpsgenoot zich echter niet Alle kinderen uit Moergestel en omstreken t/m 12 jaar kunnen zich opgeven bij J. van Esch (tel. 5131324) of Erica op ‘t Hoog.(tel. 5133669). Bij de opgave moet je je eigen naam, de naam van de groep die je nadoet, het aantal person en en de leeftijden van alle groepsleden even doorgeven. Men kan zich opgeven t/m woens dag 10 februari a.s. Huidverzorgingsinstituut B ®f* TTjb. 4b I 7 13 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel. Biest-Houtakker en Haghorst. Uitgave/redactie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268. Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond^ Astérixque Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! Moergestel WOENSDAG 20 JANUAR11999 - 23e Jaargang - Nr. 1033 Elke zondagmorgen van 11.00-13.00 u. op de 87.6 Mhz via de kabel en ’t MTV-kanaal met: de BOOM (bekende of onbekende Moergestelnaar); interviews, nieuwtjes, De Week Van, sport en vooral veel gezellige muziek. Presentatie: Peter van de Wouw l!j1 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 .7^ 5 Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.GZ^Jj -

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 1