^emeente'/hformatie Spreekuren B en W e Vennen we raadslid de heer F. Smit heeft besloten, zal Bouwplannen in te zien In Moergestel Spreekuur in Moergestel op maandag 25 ja nuari in de Openbare Bibliotheek in Moer gestel: wethouder J. Rakhorst van 16.00- 16.30 uur. In Oisterwijk Op dinsdag 26 januari is er spreekuur in het Gemeentekantoor in Oisterwijk: Burg. Y Kortmann en wethouders J. Rak horst, R. Hora en W. van Roessel en C. Schoenmakers van 11.00-12.00 uur. Moergestel Bouwvergunningen/meldingen Wijziging schema! Inzameling oud papier en textiel Moergestel In Moergestel wordt oud papier en textiel - af komstig van huishoudens - iedere week op vrijdag huis-aan-huis opgehaald door het Kringloopbedrijf Oisterwijk. Het oud papier (gebundeld in verband met wegwaaien) en het textiel (in plastic zakken) moet op vrijdag voor 08.30 uur aan straat wor den gezet. In verband met de extra week in 1998 (week 53) is het ophaalschema gewijzigd. Waar voor heen in de even weken het oud papier werd opgehaald, wordt nu in de oneven weken het oud papier opgehaald en waar eerst het oud papier in de oneven weken werd opgehaald, wordt het nu in de even weken opgehaald. Dit leidt tot het volgende ophaalschema: In de oneven weken wordt het oud papier en textiel in het onderstaande gedeelte van Moer gestel opgehaald: Oisterwijkseweg; Rootven; Kerkstraat; Schoolstraat; Vinkenberg; Broek- zijde en alle straten ten westen van bovenge noemde straten. Het buitengebied ten westen van Broekzijde (alleen verharde wegen). In de even weken wordt het oud papier en tex tiel in het onderstaande gedeelte van Moerges tel opgehaald: De wijken Stokeind, Klooster- laan Oost en West, De Kom, Achterbos, Hei velden 2 en Oistelvoirt. Het buitengebied ten oosten van Broekzijde (alleen verharde wegen) tot Spoordonk (Heili genboom, Stokske, Heikant en Hild). Wet Milieubeheer teren om burgemeester te worden. De burge meester is voorzitter van het college van bur gemeester en wethouders en voorzitter van de gemeenteraad. Hij zorgt voor onder meer poli tie- en brandweerzaken en de openbare orde. Tijdens de vergaderingen van de gemeenteraad mag de burgemeester niet meestemmen. Hij is geen gemeenteraadslid. HULPTROEPEN Het besturen van een gemeente is geen vrij blijvende zaak. De gemeenteraad moet zich aan alle mogelijke wetten en voorschriften houden. De gemeente-secretaris zorgt ervoor dat alles goed verloopt en dat alle afspraken nagekomen worden. De secretaris wordt daarbij onder steund door de ambtenaren. Die bereiden de voorstellen voor en voeren beslissingen uit. POLITIEKE PARTIJEN EN GROEPERIN GEN Als u het over de gemeente,’ heeft, dan bedoelt u vaak het gemeentebestuur. Dit zijn de ge meenteraad en het college van burgemeester en wethouders. U kiest -met uitzondering van de burgemeester- de mensen die de gemeente besturen, zoals u hiervoor kon lezen. De kan didaten voor een plaats in de gemeenteraad worden geleverd door de politieke partijen of groeperingen. Wie van hen raadslid wordt, dat bepaalt u op 3 maart als kiesgerechtigde inwo ners van de gemeente. Bijna elke inwoner van achttien jaar of ouder kan op 3 maart gaan stemmen. In de gemeente oisterwijk wordt gestemd op de stemmachine. Moeilijk Nee, integendeel. Een kind kan de was doen. Alleen daarom al zou u kunnen be sluiten om gebruik te maken van het recht dat u heeft om uw stem op 3 maart uit te brengen. Volgende week Gaan stemmen, hoe en hoe weet ik op wie? en ook ’vergeet niet te stemmen voor Pro vinciale Staten. Bekendmaking ADVIESBURO^ VAN DAM geheel Zuid-Nederland en België. In verschil lende leeftijdscategorieën komen de deelne- mertjes per wedstrijddag 2 keer in actie. Na 3 wedstrijddagen wordt er een totaalklassement opgemaakt en zullen de kinderen die het best gepresteerd hebben een prijs ontvangen. Uit onderstaande klasseringen in de tussenstand blijkt dat onze deelnemertjes tijdens de eerste wedstrijddag in Geleen bijzonder goed pres teerden. Jongens E: Erik van de Ven 5de en Jelmer van der Steen 7de. Meisjes E: Judith op ‘t Hoog 7de. Meisjes D: Jolien van den Meijdenberg 4de en Lieke Biemans 5de. Meisjes C: Imke van der Steenóde, Marloes op ‘t Hoog 10de en Eva Haans 12de. Jongens B: Rogier van Velt- hoven 20ste. Meisjes A: Sanne van den Meij denberg 3de en Inge Terwindt 5de. Wegens omstandigheden konden Noortje van Kollen burg en Saskia Willems helaas niet een de wed strijden in Geleen deelnemen. De volgende wedstrijddag zal op zaterdag 30 januari 1999 van 11.00 tot 14.00 uur op de nieuwe ijsbaan in Tilburg gehouden worden. Supporters zijn van harte welkom. De toegang is gratis. B. en w.-besluiten Burgemeester en wethouders hebben in de ver gadering van 12 januari onder meer de volgen de besluiten genomen: Wet milieubeheer VERGADEREN Ze vergaderen alleen maar 1 Als ze eenmaal in de raad zitten dan hoor of zie je ze niet meer. Vaak wordt lacherig gedaan over de verkiezin- gen. Vaak wordt politici verweten dat ze slechts rondom de verkiezingen actief zijn om stem- I menwinst te boeken en dat je ze buiten die pe riode nauwelijks kunt bereiken om je mening te geven, laat staan dat ze luisteren. De werkelijkheid is anders. U kunt de door u gekozen vertegenwoordiger in de raad wel de gelijk gemakkelijk bereiken. Het zijn uw dorpsgenoten. U kunt ze eventueel ter verant woording roepen door persoonlijk contact te leggen. Ga eens naar een vergadering toe. ook daar kunt u uw mening geven over zaken die u be langrijk vindt. Dat kan door gebruik te maken van het spreekrecht. Maar ook bij de politieke partijen zelf kunt u terecht. Die houden namelijk regelmatig bij eenkomsten, waarvoor zij u uitnodigen. Leest u er de plaatselijke weekbladen maar eens op na. Ook tijdens die bijeenkomsten kunt u ver tellen hoe u over bepaalde onderwerpen denkt. Zo kan uw mening meetellen, ook na 3 maart Uw vertegenwoordigers rekenen op u ook bui ten de verkiezingstijd en u mag er hen ook op aanspreken. DE BAAS Vraag wie de baas is in de gemeente en tien tegen een krijg je als antwoord: de burgemees ter. Fout! De gemeenteraad of kortweg Raad genoemd, is de baas en beslist over belangrijke zaken. Gemeenteraadsleden zijn niet in dienst van de gemeente. Het zijn inwoners die hun normale dagtaak of daginvulling hebben, of gepensioneerd zijn; mannen zowel als vrou wen. Om lid te kunnen worden van de gemeente raad hoef je geen speciale functie, opleiding, bezit of salaris te hebben. Dat is vroeger wel anders geweest. De enige voorwaarde nu is, dat je in de gemeenteraad wordt gekozen. Dat is de gemeenteraad dus. Waarover vergaderen en besluiten zij Wie bereiden de voorstellen voor, wie zoeken de onderwerpen uit die aan de gemeenteraad wor den voorgelegd Wie voeren de besluiten uit DAGELIJKS BESTUUR Gemeenteraadsleden hebben niet de hele dag de tijd om Oisterwijk te besturen. Daarom kie zen zij wethouders. Elke wethouder is gewoon raadslid. Die wethouders vormen - samen met de burgemeester en ondersteund door de ge meentesecretaris - het dagelijks bestuur van de gemeente. Dat dagelijks bestuur noemen we het College van burgemeester en wethouders, of B&W. Wethouders blijven gewoon lid van de gemeenteraad. Het dagelijks bestuur van de gemeente zorgt ervoor dat de voorstellen wor den voorbereid die aan de gemeenteraad wor den voorgelegd. Ook zorgen burgemeester en wethouders ervoor dat de besluiten die door de gemeenteraad genomen worden, ook wor den uitgevoerd. De enige gemeentebestuurder die niet wordt gekozen is de burgemeester. Die wordt in Nederland niet gekozen maar be noemd door de koningin. Iedereen kan sollici- DE GEMEENTERAAD Op 3 maart zijn er dus verkiezingen voor de gemeenteraad. Wat is dat eigenlijk die gemeen teraad en wat heb ik er mee te maken Het antwoord is kort en duidelijk: heel veel. De gemeenteraad beslist over zaken die u raken. De gemeenteraad bestaat uit vertegenwoordi gers van alle inwoners van de gemeente Oister- wijk. In totaal kunnen 21 mensen lid worden j van de nieuwe gemeenteraad. Zij vergaderen en beslissen over bestemmingsplannen, waar- mee de gemeenteraad het aanzien van de ge- 1 i meente en het gebruik van de ruimte kan rege- I I len. In zo’n bestemmingsplan wordt bij voor- i iijijii-• - i ves i tigen, waar woningen worden gebouwd, waar de scholen mogen komen en ook waar plaats moet worden ingeruimd voor het nodige OP NAAR DE VERKIEZINGEN (2) In de komende weken informeert het ge- meentebestuur van Oisterwijk u over de ver kiezingen en alles wat daarbij komt kijken. Vandaag deel 2 van deze serie. Heeft u vra gen, dan kunt u daarmee terecht bij Voorlich- ting van de gemeente Oisterwijk, telefoon 013 - 5291214. Zij kunnen u informeren of l naar de juiste persoon verwijzen. Heeft u een vergunning voor uw bovengrondse tank voor propaan Medewerkers van de gemeente hebben gecon stateerd dat steeds meer bovengrondse tanks voor de opslag van propaan worden geïnstal leerd. Het installeren van een dergelijke tank valt onder de Wet milieubeheer en is geregeld in het ’besluit Opslag van Propaan’. Afhanke lijk van de grootte van de tank en of de plaats ervan ten opzichte van het woonhuis of het bedrijf is er voor zo’n tank een vergunning nodig en soms kan worden volstaan met het doen van een zogenoemde melding. De bezitters van een tank voor de opslag van propaan die geen vergunning hebben van de gemeente of gene melding hebben gedaan, worden dringend verzocht om zo spoedig mo gelijk contact op te nemen met de afdeling bouw- en milieuzaken van de gemeente. U kunt bellen met de heer E van de Snep- scheut, telefoon 5291288. Jeugdschaatsertjes “De Vennen” weer succesvol tijdens Kleine Banen Toernooi Tijdens het seizoen 1998/1999 neemt Schaats- club “De Vennen” met een ploeg van 13 jeugd schaatsertjes deel aan het zogenaamde Kleine i Banen Toernooi. Dit is een cyclus van 3 wed strijddagen op de ijshockeybanen van Geleen (2 januari), Tilburg (30 januari) en Lommel (27 februari). Aan de wedstrijden wordt deel ge nomen door totaal 190 jeugdschaatsertjes uit o Nieuw raadslid Nadat de raad over de toelating van het nieu- I we raadslid de heer F. Smit heeft besloten, zal het nieuwe raadslid tijdens de vergadering van 25 februari in de gelegenheid worden gesteld de vereiste eed c.q. verklaring en belofte te la ten afleggen Die horen bij het aanvaarden van zijn raadslidmaatschap. o Eikenprocessierups Het eindrapport gezondheidsonderzoek Ei kenprocessierups 1998 is voor kennisgeving aangenomen. Het college stemt ermee in dat er een plan van aanpak komt nadat er meer en/ of duidelijker informatie is over de aanpak van de bestrijding van de rups in 1999. o Controle hondenbelasting Het college heeft besloten een algehele contro le van de hondenbelasting op te dragen aan Holland Ruiter. o Notebooks I Het college heeft ingestemd met de aanschaf van 5 notebooks voor de directies van de open- I bare scholen. o Koopzondagen Het college heeft voor 1999 de koopzondagen bepaald voor de kernen Moergestel en Heuke- lom. I beeld geregeld waar bedrijven zich mogen ves- de scholen mogen komen en ook waar plaats 1- groen. De gemeenteraad beslist ook over de jaarlijkse begroting en de hoogte van de ge meentelijke belastingen en ook over de toe komstplannen van de hele gemeente. Over scholen, verkeer, subsidies en over sportaccom modaties, over welzijnsvoorzieningen en wo ningbouw en over nog veel en veel meer. Stuk voor stuk onderwerpen die voor uw en onze gemeente van belang zijn. Daarom alleen al is het belangrijk dat u gebruik maakt van het recht om uw eigen vertegenwoordigers te kie zen in de gemeenteraad om namens u beslis singen te nemen. Stemmen is in Nederland niet verplicht. Het is een recht. Maak gebruik van uw recht. Bepaal mee hoe u in uw dorp wilt leven, werken en ontspannen. 21 MENSEN De gemeenteraad bestaat uit 21 mensen, stuk voor stuk inwoners van Oisterwijk, Moerges tel of Heukelom. Een raadslid moet namelijk wonen in de gemeente waarvoor hij of zij raads lid wil worden. Die 21 mensen vertegenwoor digen u en ons. Met zijn allen een stad bestu ren zou immers wat al te omslachtig zijn. In Oisterwijk zou dat neerkomen op ruim 25.000 bestuurders. Daarom kiezen de bewoners van een gemeen te hun eigen bestuur. Een bestuur dat namens de bevolking belangrijke zaken bespreekt en regelt. Die mensen, gekozen door bijna alle inwoners-met-kiesrecht, vormen samen de ge meenteraad. Als u op 3 maart gaat stemmen, - en waarom zou u dat niet doen- gaat u samen met andere kiesgerechtigde inwoners van Oisterwijk, Moergestel en Heukelom op woensdag 3 maart 21 mensen aanwijzen die namens u en ons de gemeente gaan besturen. PAGINA 11 'MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 20 JANUAR11999 Volgende bouwplannen liggen vanaf donderdag 21 ja nuari gedurende veertien dagen ter inzage in het ge- meentekantoor bij de afdeling BMZ. Gedurende deze termijn kan men schriftelijke bedenkingen naar voren brengen bij B en W. Burgemeester en wethouders zijn voornemens bouwvergunning te verlenen voor: - het uitbreiden van een kantoor aan de Tilburgseweg 45; - het bouwen van een woning met garage/berging aan de Regenbeemdeke. AANGEVRAAGDE BOUWVERGUNNINGEN EN MELDINGEN Binnen twee weken kunt u uw zienswijze kenbaar ma ken. De volgende meldingen en aanvragen zijn binnengeko men in week 2: het oprichten van een woning op de hoek Past, de Louwstraaf/Postelstraat; het plaatsen van een erfafscheiding en tuinhuisje aan de Krijtestraat (kavel 4); - het bouwen van een carport aan de Oisterwijkseweg 43. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN Binnen 6 weken kunt u een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij B en W. Bouwvergunning is verleend voor: - het verbouwen van de (voormalige) gemeentewerk- plaats tot een woning aan de Kloosterdreef 2; het uitbreiden van een opslagloods aan de Vossen- hoorn 1. B en W hebben de volgende melding ontvangen van niet-vergunningplichtige inrichtingen. Besluit opslag goederen Van Veggel, Industrieweg 3c. B en W maken bekend dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 23 december 1998 heeft vastgesteld de 'Verordening brandveiligheid en hulpverlening ge meente Oisterwijk 1999’. Deze verordening geeft aan hoe de organisatie van de brandweer in elkaar zit, welke taken de brandweer uitvoert en op welke wijze dat gebeurt. De verordening treedt in werking op vrijdag 22 januari 1999 en ligt voor eenieder ter inzage bij 'Voorlichting' in het gemeentekantoor en in de bibliotheek van Moer gestel. Aanvraag en ontwerp-beschikking In het kader van de Wet milieubeheer is vergunning aangevraagd door: - Prorest Handelmaatschappij B.V., voor het op richten en inwerking hebben van een inrichting voor de opslag, be- en verwerking van rest- en nevenproducten uit de levensmiddelenindustrie ten behoeve van veevoeders alsmede foerage aan de Oirschotseweg 69. B en W zijn van plan om de gevraagde vergunning te verlenen onder opname van diverse voorschriften die noodzakelijk zijn in het belang van de bescherming van het milieu. De aanvragen en de ontwerpbeschikkingen liggen van af 25 januari 1999 gedurende vier weken ter inzage bij de afd. Bouw- en Milieuzaken. De stukken kunnen elke werkdag van 9.00 tot 16.00 uur worden ingezien of na telefonische afspraak buiten kantooruren.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 11