vergeet ze niet! Giro 999 Uitslag Kerst/ Nieuwjaarsactie Super de Boer Voetbal Regio-competitie Enquete en bel-week over knelpunten in de buurt Stoppen met roken: blijft ’t bij goede voornemens? Motorenbeurs ’99 in teken van bromfiets -revival U zet de eerste stap, wij leren u de rest a: b: c: a: b: 6) Naam van uw buurt/wijk: 7b) Hoe: 7c) Door wie 8b) Hoe: 8c) Door wie: 1) Noem de twee sterkste punten van uw straat: a: b: 2) Noem de twee zwakste punten van uw straat a: Zoja: Naam: Adres: b: 3) Naam van uw straat: De liefde voor ons vak is alleen maar in uw voordeel! ENQUETE BUURTSIGNALEN VAN HEUKELOM, MOERGESTEL EN OIS TERWIJK De winnaars van de waardecheques van 250,- zijn: Fam. Hekker Fam. de Brouwer Fam. de Wijs Fam. Vos Fam. Swinkels Fam. Appeldoorn Fam. Heesbeen Fam. Verwijmeren Fam. van Dommelen Fam. Smulders Alle prijswinnaars proficiat! DIT UITKNIPPEN EN GRATIS STUREN NAAR DE TWERN-BUURTSIGNALEN, ANTWOORDNO. 12, 5060 WB OISTER WIJK 5)Noem de drie zwakste punten van uw buurt/ wijk: Heeft u nog meer punten? Noteer ze op een extra vel Wat, hoe en door wie) 7a) Wat vindt u het belangrijkste knelpunt wat moet worden aangepakt in uw straat: 10)Wilt u een samenvatting van de uitslag van deze enquête en een uitnodiging voor een wijk- beraad op een avond in februari over deze buurt- en dorpssignalen Kruis aan: Ja noteer dan ook uw naam en adres hieron der - Nee Emancipatieraad Stand poule A: 1. Dalco’s 5-10 (9-3); 2. D’n Draai 5-9 (14-7); 3. Baarschot 6-9 (7-6); 4. Fit ters 7-9 (12-13); 5. 't Geeneind 5-8 (9-7); 6. Heukelom 6-8 (9-9); 7. Grasschoppers 6-8(11- 13); 8. ’t Draaiboompje 6-5 (7-14); 9. De Vriendschap 4-1 (3-9). Stand poule B: 1. FC Verkooyen 9-10 23-24); 2. Westelbeers 8-18 (39-15); 3. ’t Stokske 6-14 (23-6); 4. FC Knudde 9-14 (19-21); 5. ’t Hupke 7-12 (28-16); 6. Koningshoeven 8-12 (20-14); 7. Marébouw 7-10 (15-12); 8. ’t Centrum 7-10 (14-14); 9. De Veerkes 8-3 (12-45); 10. De Voor hoef 9-1 (5-41). 4)Noem de drie sterkste punten van uw buurt/ wijk Welk probleem in de buurt moet worden aan gepakt Wat mist u echt in uw buurt Waar moet hoognodig wat aan gebeuren bij u in de buurt Waarmee maken we uw buurt nog leuker Of wat zou vaker moeten gebeu ren in de buurt Dat willen wij van de Twem nu graag van u weten. Want u als bewoner weet dat vaak het beste. Bel of schrijf ons hierover, of vul de enquête 'Buurtsignalen’ in. De gemeente heeft ons, de welzijnsorganisatie de Twern gevraagd dit uit te zoeken. Vanwege ons werk aan de leefbaarheid in de buurt en onze contacten in de wijken en kernen. De Buurtsignalen van Heukelom, Moergestel en Oisterwijk gaat het heten. U kunt bijvoorbeeld denken aan: een voorzie ning in uw buurt die u mist, onveilige situaties in uw omgeving, te weinig groen/ bomen in uw buurt, een bepaald verkeersknelpunt, gebrek aan openbaar vervoer, te weinig voor jongeren of andere groepen in de buurt/kem, onbekend heid met anderen in uw wijk/kern, enzovoort. Maar ook iets simpels, wat leuk, handig of no dig is voor de buurt. Het is een goede kans om deze zaken eens goed op een rij te krijgen. Daarbij oplossingen voor te stellen en de verantwoordelijken hiermee te confronteren. Wat moeten ze eraan doen Wat kunnen de bewoners samen eraan doen Zo ontstaan de Buurtsignalen, een werkboekje voor diverse partijenAls de gemeente iets gaat doen in de wijken en kernen, dan weet ze straks wat u het meeste bezighoudt en wat u graag veranderd of verbeterd wilt zien. Geef uw mening en vul daarom de enquête Buurtsignalen in, die in de uw weekblad staat en stuur die gratis naar: De Twern-Buurtsig- nalen, antwoordnummer 12, 5060 WB Oister wijk. Of belt u ons tijdens de belweek 18-21 januari tussen 14-21.00 uur, tel. 5284080 De verdere stappen rond deze Buurtsignalen kunt u lezen in volgende persberichten. Maar nu krijgt u een serieuze kans dat uw signaal de aandacht krijgt die het verdient, doe dus mee, bel ons of vul in die enquête in uw weekblad Per 1 januari 1997 zijn de gemeenten Oister wijk, Moergestel en Heukelom tot een gemeen te samengevoegd. Ten tijde van deze samen voeging waren er twee Emancipatienota’s in uitvoering waarin verschillende definities van het begrip emancipatie werden gehanteerd. Het vroegere Vrouwenoverleg Moergestel be sloot eind 1996 samenwerking te zoeken met Oisterwijk en tengevolge van dit besluit is de Emancipatie Raad i.o. gestart welke bestaat uit een breed scala van vertegenwoordigers afkom stig uit diverse politieke partijen, vrouwen- en ouderenorganisaties, gezondheidszorg en een aantal onafhankelijke leden. Sinds 9 september j.l. het convenant onderte kend en is de emancipatieraad officieel erkend en kan nu aan het werk. Definitie van Emancipatie: Dat is de erkenning van de waarden van ver schillen tussen mensen zoals diversiteit in sexe, leeftijd, etniciteit, sexuele voorkeur en religie met extra aandacht voor de achterstandsbena- dering. Gestreefd wordt naar een situatie waar in zowel mannen als vrouwen arbeid, zorg en sociale en politieke activiteiten op meer dan één manier kunnen combineren. Doelstelling voor het Gemeentelijk Eman cipatiebeleid: Het scheppen van voorwaarden en het onder steunen en stimuleren van groeiprocessen, waardoor een situatie wordt bereikt van erken ning van de waarden van verschillen tussen mensen. Tevens samenwerking met andere maatschappelijke groeperingen en het inbed- Burg. Poortstraat 22 Oirschotseweg 69 Stille Wille 258 Coolhof 11 Zelt5 Bosstraat 3a Eysenbrand 19 Eysenbrand 2 Griete Veldeke 11 Pr. Irenestraat 3 9) Wilt u verder het volgende invullen uw postcode: In welke leeftijdsgroep valt u(rondje aankrui sen) 06-12/013-20/0 21-40/041-55/0 55-70/ O 71 en ouder Stoppen met roken. Wellicht het meest geui- te goede voornemen voor het nieuwe jaar. Helaas gaat voor 8011/9 van de rokers deze belofte aan zichzelf weer in rook op. Iedereen weet wel dat roken zeer ongezond is. Het is vooral slecht voor hart- en bloedvaten en de luchtwegen en kan uiteindelijk zelfs lei den tot longkanker. Ondanks deze risico’s voor de gezondheid blijft het voor de meeste rokers moeilijk om deze gewoonte op te geven. Ro ken is voor hen namelijk zoiets als “een goede vriend”. Daar kap je ook niet zomaar mee. Maar deze vriend heeft wel veel slechte kan ten, toch een reden om deze “vriendschap” uit te maken. Als je wilt stoppen met roken, moetje er echt achter staan. Roken is een verslaving die al leen met veel doorzettingsvermogen overwon nen kan worden. Lapmiddelen zoals overgaan op lichtere sigaretten of minderen hebben geen zin. Dat komt omdat de meeste mensen na het overschakelen op deze lichtere sigaretten juist meer gaan roken. Ook het roken van een paar sigaretten per dag heeft schadelijke effecten. Een veilige hoeveelheid bestaat nu eenmaal niet! Per jaar stoppen zo’n 200. 000 Nederlanders definitief met roken. De helft van alle rokers heeft binnen 24 uur last van vier of meer van de volgende bijverschijnselen- zin in roken, prikkelbaarheid, angst/spanningen, concentra- tieproblemen, toegenomen eetlust, hoofdpijn, duizeligheid, transpireren en slaapstoornissen. Deze tijdelijke verschijnselen maken het stop pen met roken niet altijd een pretje. Maar uit eindelijk word je er alleen maar beter van. Voor die mensen die hulp willen bij het stop pen met roken, organiseert de GGD Midden- Brabant groepscursussen “Stoppen niet ro ken”. Voor meer informatie hierover kunt u zich wenden tot de afdeling GVO van de GGD (telefoon: 0 13 - 4643 269). Zaterdag 16 en zondag 17 januari in Autotron ROSMALEN - In de jaren zestig en zeventig was de brommer het vervoersmiddel voor ve len. Of je nou naar school, het sportveld, op zaterdagavond naar het verenigingsgebouw of naar je werk moest, de bromfiets bracht je er. Na een wat sluimerend bestaan in de tachtiger jaren te hebben geleid, is dit type tweewieler weer helemaal terug in het dagelijks straat beeld. De belangstelling blijkt niet alleen naar de snorfiets en de flitsende scooter uit te gaan. Ook brommers uit het ‘grijze’ verleden zijn weer helemaal ‘in’. Zaterdag 16 en zondag 17 januari 1999 zijn ze in groten getale te bewon deren en te koop op de Internationale Oldti merbeurs voor Motoren in Autotron. De Motorenbeurs is traditiegetrouw het eerste evenement in het nieuwe jaar in Autot >n. Dit keer wordt de beurs voor de achttiende keer gehouden en de animo voor standruimte is groot. Met de name het aanbod van bromfiet sen is groter dan ooit. Naar verwachting zullen er ruim tweehonderd uit alle windstreken wor den aangevoerd. Exemplaren van roemruchte merken als Puch, Tomos, Zundapp, Kreidler, Florett en Solex, die zonder problemen zo in een concours d’elegance kunnen meerijden, worden er te koop aangeboden. Daarnaast staan er brommers op de beursvloer, waaraan nog het een en ander moet gebeuren. Wie be reid is nog wat tijd en energie in de bromfiets te steken, heeft voor rond de vijftienhonderd gulden al een aardig exemplaar. Een dergelijk bedrag blijkt voor velen geen onoverkomelijk financieel probleem te zijn, wat het rijden op een klassieker als hobby bijzonder aantrekke lijk maakt. Wat betreft het aanbod van oude motoren verwacht Autotron een aanbod van een hon derdtal exemplaren. Merken als Harley Da vidson, Indian, FN, Rudges, Ariels, BSA, Matchless, Norton, NSU, BMW, Adler en Eysink zijn ruim vertegenwoordigd. Naast een ‘showroom’ is de Motorenbeurs 16 en 17 januari het ‘grootste onderdelenmaga zijn’ voor klassieke brom- en motorfietsen van Nederland. Honderden meters standruimte zijn tot de laatste centimeter gevuld met spruit- stukken, cilinderkoppen, spiegels, koplampen enzovoort enzovoort. Ook op het terrein van accessoires kan de bezoeker zijn hart ophalen. En wie op zoek is naar een motorpak, hand schoenen of een helm (oud of nieuw) is op de beurs aan het juiste adres. Door de jaren heen is het evenement uitge groeid tot een ware reunie voor de doorgewin terde eigenaren van een klassieke motor of bromfiets. Het is dan ook niet verwonderlijk dat diverse merkenclubs van de gelegenheid gebruik maken om zich te presenteren. Op zaterdag 16 en zondag 17 januari 1999 is de Internationale Oldtimerbeurs voor Mo toren geopend van 10.00 tot 17.00 uur. De en treeprijs bedraagt voor volwassenen 15,- en voor kinderen van 4 tot 12 jaar 7,50. 8a) Wat vindt u het belangrijkste knelpunt wat moet worden aangepakt in de buurt/wijk: den van het emancipatiebeleid in de komende jaren in het algemene beleid, dienen een bron te vormen van kwaliteit voor de samenleving als geheel. De Raad geeft aan de Gemeente ge vraagd of ongevraagd advies inzake opgestel de speerpunten het emancipatiebeleid aan gaande. Nieuwe leden voor de huidige Raad: In de loop van de tijd is de samenstelling van de Raad gewijzigd en dat betekent dat nieuwe leden, zowel mannen als vrouwen, welkom zijn om de gelederen te komen versterken. Zeker om positief mee te denken over de uitgangs punten van de Raad. Per 6 weken wordt er ver gaderd op woensdag avond met uitzondering van de vakantieperiodes. Secretariaat: Sinds een aantal weken wordt het secretariaat verzorgd door: Marja Mac-Kenzie, tel. 523 07 67. U kunt ook contact opnemen met de Voorzit ter: Marja Oude Luttikhuis, tel. 513 20 43 of Kitty Krakeel, tel. 528 68 57 liefst na 20.30 uur. Hb Stijldansen is weer helemaal populair, op fees ten en partijen zie je steeds meer mensen sa men dansen. Wil je niet steeds langs de kant zitten, maar mee kunnen dansen? Zet dan die eerste stap en ga op dansles! Danscentrum Brabant verzorgt dansles in Moergestel. Er wordt les gegeven in zaal de Boogaard en zaal de Brouwer. En wie de eerste stap maakt naar de dansles zal merken dat dan sen niet zo moeilijk is als men gedacht had. Na de eerste les danst iedereen al de vloer rond met een foxtrot. Nu denkt u misschien, ja maar ik heb geen rit megevoel, dansen leer ik toch nooit! Zet dan toch eens die eerste stap en geef u op voor een danscursus bij Danscentrum Brabant, wij le ren u de rest. Óp een rustige en vooral gezelli ge manier leert u stap voor stap de foxtrot, En gelse wals, tango, cha cha en jive. De lessen zijn onderverdeeld in diverse leef tijdsgroepen: voor de jeugd vanaf 12 jaar. En voor de volwassenen, waar we iedereen ver wachten die verliefd, verloofd of getrouwd is. Daarnaast is er ieder weekend een oefenavond, waar alle passen die in de les geleerd worden in de praktijk geoefend kunnen worden. In Moergestel zijn er beginners-cursussen op zondag en donderdag. Dus, mocht u een keer niet tijdens uw eigen les kunnen komen, dan kan de les op een andere dag altijd ingehaald worden. Voor de gevorderde dansers is er vol op keus, zie ons lesprogramma in de adverten tie of kijk in de huis-aan-huis folder. Wie de eerste stap durft te zetten, geeft zich op vooreen danscursus. Bel ons nu: 073-503 3550. Ook countp'dansên De laatste jaren is Country Line Dance heel erg in opkomst gekomen. Een aantal verschil lende redenen zijn daarvoor te vinden: je kunt alleen dansen, de country en western muziek van tegenwoordig ligt goed in het gehoor. Geen 20 jaar oude songs, maar veel moderne coun try en western muziek uit de Amerikaanse top 40. danscentrum Brabant geeft al meer dan 5 jaar Country Western Dance. Op dit moment wordt er in alle lesplaatsen Country Line Dance ge geven. In verschillende niveaus: beginners, waar we alle leerlingen verwelkomen, maar ze ker diegenen die weinig of geen danservaring hebben. En niveau II waar de gevorderde dan ser welkom is. Tot slot is er nog een speciale groep voor iedereen die wedstrijden wil gaan dansen. Moeilijkheidsgraad en tempo zijn na tuurlijk aan alle cursussen aangepast. Voor alle paren die het leuk vinden om samen te dansen hebben we een nieuwtje! Couple dan ce, nou ja nieuwtje, in Amerika is dit al jaren de grootste vorm van western dancing. Ook country danser/liefhebbers zetten die eer ste stap en bellen: 073-503 3550. En geef je op voor een danscursus in Moergestel. PAGINA 9 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 13 JANUAR11999 5 Stichting Vluchteling, Den Haag c: Oisterwijkseweg 43 Tel. 513 2268 Oisterwijk - Moergestel - Heukelom 0^ Geef voor de vergeten vluchtelingen

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 9