ND( DE ERK. maar wel met oog voor de samenleving? Dat is iets voor mij! Driekoningenzingen Robeco introduceert duurzaam aandelenfonds Scouting St. Jan “Wereldwijd beleggen met goede winstvooruitzichten, Scouting St. Jan I.S. trouwe afnemers. Wat rendement en risico be treft, is het RG DuurzaamAandelen Fund dan ook te vergelijken met andere fondsen die we reldwijd in aandelen beleggen.” Het RG DuurzaamAandelen Fund is een open-end beleggingsfonds. Tijdens de introductieperiode, van zaterdag 16 januari 1999 tot vrijdag 5 februari 1999 15.00 uur, kunnen deelnemers via Robeco Advies of de Rabobank kosteloos inschrijven. Naar ver- RAAD VAN KERKEN Oecumenische gebedsdienst Zoals u bekend is wordt jaarlijks in de derde week van januari een Oecumenische gebeds dienst gehouden waarin de leden van de ver schillende kerken en andere belangstellenden aandacht besteden aan de eenheid ’van de Christenen, ook dit jaar is een dergelijke vie ring gepland en wel op donderdag 21 januari a.s. om 20.00 uur in de Hervormde kerk, Kerk straat 64 te Oisterwijk. De Raad van Kerken Oisterwijk c.a. wil u bij deze hartelijk uitnodi gen om deze dienst bij te wonen. Het thema van de viering is ’Wat betekent de Oecumene voor ons’. Op woensdag 6 januari jl. werd het jaarlijkse Driekoningenzingen gehouden. Het weer was prachtig en de koningen gingen vol enthou siasme op pad. Ruim 40 groepen hebben de tra ditie in ere gehouden. Vanaf 16.00 uur waren de kinderen welkom in Den Boogaard, waar zij hun lied ten gehore konden brengen. Daar na kreeg elk kind een verrassing, een beker chocolademelk en een eierkoek. Degenen die een boon in hun koek vonden konden deze in ruilen voor een kaartje van de Beekse Bergen Safari. Of het aan de woensdagmiddag heeft gelegen, aan het mooie weer of aan het feit dat Theo Raaymakers van tevoren zelf op de scholen is geweest om de kinderen enthousiast te maken scouts nog niet kon worden gemist en dus bleef Ron bij de scouts. Sinds de Stichting Scouting St. Jan zelfstandig werd en er een nieuw groepsbestuur moest komen is Ron zich steeds meer met de organisatorische aspecten van de vereniging gaan bezig houden. Dit leidde uit eindelijk tot een voorzitterschap van het groepsbestuur. Helaas moest hij vanwege tijd gebrek deze taak weer uit handen geven. Op dit moment is Ron binnen de club nog ac tief bij de scouts en kunnen we nog altijd reke nen op zijn inbreng en inzet voor de groepen. Scouting Moergestel hoopt dat we nog lang mogen genieten van de inzet, inbreng, erva ring en creativiteit van Ron van Oirschot. Ron Proficiat. Profit, Planet en People De Robeco Groep introduceert op 16 januari 1999 het RG DuurzaamAandelen Fund’. Hierdoor krijgen beleggers de mogelijkheid om wereldwijd te investeren in ondernemin gen die op duurzame wijze produceren. Dit zijn succesvolle bedrijven die in hun beleid het streven naar winstgevendheid (profit) goed in evenwicht weten te brengen met so ciale (people) en milieubelangen (planet). Uit een recent marktonderzoek blijkt dat 65% van de klanten van Robeco Advies en de Ra bobank een dergelijk fonds ’interessant’ tot ’zeer interessant’ vindt. In de Verenigde Sta ten wordt al voor circa f 2.000 miljard duur zaam belegd. Dit illustreert dat beleggers te genwoordig niet alleen aandacht hebben voor de winstcijfers van bedrijven, maar ook voor het effect van het ondernemingsbeleid op de samenleving. In samenwerking met onafhankelijke bureaus zijn selectiecriteria opgesteld. Deze criteria worden aan enkele dataleveranciers overhan digd, die informatie aanbieden op het gebied van duurzame ondernemingen. Vervolgens worden bedrijven gescreend op basis van deze selectiecriteria. Alle bedrijven die voldoen aan de gestelde criteria vormen tezamen het beleg- gingsuniversum. Als criteria kunnen worden genoemd: ecologische duurzaamheid, het mi lieubeleid, het sociaalbeleid, alsmede een zorg vuldige opstelling naar klanten en de lokale gemeenschap. De selectie vindt plaats naar de mate waarin een onderneming zich bij de toe passing van deze criteria in positieve zin on derscheidt van haar concurrenten (’best-of-sec- tor’). De fondsmanager screent uiteindelijk uit dit beleggingsuniversum de bedrijven met de bes te rendementsverwachtingen. Dit geschiedt op basis van de inzichten van de diverse regio- teams van de afdeling Aandelenbeleggingen en op basis van kwantitatieve modellen die de Robeco Groep in huis heeft. De portefeuille bestaat voor 70% uit marktlei ders in hun sector met een stabiele langeter- mijnwinstgroei, zoals bijvoorbeeld Xerox of Unilever. Die zorgen voor een solide basis. De overige 30% bestaat uit bedrijven, waarvan door een bijzondere situatie op korte termijn een zeer goede koersontwikkeling wordt ver wacht. Duurzaamheid en rendement blijken hand in hand te gaan. De Domini 400 Social Index (DSI), die al sinds 1990 de beleggingsrende menten van een selectie ’duurzame’ Ameri kaanse aandelen meet, versloeg de S&P500 in dex over de eerste acht jaar van haar bestaan op overtuigende wijze. Ronald Wuijster, fondsmanager van het RG DuurzaamAandelen Fund, constateert dat be drijven die bij hun activiteiten rekening hou den met volgende generaties, meestal ook een goed doordachte langetermijnstrategie heb ben: “Milieubewuste ondernemingen zijn vaak technologisch innovatief, waardoor zij meest al een concurrentievoordeel hebben. Een goed sociaal beleid trekt goede, gemotiveerde werk nemers aan. Een zorgvuldige opstelling naar klanten en de lokale gemeenschap leidt tot KERKBALANS 1999 ’Je geeft om elkaar’ Het motto van Kerkbalans 1999 luidt: ’Je geeft om elkaar’ Hierin zit de kern van het christen dom besloten: om elkaar geven, elkaar liefheb ben. Mensen van wie je houdt, geef je wat ze nodig hebben. Het geven zelf, iets voor iemand over hebben, is nog belangrijker dan de nood die je ermee oplost, omdat het een teken van daadwerkelijke liefde is. Het jaar 1999 is de drempel naar een nieuw millennium. We nemen dan niet alleen af scheid van de twintigste eeuw, we stappen ook een nieuwe tijd binnen, vol uitdagingen. ook van de Nederlandse gulden nemen we langzaam maar zeker afscheid: de gemeen schappelijke euro komt ervoor in de plaats. Dat zal wel even wennen zijn. Dit jaar geven we aan Kerkbalans nog in guldens, vanaf 1 janua ri 2002 hebben we de euro in onze portemon nee. Een vreemde gewaarwording. Als nadeel van de euro hoor je vaak dat de munt misschien minder waardevast is, omdat zoveel landen erover beschikken. Een voordeel zou zijn dat de prijzen per land in euro’s beter vergelijkbaar zijn, wat goed is voor de concur rentie en dus voor de consument. Bolwerk Maar je kunt de komst van de euro ook van een andere kant bekijken. Het wordt duidelijk wie in Europa euro’s tekort komen om een menswaardig leven te kunnen leiden. Verder zouden arme landen die geen toegang hebben tot de Europese Markt, nadeel kunnen onder vinden van het economisch bolwerk, waarin de euro heerst. Dat mag in ieder geval- niet gebeuren. Het mooiste wat we straks met onze ’zuurverdien de’ euro’s kunnen doen, is ze uitgeven aan de mensen die ze werkelijk nodig hebben. Zoals we nu doen met de gulden. Schenking bij notariële akte Vanaf dit jaar is het mogelijk om via een een voudig formulier dat verkrijgbaar is op het pa rochiecentrum, voor een periode van vijf jaar uw bijdrage aan Kerkbalans via een notariële akte te laten vastleggen. Het grote voordeel van deze manier van schen ken is dat dan uw bijdrage voor 100 aftrek baar is voor de belastingen en u er niet zelf voor naar de notaris hoeft te gaan. De kosten van de akte zijn ook voor rekening van de parochie en bedragen per akte fl 75,-. Het zal u duidelijk zijn dat de kosten en baten natuurlijk wel in redelijke verhouding tot elkaar moeten staan. Bij tussentijds overlijden vindt geen verdere verrekening meer plaats. Mocht u interesse hebben en hier meer van willen weten dan kunt u contact opnemen met het parochiecen trum. Daar kan men u desgewenst alle verdere inlichtingen en benodigde formulieren ver strekken. Nieuwe parochiefolder Tegelijk met de folder van Kerkbalans ont vangt u de herziene uitgave van onze eigen parochiefolder waar we graag extra aandacht voor vragen. Op de eerste plaats is de folder bedoeld om u wegwijs te maken in onze paro chie en om enig inzicht te geven in de organi satie daarvan. Maar tegelijkertijd willen we graag ook nog eens een beroep op u doen om, indien mogelijk, u actief voor onze parochie in te zetten. Onze parochie kent gelukkig - vele werkgroepen en altijd hebben we er weer graag wat extra mensen bij. Een ding is zeker: U bent van harte welkom en het is nuttig en zinvol werk. Want nog altijd geldt: parochie dat zijn we samen. Verdere informatie vindt u in de folder zelf. Tijdens de afsluiting van ons jubileumjaar op 18 december hebben we de eer gehad om Ron van Oirschot te onderscheiden met het Zilveren waarderingsteken van Scouting Ne derland. Ron kreeg deze onderscheiding vanwege zijn langdurige en meer dan gemid delde inzet voor onze vereniging. Ron begon bij scouting als een van de oprich ters van de verkenners. Tijdens deze periode bleek dat ron een zeer creatieve geest bezat en deze dan ook vooral op rustige en stille mo menten kon aanwenden om de groep te akti- veren en actie in het programma te krijgen. Toen de Explorers werden opgericht was Ron ook van de partij om dit mee te realiseren. Al snel bleek dat zijn kennis en ervaring bij de weten we niet. Wel weten we dat er nog nooit zoveel geld is opgehaald voor het project van Theo in Bolivia: ruim 3.000,-. De prijzen zijn als volgt verdeeld: de eerste prijs:Imke van der Steen en Sanne van de Meijdenberg; de tweede prijs: Kim van der Aa, Renee Scheller en Jolien van den Meij denberg; de derde prijs: Lieke en Martijn. De M.O.V. groep dankt de heer Jan Geerts voor zijn voortreffelijke presentatie in Den Boog aard, de dames Helmer, Weijtmans en op ’t Hoog voor hun professionele jurering. Mw. Ceulemans, Brenda van de Wiel, de heer Ceu- lemans voor hun hulp, en alle mensen die hun deur hebben opgezet om de koningen te aan horen en te belonen. M.O.V. groep (Missie-, ontwikkelings- en vredeswerk) wachting wordt het fonds op 9 februari 1999 officieel aan de AEX-Effectenbeurs te Amster dam genoteerd. De uitgifteprijs bedraagt 50 euro (circa f 110,-) per aandeel. Onder voorbehoud van vergunning van DNB. Voor eventuele vragen kunt u contact opne men met: Drs. J.G. de Klerk 010 - 224 28 10 (kantoor); 0653 - 36 16 61 (mobiel); 070 - 324 26 99 (privé). i PAGINA 5 Robeco en Rabobank introduceren RG gingsfonds waarmee u investeert in duur zame ondernemingen. Want bij de wereld- wijde selectie van aandelen geven drie criteria de doorslag: Planet, People, Profit. Alleen bedrijven die hun beleid afstem- beste rendementsverwachtingen hebben, Rabobank komen in aanmerking. Geïnteresseerd? Kosteloos 1999, 15.00 uur. Informeer bij 5 februari de adviseur van de Rabobank of kijk op internet: www.rabobank.nl Rabobank Moergestel, Raadhuisstraat 9,(013) 513 6373 55 RG DuurzaamAandelen Fund beleggen met oog voor rendement én samenleving. De Coöperatieve Centrale Raiffeisen Boerenleenbank B.A., de bij haar aangesloten banken en Rabo Securities N.V. zijn geregistreerd bij de STE te Amsterdam. De waarde van een belegging kan fluctueren. In het verleden behaalde resultaten zijn geen garantie voor de toekomst. Genoemd beleggingsfonds is in het bezit van een vergunning van DNB op grond van de Wtb. Het prospectus is op verzoek verkrijgbaar bij de Rabobank. Heeft u behoefte aan een gesprek met iemand die écht luistert? Bel dan naar de HULPCENTRALE SOS DIENST, (013) 544 1 544 men op mens en milieu en uiteraard de MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 13 JANUAR11999 Consument inschrijven kan tot en met DuurzaamAandelen Fund. Het beleg- c 1

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 5