s Audacia- nieuws Spreekuren B en W De Böllekes opnieuw op CD! vTOisterwijk bare bibliotheek aan de Schoolstraat in Moer gestel. Daar kunt u tijdens de openingstijden terecht. Geïnteresseerd? Geïnteresseerd in een exemplaar van de nota? Neem dan even contact op met Voorlichting, telefoon 5291214. U kunt ook een exemplaar afhalen bij voorlichting in het gemeentekan- toor of in het Servicepunt in Moergestel. In Moergestel Spreekuur in Moergestel op maandag 18 ja nuari in de Openbare Bibliotheek in Moer gestel: wethouder C. Schoenmakers van 16.00-16.30 uur. In Oisterwijk Op dinsdag 19 januari is er spreekuur in het Gemeentekantoor in Oisterwijk: Burg. Y. Kortmann en wethouders J. Rak- horst, R. Hora en W. van Roessel en C. Schoenmakers van 11.00-12.00 uur. 12.00 11.30 12.30 Dankzij het initiatief van de stichting Bracke- liers wordt aanstaande zondag 17 januari 1999 een CD gepresenteerd waarop diverse echte Brabantse carnavalsliedjes te horen zijn. Ook De Böllekes zorgen voor een bijdrage aan die CD. Zij brengen het lied ‘Carnaval Mundial’ waarmee eerder in Oisterwijk tijdens het Bier- konkoers de publieksprijs werd gewonnen. Uit de hele regio Midden-Brabant hebben groepen bijgedragen aan de CD van dit jaar. Zo staat er behalve de Böllekes ook de hier be kende groep ‘Fiesta Servessa’ uit Berkel En- schot op de CD. De presentatie vindt plaats in - heel toepasse lijk - café Bolle aan het Piusplein te Tilburg. De aanvang is gepland om 15.30 uur. De Böl lekes zijn om 16.00 uur aan de beurt. Uitslag zondag 10 januari 1999 Set 1 - Audacia 1 (3e bekerronde)0 - 0 Set wint na het nemen van strafschoppen. Programma zondag 17 januari 1999 Vriendschappelijk Baardwijk 1 - Audacia 1 Audacia 2 - Longa 2 Audacia 3 - Audacia 5 Audacia Jeugd Programma jeugd zaterdag 16 januari 1999 12.15: Audacia C3-Desk 10.15: Oirschot-Audacia Dl 09.30: Audacia El-Audacia E2 09.30: Audacia E3-Audacia E4 10.45: Audacia F4-Audacia F5 De overige teams Al, BI, Cl, C2, D2, Fl, F2, F3 programma volgen bij H. de Brouwer. Ps. voor twee E-teams is er een verandering, de huidige E2 wordt nu E3 en de E3 wordt nu E2. Wet milieubeheer Bouwvergunningen/meldingen Voor het laatst deze eeuw Verkiezingen voor de gemeenteraad Natuurlijk wilt u het in deze eeuw nog één keer meemaken! Maar dan is woensdag 3 maart wel uw laatste kans. Voor het laatst in deze eeuw worden dan gemeenteraadsver kiezingen gehouden. Dat wilt u toch niet missen. Zet daarom op woensdag 3 maart alvast in uw agenda: ’Gaan stemmen’. Het zou toch eeuwig zonde zijn als u uw stem verloren zou laten gaan. Het lijkt nog veraf, maar voordat u het weet is het 3 maart. De tijd vliegt. Het worden bijzon dere verkiezingen op woensdag 3 maart. Niet enkel omdat het de laatste verkiezingen voor de gemeenteraad van deze eeuw zijn, maar ook omdat u voor het eerst op één dag (en ook met een voor het laatst in deze eeuw) twee keer uw stem kunt laten doorklinken. Naast gemeenteraadsverkiezingen zijn er die dag namelijk ook verkiezingen voor de Pro vinciale Staten. Lekker handig dus. In hetzelf de stembureau. Twee verkiezingen waarvoor u slechts één keer de deur uit hoeft. Twee vliegen in één klap als het ware. Nooit eerder vertoond deze eeuw. Een reden te meer om dat buitenkansje u niet te laten ont nemen. Ga stemmen dus op 3 maart Beleidsnota communicatie In de vergadering van 23 december 1998 heeft de gemeenteraad van Oisterwijk vastgesteld de Beleidsnota Communicatie ’Streven naar be ter, en de deelnota interne communicatie ’Sterk van binnen’, inclusief de aanbevelingen zoals die zijn omschreven in hoofdstuk 6 van de nota ’Streven naar beter’. In de beleidsnota staat omschreven welke ac tie het gemeentebestuur wil ondernemen om de relatie met de burgers te verbeteren. Daar naast wordt aandacht besteed aan de verbete ring van de communicatie binnen de gemeen telijke organisatie zelf. Lezen U kunt de beleidsnota’s op werkdagen tijdens kantooruren inzien bij voorlichting in het ge meentekantoor aan De Lind 44 in Oisterwijk. Ook liggen de nota’s bij de openbare biblio theek aan de Distelstraat 1 in Oisterwijk en in het Servicepunt van de gemeente in de open- Audacia mist inspiratie SET ronde verder na strafschoppen Het is Audacia niet gelukt om tegen het lager geklasseerde SET uit Tilburg de vierde beker ronde te bereiken. Kon in het vorig seizoen de districtsbeker Audacia nog tot grootse daden inspireren, nu zijn de gedachten meer bij het spannend verloop van de competitie. Het was overigens geenzins de bedoeling van trainer Perry Broers om de beker te laten schie- 'ten, neen hij neemt het zijn spelers bijzonder kwalijk het er in de wedstrijd tegen SET bij te laten zitten. Door het veldoverwicht en groter technisch kunnen had Audacia gewoon een overwinning moeten behalen, maar door gebrek aan stoot kracht en inspiratie werd plichtmatig de ne gentig minuten uitgespeeld en leverde Auda cia zich over aan de loterij, dat het nemen van strafschoppen nu eenmaal is. Keeper Venmans van SET kwam daarbij als grote overwinnaar naar voren en hielp zijn ploeg een ronde ver der. Inzameling klein gevaarlijk afval Op donderdag 28 en vrijdag 29 januari wordt huis aan huis weer het klein gevaarlijk afval opgehaald in de kern Moergestel. Deze inza meling is in handen van de Milieudienst Til burg en geschiedt op de inmiddels bekende wijze. Voor alle duidelijkheid en veiligheid: zet uw milieubox niet langs de straat! op de volgende dagen komt de inzamelwagen tussen 8.00 uur en 17.00 uur in de volgende buurten: Donderdag 28 januari De bebouwde kom, met uitzondering van de wijken Oistelvoirt, Kloosterlaan-Oost, Heivel den II. Vrijdag 29 januari De wijken Oistelvoirt, Kloosterlaan-Oost (He- rengoedstraat, Boonhofstraat en omgeving), Heivelden II (De Scheerman, Vooskerbos en omgeving) en het buitengebied. Als u in het buitengebied woont, kunt u uiter lijk tot woensdag 27 januari telefonisch door geven, da{uw milieubox moet worden leegge maakt. Het telefoonnummer is 5291305. De inzamelwagen gaat in het buitengebied al leen die adressen langs, waarvan de bewoners te kennen hebben gegeven dat klein gevaarlijk afval moet worden opgehaald. VRAGEN? Wilt u meer weten over het ophalen van klein gevaarlijk afval, dan kunt u contact opnemen met de gemeente, telefoon 5291347. In de komende weken informeert het gemeen tebestuur van Oisterwijk u over de verkiezin gen en alles wat daarbij komt kijken. Vandaag deel 1 van deze serie. Heeft u vragen, dan kunt u daarmee terecht bij Voorlichting van de ge meente oisterwijk, telefoon 5291213. Zij kun nen u informeren of naar de juiste persoon ver wijzen. OP NAAR DE VERKIEZINGEN 1 Op woensdag 3 maart kunnen de kiesgerech tigde inwoners van Oisterwijk, Moergestel en Heukelom de leden voor de nieuwe gemeente raad kiezen èn voor Provinciale Staten. Op die provinciale verkiezingen komen we later terug in deze serie. WELKE PARTIJEN DOEN MEE Op dinsdag 19 januari moeten alle politieke partijen en groeperingen die mee willen doen aan de komende verkiezingen voor de gemeen teraad tussen negen uur Is morgens en uiter lijk drie uur 's middags bij de verkiezingscoör- dinator Piet van Abeelen laten weten dat zij aan de verkiezingen willen meedoen. De Kies wet schrijft voor dat er dan een aantal stukken moet worden ingeleverd. Daarbij onder meer een kandidatenlijst. Op die lijst ziet u welke inwoners voor elke partij een gooi willen doen naar een raadszetel. Uiteraard moet ook van iedereen op die lijsten een zogenaamde instemmingsverklaring wor den ingeleverd. Dat is een lijst waarmee de be trokkene verklaart dat hij of zij ook werkelijk op die lijst wil staan. WELK LIJSTNUMMER Een tweede belangrijke datum is donderdag 21 januari. Dan wordt bekend gemaakt welke partij of groepering lijst 1 krijgt, welke partij lijst 2 en zo verder. Dat is handig om te weten. Voor de partijen om hun campagne op af te stemmen en voor u als kiezer om te weten op welke par tij u uw stem wilt uitbrengen waarop uw favo riete kandidaat staat. Het is niet aan te nemen dat er veel zal veranderen voor wat betreft de lijstnummers voor de gemeenteraadsverkie zingen. Komen er naast de partijen en groeperingen die deelnamen aan de vorige raadsverkiezin gen (november 1996) geen andere partijen of groeperingen meer bij, dan worden de lijst nummers over de deelnemende partijen ver deeld aan de hand van het aantal stemmen dat vorige keer werd behaald. Er werden toen 9220 geldige stemmen uitgebracht en 21 blanco of ongeldige stemmen. Als naar die verkiezings uitslag wordt gekeken dan krijgt het CDA lijst 1 toegewezen (vorige keer 2069 stemmen be haald), Algemeen Belang krijgt lijst 2 (2065 stemmen), Gemeente Belangen (1761 stem men) lijst 3, de WD (1467 stemmen) lijst 4, GROEN LINYS (648 stemmen) krijgt in dat geval lijst 5 toegewezen, D66 (634 stemmen) lijst 6 en lijst 7 is voor de Partij van de Arbeid (576 stemmen). Volgende week: De gemeenteraad, wat is dat eigenlijk en wat doet die voor mij. Verkiezingen STEMMEN BIJ VOLMACHT De burgemeester van Oisterwijk maakt bekend dat het bij de aanstaande verkiezing van de le den van de raad van de gemeente alsmede voor de leden van Provinciale Staten op woensdag 3 maart 1999 een kiezer is toegestaan bij vol macht te mogen stemmen. Daarbij gelden de volgende bepalingen. A. MACHTIGING DOOR SCHRIFTELIJ- KE AANVRAAG 1 .Bij Afdeling Burgerzaken (Bureau verkiezin gen) van de gemeente zijn kosteloos formulie ren verkrijgbaar voor de verzoekschriften om bij volmacht te mogen stemmen. 2. Het verzoekschrift moet uiterlijk op de veer tiende dag voor de verkiezingen (uiterlijk 17 februari 1999), door de kiezer worden inge diend bij de burgemeester van de gemeente, waar hij/zij op dinsdag 19 januari 1999 als kie zer is geregistreerd. 3. Het verzoek wordt niet ingewilligd wanneer het aan de verzoeker is toegestaan om in een stembureau naar keuze aan de stemming te mogen deelnemen. 4. Degene die zich bereid heeft verklaard als ge machtigde op te treden, moet op dinsdag 19 januari 1999 als kiezer zijn geregistreerd. 5. Bij inwilliging van het verzoek ontvangt de gemachtigde een volmachtbewijs. De vol- machtstem dient tegelijk met de eigen stem te worden uitgebracht. B. MACHTIGING DOOR OVERDRACHT VAN DE OPROEPINGSKAART 6. De kiezer kan ook, in plaats van een verzoek schrift in te dienen, na ontvangst van de op- roepingskaart, tot en met de dag van de stem ming, zelf een andere kiezer machtigen voor hem/haar te stemmen. Dit geschiedt door de oproepingskaart aan die kiezer over te dragen. 7. Een op deze wijze aangewezen gemachtigde moet op dinsdag 19 januari 1999 in hetzelfde stemdistrict als kiezer zijn geregistreerd die de volmacht geeft. 8. De aldus gemachtigde kan de volmachtstem uitsluitend tegelijk met zijn/haar eigen stem, in het stemdistrict waar hij/zij staat ingeschre ven, uitbrengen. Een kiezer mag niet meer dan 2 (twee) vol machten aannemen. Een volmachtgever is niet bevoegd de volmacht in te trekken of zelf aan de stemming deel te nemen. Nadere inlichtingen worden verstrekt door Bureau verkiezingen, tel. 5291217 of 5291218, doorkiesnummers. STEMMEN IN EEN STEMBUREAU NAAR KEUZE De burgemeester van Oisterwijk maakt bekend dat liet bij de aanstaande verkiezing van de le den van de raad van de gemeente alsmede voor de leden van Provinciale Staten, op woensdag 3 maart 1999 een kiezer is toegestaan zijn/haar stem uit te brengen in een stembureau naar keuze. Daarbij gelden de volgende bepalingen. A. SCHRIFTELIJKE AANVRAAG 1. Bij Afdeling Burgerzaken (Bureau verkie zingen) van de gemeente zijn kosteloos formu lieren verkrijgbaar voor verzoekschriften om in een stembureau naar keuze aan de stemming te mogen deelnemen. 2. Het verzoekschrift, alsmede de oproepings kaart (indien reeds verstrekt), moeten uiterlijk op de veertiende dag voor de verkiezing (uiter lijk 17 februari 1999), door de kiezer worden ingediend bij de burgemeester van de gemeen te, waar hij/zij op dinsdag 19 januari 1999 als kiezer is geregistreerd. 3. Het verzoek wordt niet ingewilligd, wanneer het de verzoeker is toegestaan om bij volmacht aan de stemming te mogen deelnemen. 4. Bij inwilliging van het verzoek wordt de be slissing op de oproepingskaart gesteld, die daardoor wordt omgezet in een kiezerspas. B. MONDELINGE AANVRAAG 1. De kiezer dient hiertoe, na ontvangst van de oproepingskaart, doch uiterlijk op de vijfde dag voor de verkiezing de oproepingskaart over te leggen bij Bureau verkiezingen van zijn/haar woonplaats op dinsdag 19 januari 1999. 2. Bij inwilliging van het verzoek wordt de be slissing op de oproepingskaart gesteld, die daardoor wordt omgezet in een kiezerspas. Nadere inlichtingen worden verstrekt door Bureau verkiezingen, tel. 5291217 of 5291218, doorkiesnummers. B. en w.-besluiten Burgemeester en wethouders hebben in de ver gadering van 5 januari onder meer de volgen de besluiten genomen: Nieuw raadslid Aan de raad zal worden voorgesteld om een nieuw raadslid toe te laten in verband met het ontslag dat door mevrouw C. Gerlach-Aijer is ingediend. Een commissie van drie raadsleden zal tijdens een korte schorsing in de komende raadsvergadering de geloofsbrieven onderzoe ken. LOVO Aan Lovo is een tegemoetkoming van fl. 5.500,- toegekend voor de aanschaf van een nieuwe modulator met de aantekening dat het college van mening is dat OHM als ’goed huis vader, verantwoordelijk is voor beheer en on derhoud. ’Leren te beheren’ Het college heeft besloten om deel te nemen aan het project ’Leren te beheren’ en geld be schikbaar te stellen. Het project is bedoeld om milieuvriendelijk tuinieren bij volkstuinvere nigingen te stimuleren. PAGINA 11 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 13 JANUAR11999 -w Beschikking B en W hebben een vergunning verléend in het kader van de Wet milieubeheer aan: - de heer P.C.A.J. Vermeulen voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een varkens- en rundveehouderij aan de Pijnen- dijk 9; - de heer J. op 't Hoog, voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een var kenshouderij aan de Heuvelstraat 19. De beschikking is ten opzichte van de ter inzage geleg de ontwerp-beschikking niet gewijzigd. De beschikkingen liggen vanaf 18 januari 1999 gedu rende zes weken ter inzage bij de afd. Bouw- en Milieu zaken. De stukken kunnen elke werkdag van 9.00 tot 16.00 uur worden ingezien of na telefonische afspraak buiten kantooruren. AANGEVRAAGDE BOUWVERGUNNINGEN EN MELDINGEN Binnen twee weken kunt u uw zienswijze kenbaar ma ken. De volgende meldingen en aanvragen zijn binnengeko men in week 1 - het bouwen van een carport aan de Past. Müskens- hof 25; - het plaatsen van een tuinhuisje aan de Industrieweg 1; - het uitbreiden van de woning Vooskerbos 28; - het plaatsen van een dakkapel op de woning Griete Veldeke 40; - het uitbreiden van de woning Schoolstraat 67; - het uitbreiden van de woning Past, v/d Boogaard- straat 25. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN Binnen 6 weken kunt u een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij B en W. Bouwvergunning is verleend voor: - het uitbreiden van de woning Mispelbos 26; - het bouwen van een garage aan de Molenakkerstraat 2. Sloopvergunning is verleend voor: - het slopen van een kippenschuur aan de Beekers- berg 5. MOERGESTEL gemeente Aanvraag en ontwerp-beschikking In het kader van de Wet milieubeheer is vergunning aangevraagd door: - Op 't Hoog Beheer B.V. voor het veranderen van een doe-het-zelfwinkel, timmerwerkplaats, aan nemersbedrijf en kunststof ramenfabriek met kantoren gelegen aan de Industrieweg 15-23; - Prorest Handelmaatschappij B.V., voor het op richten en inwerking hebben van een inrichting voor de opslag, be- en verwerking van rest- en nevenproducten uit de levensmiddelen industrie ten behoeve van veevoeders foerage aan de Oir- schotseweg 69. B en W zijn van plan om de gevraagde vergunning te verlenen onder opname van diverse voorschriften die noodzakelijk zijn in het belang van de bescherming van het milieu. De aanvragen en de ontwerpbeschikkingen liggen van af 18 januari 1999 gedurende vier weken ter inzage bij de afd. Bouw- en Milieuzaken. De stukken kunnen elke werkdag van 9.00 tot 16.00 uur worden ingezien of na telefonische afspraak buiten kantooruren. Openbare kennisgeving van een melding van een verandering van de inrichting (art. 8.19 lid 2). Op de afdeling Bouw- en Milieuzaken ligt vanaf 15 janua ri 1999 gedurende een maand ter inzage de melding van een verandering van de inrichting van: - C. Rijnen, Heukelomsebaan 3 Datum melding: 7 december 1998. Melding inzake: uitbreiding van de inrichting Oirschotse- baan 60, Oisterwijk, sectie D, nummer 469. Globale inhoud en bedoeling van de melding: Verandering van de hygiënesluis van de inrichting zijnde de plaatsing van 2 wasbakken en ontsmettingsbak, zodat het spoelwater wordt geloosd in de nabijgelegen mestput.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 11