Giro 242 Steun de reddingsacties voor dieren in Midden-Amerika! aW Thuiszorg Midden-Brabant Carnavalsconcert ’99 Carnavalsgroepen opgelet! IVN-dialezing ■fib DE WSPA BIEDT HULP AAN DIEREN ALS NIEMAND AAN DIEREN DENKT De World Society for the Protection of Animals (WSPA) is de grootste dierenbeschermingsorganisatie ter wereld, met een netwerk van ruim 300 aangesloten organisaties in meer dan 70 landen. Reddingsteams van de WSPA zijn in het rampgebied dag en nacht in de weer om zoveel mogelijk dieren te bevrijden. De ramp is zo groot dat er heel veel geld nodig is, onder andere voor enorme hoeveelheden voedsel en medicijnen! Steun daarom alstublieft onze reddingsacties. Want óók voor dieren is noodhulp keihard nodig! leden GRATIS aan te bieden en voor nietle- den tegen de gereduceerde prijs van fl 75, U kunt zich voor de bijeenkomsten aanmel den door te bellen, vóór 1 februari, met José Kastelijns, tel: 5132539 of Marianne van den Meijdenberg, tel: 5133790. WSPA Steunpunt Nederland Postbus 1546, 3500 BM Utrecht Telefoon: 030 - 2300434/2306004 Fax: 030 - 2306009 Geboortekaartjes? Grote keuze en persoonlijk advies! Oisterwijkseweg 43 Tel. 513 2268 Stort uw bijdrage op: t.n.v. WSPA Steunpunt Nederland in Utrecht, o.v.v. ‘Midden-Amerika’. Noordbrabantse Christelijke Boerenbond De commissie nodigt hierbij U en Uw gezins leden uit voor een speciale eucharistieviering op zondag 17januari 1999, ’s morgens om 10.00 uur in de parochiekerk met als thema ’Geïnspireerd blijven’. De dienst wordt opgeluisterd door het ge mengd parochiekoor “Cantate Domino”. We verwachten dat vele leden hierbij aanwe zig zullen zijn, ook de kinderen zijn van harte welkom. Na afloop van de viering is er gelegenheid een kopje koffie te drinken in café “De Veerkes”,St. Jansplein, hierbij is uiteraard ook iedereen welkom. De verwoesting door de orkaan ‘Mitch’ is niet alleen voor mensen verschrikkelijk. Oók duizenden dieren dreigen te sterven door uithongering, verwondingen of ziektes. Huisdieren zitten opgeslo ten in verlaten huizen, zijn bedolven onder het puin of zwerven hulpeloos op straat. Vee zit vast in de modder of staat uitgeput dagenlang tot aan de nek in het water. Muziekvereniging Prinses Juliana uit Moer gestel kwam de afgelopen week opvallend naar voren in de pers. Er werden in de pauze van het zeer druk bezochte Nieuwjaarscon cert een aantal jubilarissen gehuldigd van wege jarenlang trouw lidmaatschap. Eén ju bilaris, Klaas Smits, werd zelfs benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau, vanwege zijn uitzonderlijke verdiensten, en dat gedu rende een lange reeks van jaren, voor de muziekvereniging. Alle jubilarissen werden uiteraard uitvoerig gefêteerd. Ook werd Jan Hermans naar voren gehaald omdat hij, na ruim 12 jaar, afscheid nam als dirigent. Hij presteerde het om de muziekver eniging Prinses Juliana naar de Ere-afdeling te tillen. Voorwaar, voorwaar.... Denk nu niet dat dit muziekgezelschap nu op de lauweren gaat rusten. Nee, zeker niet, inte gendeel. Onder, zo is al gebleken, de enthou siaste leiding van de nieuw aangezochte diri gent, Ron Antems, is al fanatiek begonnen aan het instuderen van het uitgekozen repertoire voor het carnavalsconcert op donderdag 11 fe bruari a.s. Dit door de met de organisatie be laste en veelal uit jongere leden bestaande com missie zorgvuldig samengestelde repertoire, zal het aanhoren meer dan waard zijn. Er is bij de keuze van de uit te voeren muziekstukken ge kozen voor een speciaal item, een speciaal mot to. In een vorig artikel is dit reeds aangekon- digd met ook de toezegging dat spoedig ont huld zou worden in welke sfeer men het con cert moet plaatsen. Welnu, de uit te voeren muziek zal zijn in de BROADWAY-sfeer. Spetterende muziek en show uit de wereld van de musical zal op deze avond de boventoon voeren. Het zal nu ook duidelijk zijn dat juist deze wereld van glamour, glitter, hoge hoeden en boa’s een enorme bron van mogelijkheden en inspiratie biedt om, in de geest van carna val, hierop in te spelen en op deze avond car navalesk voor de dag te komen in een creatie die ook nog eens aansluit aan het motto van carnaval 1999 en waaruit blijkt dat je ook-op Broadway kunt gaon zoas ge zèt.... Binnenkort meer.... in dit blad! OUDER WORDEN, GEZOND BLIJVEN Een serie bijeenkomsten over thema’s die te maken hebben met gezondheid en ouder voor den. Thuiszorg Midden-Brabant, afdeling Moerge stel organiseert in samenwerking met de KVO Moergestel vier bijeenkomsten rondom het onderwerp “Ouder worden, gezond blijven”. De bijeenkomsten vinden plaats in het wijk- gebouw van Thuiszorg Midden-Brabant, Prin ses Beatrixstraat 27 te Moergestel op dinsdag 23 februari, 9,16 en 23 maart 1999, van 20.00 - 22.00 uur. Naarmate men ouder wordt, neemt de kans op het krijgen van een chronische ziekte, zoals hart- en vaatziekten, kanker, CARA, reuma, diabetes e.d. toe. Ouderen gaan vaker naar de huisarts, raadplegen vaker een specialist, wor- .den vaker in een ziekenhuis opgenomen en gebruiken meer medicijnen dan jongeren. Het aantal ouderen zal de komende jaren blijven toenemen en dus ook het gebruik dat ouderen maken van de gezondheidszorg. Deze bijeen komsten zijn ervoor bedoeld ouderen meer kennis te geven over onderwerpen die te ma ken hebben met gezondheid en ouder worden en zodoende de eigen verantwoordelijkheid met betrekking tot de gezondheid te vergro ten. Tijdens de bijeenkomsten kan ingegaan wor den op verschillende onderwerpen, zoals licha melijke en maatschappelijke aspecten van het ouder worden, goede voeding als je ouder wordt, verstandig omgaan met medicijnen, incontinentie, slaapproblemen, vergeetachtig heid en dementie. Tijdens de eerste bijeen komst zal door de deelnemers zelfbepaald wor den aan welke onderwerpen in de bijeenkom sten aandacht zal worden geschonken. De kosten van de bijeenkomsten bedragen nor maal gesproken 35, - voor leden van Thuiszorg Midden-Brabant en fl 105, - voor niet-leden. Door een bijdrage van de werkgroep Moerge stel is het mogelijk deze bijeenkomsten voor Ook dit jaar zal er voor de 11' keer alweer, de traditionele dienbladverkiezingen worden ge houden tijdens het Carnaval bij Den Boogaard. Deze dienbladverkiezing is 11 jaar geleden spontaan ontstaan doordat veel carnavalsgroe pen een zelfgemaakt dienblad meebrachten. Doordat steeds meer groepen meededen en hun bladen zich naar een zeer hoogstaand peil ontwikkelden moest er een reglement komen en een jury die deze “special shapes” op ver schillende punten iedere carnavalsdag beoor deelt. De dienbladen worden gejureerd op de volgende criteria: de handelbaarheid; aanslui ting thema van groep; afwerking; originaliteit. Tevens wordt er gekeken naar de presentatie en de kleding van de groep. Van zaterdag tot en met maandag met carnaval worden deze dienbladen iedere dag een keer voor half geld afgevuld. Op dinsdag om 22.30 uur worden dan traditioneel de prijswinnaars bekend ge maakt en de bijbehorende prijzen overhan digd. De prijzen zijn: Hoofdprijs: Beker 150 consumptiemunten; 2e prijs: Een handdruk en 100 consumptiemunten; 3e prijs: Een schou derklop en 50 consumptiemunten. Tevens worden op deze laatste dag alle bladen van de deelnemers lx gratis afgevuld. Als u met uw carnavalsgroep ook wilt deel nemen aan de dienbladverkiezingen Carna val 1999 kunt u het exacte reglement met het inschrijfformulier afhalen bij partycentrum Den Boogaard. over weidevogels door Jeroen Bijleveld Dinsdag 19 januari om 20.00 uur in De Kunstkring Nog enkele weken en we kunnen weer genie ten van de lenteroep van de kieviten boven de landerijen. Hij is een van onze bekendste weidevogels. Vooral in het voorjaar zijn grutto en kievit op vallend aanwezig in open gebieden. Zo gauw het wat zachter is zie je grote groepen kieviten buitelend over de velden gaan. Iets later doet hoog in de lucht ook de grutto van zich horen met zijn vrolijke roep. De laatste jaren komt daar in toenemende mate de scholekster bij. Die weidevogels hebben de laatste jaren nogal in de belangstelling gestaan. Door de steeds vroegere bewerking van het land en de daling van het grondwaterpeil kwamen de broedre- sultaten van o.a. kievit en grutto steeds meer in gevaar. Daarom is in 1993 het “weidevo- gelproject” van start gegaan. Doel hiervan is om voorlichting te geven en met behulp van vrijwilligers daadwerkelijk iets te doen aan weidevogelbeschermning. Dat heeft in Bra bant geresulteerd in 250 vrijwilligers en 600 meewerkende boeren. Jeroen Bijleveld is als coördinator in Brabant aangesteld om al deze activiteiten te begelei den en te stimuleren. Voorlichting geven zo wel aan natuur- en milieu-organisaties als aan boerenorganisaties is een van zijn taken. Na dat hij eerst aandacht besteed zal hebben aan de weidevogels en hun broedbiologe, zal hij ook nader ingaan op dit beschermingswerk. Na afloop is er gelegenheid tot het stellen van vragen. De avond duurt tot ±22.00 uur en is voor ie dere belangstellende gratis toegankelijk. Cursus bedrijfshulp verlening. Het verheugt, ons zeer u te kunnen mededelen dat in navolging van de commissie Moergestel N.C.B., ook het bestuur van de RABO-bank heeft besloten de deelnemers een tegemoetko ming van f 100,- te verstrekken. Degene die hun copie van het certificaat of rekening bij de commissie hebben ingeleverd, krijgen automa tisch het bedrag op hun rekening overgemaakt. Op grond van ARBO-wet is het verplicht dat op elk bedrijf een bedrijfshulp verlener aan wezig is, voor iedereen is deze cursus dus zeer belangrijk. Zij die voor deze tegemoetkoming in aanmerking willen komen, worden alsnog verzocht een copie of rekening in te leveren bij de secretaris A. van den Meijdenberg, Heili genboom 5. Er is een afspraak met de RABO-bank dat deze tevens worden doorgegeven aan de bank. De cursus word thans bijna voor de helft in de kosten vergoed. 5 y: s s MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 13 JANUAR11999 PAGINA 10 Oók duizenden dieren in nood in Midden-Amerika. HELP! World Society for the Protection of Animals neb OJ 00 C\l E o UJ tr

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 10