Wéér Duivenolympiade voor Henk Schepens Klaas Smits benoemd tot Lid in de Orde van Oranje Nassau l Aphrodite Nu al voor de achtste maal en... met zes duiven!!! Zeven leden gehuldigd bij harmonie Tips voor aanleveren van teksten... Johan Prinssen: oudste inwoner van Moergestel overleden Kleindochter Inge was een van de eersten die ’opa’kwam feliciteren... Begin deze maand wordt de nieuwe dirigent aan de harmonieleden voorgesteld. Ongetwij feld maakt u er via ’Moergestel-Nieuws’ bin nenkort ook kennis mee. Afgelopen weekend werden de 12 Nederland se duiven geselecteerd die naar die Olympiade gaan. Twee moeten er uiteindelijk nog afvallen En wéér is het Henk Schepens gelukt om zijn duiven geselecteerd te krijgen voor de Duivenolympiade die om de twee jaar wordt gehouden. Kenden we zijn succes sen al uit eerdere deelnames (in Tokyo o.a. haalde Nederland door toedoen van Henk’s duiven de volle winst), nu staat het weekend van 24 januari opnieuw in het teken van de Olympiade. Ditmaal vindt die plaats in het Engelse Blackpool. Klaas Smits is afgelopen zaterdagavond tijdens het Nieuwjaarsconcert van onze harmonie benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. De versierselen die bij deze koninklijke onderscheiding horen, werden hem opgespeld door burgemees ter Kortmann. Afscheid Het Nieuwjaarsconcert betekende ook het laat ste concert voor dirigent Jan Hermans uit Goirle. Twaalf jaar lang stond hij voor het or kest en onder zijn leiding bracht de harmonie het tot de ere-afdeling. Hij kreeg van burge meester Kortmann iets lekkers vanonder de kurk. Burgemeester Kortmann speldt de versierselen op... Eén van de geselecteerde duiven... In 1978 was Klaas een van de mede-opriciiters van het opleidingsorkest en was hij de eerste dirigent.. Dankzij zijn inspanningen kwam de uitwis seling met het Duitse Heiden tot stand. Daarnaast was hij harmonieorkest-coördi- nator binnen het verenigingsbestuur (1981- 1991) en is hij lid van de stuurgroep geldver- wervende activiteiten. Klaas kreeg al eerder de Bondsspeld van de Federatie Katholieke Muziekgezelschappen n.a.v. zijn 25- en 40- jarig lidmaatschap en nu dus terecht een Koninklijke onderscheiding. Woensdag 23 december nog 101 jaar geworden... Tijdens de pauze van het Nieuwjaarsconcert van Muziekvereniging ’Prinses Juliana’ in een wederom prachtig versierde ’Den Boogaard’ nam voorzitter Ron van den Oetelaar de gele genheid te baat om maar liefst zeven leden van de vereniging te huldigen. Voor het 50-jarig lidmaatschap waren dat er liefst drie: Klaas Smits, Wim Jansen en Toon Fonken. Ook vier zilveren jubilarissen werden voor het voetlicht gehaald: Rianne van den Oetelaar- Meeuwis, Carla van Bijsterveldt-Meeuwis, Stef Lapien en Ludwig Smits (zoon van Klaas). Harmonieman in hart en nieren... Klaas Smits is sinds 1948 lid (klarinettist) van muziekvereniging Prinses Juliana. Van 1968 tot heden verzorgt hij in z’n vrije tijd de muziekopleiding van de jeugd- en se niorleden. Dagelijks is hij daarmee bezig. Dat lesgeven heeft hij trouwens van geen vreemde: ook zijn vader Louis deed dat des tijds. Vanaf 1969 beheert Klaas, samen met zijn vrouw Cilia, de uniformen en het instru mentarium. Zijn verdere verdiensten: concertmeester 1970-1991en penningmeester 1971-1974) en is sedert 1975 coördinator van de verkoop van de Moergestel kalender. Cilia Smits, Wim Jansen, Klaas Smits, dirigent Jan Hermans, Stef Lapien, Toon Fonken, Ludwig Smits, Rianne van den Oetelaar-Meeuwis en Carla van Bijsterveldt-Meeuwis direct na de huldiging. Vorige week maandag, 28 december, over leed na een kort ziekbed op 101-jarige leef tijd de heer Johan Prinssen, tot op dat mo ment de oudste inwoner van Moergestel. Geboren in Schaijk kwam op 1 december 1925 de heer Prinssen als pas benoemde directeur van ’de boterfabriek’ in Moer gestel wonen. In 1962 ging hij genieten van zijn pensioen en tot op zeer hoge leef tijd, eigenlijk nog tot voor heel kort, ge noot hij een blakende gezondheid. Sinds 1985 woonde hij met veel plezier op de Reuselhof. Tot twee jaar geleden kon men hem nog bijna dagelijks op de fiets in ons dorp tegenkomen en regelde hij al z’n zaakjes nog zelf. Tot zijn wekelijkse be zigheden behoorde nog steeds zijn partij tje biljart met medebewoners. Het afgelopen jaar was Johan Prinssen ook nog actief betrokken bij de herope ning van het St. Jansplein. Die officiële daad verrichtte hij samen met Wies Ligt- voet, de jongste inwoner van het destijds nog zelfstandige Moergestel. Johan Prinssen laat drie kinderen en drie kleinkinderen na. Dat hij moge rusten in vrede. zodat de deelnemende ploeg uit tien duiven bestaat. Zes stuks! Ditmaal is het écht prijs voor Henk: liefst zes van de twaalf duiven zijn van hem, een onge kend aantal uit een en hetzelfde hok. Dat biedt dus weer perspectief voor de Nederlandse dui venliefhebbers in het algemeen en voor Henk in het bijzonder. Eén van zijn duiven werd zelfs zo hoog ge klasseerd dat Henk naast de landentitel se rieus een gooi wil doen naar de Olympische titel op persoonlijk vlak. Volgens Henk, die ons zondagmiddag telefonisch van dit suc ces op de hoogte bracht, behoort dat zeker tot de mogelijkheden. Dat wordt dus ’n paar weken duimen... en na tuurlijk houdt ’Moergestel-Nieuws’ u op de hoogte van de topverrichtingen van alwéér een Moergestelnaar... |i Huidverzorgingsinstituut WOENSDAG 6 JANUAR11999 - 23e Jaargang - Nr. 1031 MO. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst. Uitgave/redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond. Voor personen die vanuit een vereniging o.d. iets willen plaatsen in ’Moergestel- Nieuws’ hebben we enkele nuttige tips. Niet dat we veeleisend zijn, maar ook u kent ongetwijfeld het spreekwoord: 'Waar om moeilijk doen...’ Met ’n beetje goede wil kunt u ons ’n hoop extra werk bespa ren. Hoe? Nou, eigenlijk heel simpel. (Bijna) Ieder een beschikt tegenwoordig over 'n com puter en 'n mooie printer (laser- of inkjet- printer). n Duidelijke uitdraai van uw tekst scheelt ons enorm veel werk, maar denk wel even aan het volgende: - Gebruik bij voorkeur het lettertype Hel vetica of Triumvirate of Switserland in 'n grootte van 11 of 12 pnt.; - Gebruik zo weinig mogelijk tabs. U hoeft teksten als namen e.d. niet onder elkaar te zetten, dat doet ons systeem opnieuw; - ’Frommel’ of vouw uw uitdraai zo weinig mogelijk. Liefst helemaal niet! Het geheim van onze teksten zit ’m na melijk in het scannen ervan. Computer gebruikers maken we op die manier veel duidelijk... Bedankt voor uw medewerking, en nog ’n laatste tip: bewaar deze tips... 3 Tij Schoolstraat 5 U i MOERGESTEL Éo'-J Tel. 013-513 1474 Aangesloten bij de Zielenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) h M.O. f IIUIUVVI4.UI(Jin^lllQUU Aphrodite r Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak!

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 1