Ponyclub F.E.V.I.O.R. H.S.V. ’De Rietvoorn’ World Wildlife Photographer of the Year 1998 Algemeen Belang op Internet Wijziging van route- en dienstregeling Buurtbus 193 en 205 Expositie Fotogroep FoMo Spanning terug in biljartcompetitie Wendy van der Zanden: Snelste van Nederland op de 100 meter rugslag Gezondheidswijzer Midden-Brabant 6. 7. HULPCENTRALE SOS DIENST. Dag en nacht bereikbaar. Voor een gesprek van mens tot mens. Bel (013) 544 1 544 of kom langs St. Annaplein 21, Tilburg Nieuw jaar - goede voornemens: stoppen met roken! Vanaf maandag 4 januari De Klaore verliest koppositie na goede resultaten ’t Stokske MOERGESTEL-NIEUWS’ WOENSDAG 6 JANUAR11999 PAGINA 12 Sylvia’s Boy 9e Sylvia’s Boy le Rissaz le 3e (H.C.) 7 7 7 7 7 7 6 - 387.3 punten - 378.8 punten - 370.6 punten - 344.2 punten - 340.5 punten - 339.4 punten - 331.0 punten 57.2-57.0 57.7 - 50.5 59.4-52.1 55.6 - 50.6 44.8-41.1 57.0-53.3 1. 2. 3. 4. 5. i Zondag 13 en 27 december zijn de afkampings- wedstrijden voor de individuele dressuur, Kring Kampioen verreden. Chantal van Op bergen mocht als enige van ponyclub F.E.V.I.O.R. aan deze wedstrijden meedoen. Zij behaalde hier een mooie 6e en 7e plaats. Uitslagen 27 december te Udenhout. Cat. C klasse B: Harm van Elderen Cat. C klasse L: Bart van Elderen Cat. D klasse B: Anne van DijkDadjyrn 12e Bart van ElderenEl Joli 13e Uitslagen 28 december te Udenhout. Cat. D klasse B: Joyce van Opbergen Cat. D klasse L: Joyce van OpbergenRissaz Voor al die mensen die hun vergunning nog niet hebben vernieuwd, maar dit alsnog willen doen, even het volgende: U kunt uw vergun ning afhalen bij café “de Klaore” op de volgen de data, vrijdag 8 januari en vrijdag 15 januari telkens tussen 18.00 en 21.00 uur. Onze pen ningmeester is daar aanwezig en kan u van alle benodigde papieren voorzien. En dan even extra opgelet voor onze jeugdle den, jullie kunnen je vergunning alleen nog afhalen op 8 en 15 januari tussen 18.00 en 21.00 uur bij café “de Klaore”, daarna geldt het zelf de als voor de seniorenleden, na 1 maart kun je een vergunning afhalen bij café “de Klaore’ tij dens de openingsuren. Je kunt dus geen ver gunning meer halen bij Bart en Tamara. Voor senioren komt er na 1 maart fl 5,- extra bij voor administratiekosten. Natuurlijk kunt u altijd even bellen met onze penningmeester op nr. 06-54958498. Hij helpt u dan graag ver der. Aan het begin van een nieuw jaar maken veel mensen goede voornemens. Een van die voornemens is vaak om eindelijk te gaan stoppen met roken. Gezondheidswijzer Mid den-Brabant wil al deze mensen graag tot steun zijn. Zo staat de Gezondheidswijzer, het informa- tie-centrum van GGD Midden-Brabant en Thuiszorg Midden-Brabant, de hele maand januari in het teken van het thema ’stoppen met roken’. In een speciaal ingerichte thema boek is informatie te vinden over de gevolgen van roken in het algemeen, maar in het bijzon der bij CARA-patiënten, voor moeder en baby, voor hart- en vaatpatiënten en de negatieve ef fecten van roken op de stem. Voor mensen die daadwerkelijk actie willen ondernemen en middels een cursus met het roken willen stoppen, organiseert GGD Mid den-Brabant op dinsdag 5 januari 1999 om 19.30 uur een informatiebijeenkomst. Tijdens deze bijeenkomst wordt er informatie gegeven over de inhoud van de cursus en kunnen geïn teresseerden zich direct inschrijven voor de cursus, die een week later (op 12 januari) van start zal gaan. Deze informatie-bijeenkomst vindt plaats op het kantoor van GGD Midden- Brabant, Ringbaan West te Tilburg. Voor meer informatie over de bijeenkomst, de cursus en eventuele aanmelding hiervoor kunnen be langstellenden contact opnemen met GGD Midden-Brabant, (013) 464 39 11. Het geduld van natuurfotografen in het Noordbrabants Natuurmuseum Tilburg Van 16 januari tot en met 14 maart 1999 is in het Noordbrabants Natuurmuseum in Til burg de fotoexpositie World Wildlife Photo grapher of the Year 1998 te zien. De tentoon stelling is een prachtig overzicht van de we reldtop der natuurfotografen. Tevens krijgt de bezoeker een beeld van het eindeloze ge duld van natuurfotografen en de belangrijke rol van zaken als geluk en toeval. Ook dit jaar kunnen de bezoekers van het Natuurmu seum weer aangeven wat hun favoriete foto is. Wachten, wachten en nog eens wachten. Wie natuurfotograaf wil worden moet over veel ge duld en doorzettingsvermogen beschikken. Sommigen wachten maandenlang op dat ene moment. Anderen krijgen een ’wereldfoto’ in de schoot geworpen door toevallig op het juis te moment af te drukken. De natuur zit im mers niet stil De resultaten van,het eindeloze wachten van natuurfotografen is vanaf 16 januari te zien in de tentoonstelling World Wildlife Photo grapher of the Year 1998 in het Noordbrabants Natuurmuseum in Tilburg. En die resulta ten mogen er zijn. De jury ontving maar liefst 20.000 foto’s uit circa 60 landen, waaruit zij de 85 beste selecteerden. The Wildlife Photographer of the Year Com petition wordt, dit jaar voor de vijftiende maal, georganiseerd door BBC Wildlife Magazine en The Natural History Museum in Londen en wordt gesponsord door British Gas. Doel van de wedstrijd is een toename van de waardering voor de natuur en de bewustwording voor het milieu. Winnaar van 1998 is de Duitser Manfred Da- negger met een foto van vechtende hazen. Hij mag zich World Wildlife Photographer of the Year 1998 noemen. Naast deze titel ontving Danegger, op 23 oktober jongstleden in Londen, een bronzen sculptuur en een geldbedrag van 2.000. Naast zijn winnende foto zijn nog 84 andere prijswinnaars in verschillende categorieën te bewonderen. Zo worden jaarlijks twee aparte prijzen toegekend: De Eric Hosking Award voor de beste portfolio, voor een fotograaf jon ger dan 27 jaar, en de Gerald Durell Award in de categorie Endangered Wildlife. Verder zijn er diverse prijzen voor junioren onder de noe mer Young Wildlife Photographer of the Year. Ook dit jaar organiseert het Noordbrabants Natuurmuseum weer de zogenaamde ’pu blieksjury’. Bezoekers van het museum kun nen hun favoriete foto kiezen, los van het oordeel van de vakjury. De foto-expositie World Wildlife Photographer of the Year 1998 is te zien van 16 januari tot en met 14 maart 1998. Het Noordbrabants Natuurmuseum is geves tigd aan de Spoorlaan 434 te Tilburg, tegen over het busstation van Tilburg CS. Het mu seum is geopend op dinsdag t/m vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur en op zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. Als eerste partij in de gemeente Oisterwijk zijn wij gestart met het Internet. Ruim 2 jaar hebben wij nu al informatie ver schaft over de Oisterwijkse politiek. Je kunt bv. verslagen lezen over de gemeenteraadsverga deringen maar ook over nieuwtjes binnen de partijen. Af en toe plaatsten wij wel eens een oproep aan de Intemet-surfer om eens te reageren op ver schillende vraagstukken. Op woensdag 3 maart 1999 zullen de nieuwe verkiezingen zijn voor de Oisterwijkse ge meenteraad. Wij roepen U op om ons via In ternet te vertellen hoe de uitslag van de verkie zingen zal gaan worden. Wij loven zelfs een leuke prijs uit voor haar of hem die de zetelverdeling van de nieuwe gemeenteraad juist zal voorspellen. Onze Internetpagina’s zijn te vinden via Digi taal Oisterwijk (www.do.nl). Kies gemeente- kantoor en daarna Politieke partijen. Veel suc ces met de voorspellingen. U ziet het Algemeen Belang ’Da’s voor el kaar’ De buurtbussen in de gemeente Oisterwijk zullen met ingang van maandag 4 januari a.s. gedeeltelijk een andere route gaan volgen en voor een deel ook op andere tijden gaan rij den. Wat de veranderingen zijn en hoe de routes zullen gaan lopen staat hieronder voor u aangegeven. Buurtbus lijn 193 voortaan via wijk Oister- wijk-west De buurtbus van lijn 193 verbindt onder an dere de plaatsen Westelbeers, Hilvarenbeek, Moergestel en Oisterwijk. Vanaf 4 januari a.s. rijdt deze bus in het vervolg vanuit Moergestel via de Moergestelseweg door de wijk oister- wijk-West, langs de halteplaats Tilburgseweg/ Mgr. Verhoevenlaan. In Oisterwijk gaat de rou te daarna verder via de Groenstraat, Burge meester Verwielstraat, Vloeiweg en Baerdijk naar het NS-station en omgekeerd. De aan komst- en vertrektijden bij de haltes op lijn 193 blijven ongewijzigd. In Moergestel is een nieu we opstapplaats bijgekomen bij de Herengoed- straat. Buurtbus lijn 205 ook in Moergestel en meer ritten Op lijn 205 rijdt de buurtbus tussen de plaat sen Kaatsheuvel, Loon op Zand, Udenhout, Oisterwijk. Daar komt met ingang van 4 janua ri ook Moergestel bij. Deze bus volgt de route door de wijk Pannenschuur naar Oisterwijk en gaat vervolgens via het NS-station, Blokshek- ken, Baerdijk, Vloeiweg, Burgemeester Ver wielstraat, Wierdsmalaan en het Bezoekerscen trum Natuurmonumenten aan de van Tienho- venlaan naar Moergestel. Via de Oirschotse- weg komt de buurtbus Moergestel binnen en rijdt dan over de Raadhuisstraat, Klooster- laan, Krijtestraat en Schoolstraat weer via dezelfde weg terug naar Kaatsheuvel. De ver andering van de route voor de buurtbus op lijn 205 heeft tot gevolg dat ook de tijden van aan komst en vertrek vanaf 4 januari anders zullen zijn. Verder staan vanaf volgend jaar in de dienstregeling van deze buurtbus ook meer rit ten opgenomen. Daarom wordt er tussen Kaatsheuvel en Moergestel een tweede bus in gezet. Belangrijk voor u is te weten dat op de vol gende plaatsen een nieuwe halte is neerge zet: in Oisterwijk bij het Medisch Centrum Pannenschuur aan de Langvennen-Noord, bij Zorgcentrum De Vloet aan de Vloeiweg en bij het Bezoekerscentrum voor Natuurmonumen ten aan de Van Tienhovenlaan; in Moergestel bij café-restaurant ’t Stokske, op de hoek Heiligenboom/Oirschotseweg, in de Krijte straat en in de Pastoor van Doorenstraat. Opstapplaatsen De buurtbus stopt bij een halteplaats, als u door uw arm op te steken duidelijk maakt dat u wilt meerijden. Verder stopt de bus op elk punt dat u wenst, als dat tenminste mogelijk is. Dat moet u dan in verband met de veiligheid op de weg wel op tijd aangeven. Openingshandeling Met de aangepaste route en dienstregeling voor de buuurtbussen wordt al vanaf maandag 4 ja nuari gewerkt. Het officiële startschot voor de vernieuwde lijnen 193 en 205 vindt echter plaats op vrijdag 8 januari om half tien ’s-mor- gens op het station van de NS in Oisterwijk. Dienstregeling De buurtbussen rijden op alle dagen door de week, behalve als dat een feestdag is. Dat bete kent dus dat u op zaterdag en zondag GEEN gebruik kunt maken van de buurtbus. Een dienstregeling voor de buurtbussen op lijn 193 en lijn 205 kunt u gratis verkrijgen bij de afde ling Voorlichting op het gemeentekantoor in Oisterwijk, de openbare bibliotheek in Oister wijk en Moergestel en bij het VW-kantoor in Oisterwijk. De leden van Fotogroep FoMo hebben uit het foto- en diamateriaal van het afgelopen seizoen een selectie gemaakt om die aan ie dereen, die daarvoor belangstelling heeft, te laten zien. De traditie van de jaarlijkse ex positie wordt hiermee voortgezet. In het weekend van 15 - 17 januari 1999 gaat FoMo de tiende expositie houden in het 16- jarig bestaan van de fotogroep. Vorig jaar is het derde lustrum uitgebreid gevierd met een mooie expositie, waarbij een fotowedstrijd. De tiende expositie is de laatste van deze eeuw en van een bijzonder gehalte, getuige de waarde ring van een deskundige bij de voorselectie voor deze expositie. “Dit is een goede club; hier gebeuren gekke fotografische dingen.” Op de expo 1999 zijn ruim 100 foto’s, kleur en zwart wit, te zien, met daarnaast een dia-presentatie. Dit sluit aan bij de expositie-vorm van de laat ste jaren. Velen weten inmiddels, dat regelma tig fotowerk van leden van FoMo te zien is op een de vaste expositie-adressen in de regio. Volgende week komen we wat uitgebreider terug op de fotogroep en de expositie. De expositie wordt dit jaar opnieuw gehouden in De Kunstkring in Oisterwijk. Zoals u wel licht weet uit de berichtgeving van FoMo, is De Kunstkring de lokatie voor de clubavon den van de fotogroep. We rekenen erop, dat de gang naar De Kunstkring in Oisterwijk voor niemand een bezoek aan de expositie in de weg staat. Er is volop gratis parkeergelegenheid bij het station. De openingstijden zijn op vrijdag 15 januari van 20.00 - 22.00 uur, op deze avond vindt de officiële opening plaats om 20.00 uur, en op zaterdag 16 januari en zondag 17 januari van 12.00 - 17.00 uur. We hopen u in op de expositie in De Kunst kring te ontmoeten. De fiere koploper in de competitie heeft het de laatste 2 wedstrijdronden van 1998 erg moei lijk gehad. Allereerst stond er een moeilijke uitwedstrijd tegen ’t Stokske op het programma waar al bleek dat er enige sleet in de prestaties te zien was. De Klaore haalde nog wel ruim vijftig punten maar ’t Stokske met een totaal van bijna 60 punten bleek toch te sterk. De laatste wed strijd van 1998 viel voor de Klaore echt heel zwaar, thuis tegen Rommen bleek dat er enke le spelers waren die totaal hun avond niet had den. Uiteindelijk won men wel de wedstrijd maar een eindtotaal van net iets meer dan 44 punten is natuurlijk te mager. ’t Stokske bleef echter goed scoren want ook thuis tegen ’t Krijtje kwam het eindtotaal weer ruim boven de 55 puntengrens uit. Hier door nam ’t Stokske de leiderspositie ruim over van de Klaore. De stand is enigszins vertekend omdat de Schouw na een goede thuisoverwinning tegen ’t Draaiboompje ook nog voldoende kans maakt. De laatste ronde van 1998 lag de Schouw stil zodat zij in hun gelijkmakende wedstrijd de strijd met ’t Stokske nog makke lijk aan kunnen gaan. Voor ’t Centrum zal het moeilijk worden om zich nog in de strijd om het kampioenschap te mengen. De wedstrijden uit tegen ’t Krijtje en ’t Draai boompje gingen beide verloren met een pun tentotaal dat te laag is om nog echt potten te kunnen breken. Onderin blijft ’t Krijtje wis selvallig presteren, na een goede thuisbeurt te gen ’t Centrum volgde een iets mindere uit beurt tegen ’t Stokske. Ook Rommen dat 1 wedstrijd ronde stil lag wist niet echt te impo neren met een teleurstellend verlies bij de Kla ore. Opzienbarend is wel dat ’t Draaiboompje 2 wedstrijden uitermate hoog scoorde, zowel uit bij de Schouw als thuis tegen 't Centrum was er een eindtotaal bij te schrijven van ruim 55 punten. Hierdoor blijft het ook onderin spannend. De uitslagen: de Schouw - ’t Draaiboompje ’t Krijtje - ’t Centrum ’t Stokske - de Klaore ’t Stokske - ’t Krijtje de Klaore - Rommen ’t Draaiboompje - ’t Centrum De stand: ’t Stokske de Klaore ’t Centrum ’t Krijtje Rommen ’t Draaiboompje de Schouw Tot volgende keer. Al geruime tijd krijgen wij te horen, van de le zers van ’Moergestel- Nieuws’, waar zijn Mike en Wendy van der Zan den toch gebleven? De rubriek OZC-zwem- men werd door veel dorpsgenoten gelezen en aandachtig werd er bijgehouden hoe de twee zwemmers het er telkens weer van af brachten. Welnu, op 1 november jl. zijn de 11-jarige Mike en zijn 10-jarig zusje Wendy officieel overgestapt naar PSV-zwemmen in Eindho ven. Dit was een flinke overstap en het was dan ook even wennen, zowel voor de zwem mers als voor de ouders, maar nu kunnen we zeggen dat we onze draai toch gevonden heb ben. De kinderen hebben ondertussen al zo’n 8 wedstrijden gezwommen en niet zonder suc ces. Van Mike kunnen we vertellen dat hij voor een dubbele opgave stond n.l. niet alleen zijn plaats in de club vinden tussen zijn ploegge noten, maar ook zijn de limieten voor de Bra bantse Kampioenschappen flink aangescherpt i.v.m. zijn leeftijd. Maar de eerste is binnen en wel op de 100m vrije slag, limiettijd 1.15.00, zijn tijd 113.47. Dit had hij zeker nodig om na een stilstand toch weer uit het “dalletje” te klimmen. Zijn zusje Wendy dat is echter een ander verhaal. Zij is niet te stoppen. Zij kan in totaal 7 limieten halen voor de Brabantse Kam pioenschappen en deze heeft ze allemaal bin nen. Maar ook het verschil tussen haar con currenten is zichtbaar veel kleiner geworden. Waren het vorig seizoen nog seconden, nu zijn het 10dc of 10fr" van seconden geworden. De grootste verrassing kwam echter met de kerst, ze kreeg namelijk te horen dat ze op de 100m rugslag de nr. 1 van Nederland is met een tijd van 1.23.20, dik een halve seconde voor op de nr. 2 en dat terwijl de limiet hiervoor op 1.34.0 staat. Keurig toch! Ook de 100m vrije slag en de 200m wisselslag staat ze in de ranglijst en wel op de 20s" plaats en de 17de plaats. De uit slag van de vlinderslag en schoolslag is nog niet bekend, dat is nog even spannend dus. Ook Mike staat in deze ranglijst, met de 100m vlin derslag en wel op de 50s" plaats. Op 9 en 10 januari 1999 zijn de Brabantse Win- terkampioenschappen in Tilburg en beide zijn van plan hoge ogen te gaan gooien. Ik hoop dat jullie weer een beetje op de hoogte zijn nu. Wij willen iedereen bedanken voor de spontane reacties, het is voor de zwemmers een hart on der de riem en een stimulans om door te gaan. Tot ziens en een sportief 1999.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 12