Wi CHEMISCH AFVAL HELPT HET MILIEU Q KORFBAL^ Carine Gerlach geeft raadszetel op Juist voor de Kerstdagen maakte Cari ne Gerlach haar aftreden als gemeente raadslid bekend. De ontwikkelingen binnen de WD afd. Oisterwijk hebben haar tot deze weloverwogen stap ge bracht. In een brief aan burgemeester Y. Kortmann verwoordde zij het als volgt: Pieter Burgers en Peter Hoffmans succesvol op ’eigen’ terrein IW je thuis in je sport GroenLinks stelt kandidatenlijst voor ’De Tweede Jeugd’ De wijzen kwamen uit het oosten... Provincie geeft handleiding uit voor handhaving buitengebied U kunt de cartridges ook inleveren bij Corry Schilders, Kruysackerstr. 22. r Als ‘t moet, dan ben ik doof en blind. Omdat drukwerk mooi, goed én Het is op grond van deze overwegingen dat ik het besluit heb genomen om mijn Raadszetel ingaande 1 januari 1999 niet meer te bezetten en derhalve mijn terugtreden thans om te zet ten in aftreden. Ik weet dat ik met dit besluit veel inwoners van Moergestel en Oisterwijk die mij op allerlei wijzen steunen teleur moet stellen. Dat spijt mij zeer. Aanwezig: 15.00; 14.30 15.35; 15.05 16.20; 15.50 17.15; 16.45 Was getekend, Carine Gerlach. Red.: We hebben de brief vrijwel onverkort weergegeven, omdat alleen door publicatie op die manier duidelijk zou worden over het hoe en waarom van haar afweging en uitein delijke beslissing. maar zeer korte tijd van de lopende raadspe riode en de in te nemen solopositie het ook niet mogelijk en realistisch om nog effectief invloed uit te oefenen op het beleid dan wel daarin waar nodig wijziging aan te brengen. Voorts heb ik daarbij betrokken de door mij reeds eerder er varen, niet voorspelbare houding van de frac tie- en/of bestuursleden van de WD afdeling Oisterwijk, zomede de mogelijke effecten daar van in andere gremia binnen de partij. Q betaalbaar moet zijn. Oisterwijkseweg 43 Tel. 513 2268 Op Tweede Kerstdag is aan de Zandstraat voor de negende maal de Veldrit van Moer gestel verreden. Ca. 120 wielrenners en wiel- rensters uit het gehele land zijn hierbij aan de start verschenen. Met name bij de cate gorieën Cyclo-sportieven en Veteranen ston den verschillende deelnemers uit Moerge stel aan de start. Naast een aantal deelne mers van de schaatsclub “De Vennen” kon den bij de cyclo-sportieven Peter Hoffmans en bij de Veteranen Pieter Burgers tot de fa vorieten worden gerekend. Om precies 11.00 uur werd onder een zonnige hemel het startschot voor de Cyclosportieven gegeven. Naast de licentiehouders van de KNWU gaf een twaalftal leden van “De Ven nen” een sportieve strijd te zien, welke uitein delijk door E Frijters uit St. Willebrord in een tijd van 37 min. 07 sec werd gewonnen. In deze categorie was voor onze plaatsgenoot Peter Hoffmans een zeer fraaie derde plaats weggelegd. Vervolgens werd om 12.00 uur het startschot gelost voor de Veteranen. Vanaf de start werd deze wedstrijd geleid door onze plaatsgenoot Pieter Burgers. Ogenschijnlijk moeiteloos werd de overwinning door Pieter in een zeer fraaie tijd van 36 min en 30 sec. binnengehaald. Dat Pieter weer in een uitstekende vorm ver keert bewijst het feit dat hij een dag later we derom een overwinning in Reusel binnen heeft gehaald. Peter Hoffmans werd hier vierde. Voorwaar weer prachtige prestaties. Nadat vervolgens de Nieuwelingen, Dames en Uitslagen: Pup. F: EDN - Roef 11-0; Pup. E: Rietvogels - Roef 2-0; Asp. C: Tuldania - Roef 1-4; Asp. B: EDN-Roef 5-6. Programma 9 januari Pup. F: Roef - DSV.... Pup. E: Roef - Rosoio Asp. C: Roef - Rosoio Jun. A: Roef - DSV Frans Goris op tweede plaats... Zoals diverse andere partijen die op 3 maart 1999 deelnemen aan de Gemeenteraadsver kiezingen, heeft ook GroenLinks intussen z’n kandidatenlijst samengesteld die er als volgt uitziet: Op 1, en dus lijsttrekker, staat Ad van den Oord; 2. Frans Goris; 3. Lenny Weststrate; 4. Ad Graumans; 5. Maurice Ligtvoet; 6. Riny Jansen; 7. Annemarie van der Meulen; 8. Lard Jan Jansen; 9. Noud Toemen; 10. Maria van Drunen; 11. Lard Jansen sr.; 12. Annelies Wit- zel; 13. Henk Holland; 14. Mieke van der Loop; 15. Jan Schoonus; 16. Thérèse Grau mans; 17. Jacques Stroucken; 18. Katrine de Vries; 19. Thea Robben; 20. Ad van Drunen; 21. Bea Brackenie; 22. Cliff Steen; 23. Ben Janssen en 25. Ton Tolboom. brengt dit jaar weer een blijspel voor met als titel: “Als de haan kraait”. Uitvoeringen zijn in ’Den Boogaard’ op: don derdag 14 jan. voor de 55 plussers 14.00 uur; vrijdag 15 jan. voor iedereen om 20.00 uur en zaterdag 16 jan. voor iedereen om 20.00 uur. Om de spanning wat weg te nemen geven we u wat meer toelichting op de inhoud van dit blij spel. Wat kan er nu gebeuren, als je wat op hebt, en je komt op een eenzame weg langs een huis, waar een meisje woont, dat jou heel lief aange keken heeft Je neemt even een kijkje maar wordt gestoord door de ouders. Groot alarm Het beste is dan maar de benen te nemen. Daarmee is echter de kous niet af. De ouders proberen er een slaatje uit te slaan en de dader moet samen met de politie deze zaak oplossen. Hoe Nou, dan komt u toch zeker kijken U beleeft vast een leuke avond. De regen komt meestal uit het westen, de vorst uit het noorden, de warmte uit het zuiden en de wijzen uit het oosten! Het waren de drie koningen, die zo wijs waren dat ze feilloos de plek wisten te vinden waar ze zijn moesten, en ze brachten goud, wierook en mirre mee. Onze ervaring was dat de ’wijzen’ uit alle wind streken kwamen en ze waren zo wijs dat ze ons feilloos wisten te vinden! In plaats van goud, wierook en mirre brachten ze hun problemen mee, die als westelijke regenbuien op ons neer kwamen. Als een vorst uit het noorden hebben wij die ’wijzen’ met zuidelijke warmte ontvangen mid dels koffie, thee en een luisterend oor. Bij mi- Max zijn immers de klanten ’koningen’! mi- Max hoopt dat weer heel veel wijzen, uit alle windstreken, de weg weten te vinden naar ons nederig maar warme optrekje aan de Poirters- straat 5. Elke donderdag van 13.00-17.00 uur willen wij ze wijzen op hun rechten en plich ten van de sociale voorzieningen, subsidies e.d. Via onze voice-mail 52 20 320 zijn wij altijd te bereiken en. wij bellen altijd terug. Junioren hun wedstrijden hadden afgewerkt werd om 15.00 het startschot gelost voor de hoofdmoot van deze wielerdag, nl. de Elite/Neo amateurs. Ook hier werd nagenoeg vanaf de start de leiding genomen door de latere over winnaar, Bram Schmitz uit Gaanderen. Cadeau heeft hij deze overwinneng zeker niet gekre gen. Renners als Camiel van den Bergh uit Rucphen en Jean-Pierre Leijten uit Udenhout reden een zeer aanvallende wedstrijd, maar konden Bram Schimtz tenslottte niet van de overwinning afhouden. Hij won de strijd in een tijd van 1 uur 2 min. en 10 sec. Uitslagen: Cyclo-sportieven: 1. Pierre Frijters (St. Wil lebrord); 2. Mare Lubberman (Hoogeveen) 3. Peter Hoffmans (Moergestel) Veteranen:!. Pieter Burgers (Moergestel); 2. Jan Steensma (Surhuisterveen) 3. Ger Bongers (Wijchen). Dames/Jun.dames en NWI-dames: 1. Inge Velthuis (Wageningen); 2. Corine Dorland (Eerbeek); 3. Reza Gavenstijn (Wijchen). Nieuwelingen: 1. Kor Steenbergen (Pesse); 2. Peter Stevens (Losser); 3. Gerben de Vries (Tol bert). Junioren: 1. Thijs Verhagen (Erp); 2. Eric Ver- rijt (Heeze); 3. Guido Mutsaars (Schijndel). Elite/Neo amateurs: 1. Bram Schmitz (Gaan deren); 2. Camiel van den Bergh (Rucphen); 3. Roel van Hout (Netersel). Ook niet verder als onafhankelijk raadslid... “Op 12-11-1998 zijn door mij de werkzaamhe den voor de VVD in de Gemeenteraad van Oisterwijk neergelegd. Daarmee ontstonden voor mij twee mogelijkheden. Allereerst was daar de optie om meteen ook af te treden als raadslid. Daarnaast was er de mogelijkheid om het raadslidmaatschap als onafhankelijke te blijven uitoefenen, dan wel te gaan opereren vanuit of in samenwerking met een andere raadsfractie. Met deze beide laatstgenoemde invullingen zou met name aan de velen die mij ondersteunen en die mij na mijn terugtreden hun adhesie hebben betuigd tegemoet kunnen worden gekomen. Voordat ik een beslissing over mijn Raadslid maatschap kon/wilde nemen heb ik contact op genomen met het Hoofdbestuur van de WD te Den Haag. Daar legde ik onder meer de vraag voor in hoeverre de huidige Oisterwijk- se WD-fractie- en/of -bestuursleden mij een goed functioneren als al dan niet onafhanke lijk raadslid, binnen de regels, zouden kunnen dwarsbomen. Voorts heb ik daarbij, in geval van het aanblijven als nietgebonden raadslid, geïnformeerd naar de mogelijke consequenties voor mijn overige, provinciale en landelijke activiteiten binnen de VVD. Het is me uit eerst recentelijk ontvangen me dedelingen vanuit het Hoofdbestuur gebleken dat, anders dan wellicht het geval is in andere partijen, het absoluut niet mogelijk is binnen de partij om een eenmaal ingenomen plaats als raadslid te ontnemen aan betrokkene dan wel dat er sprake is van een verplichting om een raadszetel beschikbaar te stellen na terugtre den uit de fractie om welke redenen dan ook. Het is dus vooral een kwestie van persoonlijke afweging om als raadslid verder aan te blijven. Voorts is wel aangegeven dat voornoemde WD-leden via locale royementsacties binnen hun Afdeling mogelijkheden hebben om mij een, in rust, normaal functioneren ernstig te bemoeilijken. Tenslotte is mij gemeld dat dit indirect doorwerking zou kunnen hebben op mijn overige activiteiten binnen de partij. Dit laatste wens ik sowieso te voorkomen. Na deze ontvangen informatie uit Den Haag heb ik mijn finale afweging gemaakt. Daarin heb ik de volgende overwegingen betrokken. Een voortgaan als onafhankelijk raadslid, zon der het perspectief of de ambitie om daarmee ook vanuit een nieuwe groepering ook kandi daat te zijn voor de komende nieuwe raadspe riode, is mede ziende naar de nog resterende zeer korte termijn geen geloofwaardige optie en blokkeert slechts anderen. Het verder gaan werken onder andere politieke vlag, zoals mij gastvrij aangeboden, is strijdig met mijn eigen politieke opvattingen. Tot slot maakt de nog Praktisch hulpmiddel voor snelle aanpak overtredingen wet- en regelgeving buitenge bied De provincie Noord-Brabant brengt deze week de handleiding Toezicht Buitengebied NoordBrabant uit De handleiding biedt con troleurs de mogelijkheid om gesignaleerde overtredingen op het gebied van milieu, na tuur en landschap in het Brabantse buiten gebied snel aan te kunnen pakken. Hierbij gaat het om controleurs van onder meer ge meenten, provincie, politie, justitie, water schappen en de Algemene Inspectie Dienst. Om de samenwerking tussen al deze contro leurs te verbeteren verspreidt de provincie 500 exemplaren van de handleiding gratis onder de betrokken instanties. Handhaving van de waarden in het buitenge bied wordt steeds belangrijker. Om de milieu- natuur- en landschapswaarden daadwerkelijk te handhaven, moet de beschikbare wet- en re gelgeving hiervoor effectief gebruikt worden. Deze wet- en regelgeving is echter zeer specia listisch en de handhaving ervan is verdeeld over zeer vele instanties. Veel handhavers ken nen uitstekend hun eigen vakgebied, maar kennen daarbuiten vaak niet de juiste ingan gen om overtredingen die behoren tot het vak gebied van een andere handhavinginstar.itie, snel aan te kunnen pakken. De handleiding moet hier verandering in bren gen en geeft de handhavers in het veld prakti sche handvatten voor het oplossen van gesig naleerde overtredingen die niet tot het eigen specialisme en/of de eigen bevoegdheid beho ren. Voor een groot aantal mogelijke overtre dingen vermeldt de handleiding systematisch welke regels gelden, wie bevoegd gezag is, hoe dit gezag de overtreding kan aanpakken en het belangrijkste - naam, adres en telefoonnummer van een contactpersoon. Vindt een handhaven in het veld een omgehakte boom, een das in een wildklem, puinstort in een natuurgebied of een illegale lozing op het water: de handlei ding wijst de weg om snel iets aan deze over tredingen te kunnen doen. De handleiding is onderdeel van een breed pakket maatregelen waarmee de provincie Noord-Brabant de samenwerking bij de hand having van het buitengebied wil bevorderen. Begin 1999 zullen alle betrokken instanties hun handhavingsamenwerking vastleggen in een bestuursovereenkomst. Hiermee worden meerjarige beleidsafspraken en concrete con troleprogramma’s gemaakt voor de integrale handhaving van het Brabantse buitengebied. PAGINA 10 Dat klinkt als onzin. En in veel gevallen is het dat ook. Maar in dit speciale geval kunnen we rustig stellen dat het klopt. Wat is namelijk het geval? In veel computerprinters zitten zgn. “cartridges”, plastic doosjes met inktvoorraad. Als ze leeg zijn, moeten ze worden vervan gen. En maar al te vaak ver dwijnt dan de lege cartridge in de pruilemand. In het gunstigste geval in de chemobox. Alleen al in Nederland worden jaarlijks vele miljoenen van deze cart ridges gebruikt. In de wereld honderden miljoenen... De firma Future Green heeft een procédé ontwikkeld, om die lege cartridges te hergebruiken. Een techniek die minder energie kost dan het vervaardigen van nieuwe cartridges. Bovendien zijn op deze manier minder grondstoffen voor nieuwe cartridges nodig, en tenslotte worden er minder lege cartridges als afval verbrand, waardoor er dus minder gevaar lijke stoffen in het milieu terecht komen. Drie maal winst dus voor het milieu. Of eigenlijk vier maal, want voor iedere cartridge die u naar Future Green stuurt, ontvangt de Zeehondencrèche vier gulden. Geld, dat wij goed kunnen gebruiken voor ónze bijdrage aan het milieu. Daarom hopen we, dat u allemaal uw lege cartridges van het type HP51626Aof HP 51629A in de speciale envelop gaat opsturen. En niet alleen die van u, maar ook die van de buren, de zaak, de school, de sportclub en zo voort. Nieuwe cartridge-enveloppen kunt u meenemen bij een bezoekje aan de Zeehondencrèche. Of u kunt bellen met Future Green (tel. 0297-231111). En natuurlijk laten ook die enveloppen bij verbran ding geen gevaarlijke stoffen achter! Van harte aanbevolen, deze actie van Future Green. U helpt het milieu, u helpt ons en met z’n allen maken we de toekomst weer een beetje groener! MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 6 JANUAR11999

Weekblad Moergestels Nieuws | 1999 | | pagina 10