moorman ’Vadertje Tijd’ in de hoofdrol! KORFBAL^ Prettige feestdagen. Brief van Theo Raaijmakers Wij wensen u fijne feestdagen en ’n heel goed 1999! Rabobank Presentatrice Yvonne en Vadertje Tijd tijdens de opnames... ’Mooooooi.....9 AUTOMOBIELBEDRIJF Tijdens Oudejaarsuitzending van MTV... pup. F WO-Roef: pup. E DDW-Roef: asp. C Oss-Roef: asp. B De Corridor-Roef: jun. A Geko-Roef: Programma 19 december: 11.00: pup. F Roef-Eykelkorf, 10.30 aanw 11.35: pup. E Roef-Fortuna’68, 11.05 aanw 12.20: asp. B Roef-Nijnsel, 11.50 aanw 20-0 1-3 1-4 .9-2 10-4 Moergestel Ons kantoor is op beide kerstdagen, nieuwjaarsdag en op zaterdag 2 januari 1999 gesloten. Op donderdag 24 december bent u welkom tot 16.00 uur en op donderdag 31 december tot 12.00 uur. U kunt natuurlijk 24 uur per dag gebruik maken van de geldautomaat. wil ik zelf meer daar gaan werken. Ik kijk bv. naar Beto die in dat huis woont, maar eigenlijk moederziel alleen is, die iemand nodig heeft die naar hem kan luisteren; hij heeft grote pro blemen met lijm snuiven, drank en andere drugs, heeft veel contact met jeugdbendes, en is sinds korte tijd in behandeling bij een psy chiater; die laatste zal hem wel wat kunnen helpen, maar hij heeft vooral iemand nodig die tijd voor hem heeft, en dat heb ik op dit mo ment niet. Daarom ben ik op zoek naar iemand die me kan helpen, en ik denk/hoop dat ik die gevonden heb. Wat mijn vakantie betreft, ik ben twee maan den in Europa, maar zal waarschijnlijk ook nog wel even naar Engeland moeten/willen. ik zou uiteraard heel velen van jullie willen zien in die tijd, maar ik kan geen twee maan den door het hele land gaan racen, dus mis schien zou het ook mogelijk zijn dat mensen mij opzoeken?? Mz 23 december zal mijn adres zijn: Schout van de Wouwstraat 6, 5066 VG Moer gestel, tel. 513 2325. Heel veel dank aan iedereen die ons in het af gelopen jaar weer heeft geholpen, en ook aan iedereen die heeft geschreven!! Een Zalig Kerstfeest en alle goeds voor het Nieuwe Jaar!! Heel veel hartelijke groeten en de allerbeste wensen, en ik hoop tot ziens!! Theo Raaijmakers Cochabamba, 24 november 1998 Beste familie, vrienden en bekenden, Over een maand is het al Kerstavond, dus ik zal er eens een keer voor moeten gaan zitten om te schrijven, anders krijgt mijn familie geen kans meer om al die brieven nog op tijd de deur uit te doen!! Wat gaat het allemaal snel, alweer bijna een jaar voorbij!! ik zal over een maand ook in Neder land zijn, ik ben vier jaar niet op vakantie ge weest, dus het wordt onderhand eens tijd; ik hoop alleen dat het niet te koud zal zijn!! Ja, 1998 is weer bijna achter de rug, en de laat ste loodjes wegen het zwaarst: de scholen zijn hier nu met zomervakantie, maar dat betekent nog niet dat ik dan ook vrij ben: er moeten een heleboel papieren in orde worden gemaakt voor het ministerie, er moeten jaarverslagen komen van het hele project, er moeten evalua ties gedaan worden, en meer van die dingen: alles bij elkaar heb ik het nu drukker dan tij dens het schooljaar lijkt het wel!! Maar het is nu in eik geval een stuk rustiger hier op school. Ik moet zeggen dat ik de laatste weken het ge schreeuw en gejoel van al die kinderen wei een beetje zat was!Ze hebben nu waarschijnlijk zo’n drie, 4 maanden vakantie, afhankelijk van de stakingen die het onderwijzend personeel zeker zal gaan organiseren, dat doen ze eik jaar. We hebben nog nooit zoveel kinderen en jon geren op school gehad als dit jaar, zowel over dag als 's avonds. Gelukkig hebben we over het algemeen heel goed personeel en die hebben allemaal heel hard moeten werken. Overdag is het een beetje rustiger dan ’s avonds; dit jaar hebben we tijdens de avondschool nogal eens een keer problemen gehad; er waren altijd wel een aantal jongens en meisjes hier voor het ge bouw die moeilijk wilden doen: meestal waren ze aan het lijm snuiven en drinken, wat dan heel vaak uitliep op vechtpartijen met onze leerlingen als ze de school uitkwamen, als ik zelf aan de voorkant van het gebouw bleef, dan kwam er niemand in de buurt, maar ik kan ook niet elke avond op wacht staan!Een paar keer zijn er ook steekpartijen geweest, een keertje behoorlijk ernstig, maar het is allemaal goed afgelopen en de laatste paar maanden wat het een stuk rustiger dan in het midden van het schooljaar. Hoe dan ook, als we terugkijken, dan zien we toch vooral dat er veel kinderen en jongeren zijn geweest die met succes een schooljaar hebben doorlopen, en dat is iets wat niet gebeurd zou zijn als onze school niet be stond. We hadden zo bv. ’s avonds Alicia op schooi, een meisje van een jaar of zestien van een van onze huizen, heel erg lastig in het be gin van het jaar, er waren altijd problemen, maar ze heeft toch maar de middelbare school afgemaakt, en op de avond van de sluiting van de school gaf ze heel spontaan een erg emotio nele speech en zei dat ze erg dankbaar was, en dat ze wel in de gaten had gehad dat het voor ons allemaal niet zo gemakkelijk was geweest. Niet iedereen maakt het schooljaar af, vooral ook omdat er weinig interesse is van de kant van de ouders: ze schrijven hun kind in aan het begin van het jaar, en daarna zie je hen nooit meer terug!! En die kinderen hebben zo hard de steun nodig van hun familie!! José is een jongen van een jaar of elf, die op een van onze huizen woont; familie ligt helemaal uit elkaar door de drank, José heb ik een aantal jaren geleden bij de dronken vader wegge haald, de moeder is, voor zover wij weten, op straat gestorven, José speelt al een aantal jaren baseball, en staat in het team van Cochabam ba; hij heeft het geluk gehad dat ie al een keer naar Chili heeft mogen reizen en kortgeleden ook naar Venezuela: beide keren was hij bij plaatselijke families onderdak, en beide keren wilde hij daar blijven en niet meer terugkomen naar Bolivia!In Venezuela ontsnapte hij zelfs vlak voordat het vliegtuig moest vertrekken, en hebben ze hem maar net op tijd weer ge vonden! En hij is hier al een paar keer op het vliegveld geweest omdat hij met een piloot wil praten die hem mee terug kan nemen naar Ve nezuela!! Wij kunnen geen familie zijn voor José, en zijn eigen familie bestaat gewoon niet meer; het enige wat we kunnen doen is een zo goed mogelijke opvang voor hem verzorgen, alles te doen wat we kunnen; hij is gelukkig de laatste week weer wat rustiger. In het huis waar ik werk is ook nog heel veel te doen. Ik hoop daar het volgend jaar wat meer tijd aan te kunnen besteden en wat minder tijd hier op school. Er wonen daar zo’n kleine twin tig jongeren in huis en een dertigtal anderen komen regelmatig binnenvallen. Degenen die daar wonen werken en/of studeren, anderen komen om te praten, om hun kleren te wassen, om te douchen, om televisie te kijken, etc. Het is de bedoeling dat dat echt een open huis zal worden waar iedereen zich thuis kan voelen, jongeren die ooit in het project hebben ge woond, maar ook anderen. Er komen nu al een aantal jongeren die niks met het project te maken hebben gehad, en het is de bedoeling dat het niet alleen recreatief wordt maar ook educatief, d.w.z. we willen zo nu een dan korte cursussen geven, lezingen, kans geven om te studeren, etc. Het probleem’,s dat ik nog niet het juiste personeel heb gevonden, maar ook Op Oudejaarsavond kunt u traditiegetrouw kijken naar MTV dat dan een aangepast Oudejaars- programma presenteert. Dit jaar echter in een totaal verandere opzet. ’Vadertje Tijd’ speelt daar in ’n hoofdrol als ’Mistery Guest’. Kijkers kunnen tijdens de uitzending bellen naar de studio (513 3221) om de ’gast’ (’n bekende Moergestelnaar) te ontmaskeren. Voor de winnaars liggen er drie aantrekkelijke feestelijke prijzen te wachten. Qua inhoud is het programma hier en daar hetzelfde gebleven. Zo is er natuurlijk ‘1998 In ’n ommezien’'n speciale aflevering van ’Wè züt zèn’? en zijn er ’n drietal muzikale bijdragen. Verder verrassende interviews met verrassenden wendingen. Kijken dus op Oudejaarsavond naar MTV. De uitzending begint zoals gebruikelijk om 19.00 uur. Yoei je thuis in je sport f PAGINA 5 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 16 DECEMBER 1998 Industrieweg 9a - Tel. 013-513 1611

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 5