f Weer successen voor Pieter en Peter e Vennen Zo is er maar één! 3X2 2e Kerstdag: Wielerveldrit aan de Zandstraat PTT post: Kerstconcert zangvereniging ’Crescendo’ Kerstperikelen in ’t Draaiboompje Bezoekerscentrum Oisterwijk VAN DAM ^Moergestel Zes Moergestelse kunstenaars exposeren in het gemeentekantoor aan de Lind. Nog voor de gemeentelijke herindeling is er een reeks exposities georganiseerd van Öister- wijkse kunstenaars. Het vervolg hierop is een presentatie door Moergestelse kunstenaars. In eerste instantie zijn hier zes personen voor uitgenodigd, representatief voor de Moerge stelse kunstwereld. Binnen 3 exposities, tel kens van 2 personen wordt zeer divers werk getoond. 1. Jeanne Geubbels - Betty Nagel 2. Ans Ketelaars - Kees Ketelaars 3. Toine Verheijen - Hans van Brunschot De le opening [Jeanne en Betty] is op 20 de cember ’s middags om half 3. Na een inleiding door burgemeester Kortmann is er een optreden te beluisteren van de mezzo sopraan Jolande Ansems. Zij zal enkele liede ren van M. de Falla vertolken. Hierna kan iedereen tot 17.00 uur het tentoon gestelde werk bekijken. Duur van de exposi tie: 20 december 1998 tot en met 5 februari 1999. Gesloten van 28 december 1998 tot en met 3 januari 1999. Zondagopenstelling: 27 december 1998 (3e kerstdag van 14.00-17.00 uur). Verder geopend maandag tot en met donder dag van 09.00-16.00 uur en vrijdag van 9.30 - 12.30 uur. Fractievergadering Onze fractie vergadert voor de Kerstdagen nog éénmaal en wel op maan dag, 21 december a.s. om 20.00 uur in het raadhuis aan De Lind te Oister wijk. Dit ter voorberei ding op de raadsvergade ring van woensdag, 23 december a.s. Wij nodi gen u graag uit om deze openbare vergadering bij te wonen in onze fractiekamer op de eerste verdieping. Voor de te behandelen onderwerpen verwijzen wij u naar de raadsagenda op de gemeentepa- gina in dit blad. Hebt u iets te vragen of zit u iets dwars kom dan eens naar een commissievergadering. Deze vinden 14 dagen voorafgaand aan het fractie- beraad plaats. Hebt u vragen neem dan contact op met de WD-fractie. Het faxnummer van de fractie is 523 0151 of 528 3016 (bestuur). Voor meer informatie of vragen kunt u altijd contact opnemen met: Joost Wagenmakers, tel. 513 6059 of Janneke Oldenhof, tel. 523 0150. Wij wensen u prettige Kerstdageneen goede jaarwisseling en een gelukkig 1999 toe. Op zoek naar sporen Op zondag 20 december organiseert Vereni ging Natuurmonumenten een excursie vanaf Cafe Restaurant ’t Stokske aan de Zandstraat in Moergestel. De excursie start om 11 uur. Nu de natuur in winterrust verkeert lijkt het of er weinig meer te zien valt dan een mooi landschap of een idyllisch gelegen ven. Toch kun je aan de vele diersporen zien dat het bos springlevend is. De boswachter zal u tijdens de excursie laten zien dat sporen niet alleen uit pootafdrukken bestaan en dat bijvoorbeeld aan een afgeklo ven dennenappel goed te zien is of er een eek hoorn, een muis of zelfs een specht aan het werk is geweest. Wist u dat de letterzetter een soort geheim schrift achterlaat in de schors van een boom en dat letterzetter de naam,van een schorskever- tje is? Kortom, de boswachter zal u tijdens de excur sie inwijden in de geheimen van de vraat-, pluk- en poepsporen. Mocht u willen deelnemen aan deze excursie dan verzoeken wij u zich even aan te melden bij het Bezoekerscentrum. De excursie is gratis voor leden. Niet leden betalen f 5,-, kinderen tot 12 jaar f 1,-. Het bezoekerscentrum is geopend van dinsdag t/m zondag van 10.00 uur tot 17.00 uur. Op maandag is het centrum gesloten. De toegang voor het centrum is gratis. Tijdens de feestdagen heeft het bezoekers centrum aangepaste openingstijden: vrijdag 25 december 1998 gesloten; zaterdag 26 december 1998 open van 12.00 tot 17.00 uur; donderdag 31 december 1998 gesloten; vrij dag 1 januari 1999 open van 12.00 tot 17.00 uur. Na een succesvolle organisatie van de wedstrijd op 4 januari jl. zijn wij wederom dankzij de ruimhartige ondersteuning van vele sponsors en vrijwilligers in de gelegenheid om voor de 9e maal een wielerveldrit te organiseren. De wedstrijden zullen dit jaar gehouden wor den op 2e Kerstdag op het parcours aan de Zandstraat in Moergestel. In de serie van 3 zondagen is het juist een goede gelegenheid om tussen de diners en andere feestelijkhe den eens even een uurtje naar buiten te trek ken en in combinatie met een lekkere bos wandeling te genieten van een mooi stukje wielersport. Hoewel de inschrijftermijn nog niet is geslo ten zijn we nu reeds in alle categorieën verze kerd van een ruim deelnemersveld met spre kende namen uit het landelijk veldritpeloton. Tevens zullen een aantal Moergestelse deelne mers, waaronder Pieter Burgers bij de vetera nen en Peter Hoffmans bij de cyclosportieven, Rouw- en zakenpost afgeven op het postkantoor Alleen kerst- en nieuwjaarskaarten in de rode brievenbus December is voor PTT Post een zeer drukke maand. Miljoenen mensen sturen elkaar in die periode een kerst- of nieuwjaarskaart. Om er voor te zorgen dat andere postzendingen, zoals rouwbrieven en zakenpost, de volgende dag worden bezorgd verzoekt PTT Post om deze post in de maand december uitsluitend af te geven op het postkantoor of aan de Business- balie. Kerst- of nieuwjaarskaarten met een binnen- of buitenlandse bestemming kunnen gewoon in de rode brievenbus. Voor decemberpost met een Nederlandse bestemming hanteert PTT Post deze maand een overkomstduur van drie werkdagen. Rouwpost en zakenpost Voor een snelle bezorging van rouwpost is het van belang dat deze brieven in de speciale ver- zamelenvelop aan de balie van het postkantoor worden aangeboden. Rouwbrieven worden vervolgens volledig gescheiden van de andere post verwerkt. In de decemberweekeinden en op Nieuwjaarsdag, wanneer het postkantoor is gesloten, kan een koerier deze rouwpost gratis bij de verzender komen ophalen. Een koerier van PTT Post is dan tussen 13.00 en 17.00 uur bereikbaar onder het gratis telefoonnummer 0800-0456. PTT Post Klantenservice geeft telefonisch informatie over het bezorgen van de post in de maand december. Het gratis telefoon nummer 0800-0417 is op werkdagen bereik baar van 08.00 tot 20.00 uur en op zaterdag van 09.00 tot 13.00 uur. Zaterdag en zondag namen Pieter Burgers en Peter Hoffmans weer deel aan ’n tweetal crosswed- strijden: Amersfoort en Berlicum. Peter werd 2 x derde en Pieter werd in Amersfoort 2e en won in Berlicum. Beiden zijn te zien op 2e Kerstdag in de wielerveldrit aan de Zandstraat in ons eigen Moergestel. Op zondag 20 december zal Zangvereninging Crescendo een kerstconcert geven in de kerk van St. Jans Onthoofding, aanvang 16.00 uur. U kunt dan luisteren naar diverse kerstliede ren gezongen door het gemengd zangkoor en een aantal liederen met medewerking van een ensemble vanuit de Harmonie “Prinses Julia na’. Wij hopen u te mogen ontmoeten in de kerk om aldaar alvast de sfeer te proeven en zodoen de van een zalig kerstfeest te kunnen gaan ge nieten. Gesloten Op 18 december is d’n Tob gesloten i.v.m hei Biggenbal in D’n Boogaard. Najaarsuitstapje Op 19 december hebben we voor degenen die het nog niet wisten HET najaarsuitstapje. Deze volledig gevulde avond zal bestaan uit een bus reisje die ons brengt naar disco ’De Hoeve’ in Gelderland. We vertrekken om 21.00 uur op het St. Jansplein. De kosten voor leden zijn 5,- en voor niet leden 15,-. Voor opgave kun je nog bellen naar Yvonne Antonis 513 3283. Gesloten Met de kerst zijn wij gesloten. Nieuwjaarsreceptie Op 8 januari hebben we een nieuwjaarsrecep tie waar we elkaar een goed nieuwjaar kunnen wensen dit samen met een hapje en een drank je. Recordregen voor wedstrijdschaatsers van “De Vennen” Na de bijzonder natte opening van het schaats seizoen, regende het opnieuw voor de wed strijdschaatsers van “De Vennen”. Onder goe de omstandigheden veroorzaakten zij een ware recordregen. Er werden maar liefst 16 Persoon lijke Records (PR’s) verbeterd. Deze goede re sultaten zijn overigens ook een verdienste van trainer Sjef van den Meijdenberg, die in zijn trainingen naast kracht en snelheid ook veel aandacht besteedt aan verbetering van de schaatstechniek. Hieronder volgt een overzicht van alle tijden die de, door Adviesburo van Dam en HB autoschadecenter gesponsorde, licentiehoud(st)ers van “De Vennen” reden in de afgelopen weken. Zaterdag 14 november: Bram van Oirschot, 49.88 op de-500 meter en 2.35.11 op de 1500 meter; Rob van den Meij denberg, 50.73 op de 500 meter en 2.39.05 (PR) op de 1500 meter; John Schepens, 50.06 op de 500 meter en 2.37.47 op de 1500 meter. Zondag 15 november: 9 Jeugdleden van “De Vennen” namen deze avond deel aan de wedstrijden en reden ach tereenvolgens een rit over 100 meter (eerste tijd) en een rit over 500 meter (tweede tijd). Jeske de Vries 14.93 (PR) en 67.23; Sanne van den Meijdenberg, 15.31 en 73.11; Inge Ter- windt 15.59 (PR) en 72.77; Anouk van den Meijdenberg 16.68 en 74.32 (PR); Julien van Velthoven 13.08 (PR) en 53.22 (PR); Sjoerd Hooghiemstra 13.87 (PR) en 58.96 (PR); Adriaan Kastelijn 13.58 (PR) en 62.15 (PR); Paul Schrauwers 13.98 (PR) en 61.70; Thijs de Vries 15.25 (PR) en 69.60. Zondag 21 november: Bram van Oirschot, 50.22 op de 500 meter en 2.39.48 op de 1500 meter; Rob van den Meij denberg, 49.95 (PR) op de 500 meter en 2.41.71 op de 1500 meter. Zondag 6 december: Sjoerd Hooghiemstra 69.20 (met val) op de 500 meter en 1.59.46 (PR) op de 1000 meter; Mat- Samen zijn, gezelligheid, warmte, gezin, fami lie, kaarslicht, muziek, ’n hapje en ’n drank jeWe zijn er allemaal gevoelig voor en ie dereen geeft zeker op eerste kerstdag een eigen invulling aan wat hem of haar het beste past. Op tweede kerstdag is het vaak allemaal wat losser en wil men weer eens naar buiten om de benen te strekken, en mogelijk wat andere mensen te ontmoeten zonder daarbij de kerst sfeer te vergeten. Een uitgelezen mogelijkheid wordt hiervoor geboden in Partyboerderij ’t Draaiboompje al waar Bras(s)band Clapopp voor het tweede op eenvolgende jaar haar Kerst-perikelen organi seert. Was het festijn vorig jaar inderdaad ’n avontuur (zie verklaring Dikke van Daele voor “perikel”), uit de reacties van het talrijk opge komen publiek bleek dat de mix van toneel spel en sfeervolle muziek in een doorlopende voorstelling duidelijk een schot in de roos was. Er is sprake van een doorlopende voorstelling, omdat steeds het toneelspel van het Moerge stelse toneelgezelschap “Die Naemloose Speelers” wordt afgewisseld met de kerstmu- ziek van ’Clapopp”. Het toneelspel betreft een luchtig stuk in kerst- decor, waarin niet wordt geschroomd om actu ele zaken komisch te belichten. Gezien de re putatie van “Die Naemloose Speelers” zal het toneelspel ook zeker de kinderen boeien. Na elk toneelspel van plm. 20 minuten is het de beurt aan “Clapopp”. Het door de jaren heen voor diverse kerkdiensten opgebouwde reper toire zal menig bezoeker aangenaam verrassen. In 'n warme sfeervolle zaal, terwijl de kinde ren zich vermaken met o.a. schminken en pannenkoeken bakken, kunnen toepasselijke drankjes het bezoek verder veraangenamen. Het zal u duidelijk zijn dat de beide Moerge stelse verenigingen er alles aan doen om u een leuk programma voor te schotelen. Tweede kerstdag: Partyboerderij ’t Draai boompje: “KERST-PERIKELEN” VAN 13.30 uur tot 18.00 uur. de strijd met de overige renners aanbinden. Wederom zullen vele leden van schaatsclub ’De Vennen’ aan de start verschijnen om deel te nemen aan de wedstrijd en tegelijkertijd hun onderlinge strijd om hun clubkampioenschap te bekampen. Ter nagedachtenis aan de ons dit jaar ont vallen voorzitter Theo Op ’t Hoog zal in alle categorieën worden gestreden om de Theo Op ’t Hoog veldritbokaal. Het dagprogramma ziet er als volgt uit: 11.00 uur start cyclosportieven 12.00 uur start Veteranen 13.00 uur start Nieuwelingen 13.01 uur start Dames/Junior-dames/Nieuwe- lingen-dames 14.00 uur start Junioren 15.00 uur start Elite/Neo/-Amateurs Wielerliefhebbers die graag aan de veldrit wil len deelnemen kunnen dit doen bij de catego rieën Cyclosportieven of Veteranen. Het ge bruik van een mountain-bike is toegestaan, maar ook uiteraard de gewone crossfiets. Op geven kan in café Het Stokske bij de perma- nance tot 30 minuten voor de start van de wed strijd. De kosten van een dagkaart bedragen ff. 12,50. hijs Terwindt, 61.24 (PR) op de 500 meter en 2.12.71 op de 1000 meter, Albert de Vries, 53.52 (PR) op de 500 meter en 1.48.36 op de 1000 meter; John Schepens 50.17 op de 500 meter en 2.34.82 op de 1500 meter. Zij blijven u op de hoogte houden van de pres taties van de wedstrijdschaats(st)ers. Schaatsslijpinstructie bij Schaatsclub “De Vennen” Op veler verzoek wordt op woensdag 30 de cember een instructie-avond gehouden met als thema: “Hoe slijp je Noorse schaatsen”. Aan vang 20.00 uur in cafe “t Stokske. Schaatsclub “De Vennen” draagt zorg voor de organisatie, deze avond is met name bedoeld voor leden van de schaatsclub. Breng in ieder geval je eigen schaatsen mee, zo ook slijpmateriaal en slijp- blok (als je die tenminste hebt). Naast een stuk theoretische kennis worden ook practische vaardigheden aangeleerd. De know-how is aan wezig, daar staat Leo Vaes garant voor. i V MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 16 DECEMBER 1998 PAGINA 23 f

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 23