W Disco-avond voor jongeren Stichting ‘Gered Gereedschap’ Aan... 1 ^Oisterwijk ’De Tweede Jeugd’ brengt dit jaar weer een blijspel voor met als titel: “Als de haan kraait”. Dag Sinterklaasje, daaag, daaag Gemeentebelangen presenteert lijst S.V. Roef! Handbal de besturen van Verenigingen en Stichtingen, de plaatselijke horeca, en aan alle overige belangstellenden in Moergestel MOERGESTEL In de Burgerzaal van het Raadhuis Nieuwjaarsbijeenkomst maandag 4 januari Wijzigingen tussen Kerst en Nieuw o CLUB PAGINA 21 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 16 DECEMBER 1998 Dit tafereeltje kunt u vinden in de etalage van de firma Bijvelt-van de Ven aan de Industrieweg... ’n Kerststal in ’n kerstlandschap temidden van allerlei soorten van vervoer... Moergestel Oisterwijk Oisterwijk Op zaterdag 26 december a.s. (2e Kerstdag) organiseert een groep vrienden in samen werking met Partycentrum Den Boogaard een speciale disco-avond voor jongeren. Deze disco-avond in kerstsfeer genaamd ‘San ta’s Dance Party’ is voornamelijk in het leven geroepen voor de leeftijdsgroep 14 tot en met 16 jaar. Omdat deze ‘vergeten groep’ lang niet altijd welkom is in het huidige uitgaansleven en er toch een grote vraag is bij hen maar ook zeker bij hun ouders naar een veilige uitgaansomge- ving, heeft een groep vrienden besloten een disco-avond te organiseren voor deze doel groep. Deze avond zal indien succesvol even eens dienen als ‘try-out’ voor een mogelijk maandelijks terugkerende disco-avond. De zaal van Partycentrum Den Boogaard zal geopend zijn van 19.30 uur tot 00.00 uur. De entree bedraagt f 5,- inclusief consumptie en een surprise! Op deze disco-avond zal alleen frisdrank en bier geschonken worden. Voor meer infor matie kunt u bellen naar Partycentrum Den Boo-gaard, St. Jansplein 5,013-5131665. Verdere onthullingen! Welke knoop Deze knoop of die andere knoop??? afd. Oisterwijk/Moergestel Heeft u met St. Nicolaas ook gereedschap ge kregen? Wij niet. Maar wij kunnen het wel heel goed gebruiken en het hoeft niet nieuw te zijn. Stichting ‘Gered Gereedschap’ is een landelij ke organisatie die gebruikt (oud) gereedschap inzamelt, opknapt en op aanvraag verstuurt naar ontwikkelingsprojecten in Afrika, Azië en Latijns-Amerika. Gered Gereedschap ondersteunt initiatieven van de lokale bevolking die leiden tot econo mische zelfstandigheid. Wij kunnen alles gebruiken en zorgen dat het op de juiste bestemming komt. Voor informatie over de stichting en inname van gereedschap kunt u bellen: 013-5285274 A.C. Wolfs, Bern. Vrienslaan 11 in Oisterwijk. U kunt het ook brengen bij de Derde Wereld Winkel in Moergestel op de markt. Uitslagen: JJB Wh.Demons-Roef:16-20 MJC Elshout-Roef:13-03 MJB Avanti-Roef:3-16 DJA Roef-Desk: 8-18 HES Roef 2-Taxandria 2: 19-24 DAS Roef-Blauw wit:13-06 HES Roef 1-GHV:21-17 Wij wensen iedereen een heel prettig kerstfeest en een gelukkig en sportief 1999! Wij danken Moergestel-Nieuws voor de cor recte publikaties van onze kopij in het afgelo pen jaar. Programma 20 december: 15.15: HES GHV4-Roef2 11.10: DAS Mountain St.-Roef 30 december: School-handbaltoernooi voor de groepen 3-4 en 5 van de basisscholen in ‘t Stokeind. 2 januari: 11.00: GJD Roef-Taxandria 2 11.50: MJC Roef-Wh.Demons 3 januari: 16.15: DAS Wh. Demons-Roef 15.00: DJA Dongen-Roef 10.00: MJB Roef-Elshout 11.00: JJB Roef-Desk Handbal is altijd raak! Beste Moergestelnaren, Zoals u uit de media heeft kunnen vernemen, is in de Gemeente Oisterwijk de voorbereiding gestart van de evenementen en festiviteiten rond het aanbreken van het komende nieuwe millennium. De activiteiten vinden met name plaats op 31 december 1999 en op 1 en 2 janua ri 2000. Bij de viering worden ook de inwoners van Moergestel nadrukkelijk betrokken. Van zelfsprekend zullen, naar behoefte en mogelijk heden, dus ook in Moergestel activiteiten wor den georganiseerd. Om daartoe een eerste aanzet te geven is een Moergestels comité geformeerd met de vol gende voorlopige samenstelling: Trees Verhoeven-Gianotten, Burg. Maeyer- straat 21, Bert Verhoeven, Burg, ter Veerstraat 6, Martien Oerlemans, Oisterwijkseweg 43 en Niels van de Ven, Rootven 17. Er zijn al enkele mogelijkheden voor de invul ling van het programma geopperd, maar het comité heeft gemeend er goed aan te doen te inventariseren welke gedachten en eventuele wensen er onder de Moergestelse bevolking zélf leven om de viering van de eeuwwisseling gestalte te geven. Daarover willen wij graag met zoveel mogelijk Moergestelnaren van gedach ten wisselen en U krijgt dan ook volop de kans uw zegje te doen. Niet enkel met betrekking tot mogelijke evenementen, maar ook over on derwerpen als financiën en organisatie. Namens het comité nodig ik u dan ook van harte uit voor een bijeenkomst op dinsdag 22 december 1998 om 20.30 uur in Den Boo gaard. U kunt bij die gelegenheid uw persoon lijke ideeën, maar ook de standpunten namens uw organisatie kenbaar maken en daarover met de overige aanwezigen van gedachten wisselen. Het comité rekent op een grote opkomst! In verband met de zaalreservering verzoeken wij u vóór 20 december aanstaande door te geven met hoeveel personen uw organisatie aanwe zig zal zijn (telefoon 013- 5131814 of 06- 51596992). gemeente Aan het begin van het nieuwe jaar stelt het col lege van burgemeester en wethouders van Oisterwijk iedereen in de gelegenheid op in formele wijze goede wensen uit te wisselen. Deze nieuwjaarsbijeenkomst wordt gehouden in de Burgerzaal van het Raadhuis aan de Lind 56 in Oisterwijk van 17.00 tot 19.00 uur. Uitvoeringen zijn in ’Den Boogaard’ op: don derdag 14 jan. voor de 55 plussers 14.00 uur; vrijdag 15 jan. voor iedereen om 20.00 uur en zaterdag 16 jan. voor iedereen om 20.00 uur. Zaterdag 28 november was het feest in de kan tine van Audacia. Na een kwartiertje vol span ning zitten wachten, was daar Sinterklaas. Hij had samen met drie Pieten van alles te ver tellen over de pupillen van Audacia. Hij be antwoordde de moeilijkste vragen. Zelfs hoe je Sinterklaas kan worden. Voor alle pupillen, t/ m 10 jaar, had hij een mooi t-shirt meegeno men. Sint en natuurlijk ook de Pieten, van har te bedankt voor de onvergetelijke uurtjes. Ho pelijk weet u de kantine van Audacia volgend jaar weer te vinden. Dag Sinterklaasje, daaag daaag De activiteitencommissie. In de week tussen Kerstmis en Nieuwjaar zul len het gemeentekantoor in Oisterwijk en het servicepunt in moergestel gesloten zijn. Wel is er dan twee keer gelegenheid voor het doen van aangifte van geboorte en overlijden. En wat betreft het ophalen van huisvuil gaat alles nor maal door. Hoe het precies geregeld is kunt u hieronder lezen. OPHALEN HUISVUIL Dit jaar zijn er rond Kerstmis en Nieuwjaar GEEN veranderingen in het ophalen van huis vuil. Er zijn geen wijzigingen nodig, omdat beide feestdagen deze keer aan het eind van de werkweek vallen, namelijk op vrijdag. De huis- vuilauto komt dus normaal bij u langs, zoals u dat gewend bent. WIJZIGING OPHAALDAGEN OUD PA PIER In verband met de feestdagen rond Kerstmis en Nieuwjaar zijn er een paar veranderingen in het ophalen van oud papier. Moergestel Omdat zowel Eerste Kerstdag als Nieuwjaars dag dit jaar op vrijdag vallen, wordt het opha len van oud papier in Moergestel twee keer verschoven. Het oud papier wordt beide keren ’s-maandags na de feestdag opgehaald. Dat is dus op maandag 28 december en maandag 4 januari. BEREIKBAARHEID GEMEENTEKANTOOR EN SERVICE PUNT MOERGESTEL Op woensdag 23 december a.s. heeft het perso neel van de gemeente in de loop van de mid dag een kerstviering. Daarom zal het gemeen tekantoor die dag vanaf kwart over drie geslo ten zijn. Dat betekent dat u dan ook telefonisch niet bij het gemeentekantoor en het service punt in Moergestel terecht kunt. Als u 23 de cember na 15.15 uur belt krijgt u enkel het ant woordapparaat. Voor velen van u zal donderdag 24 december de laatste werkdag zijn dit jaar. Dat geldt ook voor het personeel op het gemeentekantoor. Die dag komt de avondopenstelling van het gemeentekantoor te vervallen. De gemeente sluit haar deuren op donderdagmiddag 24 de cember a.s. namelijk om 16.00 uur en is weer open op maandag 4 januari 1999, vanaf 10.00 uur. De aanvangstijd van tien uur op deze eer ste werkdag heeft te maken met de nieuwjaars receptie voor het gemeentepersoneel. Ook op het servicepunt van de gemeente in de openbare bibliotheek van Moergestel zal in de week tussen Kerst en Nieuw niemand aanwe zig zijn. Deze wijzigingen in de openstelling betekenen voor u, dat zowel op woensdag 23 december vanaf kwart over drie, als vanaf don derdag 24 december om vier uur tot 4 januari Tijdens een persconferentie afgelopen vrijdag heeft fractie-voorzitter Jan Oerlemans van Ge meente Belangen de nieuwe lijst gepresenteerd met de eerste 10 kandidaten. Ook het motto waarmee men de gemeenteraadsverkiezingen van 3 maart 1999 in zal gaan werd bekend ge maakt en luidt: “DE BESTE KIJK OP ELKE WIJK”. Met veel vertrouwen in de toekomst gaat men met enthousiasme de verkiezingscam pagne tegemoet want men kan rekenen op een grote en goede achterban. Raadslid Jacq Meerbach onthulde het motto voor de komende verkiezingen maar deelde tevens mede niet meer op een verkiesbare plaats te willen staan. Tijdens deze raadsperio de had hij het fractie-voorzitterschap al over gedragen aan Jan Oerlemans. Hij wil het be slist wat kalmer aan gaan doen en laatstge- noemde bedankte Jacq dan ook voor zijn vele verdiensten op het politieke - en zelfs sportie ve vlak. De huidige wethouder Ruud Hora, waarover men zeer tevreden is, is voor een eventuele wethouderspost beschikbaar. Ook heeft een coalitie zoals nu bestaat de voorkeur van de fractie maar dat zal natuurlijk af han gen van de verkiezingsuitslag. De inbreng van D66 ziet men echter ook graag gecontinueerd. Men rekent op vijf doch minstens wederom vier zetels in de nieuwe raad. De lijst ziet als volgt uit: 1. Ruud HoraOisterwijk 2. Jan OerlemansMoergestel 3. Piet MeeuwisOisterwijk 4. Kees RijnenOisterwijk 5. Maria Willems-Schapendonk Oisterwijk 6. Gerard Willems 7. Enny van Helden-Spreeuw 8. Riky Smetsers-Bakx 9. Jos DenissenMoergestel 10. Frans van lerselOisterwijk Rekening is gehouden met een goede verde ling van kandidaten uit de verschillende ker- w nen en met de verhouding man/vrouw. De rest van de lijst zal de komende tijd nog bekend worden gemaakt maar hiervoor zijn kandida ten te over. De communicatie tussen burger en gemeente lijke overheid dient verbeterd te worden en de economische bedrijvigheid heeft grote aan dacht zeker ook voor de agrarische bevolkings groep die het momentel zo moeilijk heeft. Men hoopt ook goed te kunnen samenwerken in een nieuw te vormen coalitie. De geruchten als zou Algemeen Belang aansluiting zoeken bij Gemeente Belangen werd naar het rijk der fabelen verwezen. Onder bepaalde afspraken bleek men echter wel bereid te zijn het gesprek aan te gaan omdat er stromingen zijn die het jammer vinden dat er twee plaatselijke politie ke groeperingen zijn en dit zeker een verspil ling van krachten noemen; samen kan men sterker zijn. Over de gevoerde oppositie door Groen Links en de Partij van de Arbeid was men goed te spreken omdat dit uiterst fair is ge beurd. De oppositie van AB was iets minder sterk on- derbouwd en was niet de manier waarop oppo sitie voeren door GB werd gezien of ooit zal worden nagestreefd. Men start zo snel mogelijk met de verkiezings campagne en men verzocht de aanwezigen: de derde van de derde te stemmen op lijst 3. Hb tien uur de gemeente en het servicepunt ook niet telefonisch bereikbaar zullen zijn. AANGIFTE VAN GEBOORTE EN OVER LIJDEN Enkel voor het doen van aangifte van geboorte en overlijden is de afdeling Burgerzaken tus sen Kerstmis en Nieuwjaar twee keer geduren de één uur open, u kunt daarvoor bij de afde ling Burgerzaken in het gemeentekantoor te recht op maandag 28 en woensdag 30 decem ber a.s., beide dagen van 10.00 tot 11.00 uur. Voor paspoorten, rijbewijzen en alle andere zaken kunt u dit jaar dus nog tot donderdag middag 24 december uiterlijk 16.00 uur bij de gemeente terecht. MILIEUSTRAAT GESLOTEN OP ZATERDAG 2 JANUARI Op zaterdag 2 januari a.s., de dag na Nieuw jaar, is het Kringloopbedrijf aan de Veldweg 8 te Oisterwijk gesloten.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 21