i W?s^2?esr vander Zanden Nooit te oud om te leren ,0 wenst u fijne feestdagen en een heel goed 7 999! nieuw VOORSPOEDIG 1999 Driekoningenzingen Olie Opger. 1876 Genomineerde verenigingen en personen voor de Rabobank- vrijwilligersprijs 1998 voor Theo Raaijmakers “De Leste keer?” aannemingsbedrijf PRETTIGE FEESTDAGEN 1 T Wij wensen u SFEERVOLLE FEESTDAGEN en een in alle opzichten j Een klein groepje van de exposanten aan het werk in De Roozendries (tweede van links Harrie Timmermans die we vorige week vergaten te vermelden). Foto: Bert Boogaers M.O.V.-groep (Missie-, Ontwikkelings- en Vredeswerk) Teken- en Schilder KBO Moergestel bestaat vijf jaar Aannemingsbedrijf Gebr. van der Zanden Moergestel bv Zandstraat 14a 5066 CA Moergestel Tel. (013) 513 13 37 Duyvekotstraat 6, 5066 BP Moergestel, telefoon (013) 513 4141 De deelnemers zijn: Ton van der Steen - zelfstandig ontwerper - brengt een serie airbrush op canson papier ge maakt n.a.v. het boek honderd dagen eenzaam heid van Gabriel Garcia Marquez, en een aan tal beelden in natuursteen. Yvonne Poppelaars - partime medewerkster bij Interpolis - toont een aantal acrylwerken op doek met als thema haar reizen naar Zuid- Amerika plus een aantal aquatinten. Ria Vertogen - volgde sinds acht jaren diverse cursussen in aquarelleren en andere technie ken o.a bij Theo Kappe, van haar ziet U aqua rellen met bloemen en stillevens uitgevoerd in de nat in nat techniek. Mark Stalpers - architect - toont een aantal olie verf schilderijen met als thema vrouw, en een aantal plastieken. Annemiek van Seeters -Alfa Coordinator - brengt een aantal aquarellen en kleine oliever ven uitgevoerd in een realistische techniek. Jeanne Geubbels-Denissen - schildert al sinds 1977, heeft 15 jaren in diverse landen gewoond, van haar ziet U een aantal aquarellen die ge maakt zijn in de z.g driptechniek. Wilhelmine Dirkx - laat enkele dingen zien op hobbygebied. Ze brengt haar hobby graag over. Zo kunt u hier kijken naar porcelein beschil deren, glas materen en decoreren met servet ten. OBK zijn het omgekeerde van KBO, Katho lieke Bond voor Ouderen), is wat activiteiten begeleidster Corrie van den Heuvel de “por trettengalerij” noemt. Een zestal leden heeft portretten gemaakt van de kleinkinderen. Dat mag tekenend voor de gemiddelde leeftijd (van 54 tot 73 jaar) worden genoemd, maar het zegt ook iets van tot wat men in staat is. Het teke nen van portretten namelijk is een van de moeilijkste kunstvormen. Tot de getoonde werken behoren verder onder andere boerderijtjes, stillevens, winterland schappen en herkenbare punten in het dorp. Al het werk heeft met elkaar gemeen dat het “iets moet voorstellen”, aldus Cees van Gisber gen. Cees Roozen knikt en voegt daar aan toe: “Daar zijn we mee opgegroeid.” Toch zou een tentoonstelling over pakweg twee jaar nog wel eens voor heel grote verrassingen kunnen zor gen. Op de aanstaande expositie op 26 en 27 december in De Roozendries is een duidelijke trend waar te nemen dat de deelnemers meer en meer weergeven wat ze voelen. Abstrakt werk hangt er nog niet bij, maar dat hoeft niet lang meer op zich te laten wachten. En dan te bedenken dat het door iedereen als zeer moeilijk ervaren begin zo ontzettend sim pel was. Corrie van den Heuvel: “We begonnen met het natekenen van een kop en een schotel en een soort Maggiflesje.” Pieter van den Berg: “En van een dobbel steen en een luciferdoosje.” Kees Roozen verzucht: “Witte dè nog?” Roozendries een expositie ingericht met werk van de leden van de Teken- en Schil- dergroep. Van den Berg is ook van de partij en iedereen kan de twee dagen na Kerstmis, dagelijks van 11.00 uur tot 17.00 uur, komen beoordelen tot wat hij nu op kunstzinnig vlak in staat is. Met tekenen met een liniaal heeft dat echt niets meer te maken. Op de expositie hangen de werken van de vijftien leden en de twee docen ten. leder is met vier tot vijf werken vertegen woordigd. De dus ongeveer 75 werken zijn allemaal nieuw vergeleken met twee jaar geleden toen de groep voor het laatst een gezamenlijke ex positie had. De werken zijn ook door middel van verschillende nieuwe technieken tot stand gekomen. “Nieuw zijn”, aldus Cees Roozen, vijf jaar geleden een van de oprichters, “olie verf, portret tekenen en aquarelleren.” Dat weer inspireert mede-oprichter Cees van Gis bergen tot de vaststelling dat de ouderen, on danks hun leeftijd, een sterke drang tot ver nieuwen hebben. Deze gezamenlijke karakter trek mondde uit in een tentoonstelling die wat betreft, omvang, kwaliteit en onderwerpen ve len zal verbazen. Deze expositie zal bovendien worden opge sierd door de zelfgemaakte fantasiepoppen van Toos Reinders en Alie Steenbakker. Portrettengalerij Een creatieve vondst van de samenstellers is dat ook werk te zien is van vijf jaar geleden. Iedereen kan zich er zodoende van vergewis sen dat de amateur-kunstenaars flinke vor deringen hebben gemaakt. Een van de opmer kelijkste onderdelen van de expositie getiteld ’Ouderen Brengen Kunst’ (de beginletters - de heer J. v.d. Bosch (voetbalvereniging Taxandria) - Mevrouw S. Coolen (volleybalvereniging Taxandria) - Mevrouw J. Hoozemans (sportvereniging Roef) - De heer J. de Jong (Taxandria Gymnastiek en Atletiek) - De heer M. van Rooy (volleybalvereniging Taxandria) - Mevrouw C. van de Sande-de Jong (Taxan dria Pilots) - Mevrouw C. Schilders (sportvereniging Roef) Voor de individuele vrijwilliger liggen de cri teria op het gebied van de tijdsbesteding, de verenigingswaarde en de voorbeeldfunctie. Uit deze genomineerden zal op de vrijwilligersma- nifestatie die gepland is op 7 januari 1999 de winnaar van de individuele Rabobank-Vrijwil- ligersprijs aangewezen worden door de Com missie van Aanbeveling. Met LoVo is afgesproken dat van zowel de ge nomineerde verenigingen als personen opna men gemaakt zullen worden die op de avond van de prijsuitreiking zullen worden getoond. De lokale omroepvereniging in Oisterwijk zal dat in samenwerking doen met haar collega’s van MTV in Moergestel. Naar verwachting zal in de laatste week van 1998 via de lokale media bekend worden ge maakt, op welke wijze de prijswinnaars be kend zullen worden gemaakt en waar de prijsuitreiking zal plaatsvinden. De organi satie van de Rabobank-vrijwilligersprijs is in handen van de Oisterwijkse Sportraad. De Commissie van Aanbeveling heeft uit 13 inschrijvingen de volgende vijf verenigingen genomineerd voor de Rabobank-vrijwilligers prijs 1998: - Voetbalvereniging Nevelo, - Sportvereniging Roef, -T ennisvereniging Sla Raak; - Voetbalveniging Taxandria, -S chaatsclub De Vennen. Twee bestuursleden van de genomineerde ver enigingen zullen in een persoonlijk gesprek met de commissie worden gevraagd een toe lichting op hun inschrijving te geven. De be langrijkste criteria voor de verenigingen lig gen op het gebied van organisatie, opleiding, begeleiding en waardering. Naar verwachting zal de beeldvorming daarna zodanig zijn, dat de winnaar van de Rabobank-vrijwilligersprijs over 1998 kan worden aangewezen. Personen De deelnemende verenigingen hebben (maxi maal twee personen per vereniging) in het to taal 21 vrijwilligers voorgedragen. Hieruit zijn uiteindelijk zeven personen genomineerd: Hoewel het nog een aantal weken duurt wil len we toch nu al uw aandacht vragen voor 6 januari 1999. Het is een traditie dat op deze dag kinderen verkleed als koning langs de deuren gaan zingen. Zij collecteren dan voor het goede doel- het project van straatkin deren van Theo Raaijmakers in Bolivia. De kinderen kunnen voor dat doel een collec tebus ophalen op hun school op dinsdag 5 of woensdag 6 januari a.s. Ook kunnen zij op woensdagmiddag tot 15.00 uur nog terecht bij Harrie Smolder, Burg van Heeswijkstraat 9 of Toos Reinders, Kriekenakker 28. De koningen worden op 6 januari tussen 16.00 en 7.00 uur verwacht in Den Boogaard. Daar kunnen zij de collectebus inleveren en hun lied voorzingen. Een deskundige jury zal de mooist verklede groep, het best gezongen lied en de meeste opbrengst aan geld belonen met een aantal prijzen, die beschikbaar worden gesteld door het VW Hart van Brabant. Alle kinderen krijgen een koek, een beker cho colademelk en een kleine attentie. In enkele koeken zitten bonen, die ook nog goed zijn voor een prijs. Zoals je ziet is het de moeite waard om op je school een collectebus op te halen en 's mid dags langs de deuren te gaan zingen. Tot 6 ja nuari in Den Boogaard. Pieter van den Berg heeft “verrekte veul geleerd”, zoals hij dat zo mooi zegt. Hij is zogezegd het levende bewijs dat een mens nooit te oud is om te leren. De gepensio neerde bankwerker leerde op tekengebied op de ambachtschool enkel technisch tekenen. “Met een liniaal”, verduidelijkt hij niet mis te verstaan. Vijf jaar geleden was Van den Berg (66) een van de eersten die zich aansloot bij de Teken- en Schil- dergroep van de Katholieke Bond voor Ouderen (KBO) afdeling Moergestel. Ter gelegenheid van dat eerste lustrum is op zaterdag 26 en zondag 27 december in De Een informele expositie in Den Boog aard op 26 en 27 december a.s. Opening vanaf 10.00 uur tot 17.00 uur. PAGINA 19 'MOERGESTEL-NIEUWS-WOENSDAG 16 DECEMBER 1998

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 19