Poirters Bouwen aan een onafhankelijke toekomst A Hoe twee ’Cezen’ een goed idee hadden Verklaring van het bestuur CDA afdeling Oisterwijk \&e*polis Gemakkelijk geregeld bij Rabobank Moergestel SR Eb*6 a.s. Zondag zijn wij open! LEEFBAAR GROEN Er zijn dan ook diverse aanbiedingen, o.a.: damesrek pullovers met halve prijzen, Sloggi-actie, enz. enz. Heeft u behoefte aan een gesprek met iemand die écht luistert? Bel dan naar de HULPCENTRALE SOS DIENST, (013) 544 1 544 MODEHUIS Teken- en Schildergroep KBO Moergestel bestaat vijf jaar 0O moergestel J Vissen met m’n vrienden Eindelijk tijd voor elkaar o o X 1- Z) sz PAGINA 5 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 9 DECEMBER 1998 toekomst. Bijvoorbeeld met een pensioen via uw werkgever of via voorzieningen op eigen initiatief. Het kan zijn dat u deze nog wilt aanvullen of dat u nog niet alle fiscale mogelijkheden ten volle heeft benut. In dat geval willen wij u graag attenderen op de koopsom- en lijfrentepremiepolissen van Interpolis. Die bieden u keus uit vier varianten om meer vermogen op te bouwen. Met korte of langere looptijden. Met gegarandeerde opbrengsten en op beleggingsbasis. Bent u geïnteresseerd in de mogelijkheden die Interpolis u kan bieden om te bouwen aan een onafhankelijke toekomst? U bent altijd van harte welkom bij de adviseur van uw Rabobank voor een uitgebreide toelichting en praktisch advies. Bel voor een afspraak 013 - 513 63 73- '/JK 1 HEUKELOM Ol\ van kandidaten uit de kernen Oisterwijk, Moergestel, Heukelom en wensen van het in dividu zijn ondergeschikt aan het collectieve belang. De voorzitter van het bestuur, Peter Scheut- jens, heeft vervolgens de kandidaten 1 t/m 7 telefonisch ingelicht over hun plaats op de concept-advieslijst en hen de gelegenheid geboden om op 14 november in het Raadhuis van een delegatie van het bestuur de beweeg redenen hiervan te vernemen. Jos Schoenmakers heeft bij nader inzien geen gebruik gemaakt van de hem geboden gelegen- heid.Hij bleek zeer teleurgesteld en verbitterd om het feit dat het bestuur hem plaats 3 had toegewezen. Hij was van mening dat hij als wethouder recht kon doen gelden op plaats 1 van de kandidatenlijst. Het bestuur heeft vervolgens enige malen te vergeefs geprobeerd met Schoenmakers tot een gesprek te komen. Uiteindelijk heeft toch een bespreking plaats gevonden in het Raadhuis op 25 november jl.Hij heeft toen medegedeeld niet langer op de CDA-advieslijst van kandidaten te willen staan, noch met een eigen lijst aan de verkie zingen te zullen deelnemen, noch zich kandi daat te zullen stellen bij een andere partij, CDA-lid te blijven en zijn taak als wethouder tot de nieuwe zittingsperiode te zullen blijven uitoefenen. Het bestuur staat op het standpunt dat de con cept-advieslijst van kandidaten tot en met de algemene ledenvergadering vertrouwelijk is en er geen informatie over naar buiten behoord te worden gebracht. Het bestuur betreurt dan ook de handelwijze in deze van Schoenmakers tegenover de pers. Het bestuur heeft bij de opstelling van de kandidatenlijst geen beoogd-wethouder aan gegeven. Meerdere keren is waardering uit gesproken over het feit dat Jos Schoenma kers eind 1997, toen Toon van Gils om ge zondheidsredenen zijn wethoudersfunctie moest neerleggen, het wethouderschap di rect en enthousiast op zich nam. Over even tuele prolongatie van het wethouderschap in 1999 zijn toen en nadien geen toezeggingen gedaan of verwachtingen gewekt. Het bestuur betreurt de onverkwikkelijke gang van zaken in de voorbije weken in hoge mate en is er van overtuigd weloverwogen en naar eer en geweten te hebben gehandeld in het be lang van de leden en sympatisanten van de CDA-afdeling Oisterwijk. Oisterwijk,03-12-1998. Op de Algemene Ledenvergadering van 3 de cember jl. is de CDA-kandidatenlij st goed gekeurd en vastgesteld. De eerste 6 kandidaten zijn: 1. Lambert van den Bosch; 2. Ad Mutsaers; 3. Guus Bertens; 4. Riky Bergman-van de Loo; 5. Michel Vre- debregt; 6. Harry Schellekens. De Moergestelse KBO bestond al lang en breed, toen de toenmalige burgemeester Ter Veer zich eens achter de oren krabde en vast stelde dat Moergestel hard aan het vergrijzen was. Hebben de ouderen in ons dorp wel vol doende te doen?, vroeg de laatste burgervader van het zelfstandige Moergestel zich af Heb ben ze wel voldoende sociale contacten? Hoe kunnen we vereenzaming voorkomen? Moe ten er voor hen speciale activiteiten komen? Om op al deze vragen een antwoord te krijgen, werd metterdaad onder de ouderen een enquê te gehouden. Liefst 132 Moergestelnaren op leeftijd reageerden, waaruit konden worden opgemaakt dat de vragen van Ter Veer terecht waren. Er was inderdaad grote behoefte aan en interesse in bezigheden voor ouderen. In feite was er behoefte aan méér, daar er al het een en ander te doen was. Maar het staat buiten kijf dat dit initiatief activiteiten voor ouderen in een stroomversnelling heeft gebracht. Het in spireerde Cees Roozen en Cees van Gisbergen om onder de vleugels van de KBO een teken en schildergroep te stichten. Artistiek Zo gezegd, zo gedaan. Het eerste groepje was zes personen groot, tegen vijftien leden nu. Alle vijftien doen overigens mee aan de voor ieder een toegankelijke én interessante tentoonstel ling. Ook de twee huidige docenten tonen werk. Dat zijn Carla van Gisbergen en Tineke Jansen. Corrie van den Heuvel, een van de le den van het eerste uur en activiteitenbegeleid ster binnen de KBO teken- en schildergroep, zegt dat alle docenten belangrijk zijn geweest voor de artistieke ontwikkeling van de leden. De eerste docent was mede-oprichter Cees Roozen. Hij heeft heel zijn leven getekend. “Zelfs op behangselpapier”, aldus Cees, die in die begintijd hulp kreeg van Jan Vermeer. Na docent Cees kwam Hennie van Schooten, te genwoordig voorzitter van de werkgroep die WieKentKunst heeft georganiseerd. Verschil- Het was ergens in september 1993 dat de ene Cees tegen de andere Cees zei: ’Zullen we dat eens gaan doen?’ Zo eenvoudig is het in we zen om iets op te richten, in dit geval de Teken- en Schildergroep van de Katholieke Bond voor Ouderen (KBO) afdeling Moergestel. De twee ’Cezen’ die het initiatief namen zijn Cees Roozen (64) en Cees van Gisbergen (56). Zij beiden zijn nog steeds lid en derhalve ook deel nemers aan de jubileumtentoonstelling op zaterdag 26 en zondag 27 december, dagelijks van 11.00 uur tot 17.00 uur in De Roozendries. lende ouderen hebben tijdens deze succesvolle manifestatie ook werk laten zien. De opvolg ster van Hennie van Schooten was Mieke Frankefort. Zij stierf een half jaar later. Hommage Juist in dit jubileumjaar is de Teken- en Schil dergroep geconfronteerd met twee overlijdens. Het is tekenend voor deze groep dat nadruk kelijk wordt stilgestaan bij de twee leden die (beiden begin augustus) gestorven zijn. In De Roozendries hangen daarom de laatste teke ningen van Geert van de Loo en Sjef Meeuwis. “Het is een hommage aan hen”, zegt Corrie van den Heuvel. Verder hangt er een getekend por tret van Janus Jonkers, een van de “fundamen ten” onder de KBO. Dit fraaie, getekend eer betoon aan Jonkers is van de hand van Carla van Gisbergen. Het is werkelijk zeer de moeite waard wat op de tenoonstelling te zien is en toch is dat resul taat niet het allerbelangrijkste benadrukken de twee “Cezen” Roozen en Van Gisbergen, Cor rie van den Heuvel en Pieter van den Berg. De laatste is er ook van meet af aan bij betrokken. “Het gaat ons in de eerste plaats om de sociale contacten”, benadrukt Van den Berg (66). “Sa men iets doen”, vult Corrie van den Heuvel hem aan. “We hebben veel plezier samen. We leren samen veel. Dat is het grote succes van onze Teken- en Schildergroep.” J De Teken- en Schildergroep bij de bar in de Roozendries. VLn.r. bovenste rij: Martin La- pien, Lenie van de Bijl, Mini Cobussen, Lena Verheyen, Pieter van den Berg, docente Carla van Gisbergen, Geert Bierkens, Rita Vermeer, Bert Boogaers. Onderste rij: Cees Roozen, docente Tineke Jansen, Corrie van den Heuvel, Riet Rijnen en Cees van Gisbergen. Niet aanwezig: Corrie van de Wiel. De foto werd gemaakt door Jo han Vermeer die eveneens deel uitmaakt van deze groep. In verband met de reacties van CDA-wet- houder Jos Schoenmakers in de pers op de concept-advieslijst van kandidaten voor de gemeenteraadsverkiezingen d.d. 03-03-1999 legt het CDA-afdelingsbestuur de hierna vol gende verklaring af. In de bestuursvergadering van 9 november jl.is de concept-advieslijst definitief en unaniem vastgesteld. Hoofdcriteria waren: kwaliteit, kennis en er varing van de kandidaten, een vrouw op een verkiesbare plaats, een redelijke verhouding Waarschijnlijk bent u al bezig met uw financiële

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 5