K ui Aphrodite NI Dl ER 4 Blaoskapellenfestival weer grandioos feest! Kijken dus Herhaling Sinterklaas uitzending voor de kinderen! Hoe denkt de Moergestelse bevolking over het imago van haar dorp en haar ondernemers...? 1999: Een nieuw jaar. 3e Familie/Vrienden Free-Liver Volleybaltoernooi! 'Moergestel-Nieuws' en de Kerst...! WOENSDAG 2 DECEMBER 1998 - 23e Jaargang - Nr. 1028 llw kerst- en nieuwjaarswensen kun u nu al opgeven... i.s. Op woensdag 16 december verschijnt het bekende ’kerstnummer’ van ’Moergestel-Nieuws’ met daarin kerst- en nieuwjaarswensen en het belangrijkste nieuws rond oud en nieuw. Op woensdag 23 en woensdag 30 december zal ’Moergestel-Nieuws’NIET verschijnen. Vrijdag 4 december 18.30 uur: Ondernemend Moergestel heeft aan P. Mariën Consultancy (PMC) en Burgers Marketing Services (BMS) onlangs op dracht gegeven tot het uitvoeren van een onderzoek onder de bevolking van Moer gestel. Doel daarbij was het inventarise ren van het koopgedrag, het onderzoe ken van het imago van Moergestel als winkel-, uitgaans- en recreatiecentrum en het opstellen van een marketing- en communicatieplan. Dinsdag 1 december werd de uitkomst van dit onderzoek openbaar. In zijn voorwoord zegt de voorzitter van Ondernemend Moergestel, Ruud van de Ven, o.a. dat ’Moergestel immers meer te bieden heeft dan velen vermoeden...’ Eindrapport in het hart van deze ’Moergestel-Nieuws’ Het resultaat van dit onderzoek vindt u opgenomen in 'het hart’ van deze ’Moergestel-Nieuws’. Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! ’Brood met brood en roggenbrood ertussen’ Wat voor de meeste mensen heel gewoon is, is voor de meeste minima buitengewoon, m.a.w. “heel bijzonder” Kleding en schoeisel worden alleen vervangen als het echt noodzakelijk is. Met energiekos ten moet zuinig worden omgesprongen (extra trui aan, minder douchen, weinig lampen aan). Moeten er noodzakelijke duurzame gebruiks artikelen aangeschaft worden, dan is het risico groot dat men helemaal in financiële proble men komt. “Uit eten gaan” zal zelden of nooit kunnen. Vaak is het:’’Brood met brood en roggebrood ertussen!” Veelal zijn “gezonde” levensmiddelen te duur; met goedkope proberen zij een toch zo goed en voedzaam mogelijke maaltijd te creëren. Al met al een hele toer! Kortom, veel mensen, die het financieel gezien voor de wind gaat, (en wij gunnen ze dat van harte) hebben er vaak geen erg in, dat de mees te minima de wind niet mee hebben. Stichting miMax biedt de minima een luiste rend oor en begrip voor hun situatie. Boven dien geven wij voorlichting over allerlei zaken die voor de minima van toepassing zijn. Wij doen dit tijdens ons spreekuur, elke donder dagmiddag van 13.00-17.00 uur aan de Poir- tersstraat 5 te Oisterwijk. Of op afspraak, zo nodig komen we ook bij de mensen thuis, Óns telefoonnummer is 5220320. ‘PftROCMÏ $T JfMOWWOrtWK Het nieuwe jaar 1999 staat voor de deur. Bij een nieuw jaar hoort een nieuwe kalender. Zoals de meeste inwoners van Moergstel (en omstreken) weten, wordt jaarlijks de ’’Moer gestel kalender uitgebracht. Deze kalender wordt samengesteld door Buro76 en de op brengst komt ten goede aan Muziekvereniging Prinses Juliana. Vanaf volgende week wordt deze kalender bij u aan de deur te koop aangeboden door leden van deze vereniging. De kalender kost 5,- per stuk. Indien de verkopers u niet thuis getroffen heb ben, kunt u vanaf volgende week de kalender ook kopen bij Fotografie Chris van den Bij gaart en bij Rien van de Wouw, Raamacker- straat 1. Koop ook dit jaar deze kalender. U heeft een mooie kalender en u steunt Muziekvereniging Prinses Juliana. Laat deze kans niet voorbij gaan. Uit de parochievergadering Momenteel wordt er weer gewerkt aan een nieuwe uitgave van onze parochiefolder. Voor de derde keer alweer kunt u in januari de fol der bij u in de bus verwachten. Voor u handig om te hebben (en te bewaren) want er staat veel praktische informatie in. De vorige dateert nog van april 1996 en u zult begrijpen dat er in onze parochie met zijn vele werkgroepen nog al eens iets verandert en dat vraagt dan om aanpassing. Wat af en toe ook om aanpassing vraagt zijn de tarieven. In de laatste parochievergadering is dat besproken en daarbij worden dan ook al tijd de richtlijnen voor tarieven van het bis dom bekeken. De meeste tarieven blijven on gewijzigd, maar het tarief voor een uitvaart dienst gaat naar fl 500,- en het tarief voor de grafrechten van een urnengraf zullen fl 300,- gaan bedragen. Deze nieuwe tarieven gaan in per 1 januari 199 9 Huidverzorgingsinstituut Het is al weer bijna een jaar geleden dat wij, volleybalclub Tree-Liver, ons tweede volleybal toernooi hebben georganiseerd in Moergestel. We hebben beslotenb om op zondag 17 janua ri 1999 weer een toernooi te organiseren. Wilt u dus meedoen met dit toernooi dan kunt u zich met een team opgeven bij: Peter van de Wouw, De Stappert 28 tel: 013- 5131619;Petra van Dijk, Oirschotseweg 34 tel 013-5132621. Enkele voorwaarden om mee te mogen doen zijn: - Voor 28 december opgeven - f 50,- inschrijfgeld (Bij inschrijving voldoen) - Maximaal 2 competitiespelers - Minimaal 6 spelers waarvan 2 dames (mogen er meer zijn) - Geen leeftijdsgrens - Tijdens het toernooi een scheidsrechter leve ren - Spelen mogelijk in 2 klassen n.m.: Leken - Geoefend Het maximum aantal teams wat mee kan doen is 16 en niet meer!Degene die het eerste op geeft kunnen rekenen op deelname. Mocht u nog vragen hebben dan een van ons bellen of langskomen op bovenstaand adres. Tot ziens op ons toernooi! De toernooiorganisatie P P Hoofdman Harrie Wolfs werd afgelopen zaterdag behoorlijk in de bloemetjes gezet vanwege zijn 50-jarig gildebroederschap bij gilde St. Catharina. Op de hem aangeboden receptie waren vele bevriende gildes, vrienden en bekenden aanwezig om de jubilaris en zijn vrouw de hand te drukken. Op de foto Harrie met zoon en kleinzoon tijdens de receptie. Het zestiende Blaoskapellenfestival is afgelopen zondag weer een prachtig muzikaal feest ge worden. Liefst 36 kapellen (zo’n kleine 600 muzikanten) maakten het weer waar: de muzikaalste zondag van het zuiden. ’s Avonds vond in ’Den Boogaard’ de finale plaats waarin 4 kapellen streden om de prijzen. ’De Böllekes' en ’Happy Best’ gingen voor de presentatieprijs die door eerstgenoemde werd gewon nen. Op het muzikale vlak moesten 'The Right Choice’ uit Best en ’De Dommelaers’ uit Eindhoven uitmaken wie de wisselbeker mee naar huis mocht nemen. ’De Dommelaers’ werden hier de winnaar met ’The Right Choice’ als uitstekende tweede. De twee weken geleden opnieuw bekendgemaakte Stadsprins Jan de Twidde (Jan Zoontjens) reikte de prijzen uit, uiteraard aan zijn zijde geflankeerd door zijn adjudant Nick op ’t Hoog. Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst. Uitgave/redactie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43,5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond. Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel 013-513 1474 J 5 Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) H

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 1