Cultuur(on)ding; wel of niet? Vraag het maar aan de burger! Het speeltoestel komt er! /'O p V* Familie Graafmans wint laatste telebingo Bijbaantje? •1 q Prijs winnende lotnummers TV-bingo Bijeenkomst paddenwerkgroep Vandaag it i I G.P F Ja, ik wil graag misdienaar worden Adres: Leeftijd: Geboortedatum: Telefoonnummer: Nick Ketelaars en Simone Boer mochten de lotnummers trekken... Rabodirecteur Frans van der Poel overhandigt de cheque aan de directeur van de Hertog Janschool, Henk van de Ven. Stop dit strookje in de brievenbus van het Parochie centrum stop het in de brievenbus van het parochiecen trum (achter de kerk). Je krijgt dan gauw be richt van Mieke en Anneke, de leidsters van de misdienaars Bel 0800-1210: Ben je een jongen of een meisje zo tussen 8 en 14 jaar? Dan weten wij een fijn bijbaantje voor jou. Neen, geld kun je er niet mee verdienen, maar moet dat dan altijd? Samen met anderen verantwoordelijkheid dragen voor een goed verloop van de vieringen in de kerk. Zou je dat niet fijn vinden? Ja, met dat bijbaantje bedoelen we misdienaar zijn. Er is een groepje jongens en meisjes van jullie leeftijd, die regelmatig de pastor helpt bij de vieringen. Ze doen dat heel graag. Er zijn ech ter een paar plaatsen opengevallen. Haast je dus om je aan te melden, want als je te laat komt, moeten we je op een wachtlijst zetten. Dus als- je het leuk en belangrijk vindt om misdienaar te worden, vul dan onderstaand strookje in en 4 j Want is het eigenlijk wel duidelijk wie er in het nieuwe cultuurcentrum worden gehuis vest? En hoe denken de diverse verenigingen er zelf over? Op deze vragen werd donderdag nog geen duidelijk antwoord gegeven door wethouder W. van Roessel. Wel was al duide lijk dat voor de eventuele hogere kosten de ver enigingen niet extra zwaar worden belast, maar dat de gemeente dit zou op vangen (lees: de burgers). Daarom stelde Algemeen Belang voor om eerst een na te gaan hoe de burgers over zo’n cultuurcentrum denken. De andere fracties zagen zo’n referendum echter niet zit ten en dit voorstel werd dus ook niet meegeno men. Ook was het nog niet geheel duidelijk waar de nieuwe bibliotheek nu ondergebracht gaat worden. Het bestuur zelf wil het liefst onder het cul tuurcentrum waar als locatie de Spoorlaan geopperd word. Het bestuur van OM O (Ons Middelbaar Onderwijs) ziet echter meer in het idee om de bibliotheek bij Durendael te betrekken. Dit zou namelijk ook ten goede komen van Durendael. Wethouder van Roes- Op de volgende lotnummers is ’n waardebon gevallen. Deze prijzen zijn af te halen op vrij dagavond tussen 18.00 en 20.00 uur bij Marij Pijnenburg, Past. Müskenshof 5. 391,671,561,774,1493,1239,1255,1349,526, 911, 1200, 794, 630, 1096, 22, 1432, 802, 1303, 961,161,797,1526,1257,720,42,172,198,502, 1017, 656, 1591, 1303, 1144, 1480, 1148, 102, 173, 486, 273, 1374,911,1364, 1018 en 781. Raadsvergadering 29 november 1998 Alleen Algemeen Belang opperde dit idee om voordat er al een groot krediet be schikbaar gesteld wordt voor de te maken kosten in 1999 voor het cultuurcentrum bij wijze van referendum deze vraag voor te leggen aan de burgers. Het is namelijk inmiddels al wel duidelijk dat het cultuurcentrum minstens 20 miljoen gaat kosten en wie zullen straks de lasten hiervoor gaan dragen? sel liet echter weten dat beide opties nog ge heel open staan. Omdat I. Depmann (PvdA) het voorstel niet vond deugen (volgens haar was niet precies duidelijk waarvoor nu eigenlijk de 435.000,= bedoeld zijn) moest Van Roessel in aller ijl het raadsvoorstel aanpassen. Hiervoor schorste burgemeester Y. Kortmann kort de vergade ring. Toen het voorstel was aangepast gingen alle partijen met uitzondering van Algemeen Belang toch akkoord met het voorstel om toch maar alvast die ƒ435.000,beschikbaar te stel len. Daar de verdere agendapunten nagenoeg alleen maar “hamerstukken” waren was de ver gadering toch nog op een redelijk tijdstip ten einde wat waarschijnlijk niet gezegd kan wor den van de volgende vergadering op 23 decem ber as. Want dan staan er welgeteld 18 raads voorstellen op de agenda en zoals opgemerkt is bij de algemene beschouwingen is het dan mis schien wel raadzaam voor alle aanwezigen om een slaapzak mee te nemen. Nu de dierenwereld de voorbereidingen voor de winter al ver heeft afgerond, begint het IVN Oisterwijk al weer te denken aan de werkzaam heden die ons te wachten staan om de amfibie ën na die winterperiode weer veilig het voor jaar in te loodsen. Het grote succes dat tijdens de vorige overzet- actie behaald is, ligt nog vers in ons geheugen; zo’n 4000 amfibieën hebben we met de hand overgezet, zonder onze hulp zou 20 a 30 hier van zijn overleden als verkeersslachtoffer. Vorige week donderdag vond de laatste tele bingo plaats voor de Hertog Janschool. Een telebingo die uiterst succesvol is verlopen want het streefbedrag, bestemd voor de aanschaf van een nieuw speeltoestel, werd ruimschoots ge haald. Niet in de laatste plaats door de bijdra ge die Frans van der Poel, directeur van Rabo bank Moergestel, kwam brengen in de vorm van een cheque, ’n Sponsorbedrag dat door de kinderen bij elkaar was gefietst en verhoogd door de Rabobank, 4.100,- Was het deel dat de Hertog Janschool ervan kreeg. De familie Graafmans won trouwens deze laat ste bingoronde en Tijn kreeg in de studio de prijs overhandigd door ’juffrouw’ Elly Klerkx, die de balletjes had getrokken. Het IVN Oisterwijk heeft een aantal donaties gekregen, van het landelijke IVN, het Anjer fonds en Natuurmonumenten en dankzij deze steun kunnen wij een degelijk paddenscherm aanschaffen. Er zijn veel mensen nodig om alle activiteiten uit te voeren, we plaatsen de schermen en deze moeten ook weer afgebroken worden, we in ventariseren op de wegen rond de Oisterwijk- se vennen, de dranghekken moeten ‘s morgens geopend en ‘s avonds gesloten worden en de emmers moeten minimaal één keer per dag geleegd worden. De paddenwerkgroep is 10 weken actief be zig met deze activiteiten, we beginnen als de temperatuur rond de 6’C is. Dit is waarschijn lijk tussen 6 en 20 februari. Wilt u wat meer weten over deze aktiviteiten of ons komen helpen dan bent u welkom op onze informatieavond op 8 december om 20.00u in de Speijckzaal, naast Groot Speijck. Verdere informatie kunt u krijgen bij het be zoekerscentrum van Natuurmonumenten, tel 013-5219209. k F* Mb te. A PAGINA 13 dan kunnen binnenkort nog meer kinderen naar school. MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 2 DECEMBER 1998 Kinderen horen in de klas, niet in de fabriek. Word daarom Novib-donateur voor f 12,50 per maand, dan steunt u de strijd tegen kinderarbeid.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 13