n lu VELUX o A. OP T HOOG I J K' O f stichting^open bare BIBLIOTHEEK Ih J1 Gilde St. Joris Kerststallen kijken in en om het Hart van Brabant Symposium aan de Theologische Faculteit Tilburg F A Driebandentournooi de Klaore 1998 Jac van Riel, Martin van den Aker •II Opnieuw Kerststallenbrochure van Streek VVV Hart van Brabant b k’ MÉÉR DAN ALLEEN EEN DAKVENSTER Doe-Het-Zelf Centrum gg TEVENS VERHUUR DIVERSE MACHINES!!! IS Groep twee: 1. Hans Willems 256 17,6; 2. Jan Moorman 246 16,4; 3. Ton van Doormaal 245 16,33. Groep drie: 1. Gerard van de Wouw 227 15,13; 2. Bas Kerkhof 217 14,46; 3. Theo Witlox 211 14,06. Het wisselschild werd verschoten op een ge luksboom met 50 nummers. Daarvan was Wim Moorman de gelukkige met no. 49 van de acht tien schutters. Namens het bestuur en de schietcommissie willen wij alle schutters bedanken voor hun inzet tijdens de schietavonden, welke zo suc cesvol zijn verlopen. De prijswinnaars nogmaals gefeliciteerd met het behaalde succes en tot 1999. Schietcommissie St. Joris RECTIFICATIE Vorige week is dit artikel geplaatst doch de uit slagen waren door elkaar gehaald. Daarom plaatsen we het deze week opnieuw en zoals het had moeten zijn... Op 13 november 1998 werden na een prima verzorgd diner in Partyboerderij ’t Draaiboom- pje, als afsluiting van de activiteiten in het af gelopen zomerseizoen, de prijzen uitgereikt van de zomercompetitie en het St. Jorisschild dat geschonken is door Jan Heemskerk en Christ Hoeven. Van de zomercompetitie was de uitslag als volgt (achtereenvolgens de naam, punten en het ge middelde): Groep een: 1. Theo Roosen 268 17,86 wis- selbeker; 2. Mari van de Sande 258 17,2; 3. Piet Kouwenberg 254 16,93. Kerstmis, een heel gezellig familiefeest. Een versierde boom mag hierbij niet ontbreken en natuurlijk hoort de kerststal er ook bij. Ook in en om het Hart van Brabant proeft u deze war me sfeer van Kerstmis. Op heel wat plaatsen is het werk weer In volle voorbereiding om van de kerststallen iets speciaals te maken. In de periode van Kerst tot en met Driekoningen kunt u deze bijzondere kerststallen gaan be zichtigen. Ze geven allemaal het Kerstverhaal op karakteristieke wijze weer. Voor de zesde maal heeft Streek VW Hart van Brabant deze traditionele, moderne en levende kerststallen voor u op een rijtje gezet en in de brochure “Kerststallen in en om het Hart van Brabant ’98" opgenomen. Speciale brochure In de 28 pagina’s tellende kerststallenbrochu re worden beschrijvingen gegeven van meer dan 50 kerststallen. Naast de bezichtigingstij- den en de adressen vindt u in de uitgebreide brochure ook vier routesuggesties en wordt een aantal evenementen beschreven, die rond de kerst plaatsvinden. Ook vindt u leuke ideeën voor kerstcadeaus en tips voor een dagje uit met de feestdagen in deze brochure. Vier routesuggesties Er worden vier routesuggesties gegeven. Deze routes kunt u gezellig met het hele gezin rij den: Kerstmis is tenslotte een familiefeest bij uitstek! De routes vertrekken allemaal vanuit Tilburg maar kunnen ook vanuit andere plaat sen opgepakt worden. Ze leiden u door de prachtige natuur van het Hart van Brabant naar de verschillende kerststallen. Uiteraard kunt u ook zelf een route uitstippelen. De Kerststallenbrochure kost slechts fl 5,95 en is vanaf heden verkrijgbaar bij vele VW-kan- toren in het Hart van Brabant en bij de VW’s in ‘s-Hertogenbosch, Oss, Eindhoven en Bre da. In Tilburg is de brochure ook te verkrijgen bij Vroom Dreesmann, de ANWB en natuur lijk bij de Streek VW Hart van Brabant aan het Stadhuisplein 128. Vensters op Jezus M.M.v. H.M. Kuitert, N.F.M. Schreurs en W.J.C. Weren Wat laten de evangeliën van Jezus zien, en wat de nabijbelse traditie? Hoe kunnen mensen van vandaag inspiratie putten uit de veelkleu rige beelden van Jezus in de Schrift en de tra ditie zonder hun verstand geweld aan te doen? Over dit onderwerp organiseert de Theologi sche Faculteit Tilburg op donderdag 3 decem ber een symposium onder de titel Vensters op Jezus. De Tilburgse exegeet W.J. C. Weren beschrijft in zijn pas verschenen boek Vensters op Jezus hoe we op verschillende manieren zicht krij gen op Jezus. We zien Jezus allereerst als een literair personage, dat de hoofdrol speelt in de evangeliën van Matteüs, Marcus, Lucas en Jo hannes. In deze verhalen hebben zijn volge lingen hun geloof in hem uitgeschreven. Hoe verhouden de papieren getuigenissen over Je zus zich tot de man uit Nazareth die aan het begin van onze jaartelling de stoot gaf tot een nog altijd actuele vernieuwingsbeweging? Ongeveer gelijktijdig verscheen het boek van de Amsterdamse theoloog H.M. Kuitert, Jezus: nalatenschap van het christendom. Dit boek is de inzet geworden van verhitte discussies. Moet de Jezus van de latere dogmatiek naar de prul lenbak verwezen worden? Kunnen wij uit de voeten met het weinige dat er historisch over hem bekend is? De Tilburgse dogmaticus N.F.M. Schreurs gaat in op interpretaties van Jezus in de eerste eeu wen van het christendom. Hij laat zien dat vragen die ons intrigeren, toen al speelden. Het symposium vraagt dus aandacht voor drie kernen in het debat: de veelzijdige optiek van de evangeliën, de rol van het historisch onder zoek naar Jezus, en de waarde en betekenis van kerkelijke geloofsuitspraken. Het symposium staat open voor alle leden van de faculteitsgemeenschap, voor pastores en ca techeten, en voor iedereen die zich aangespro ken voelt wanneer Jezus in het geding is. Aan de deelname zijn geen kosten verbonden. Er is een boekentafel met enkele recente studies over Jezus. Inschrijving en nadere informatie: Theolo gische Faculteit Tilburg, postbus 9130, 5000 HC, Tilburg, tel.: (013) 466 25 80. Zif Ook dit jaar kan de strijd weer losbranden voor het open Moergestels kampioenschap drieban den bij cafe de Kloare. Speeldata van de voorronden 9,10, 16, 17 en 24 januari. Halve fmalepoules op 30 en 31 ja nuari, terwijl de uiteindelijke finaledag op 7 februari gespeeld gaat worden. Aan vang van de wedstrijden op zaterdag om 16.00 uur en op zondag om 14.00 uur. Vanaf nu is inschrijving geopend en kan men zich opgeven tot 21 december bij cafe de Klao re of bij ondergetekende. Bij inschrijven graag aangeven op welke speel data men niet kan, zodat de organisatie indien mogelijk daar rekening mee kan houden. Bij inschrijving graag inschrijfgeld a Fl 7,50 te voldoen. Alvast veel spelplezier toegewenst en tot op 9 januari! OISTERWIJK EN MOERGESTEL Beide bibliotheken Moetje voor school een aantal boeken lezen? En moetje van deze boeken een samenvatting maken? Dan heb je vast al gehoord van uit- trekselboeken. De bibliotheek heeft al jaren deze uittrekselboeken in de collectie. Er zijn uittrekselboeken die je mag lenen en er zijn boeken die achter de balie staan, die je kunt inzien of waaruit je gegevens kunt kopiëren. Het is ook mogelijk om via Internet gegevens over schrijvers en hun boeken te verkrijgen. In de bibliotheek in Oisterwijk kun je CD- ROM raadplegen. In Literom en Fictie-Rom vind je o.a. gegevens over boeken en auteurs. In de Scriptietipper, de Volkskrant en de En carta vind je gegevens die je kunt gebruiken voor een spreekbeurt of werkstuk. Bij vragen kun je natuurlijk altijd de hulp inroepen van de bibliotheekmedewerkers. Tot ziens in de bibliotheek! Oisterwijk Materialen voor mensen met afasie Afasie is een taalstoornis, die ontstaat door her senletsel. Dit hersenletsel wordt veroorzaakt door een hersenbloeding, herseninfarct, her sentumor of door een ongeluk. Soms is iemand met afasie ook gedeeltelijk ver lamd als gevolg van het hersenletsel. Ér zijn heel wat verschillende gradaties in afasie: de ene patiënt kan redelijk communiceren, maar de andere heeft veel moeite met de meest een voudige zinnen. Door de taalstoornis kunnen patiënten soms niet meer gewoon praten lezen of schrijven, en is het ook moeilijk om te begrijpen wat ande ren zeggen. Kortom, het is dan moeilijk om met anderen te communiceren en ook hobby’s als b.v. lezen vallen soms weg. De bibliotheek Oisterwijk leent leermaterialen uit die gebruikt kunnen worden in communi catie met iemand met afasie. Het gaat dan b.v. om fotokaarten die gebruikt kunnen worden om gesprekken te stimuleren, maar ook om met taal bezig te zijn. Ook heeft de bibliotheek aanwijsborden, letters- en dominospelen. Deze materialen zijn bedoeld om samen met iemand met afasie te gebruiken. Heel wat instellingen in Oisterwijk maken in middels gebruik van deze collectie die opge steld staat bij de grootlettercollectie op de ro- manafdeling van de bibliotheek. Maar deze materialen zijn ook bedoeld voor particulieren met iemand n de omgeving met afasie. Deze materialen zijn uiteraard ook te verkrij gen via de bibliotheek in Moergestel. PAGINA 11 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 2 DECEMBER 1998 9 r Vraag bij ons de VELUX raamdecoratiebrochure en de prijslijst ss| Industrieweg 15, Moergestel, Tel. (013) 513 6149 Sm Met VELUX dakvensters brengt u extra licht, extra ruimte in uw huis. Om zelf te bepalen hoeveel licht uw huis bin nenkomt, is het VELUX rol luik een uitkomst. Met daarbij andere voordelen zoals minder geluid van buiten, minder warmte, nog betere isolatie, extra verduistering en bovenal, extra veiligheid. Zo'n VELUX rolluik is maar een van de vele mogelijkheden die VELUX u op het gebied van speci aal voor VELUX dakven sters ontwikkelde raam- decoratie kan bieden.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 11