Harrie Wolfs kreeg gildeleven met de paplepel ingegeven Blaoskapellenfestival groeit en groeit en groeit... Anouk was de gelukkige bij 3e bingo... Aphrodite 16e Editie kent record aantal deelnemers ’Pakte gij de trom mar...’ De léste keer? Net zoals verleden jaar worden de orkesten in gedeeld in twee poules waaruit de uiteindelij ke finalisten om 20.00 uur in ’Den Boogaard’ gaan strijden om de titel. Nieuwe winnaar De winnaar van de muzikaliteitsprijs zal een nieuwe worden. Twee jaar op rij werd die prijs opgeëist door ’Happy Best’ uit Best, maar dat orkest bestaat niet meer in de toenmalige sa menstelling. Toch zal het alternatief dat uit Best daarvoor in de plaats komt van een uitste kend gehalte zijn. Het lijkt dus alleszins verstandig om zondag 29 november op uw kalender met rood te om cirkelen. Het 16e Midden-Brabantse Blaos- kapellenfestival wordt weer een zeer bijzon dere (en gezellige) gebeurtenis. U kunt te recht in maar liefst 10 horecabedrijven waar in totaal 12 podia staan opgesteld. Moergestel zal a.s. zondag weer schudden op z’n muzikale grondvesten... p Huidverzorgingsmstiti vanwege de culturele band die vele Moerge- stelnaren (nog) met Den Boogaard hebben, wilden genoemde organisatoren deze moge lijkheid bijzonder graag aangrijpen. Alle reden voor diegenen die gebruik willen maken van de mogelijkheid deel te nemen aan deze expositie, om contact op te nemen vanaf nu tot en met 1 0 december a.s met een van de organisatoren. En voor geïnteresseerden om genoemde data, alvast in hun agenda te noteren. Wellicht ook een reden voor hen die beslissen over de toekomst van Den Boogaard om straks een kijkje te komen nemen en even stil te staan bij de vraag of dit werkelijk de ’léste keer’ moet zijn. Jeanne Geubbels, Raadhuisstraat ....513 3623 Annemiek van Seters, Mispelbos 34 513 3290 Ria Vertogen,5131681 De derde bingo van de Hertog Janschool is afgelopen donderdag gewonnen door Anouk van den Meijdenberg. Anouk, trouw medespeelster van de bingo, speelde met de kaart van opa en bekende bij hetv afhalen van de prijs in de studio dat zij de prijs zelf mocht houden... Marjo Mallens, Pauline Donders en Ruud Smulders zorgden voor het trekken van de balletjes en de prijzen op de kaartnummers. a.s. Donderdag 19.00 uur: 4e en laatste Telebingo op MTV. De laatste kans dus: Help de kinderen van de Hertog Jan aan een speeltoestel! 50 Jaar geleden is het voor Harrie Wolfs, Heuvelstraat 16a, allemaal begonnen. Zijn vader was lid van het Gilde St. Catharina en bij gelegenheid van de begrafenis van een gildebroeder ontbrak er één tamboer op het appèl. Vader Wolfs moet toen tegen Harrie gezegd hebben: ’Jongen, pakte gij de trom mar’. Nu blikt Harrie als hoofdman terug op 50 jaar gildebroederschap. a.s. Zaterdag wordt hij daarvoor op gepaste gildewijze in de bloemetjes gezet... Als het aan de organisatoren ligt zal deze ex positie van Moergestelse kunst zeker niet voor de laatste keer in deze vorm en op deze lokatie plaatsvinden. We bedoelen hiermee de expositie die op 26 (tweede Kerstdag) en 27 december a.s. in Den Boogaard van 10.00 tot 17.00 uur zal plaatsvinden. Het plan ontstond niet alleen vanuit de wens Moergestelnaren de mogelijkheid te bieden (Moergestelse) kunst te tonen, maar ook om dat deze informele expositie [zoals er al velen in Den Boogaard zijn geweest] misschien wet eens de laatste zou kunnen zijn. Ter nagedach tenis aan Pastoor van Den Boogaard, die van zelfsprekend dergelijke activiteiten een warm hart zou hebben toegedragen, maar zeker ook De laatste voorbereidingen voor het 16e Midden-Brabantse Blaoskapellen festival (zondag 29 november) draaien op volle toeren. En dat in de meest letterlijke zin van het woord. De organisatoren (C.V. ’De Pierewaaiers’) lopen op hun tenen... Onstuitbare groei De sfeer die het jaarlijkse festival uitstraalt qua gezelligheid en punctuele organisatie brengt een toestroom teweeg die nauwelijks voorspel baar lijkt. Elk jaar dan ook worden alle betrok kenen gecomplimenteerd voor het enorme feest wat op de dag van het festival in Moerge stel plaatsvindt, en niet te vergeten over de manier waarop de muzikanten hier ontvangen en verzorgd worden. Liefst 36 kapellen zullen zondag 29 no vember in Moergestel neerstrijken. Een ab soluut record, en omdat de organisatoren geen enkele kapel wilde teleurstellen zijn ze dan ook allemaal uitgenodigd. Dat vergde dus een aanslag op het schema van het programma. Het festivalbegin wordt o.a. ’n uur vervroegd, zodat vanaf 13.00 uur de ka pellen zich zullen presenteren voor de jury’s die op ’n viertal plaatsen zullen zetelen. Tot 19.00 uur zullen de juryleden de handen vol hebben om alle kapellen te beluisteren. Terug naar 1948 Op 15 november 1948 meldde Harrie zich of ficieel aan als gildebroeder en sindsdien heeft het gildeleven hem niet meer losgelaten. Het loopt als het ware als ’rode draad’ door zijn le ven tot op de dag van vandaag, en voorlopig zal dat, als het aan Harrie ligt tenminste, ook nog wel zo blijven. Op 31-jarige leeftijd (in 1962) wist hij de ko ningstitel voor zich op te eisen om dit in 1968 nog eens te herhalen. De eerste maal dat hij zich Koning schoot volgde hij trouwens zijn vader op die op dat moment Keizer was. Har rie bleef de koning van het Gilde St. Catha rina tot 1973, in totaal dus elf jaar. Dat waren twee periodes: een van zes en een van vijf jaar. Dat heeft zo zijn reden, omdat inmiddels bekend mag zijn dat er om de vier jaar ’koning wordt geschoten’. Uit oude manuscripten, en vooral uit de op bouw van het koningszilver, valt duidelijk op te maken dat men vroeger, waarschijnlijk door de hoge kosten die het behalen van de konings titel met zich meebracht, om de.twaalf of zelfs om de vijftien jaar koning schoot. Pas in 1973 is in onderlinge afspraak met de andere Moer gestelse gilden besloten het koningschieten om de vier jaar te houden (per gilde dan wel te ver staan). Ander gilde? ’Is het denkbaar Harrie’, vroegen we, ’dat jij je zou aanmelden bij ’n ander gilde als je vader al lid van een van de drie gildes was?’ Het antwoord was resoluut: ’Nee, absoluut niet denkbaar. Het kwam trouwens ook niet in je op. Was je vader bij Gilde St. Catharina en jij wilde ook bij het gilde, dan was al bekend dat dat hetzelfde gilde zou worden’. Verder vertel lend dat de verhoudingen tussen de gildes on derling toen niet zo ’vriendelijk’ lagen als te- Huidverzorgingsinstituut genwoordig. Harrie is daar blij mee dat die ver standhouding ten gunste gebeterd is. ’Er heer ste toen meer een relatie van afgunst en vijan digheid. Dat is gelukkig niet meer zo’. Meer pijlen op z’n boog Laten we het dan maar ik ’gildetaal’ houden als we het over Harrie hebben, ’n Duizendpoot is hij altijd geweest, die ook nooit vaak thuis heeft gezeten. Als ’s avonds het werk was ge daan ging Harrie zich met plezier bemoeien met het sociale en/of culturele leven in Moer gestel. Zo was hij in Moergestel jarenlang gemeen teraadslid en nam hij plaats in allerlei comi- té’s, besturen en commissies. Maar toch... Succesievelijk heeft Harrie afscheid genomen van al deze activiteiten behalve... juist: van het gilde! Het gildeleven blijft hem boeien en is ook nog zijn enige echte vrijetijdsbesteding. Daarbij mogen we zeker niet vergeten dat hij door het thuisfront (lees: Mietje, z’n vrouw) niet voor 100, ’maar voor 200%’, zoals Harrie zegt, gesteund en gestimuleerd wordt. Voor zijn inzet voor het gilde in het algemeen en voor St. Catharina in het bijzonder werd hij bij zijn 40-jarig gildebroederschap al onder scheiden door het Kringbestuur van het Kwar tier van Oirschot. Huldiging en receptie Ongetwijfeld zal men voor hoofdman Harrie Wolfs a.s. zaterdag nog wel wat verrassingen in petto hebben als hem een receptie wordt aan geboden. Die vindt plaats van 14.00 tot 16.00 uur in Partyboerderij ’t Draaiboompje, de thuishaven van Gilde St. Catharina. Natuurlijk wensen we Harrie, zijn vrouw en z’n kinderen ’n heel fijne dag toe, maar voor al aan Harrie nog vele fijne jaren bij ’jouw’ gilde. Van harte proficiat! WOENSDAG 25 NOVEMBER 1998 - 23e Jaargang - Nr. 1027 M.O. Schoolstraat 5 MOERGESTEL Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! Tel. 013-513 1474 ill Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) IH I Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel, Biest-Houtakker en Haghorst. Uitgave/redactie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43,5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond.

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 1