200e Uitzending MTV-radio I w Het Klaasmenu: D NI D J2J G f P 12.0 NJ G Tilburgseweg 2, 5066 BV Moergestel Tel. (013) 513 6514 Fi 39,50^ In Memoriam Harrie Smetsers Zo is er maar één! Robeco lanceert volwassen beleggingsfonds voor dynamische jongeren Voorzitter VVD- afdeling Oisterwijk treedt af Tomatensoep af gemaakt met room of Een witlofsoep Kipfilet met drie koude sausjes Zalmfilet met een bieslooksausje of Hazenpeper Speculaasparfait Zondag 22 november is het ’n beetje feest in de studio van MTV aan de Industrieweg. Die dag wordt nl. het 200e ra dioprogramma ZM gemaakt, zoals altijd live. Ter gelegen heid hiervan duurt het programma ook ’n uur langer: van 11.00 tot 14.00 uur. HULPCENTRALE SOS DIENST. Dag en nacht bereikbaar. Voor een gesprek van mens tot mens. Bel (013) 544 1 544 of kom langs St. Annaplein 21, Tilburg 'De Driesprong': dat is gastronomisch genieten tegen betaalbare prijzen! Sinterklaas rijdt ook ons restaurant niet stilletjes voorbij. Op 4 en 5 december verzorgen onze Kookpieten een feestelijk Klaasmenu inclusief een leuk presentje Natuurlijk zijn we beide Kerstdagen geopend en kunnen u en uw gasten genieten van een uitgebreid Kerstdiner. Tijdens onze laatstgehouden vogelshow hebben we even stilgestaan bij het over lijden van onze secretaris Harrie Smet sers. Harrie was één van de oprichters van onze vereniging, nu bijna 32 jaar geleden. Har rie was een stimulator voor velen van ons. Hij hielp andere liefhebbers met hun vo gels, stond altijd klaar voor advies en ie dereen kon bij hem aankloppen voor een praatje. Harrie was zelf een groot liefhebber van wildzangvogels. Dat blijkt wel uit het feit dat zijn eerste vogels “mussen” waren. Harrie heeft er mede voor gezorgd dat onze vereniging uitgegroeid is tot een ver eniging met een kleine 50 leden. Met Har rie verliezen wij een lid dat we niet gemak kelijk vergeten. Om zijn grote verdiensten voor de vereni ging te eren hebben we, in overleg met zijn familie, een ’Harrie Smetsers wissel Tro fee' in het leven geroepen. Harrie, bedankt voor de jarenlange inzet en moge je rusten in vrede. Bestuur ’Vogelvereniging Moergestel’ RG YoungDynamic Fund heeft een eigen in teractieve website (www.youngdynamic.nl). Hierop kunnen jongeren actuele informatie vinden over beleggen, het fonds zelf en de be drijven waarin wordt belegd. Op de site wor den beleggingsbeslissingen van het fonds toe gelicht. Ook kunnen jonge beleggers hier te recht met vragen en beleggingstips. Deelne mers via de Rabobank ontvangen elk kwartaal het YoungDynamic Magazine dat interessante feiten en achtergronden belicht. Zij ontvangen bovendien een CD-ROM met een spannend beleggingsavontuur, waarmee spelenderwijs beleggingservaring kan worden opgedaan. Bij zonder aan het fonds is de board, bestaande uit jonge deelnemers in het fonds, die Robeco op de hoogte houden van alles wat er speelt onder jongeren. Board-members adviseren de redactie van het magazine, geven tips voor de site en denken mee over het fonds. ...maar beleggen is ook leuk In de Verenigde Staten is beleggen voor jonge ren al jaren gemeengoed. Van alle elf- en twaalf jarigen heeft één op de tien inmiddels zijn spaarrekening ingeruild voor een belegging in aandelen of een beleggingsfonds. Robeco con stateert dat ook onder Nederlandse jongeren de interesse voor beleggen groeit. Dit blijkt onder andere uit het feit dat aan de Nationale Beurscompetitie, gesponspord door de Rabo bank, dit jaar 1545 scholierenteams meededen, een verdubbeling ten opzichte van 1996. Uit eigen onderzoek van Robeco blijkt onder meer dat jongeren beleggen spannend en leuk vinden. Ze beseffen dat goed omgaan met geld steeds belangrijker wordt. Met RG YoungDy namic Fund kunnen ze op een speelse en ren dabele manier kennis maken met de wereld van het beleggen. Deelname Van 7 tot 27 november 1998 (15.00 uur) kun nen deelnemers kosteloos inschrijven via de Rabobank. Het fonds wordt op 1 december a.s. aan de AEX Effectenbeurs genoteerd. De uitgifteprijs zal Fl. 25,- bedragen. Meer informatie Voor meer informatie kunnen geïnteresseer den in RG YoungDynamic Fund zich wenden tot de coördinator van RG YoungDynamic Fund van Rabobank Moergestel: Erwin San ders. Telefoon 513 63 73. Op 7 november jl. introduceerde de Robeco Groep, als eerste in Nederland, een beleg gingsfonds speciaal voor jongeren: RG YoungDynamic Fund. Dit fonds belegt we reldwijd in aandelen van bedrijven die voor jongeren herkenbaar zijn en goede winst- vooruitzichten hebben. Het doel van het fonds is tweeledig: in de eer ste plaats wil Robeco jongeren kennis en be grip van het beleggen bijbrengen. Daarnaast is vanzelfsprekend een goed rendement op lan gere termijn van belang. De heer R Gerlach, voorzitter van de VVD-afdeling Oisterwijk, heeft met onmiddellijke ingang zijn functie neer gelegd. De achtergronden voor deze tussentijdse stap zijn enerzijds gelegen in de onacceptabele han delswijze van de overige bestuursleden tijdens een kort verblijf van de voorzitter in het bui tenland. In enkele, in afwezigheid van de voor zitter gehouden, onvoorziene en overigens sta tutair niet correct belegde vergaderingen bleek dat deze bestuursleden zich distantieerden van voordien, op 1 oktober 1998, in het voltallige bestuur unaniem genomen besluiten ten aan zien van onder meer de volgorde van de kan didaten in het bestuursadvies voor de ge meenteraadsverkiezingen van maart 1999. Een en ander te behandelen in de algemene leden vergadering van eind oktober 1998. Anderzijds heeft dat te maken met de door de overige bestuursleden voortgezette praktijk na 1 oktober om zonder vooroverleg en zonder aanwezigheid van de voorzitter eigenmachtig bestuursvergaderingen te blijven beleggen. Dit heeft in deze periode onder meer geresulteerd in een thans naar voren gekomen grove en naar de betrokken kandidaat het huidige raadslid C. Gerlach) onbehoorlijke wijze van optreden, onder de verantwoordelijkheid van deze be stuursleden. Dit heeft uiteindelijk geleid tot het weigeren van haar kandidaatstelling en zelfs van vermelding op de groslijst. Ook hier worden de interne procedures en rechten van leden met voeten getreden. Hieruit, met name vanuit het gegeven dat in de recente praktijk een fundamenteel ver schil van inzicht is ontstaan tussen de voor zitter en de overige bestuursleden over het naar eigen inzicht al dan niet toepassen van de democratische regels binnen de WD, zomede over het behandelen en omgaan met kandidaten, is de situatie ontstaan waarin verder functioneren als voorzitter niet meer in de rede ligt. Tegelijk is daarmee uitgesproken dat het dra gen van enige verantwoordelijkheid voor deze gang van zaken, ten onrechte genomen beslui ten en voor de nu voorliggende kandidatenlijst niet langer mogelijk is. De consequenties trekken, plaats maken als voorzitter is dan de enige correcte uitweg. De heer Gerlach bekleedde het voorzitter schap van de WD-Afdeling Oisterwijk van af medio 1996. De oorsprong... MTV-radio kende een aanvankelijk aarzelen de start. Begonnen werd met ’n uurtje radio op de donderdag vóór de televisie-uitzending. De presentatie en techniek waren in handen van Peter van de Wouw (die ervaring had opgedaan bij Radio Tilburg) en Comé Schoenmaker. De technische moeilijkheden die men echter on dervond om net voor de tv-uitzending te gaan zitten maakte de uitwijk naar de zondagoch tend mogelijk. Een gouden greep, zoals later zou blijken. Twee keer per maand De uitzendingen vonden met ’n grotere regel maat plaats. Als proefperiode startte men ’n half jaar met op zondagmorgen een uitzending om de veertien dagen. Na deze proefperiode besloot men, met uitbreiding van ’n technische man en ’n extra presentator, in de personen van John Steijger en Martien Oerlemans, om we kelijks te gaan uitzenden. Vaste plaats Inmiddels heeft het radioprogramma zich ’n vaste plaats weten te verwerven in een groot aantal Moergestelse gezinnen die wekelijks van 11.00 tot 13.00 uur op het gevarieerde program ma afstemmen. De structuur van het program ma zorgt ervoor dat het programma zoveel mogelijk onderhoudend is, afgestemd op een publiek waarvan de gemiddelde leeftijd boven de 30 jaar blijkt te liggen. Radio maken mag (of liever gezegd, kan) niet zomaar. De Mediawet heeft daarvoor regels ge steld waaraan ook MTV-radio zich dient te houden. Zo blijft men afkerig van reclame (’n enkele naam noemen mag nog) en ’n bepaald percentage van de uitzendtijd moet informa tief zijn. Dat kan echter in de breedst mogelijk zin van het woord. De zgn. BOOM (Bekende Of Onbekende Moergestelnaar) brengt weke lijks ’n drietal plaatjes mee waarover gespro ken wordt waarom precies de keuze is gemaakt. Daarnaast bevat het programma de uitagenda, sport en richt men zich uiteraard op de actua liteit. Verdere uitbreiding Het gaat bij MTV al 'n hele tijd over doorscha keling naar Oisterwijk. Ook voor die kern gaat MTV straks de radio-uitzendingen verzorgen. Voorzichtig is men zich aan het oriënteren over de Oisterwijkse inbreng in het programma. Vandaar dat nu al vaker Jan van Eijndhoven uit Oisterwijk te horen is die regelmatig met nieuwtjes uit ’het Oisterwijkse’ komt. Ook de vaste ploeg heeft ’n uitbreiding ondergaan in de persoon van Marcel Oerlemans, voorlopig GESLOTEN Op 20 november a.s. is D’N TOB wegens om standigheden helaas niet geopend. HARDROCKAVOND Op 27 november hebben we hardrockavond. Dit was een voorstel van onze nieuwe gestrikt bestuurslid die hier natuurlijk voor achter de bar staat op deze avond. D’N TOB is open van- af21.00. VOOR OP DE HUISHOUDKALENDER Op 16 december gaan we met de hele club bloemschikken. Voor diegene die weer eens een keer een ander bloemetje op hun tafel hebben willen staan in plaats van dat verdord geval moeten deze avond zeker meegaan en zich op geven bij Yvonne Vermeer tel. 513 1522. NAJAARSUITSTAPJE Het najaarsuitstapje is verzet van 21 november naar 19 december. Dit hebben we gedaan voor degenen die naar ’de Dijk’ willen in Esbeek Maar je kunt je natuurlijk wel alvast opgeven in D’N TOB die bijna elke vrijdag open is. nog actief als technicus, maar op den duur ze ker ook te vinden achter de microfoon. Volop in beweging U ziet, MTV Radio is nog volop in beweging. Wekelijks is het een gastvrij programma waar bij luisteraars ook de mogelijkheid hebben om eens te komen kijken. In de studio is de koffie altijd klaar en iedereen is er welkom om zo maar eens binnen te lopen. Dus bent u be nieuwd naar hoe MTV radio maakt: u bent van harte welkom in de studio aan de Industrie weg 16! Zondag 22 november, 11.00-14.00 uur: 200ste radio-uitzending MTV Radio. Presentatie: Comé Schoenmaker en Martien Oerlemans. Te ontvangen via het televisiekanaal van MTV of via 87.6 Mhz. Fl. 22,50 (voor kinderen t/m 11 jaar) KVO Beste KVO leden Donderdag 19 no vember gaan we op excursie naar het gemeentehuis van Oisterwijk. We ver trekken om 13.00 uur op ‘t St. Jans- plein bij goed weer op de fiets. Maandag 23 november hebben we een cursus avond sjaaltjes knopen o.l.v. Lidy van Veltho- ven. Kosten 5,-. Aanvang 20.00 uur in de Donk, Bosstraat. Breng voor het oefenen stropdas, scheerspie gel, grote/kleine sjaals, ouderwetse spelden etc. mee. Ook uw dochter, buurvrouw, vriendin of ken nis is welkom! Het belooft een gezellige avond te worden. We zijn graag bereid u nader te informeren. J Tel. (013) 513 6514 PAGINA 9 MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 18 NOVEMBER 1998 r acx> „touwen >2gesloteo^> 87 <kFM I I ‘‘O

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 9