Moergestel: Proficiat! Boogaard’ heeft nieuwe eigenaar! Zie ginds komt de stoomboot I Aphrodite 24 Oktober 1999: ’De Reuselhof’ 25 jaar Graag uw aandacht... Gerarduskalender ’99 Motortoertocht a.s. zondag WOENSDAG 18 NOVEMBER 1998 - 23e Jaargang - Nr. 1026 M.O. Het St. Nicolaascomité Boven de totaal nieuw te bouwen accommo datie komen wellicht 6 a 8 appartementen die de maatschap o.a. nodig heeft om de zaak te kunnen financieren. Ja, zaterdag is het dan zover, want dan komt de Sint in Moergestel aan. We hebben zelfs bericht ontvangen dat de Sint per boot op de Reusel aankomt en met z’n boot zal afmeren bij de brug ter hoogte van het bejaardencentrum Reuselhof. .rose kaartjes .gele kaartjes Het Zilveren comité “De Reuselhof’ Zoals u weet, wordt er de laatste jaren in de gezondheidszorg alleen maar ingele verd. Om onze activiteiten toch waar te kun nen maken, willen wij een beroep doen op uw goedheid en vragen U beleefd om een bijdrage te leveren. Wij hebben speciaal voor dit doel een re keningnummer geopend: 13.45.48.507. Wij danken U bij voorbaat voor uw dona tie. Aan alle bewoners van Moergestel... Onze redactie wordt de gehele week overstelpt met berichten (betaald dan wel niet betaald) van allerlei aard. Indien de naam en afzender van personen die kopij of anderszins inleveren bekend zijn beslist de redactie of berichten al dan niet geplaatst worden. Of dergelijke berichten stroken met de waarheid of niet is niet ter beoordeling van de redactie, en ook niet onze verantwoording. Anderzijds wil het niet zeggen dat, indien tot plaatsing wordt overge gaan, de redactie het met de inhoud van bericht en eens hoeft te zijn. Integendeel zelfs. Het is echter nimmer de bedoeling van ’Moerges- tel-Nieuws’ om personen te kwetsen. Kortom: elke inzender IS en BLIJFT te allen tijde verantwoordelijk voor de inhoud van de door hem of haar aangeleverde tekst en valt dus altijd buiten de verantwoording van de redactie. Namens de redactie, Martien Oerlemans, hoofdredacteur Maatschap ’Podium’ is de nieuwe eigenaar van ’Den Boogaard’. Na meer dan ’n jaar angstvallig stilzwijgen is nu dan de spreekwoordelijke kogel door de kerk: ’Den Boogaard’ is in andere handen. Jongstleden maandag middag werden de handtekeningen gezet onder een accoord dat het bestuur bereikte met de nieuwe maatschap waarvan de heer A.M. Kies de woordvoerder is. En wat o.a. in dat accoord werd overeengekomen: de podiumfunctie blijft voor Moergestel behouden! Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! Deze maand verschijnt weer de jaarlijkse ‘Gerarduskalender’. Deze dagkalender voor 1999, uitgegeven door de Gerardusstichting Wittem. De kalender bevat dagelijkse ‘gees-telijke injec ties’, de tijden en standen van zon en maan, een opgave van bijbellezingen en van bijzondere dagen, gedichtjes en komische teksten. De opbrengst is voor de missies van de Redemp toristen in Suriname en Brazilië en voor bij zondere doelen in eigen land. Het kalender- schild toont dit jaar een tekening van de Gerarduskapel te Wittem. De kalender is o.a. verkrijgbaar bij mevr. Roosen, Raamackerstraat 8, tel. 013-5132527. Het losse kalenderblok kost f7,50; met nieuw kalenderschrift f 8,50. We verwachten dat de Sint 13.30 uur aankomt met z’n Pieten en vanaf hier zijn route zal ver volgen in zijn vertrouwde koets. Tijdens de route wordt de Sint muzikaal begeleid door Harmonie ‘Prinses Juliana’. De route is als volgt: Hofakker, Oostelvoortjes, langs het bejaardencentrum, Oostelvoortjes, Voorbeemt, de Stappen, Oirschotseweg, Heren- goedstraat, Voorbrugstraat, Boonhofstraat, Kloosterlaan, Huysackerstraat, Kerckacker- straat, Kruysackerplein, Kruysackerstraat, Rootven, Raadhuisstraat, Gemeentehuis. Om ongeveer 14.30 uur wordt het Spaanse gezelschap verwacht bij het gemeentehuis voor een verwelkoming door burgemeester Kortmann. Hierna zal St. Nicolaas de kinde ren toespreken. Na deze officiële ceremonie gaat de Sint en zijn Pieten naar Partyboerderij ‘t Draaiboompje, alwaar zij dan beginnen met de persoonlijke begroeting van de Moergestelse kinderen van 2 tot en met 8 jaar. Zondag 22 november wordt door enkele motorvrienden in Moergestel alweer voor de 4e keer de natte snertrit georganiseerd. Deze rit, als afsluiting van het motorseizoen 1998, vindt plaats in de grensstreek van de Kempen, dus neem uw paspoort en groene kaart mee. Tijdstip van vertrek is 10.00-11.00 uur. Vertrek en eindpunt: Café ‘t Centrum, Rootven 2, Moergestel. Op het eindpunt worden snert en broodjes geserveerd en de avond wordt opgeluisterd door de malotigste DJ van Brabant en omgev ing. Het inschrijfgeld bedraagt f 12,50 p.p. Tijdens deze avond worden de prijzen die verbonden zijn aan de rit uitgereikt door een bekende...??? De winnaars van vorig jaar zullen zeker weer strijden om de wisselbeker in hun bezit te houden en ook zal de gouden eikel niet ont breken. We verwachten net als de voorafgaande jaren weer een grote opkomst van motorrijders en passagiers. Weer of geen weer, de motorrit gaat altijd door! Primeur ’Moergestel-Nieuws’ had onlangs het plan opgevat om het bestuur te vragen eens open heid van zaken te geven richting de plaatselijke bevolking. Velen zagen, met onze redactie,de donkere wolken al hangen... Geen groots opgezette culturele evenementen meer als de podiumfunctie van ’Den Boogaard’ zou komen te vervallen. Zo zou een musical van de hand van Koos van Elderen, die gepland staat in het jubileumjaar 1999 van Zangvereniging ’Crescendo’, geen doorgang meer kunnen vin den. Het tij is gelukkig ten goede gekeerd, en afgelopen maandagmiddag lichtte voorzitter Wim van Dijk de redactie van ’Moergestel- Nieuws’ in over het goede nieuws dat de contracten met Maatschap ’Podium’ waren getekend, en daarmee kreeg ’Moergestel- Nieuws’ de definitieve primeur! Hoe nu verder? Inmiddels is het personeel via een brief van het Stichtingsbestuur op de hoogte gebracht van de ontwikkelingen. Voorzitter Wim van Dijk prees het geduld van de medewerkers die toch Verenigingen Omdat de gemeente Oisterwijk ’Den Boo gaard’ niet kon subsidiëren is er een nieuwe constructie bedacht. Voor de verenigingen betekent dat wanneer zij straks in de nieuwe ’Den Boogaard’ sociaal-culturele activiteiten organiseren zij daarvoor ’zaalhuur’ dienen te betalen. De gemeente is echter bereid die zaal huur als subsidie weer terug te betalen En zo verandert er voor de verenigingen in wezen niet zo veel. Het komende jaar voeren zowel het personeel als het bestuur van ’Den Boogaard’ hun taken op dezelfde voet uit. Voor de verdere toekonlst kan de gemeenschap van Moergestel blijven rekenen op een podiumfunctie van ’Den Boo gaard’ en blijven dorpseigen activiteiten voor ’ons’ Moergestel behouden. Het lange wachten is dus beloond en het doel van het Stichtingsbestuur bereikt. Dat is een felicitatie waard aan alle betrokkenen maar zeker ook voor de inwoners van Moer gestel!!! Zorgvuldig De perikelen rond het te koop komen van ’Den Bogaard’ daterenuit het voorjaar van 1997. Het bestuur kon de exploitatie niet meer bol werken. Ondanks achtereenvolgens o.a. de vorming van een stuurgroep kwam men er vooralsnog niet uit, omdat de gemeente Ois terwijk geen mogelijkheden zag voor subsidie of aankoop. In mei van dit jaar werden nieuwe onderhan- delingen geopend met particuliere gegadig den. Sindsdien gonsde het van geruchten en kwamen allerlei namen op de proppen. Het bleef echter bij gissen, want uit officiële bron (lees: het Stichtingsbestuur, red.) kwamen geen berichten. ’n lange tijd in het onzekere hebben verkeerd. ,’n Compliment voor hen is zeker op z’n plaats’, aldus Van Dijk. Door Maatschap ’Podium’ is gevraagd of het bestuur het komende jaar, om precies te zijn tot 16 november 1999, het huidige beleid van ’Den Boogaard’ wil voortzetten. De heer Kies zegt namelijk nog veel tijd nodig te hebben om plannen uit te werken en de be nodigde vergunningen te krijgen om straks ’Den Boogaard’ een complete metamorfose te laten ondergaan. Zeker is dat de gemeente haar volledige medewerking heeft toegezegd aan de nieuwe maatschap. Concreet komt het er op neer dat het huidige gebouw eind 1999 een grote verbouwing zal ondergaan, en zullen er ’n tijdlang geen of weinig activiteiten plaats kunnen vinden. Deze kinderen kunnen natuurlijk niet alle maal tegelijk komen, daarom hebben wij van het St. Nicolaascomité een indeling gemaakt naar kleurkaartjes welke bij u zijn afgegeven door onze collectanten. De indeling is als volgt: Zaterdag 21 november om 15.00 uur: 17.00 uur: Zondag 22 november om 13.00 uur: blauwe kaartjes 15.00 uur:groene kaartjes Wanneer u kinderen hebt van 2 tot en met 8 jaar en u bent om gegronde redenen niet in het bezit van kaartjes (bv afwezig tijdens collecte) of u bent met uw kinderen niet in staat om de verrassing bij de Sint op te halen, dan kunt u contact opnemen met Ria Willems, Schoolstraat 69, tel. 5131914 te Moergestel. -Of Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in Moergestel. Biest-Houtakker en Haghorst. Uitgave/redactie: Buro 76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268. Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond. 7Q Schoolstraat 5 M 1 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 Wij willen dat niet zomaar voorbij laten gaan. Daarom is er een comité opgericht die voor onze mensen allerlei activiteiten willen gaan organiseren. r: i

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 1