AUDAC'A RONI DI KER Spreekuren B en W Vogelshow ’Vogelvereniging Moergestel’ een groot succes! ^Oisterwijk 188 801 moo Ponyclub F.E.V.I.O.R. 7 Familie Jansen wint tweede Hertog Jan bingo S.V. Roef! Handbal PV. t/ 2e 8-16 18-13 17-9 17-16 12-13 7e 8e 3e .4e 16e 17e Heeft u behoefte aan een gesprek met iemand die écht luistert? Bel dan naar de HULPCENTRALE SOS DIENST, (013) 544 1 544 Uitslagen DAS GHV-Roef DJA Desk-Roef MJB Tachos-Roef HES Were Di-Roef 2 HES Desk-Roef 1 Zaterdag 21 november 11.00 GJD: Roef-Blauw Wit 11.50 MJC: Roef-Desk Zondag 22 november 10.00 MJB: Roef-Blauw Wit 1.00 JJB: Roef-De Beuk Alle wedstrijden in Sporthal ‘t Stokeind. Handbal is altijd raak! DE URHAAI ..6e 18e 22e 25e 4e 6e le 4e 7e 8e 9e PftROCHtë Bouwvergunningen/meldmgen Bouwplannen vergunning/ ontheffing evenementen Wet milieubeheer In Moergestel Spreekuur in Moergestel op maandag 23 no vember in de Openbare Bibliotheek in Moergestel: Wethouder C. Schoenmakers van 16.00-16.30 uur. In Oisterwijk Op dinsdag 24 november is er spreekuur in het Gemeentekantoor in Oisterwijk: Burg. Y. Kortmann en wethouders J. Rak- horst, R. Hora en W. van Roessel en C. Schoenmakers van 11.00-12.00 uur. Uitslagen zondag 15 november 1998 Het gehele programma werd afgelast. Programma zondag 22 november 1998 Audacia 1 - Sarto 114.30 Sarto 2 - Audacia 212.00 Audacia 3 - SC Olympus 312.30 Audacia 4 - SVG 410.00 Audacia 5 - SDO’39 212.00 SC Elshout 6 - Audacia 610.00 Audacia 7 - Zouavia 610.30 Nevelo 6 - Audacia 810.00 Spoordonkse Boys 8 - Audacia 910.00 Dames: Tac/Bwb 1 - Audacia 110.00 Zondag tegen Sarto Met uitzondering van Gestelse Boys en Rhode (door afgelastingen) is Sarto de laatste club in de afdeling in de eerste helft van de competi tie. Sarto kende een voortvarende start en liet alleen in de paar laatste wedstrijden enkele steekjes vallen. Dus niet onoverwinnelijk, wat even werd gedacht. Het elftal bestaat uit jonge jongens (gemiddelde leeftijd 20 jaar) en heeft op haar tegenstanders indruk gemaakt. Een aardige uitdaging dus voor Audacia. “Je hoeft maar één goeie vogel te kweken om kampioen te worden” Dat wordt elke jaar ge roepen voordat onze vogelshow wordt ge houden. Helaas komt dat zelden of nooit voor. Behalve tijdens onze Regionale vogel show van 7 en 8 november. Dhr. Wim Ijseldijk presteerde het “bijna” on mogelijke. Eén vogel op de show, kampioen worden in zijn hoofdgroep met een Rijstvogel van 92 pun ten maar ook met deze ene vogel algeheel kam pioen van de vereniging worden. Maar niet al leen Wim had succes op onze vogelshow. Ook Ad van de Wouw had succes met zijn vogels. Ad werd met een Gloster gladkop van 91 pun ten kampioen in zijn hoofdgroep en is kam pioen kanaries geworden van onze vereniging. Buiten deze twee prijswinnaars zijn nog meer liefhebbers in de prijzen gevallen tijdens onze Regionale show zoals: René Sterken met een witte kanarie, J. de Laat met een rode kanarie, J. Klijsen met een isabel en een agaat kanarie, A.G. van de Wouw met eem glosterkuif, R. Hoosemans met een grijze zebravink, A. van de Wouw met een sijs, Chr. Janssen met een Roodkop Arora Astrilde, J. Bergman met een zang- en een grijskaplijster, E Mutsaers met een Rosella en een Bourksparkiet en, J.de Laat met een stam kanaries. De beste kweker van onze show dit jaar was Chr. Janssen en W.IJsseldijk is winnaar gewor den van de Harrie Smetsers Trofee. Alle genoemde en niet genoemde prijswin naars gefeliciteerd en dat ene lid die dit jaar buiten alle prijzen is gevallen succes voor volgend jaar. Wederom willen we Café ‘t Stokske, Wim Wil lems, de Boerenbond, alle adverteerders, de bezoekers, de T.T-commissie en alle leden, ook die van onze zusterverenigingen bedanken voor hun inbreng en steun want zonder jullie inzet was dit allemaal niet gelukt. De prijswinnaars van onze kleurwedstrijd zijn geworden: Janice Groenland, Mark Burgers, Marjella Donders, Yola Ketelaars, Brigit van de Loo en Joyce van Opbergen. Alle prijswinnaars nogmaals gefeliciteerd. Bestuur “Vogelvereniging Moergestel” gezegd. Er werd terug gedacht aan de overle den leden. Dat hebben zij ook wel verdiend, want als zij er niet waren geweest hadden we nu niet zo’n club gehad. Zij hebben er veel voor gedaan. Het was ook fijn om te zien dat er zo veel leiders in de kerk waren. Er waren veel spelers van het eerste en heel veel ’f-jes’ waren in trainingspak. We hadden zo’n soort ’club gevoel’. Deze mis konden we ook beter snappen en er was een andere soort muziek. Eigenlijk zou den er meer van dit soort missen moeten zijn, net als die bij de herdenking van de bevrijding. Toen die mevrouw vertelde over de oorlog was het ook heel stil. Dan snap je beter waar het over gaat. De Sint komt op bezoek... Natuurlijk brengt hij ook dit jaar weer een be zoek aan de kinderen van onze buurtvereni ging: de Sint! Zaterdag 28 november verwach ten we hem en zijn Pieten om 14.00 uur in De Bosfazant. Probeer maar alvast om iets te tekenen of te knutselen, want de avond tevoren mag je weer je schoentje komen zetten, en wie weet wat hij er in doet... Aan het eind van deze week valt de uitnodi ging in de bus. Uit de jaarvergadering... Vorige week maandag hield onze vereniging haar jaarlijkse ledenvergadering. Op het pro gramma daarvan stond o.a. de bestuursverkie zing. Door het overlijden van Jo van Dijk en het feit dat Berrie Smolders te kennen had ge geven zijn functie beschikbaar te stellen zijn er twee nieuwe bestuursleden gekozen, waar door de samenstelling van het bestuur er nu zo uitziet: Martien Oerlemans voorzitter; Marion Bur gers secretaris; Mieke van de Ven penning meester. Francine Kaal; Gerald de Groot, Ri- nus Denissen en Mark van Daelen complete ren het bestuur. Het nieuwe secretariaat van Buurtvereni ging ’De Vurhaai’ is nu: Marion Burgers, Oisterwijkseweg 45, 5066 XC Moergestel, Tel. 513 2927. Uitslagen wedstrijd 17 okt. te Boxtel Cat. C klasse B Joyce v Opbergen, Frisky Girl Bart van Elderen, Sylvia’s Boy Chantal van Opbergen, Frisky Girl Harm van Elderen, Sylvia’s Boy Anne de Brouwer, Daisy Cat. D klasse B Joyce van Opbergen, Rissaz Bart van Elderen, El Jolil Uitslagen wedstrijd 24 okt. te Haaren Cat. C klasse B Joyce van Opbergen, Frisky Girl Chantal van Opbergen, Frisky Girl Cat. D klasse B Joyce van Opbergen, Rissazle Uitslagen rayonwedstrijd 7 8 nov. te Moer gestel Cat. C klasse B Joyce van Opbergen, Frisky Girl Chantal van Opbergen, Frisky Girl Anne van Dijk, Rozita Harm van Elderen, Sylvia’s Boy Cat. C klasse L Bart van Elderen, Sylvia’s Boy Cat. D klasse B Joyce van Opbergen, Rissaz Hanneke Mols, Kimbel Bart van Elderen, El Joli Anne van Dijk, Dadjym AUDACIA JEUGD Uitslagen pupillen zaterdag 14 november Alle jeugdwedstrijden zijn afgelast Programma jeugd zaterdag 21 november Were Di-Audacia Al 13.15 Audacia Bl-Hilvaria13.30 Nemelaer-Audacia Cl 12.00 Audacia C2-Spoord. Boys12.00 Oirschot-Audacia C312.00 Audacia Dl-Willem II09.30 Audacia D2-Oisterwijk09.30 Audacia El-Hilvaria09.30 Jong Brabant-Audacia E210.00 Audacia E3-Nevelo09.30 Oirschot-Audacia E409.15 Audacia Fl-Taxandria10.45 Nevelo-Audacia F211.00 Audacia F3-Oirschot10.45 Were Di-Audacia F411.00 De Dl over de jubileummis van Audacia De redactiegroep van de parochie vroeg zich af wat voor indruk deze mis gemaakt had op de jongere leden. Hoe had, met name de Dl, het elftal dat zelf actief bij de mis was betrokken, deze viering ervaren? Wat was er na enkele weken bij hen nog blijven hangen? Met de leidster, Jeanne Denissen, was een ont moeting vlot geregeld. Aansluitend aan een thuiswedstrijd werden we gastvrij ontvangen in de bestuurskamer en ondergetekende ging in gesprek met hen. Hieronder volgt hun spon tane relaas. Leuk, maar wel koud. Wij waren in voetbaltenue en dat was toch wel koud, want je bent niet in beweging. Maar de mis was wel leuk. Wij hoorden in de kerk wat de naam ’Audacia’ betekent. Het heeft iets te maken met kracht, moed en durf. Maar het is ook een fijne club, want we doen veel leuke activiteiten. En de pastoor was ook leuk want die was tenminste niet zo serieus. De muziek was veel te hard, maar wel swin gend. Dat vonden we wel mooi. We hadden ook leuke contacten met het koor. Vóór de mis praatten we met hen over Ajax en zij maakten ook grapjes. Zij waren best wel aardig. De Dl in gesprek met de pastor. In plaats van de preek stelde de pastoor ons allerlei vragen. Hij deed dat wel heel leuk. Niet alleen degenen die dicht bij hem stonden mochten iets zeggen, maar er moesten er ook een paar naar voren komen. Het klopte ook wel wat hij zei. Dat voetbal een sport is die je als vrienden samen beoefent. En wat hij zei over ’t applaus is ook waar: als een elftal goed speelt en doelpunten scoort is het applaus niet alleen voor de spelers die scoren, maar ook voor de achterhoede, die goed verdedigt. Bij voetbal is samenwerking en saamhorigheid belangrijk. Je moet ook niemand buiten sluiten en je moet sportief zijn en aanmoedigen en waardering hebben. De betekenis van deze mis voor het jubileum Voor het feest van de club is het goed dat er deze mis is geweest. Dat is anders dan in de kantine aan de bar. Daar wordt gekletst en er worden grapjes gemaakt. Maar in de kerk is het veel serieuzer. Daar is het soms stil en er wordt nagedacht en er worden goede dingen Afgelopen donderdag vond de tweede ronde plaats van de telebingo voor de Hertog Jan school. Mevr. Jansen uit de Past, van den Boog- aardstraat was er vroeg bij: bij het 55e getal had zij de bingo al te pakken en won derhalve de eerste prijs van 300,-. Zij kreeg de prijs overhandigd door Marij Pij nenburg die de balletjes trok als afgevaardigde van de ouderraad. Donderdag 19 november vindt de derde trek king plaats. MTV, donderdag 19 november, 19.00 uur: Telebingo. De prijzen op de lotnummers: 310, 91, 891, 212,455, 700, 868, 1147, 1020, 787, 1120, 594, 166, 1301,721, 1130,712, 1381, 130,941,773, 1292 en 1200. Deze prijzen, evenals de geldprijzen van de bingo, kunnen op vrijdagavond tussen 18.00 en 20.00 uur worden afgehaald bij Marij Pij nenburg, Past. Müskenshof 5. MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 18 NOVEMBER 1998 PAGINA 11 AANGEVRAAGDE BOUWVERGUNNINGEN EN MELDINGEN Binnen twee weken kunt u uw zienswijze kenbaar ma ken. De volgende meldingen en aanvragen zijn binnengeko men in week 46: - het veranderen en vergroten van de woning aan de Bosstraat 3; - het bouwen van een berging aan D’n Duyp 5; het oprichten van een woning aan het Regenbeemde- ke (kad.nr. B 3058 ged.); - het bouwen van een garage aan de Past, van Dooren- straat 7. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/ MELDINGEN Sloopvergunning is verleend voor: het slopen van het pand 't Vunderke 11 B en W hebben de benodigde vergunning of ontheffing verleend: - voor het organiseren van een cyclo-cross 'Heiberg' 1998 op zaterdag 26 december 1998 van 10.00 tot 18.00 uur op het parcours gelegen aan de Zand straat. Aanvraag en ontwerp-beschikking In het kader van de Wet milieubeheer is vergunning aangevraagd door: - de heer J. op 't Hoog, voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning voor een var kenshouderij aan de Heuvelstraat 19. B en W zijn van plan om de gevraagde vergunning te verlenen onder opname van diverse voorschriften die noodzakelijk zijn in het belang van de bescherming van het milieu. De stukken liggen vanaf 19 november gedurende vier weken ter inzage op het gemeentekantoor. MOERGESTEL gemeente S.V. A

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 11