Reünie op de Graaf van Ursel Aanbod oldtimers en onderdelen naar record op novemberbeurs Ledenvergadering Rabobank keurt statutenwijziging goed Voorbereiding concert Brabants Orkest Begroting zonder tegenstemmen aanvaard PAGINA 10 Bezoekerscentrum Oisterwijk DIABETESFONDS NEDERLAND Geboortekaartjes? Grote keuze en persoonlijk advies! Oisterwijkseweg 43 Tel. 513 2268 De waterhuishouding in de Oisterwijkse bossen en vennen Zaterdag 21 en 22 november in Autotron Carine Gerlach zegt vertrouwen in WD-fraktie op Opbrengst Diabetes Collecte 1998 Thuiszorg Midden-Brabant start weer oudercursus ’Doerakken’ DOE RAK KEN verpleegkundige of consultatiebureau-arts van Thuiszorg Midden-Brabant. Voor aanmelding kunnen zij ook Thuiszorg Midden-Brabant bellen, telefoon 0900-8806. Dit nummer is dag en nacht bereikbaar, ook in de weekenden. Voor leden van Thuiszorg Mid den-Brabant is de cursus gratis. Op zondag 22 november organiseert de Vere niging Natuurmonumenten een twee uur du rende wandelexcursie door de Oisterwijkse bossen en langs de vennen. De excursie staat onder leiding van een van de boswachters van de vereniging en start om 11 uur vanaf het Bezoekerscentrum Oisterwijk. Tijdens de wandeling zal dit keer dieper inge gaan worden op de waterhuishouding in het gebied. Hoe is het bijvoorbeeld te verklaren dat on danks de vele en langdurige regenbuien van de laatste maanden er nog steeds sprake is van verdroging? De beken, sloten en ook de vennen staan ein delijk weer boordevol met water en het pro bleem van verdroging lijkt een stuk minder, maar hoe is de waterstand in de wat dieper ge legen grondlagen? Waar halen wij ons nog zo schone drinkwater vandaandoor welke vervuiling wordt het be dreigd en wat valt daar aan te doen? Bent U geïnteresseerd in dit onderwerp of heeft U gewoon zin in een flinke wandeling meldt U zich dan even aan bij ons Bezoekerscentrum worden en alleen het niet eens zijn met het “cultuur-clusterbeleid” bleef over, maar dat kenden we al van vorige gelegenheden. Belastingen Bleef over de in een motie verwoorde wijze van OZB en Rioolheffing van Groen Links. Wet houder Rakhorst had in de discussies al toege zegd dat hij een werkgroep van ambtenaren en politici in het leven zal roepen, die het huidige stelsel en mogelijke varianten zal bestuderen en advies zal uitbrengen. Groen Links kan daar mee leven en daardoor ging ook de totale op positie (met enkele voorbehouden) akkoord met de begroting. Deze mijlpaal werd gevierd met een warm- en koudbuffet voor alle aanwe zigen, het zogenaamde “Moergestel-Model”. AW in Autotron te vinden. In oldtimerkringen wordt wel eens gezegd, dat wie in Rosmalen een bepaald onderdeel niet kan vinden, er ernstig rekening mee moet houden dat het nérgens meer te vinden is. Er is een periode geweest dat het vooral Ame rikaanse auto’s waren die zich op het vaste land van Europa in een enorme populariteit moch ten verheugen. De vierwielers van over de gro te plas zijn nog steeds in trek, echter ook de modellen van Europese origine komen steeds vaker in handen van de echte liefhebbers. Zaterdag 21 en zondag 22 november is de Ol dtimerbeurs geopend van 10.00 tot 17.00 uur. De entreeprijs bedraagt voor volwassenen 15,00, kinderen van 4 tot 12 jaar jaar mogen voor 7,50 een kijkje komen nemen. heer L.J. Hooghiemstra, gaf in een korte toe lichting nog even de belangrijkste wijzigin gen aan. De verandering van kredietcoöpe- ratie naar een brede financiële dienstverle ner, de verandering in aansprakelijkheid van de leden, het in beginsel open stellen van het lidmaatschap voor alle klanten en het feit dat de directeur deel uit gaat maken van het be stuur van de bank, vormen de meest essen tiële punten van de statutenwijziging. De vergadering gaf aan geen stemming nodig te achten. Het vertrouwen van de vergadering in het door het bestuur bekrachtigd voorstel van Rabobank Nederland, kwam tot uitdruk king door bij acclamatie in te stemmen met de statutenwijziging, Nu kan de bank een start maken met het vorm geven aan het lidmaatschap ‘nieuwe stijl’, door betekenis te (blijven) geven aan de ledenin spraak en -invloed. Hiertoe worden op organisatie niveau spe ciale programma’s ontwikkeld waarmee de Rabobank Moergestel voornemens is te gaan werken. In ontwikkeling bijvoorbeeld zijn, de creatie van een ledenrekening en een zoge naamd 'Rabo Accent programma’, inspan ningen om aan het lidmaatschap van de klant in de toekomst speciale betekenis te geven. De Rabobankorganisatie heeft zich door de ja- ren heen ontwikkeld van een kredietcoöpera- tie voor leden ondernemers naar een brede coö peratieve financieel dienstverlener. Na de Ledenvergadering op donderdagavond 12 november jl. kan deze verandering nu ook in de statuten van de Rabobank Moergestel worden vastgelegd. Naamswijziging van de bank: Coöperatieve Rabobank B.A. wijzigt in: Coö peratieve Rabobank Moergestel U.A. Ofschoon de opkomst van de leden voor de tweede Algemene Vergadering, nodig om mid dels een ‘verzwaarde’ procedure tot een geldi ge stemming te komen, beduidend minder was dan op de vergadering gehouden op 15 okto ber, kan toch gesproken worden van een repre sentatieve opkomst van betrokken leden van deze coöperatie. Voorzitter van het bestuur van de bank, de Het programma dat Het Brabants Orkest op zaterdag 1 december a.s. in de Concertzaal Til burg ten gehore brengt wordt op een speciale cursusavond op de Tilburgse Dans- en Mu ziekschool (locatie Tilburg) uitvoerig voorbe reid. Deze voorbereiding vindt plaats op maandag 23 november a. s. van 20.15 tot 22.15 uur. Op het programma staan Haydn (Symfonie nr. 22) en Bruckner (Symfonie nr. 7). Geïnteresseerde muziekliefhebbers kunnen zich voor de cursus opgeven door contact op te nemen met de Tilburgse Dans- en Muziek school, telefoon 013-535 40 55. De kosten bedragen inclusief toegangsbewijs fl 40,-. klas op de speelplaats spelletjes doen. Heel her kenbaar was zakdoek leggen. De klank van de oude handbel was het teken om netjes in de rij te gaan staan en naar de klas te gaan. In de vorm van een soort klasgenoten zorgde juffrouw Lies ervoor dat oude voorvallen weer boven kwa men. Aan het eind van de les kreeg iedereen een rapport. De huidige directeur van de Graaf van Ursel had uit het oude schoolarchief een en ander te voorschijn gehaald. Elke leerling kreeg een Goretti - Ursel rapport, waarin een kopie van de inschrijfkaart van de leerling en een rapportoverzicht van de schoolloopbaan, aangevuld met een korte beschrijving van de historie van Maria Goretti en de Graaf van Ursel. Ook de klassenfoto is gemaakt, zoals u hierbij ziet. Iedereen is op dezelfde plaats gaan staan als op de foto van de vierde klas destijds. Het gesprek ging door tot vijf uur, waarna ie dereen voor de barbecue naar ’t Draaiboompje ging. Na middernacht heeft de laatste daar de deur gesloten. Een geslaagde en plezierige reü nie met dank aan degenen die de organisatie op zich hebben genomen. ROSMALEN - De organisatie van de oldti merbeurs in Autotron zit met een luxe pro bleem: de belangstelling voor het enkele ma len per jaar terugkerende evenement is zo groot, dat de vraag naar standruimte groter is dan het beschikbare aantal vierkante me ters. Wie bij dit ‘probleem’ gebaat zijn, zijn uiteraard de bezoekers. Die krijgen een on gekend aanbod aan oldtimers, onderdelen en aanverwante artikelen opgediend. De eerst volgende oldtimerbeurs staat geprogram meerd op zaterdag 21 en zondag 22 novem ber 1998. Overigens heeft Autotron wel een afdoend ant woord gevonden op de toenemende vraag naar standruimte: aan de museumhal wordt een immense mobiele hal gekoppeld met een op pervlak van liefst vierduizend vierkante me ter. De belangstelling voor de oldtimer heeft de afgelopen jaren, mede onder invloed van een gunstige belastingmaatregel, een enorme push gekregen. Hierdoor is het bezit van een min stens vijfentwintig jaar oude automobiel voor velen een financieel haalbare kaart geworden. Ook het gunstige economisch tij van de laatste jaren heeft daaraan uiteraard een belangrijke bijdrage geleverd. Wie op zoek is naar een klassieker kan niet om de Autotron- oldtimerbeurzen heen. Was het bezit vroeger alleen weggelegd voor de echte technische duizendpoten, tegenwoordig heeft met name het aanbod van compleet gerestau reerde modellen een grote vlucht genomen. Op de beurs worden schitterende exemplaren aan geboden die meteen de weg op kunnen. De winterperiode wordt door de bezitters van oldtimers aangegrepen om alle noodza kelijke revisie- en opknapbeurten uit te (la ten) voeren. Naar verwachting zijn in novem ber zo’n driehonderd stands met onderdelen MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 18 NOVEMBER 1998 Raadsvergadering 12 november 1998 Als donderslag bij heldere hemel (ook voor de eigen fraktie) leg de Carine Gerlach-Ayer aan het begin van de begrotingsvergade- ring een verklaring af, waarin zij het vertrouwen opzegde in de WD-Oisterwijk. Of zij op eigen titel de nog korte raadsperiode volmaakt werd niet duidelijk. Zij verliet onmiddellijk na haar verklaring de vergadering. Zij noemde in haar verklaring onder andere de perikelen rond het samenstellen van een nieuwe lijst voor de verkiezingen in maart 1999 en de druk die op haar is uit geoefend om af te zien van haar raadszetel na het overlijden van mevrouw van den Boogaard ten gunste van een Oisterwijker, waardoor zij zich a-collegiaal tegemoet getreden voelde, als rede nen voor dit opmerkelijke besluit. Algemene beschouwingen Na de verklaring van Carine werd overgegaan tot de orde van de dag, de begrotingsvergade- ring, waarin alle partijen algemene beschou wingen konden houden. De coalitie-partijen (CDA, Gemeente Belangen, WD en D’66) hadden ieder zo hun eigen aandachtspunten. Zo vroeg bij voorbeeld het CDA aandacht voor waardering van vrijwilligerswerk en GB voor snelle beantwoording van brieven van burgers. Van de kant van de oppositie kwam van Groen Links een variant op het stelsel van OZB en Rioolheffing. In ludieke bewoordingen had Algemeen Belang (Noud Smits) een visie op het college, waarin zij haar van elitair besturen betichtte. Dit rook naar politiek vuurwerk in de verdere discussies. Niets was echter minder waar. De kritiek kon niet concreet gemaakt De collecte “Geef‘s voor diabetes’ heeft dit jaar 3.995,80 opgebracht. Het Diabetes Fonds Nederland dankt alle gevers maar zeker ook alle collectanten die zich in weer en wind heb ben ingezet om de collecte te doen slagen. Thuiszorg Midden-Brabant, Stichting Spel- en Opvoedingsvoorlichting Noord-Brabant en GGD Midden-Brabant starten weer een cur sus voor ouders van peuters en kleuters over druk gedrag bij jonge kinderen. Deze cursus is ontwikkeld voor de regio Midden-Brabant op grond van signalen van het consultatiebureau en de jeugdafdeling van GGD Midden-Bra bant. De cursus “Doerakken” is in augustus 1998 geëvalueerd en opnieuw bijgesteld. Elke ouder heeft weleens te kampen met druk gedrag bij peuters of kleuters. Er zijn verschil lende oorzaken bij druk gedrag en overbeweeg- lijkheid. De oorzaak kan bij het kind liggen door erfelijkheid, ziekte of een temperament vol karakter. Druk gedrag kan ook verklaard worden door spanningen in de omgeving van een kind (verhuizing bijvoorbeeld). In de cursus “Doerakken” leren de ouders nieuwe vaardigheden om met het drukke ge drag van hun kind om te gaan en kunnen zij hun kennis en inzicht vergroten. Een belang rijk onderdeel van de cursus is het uitwisselen van ervaringen. De cursus bestaat uit 7 bijeen komsten en wordt gegeven door een gespeci aliseerde wijkverpleegkundige jeugdgezond heidszorg van Thuiszorg Midden-Brabant. Ouders van kinderen met druk gedrag in de leeftijd van 0 tot 4 jaar kunnen zich voor de cursus “Doerakken” aanmelden bij de wijk- Op zaterdag 7 november jl. kwamen 33 mei den van toen op de Graaf van Ursel bij elkaar. Drie oud-klasgenoten van een meisjesklas van de voormalige Maria Goretti-school organi seerden een reünie. De respons was hoog, bijna de gehele klas was aanwezig. Het betreft hier de klas die in september 1961 als eerste klas- sers wilden gaan lezen, en die in 1967 de school verlieten. Als basis voor de reünie diende een klassenfoto uit hun vierde klas. Om half drie werd onder het genot van een kop koffie opnieuw kennis gemaakt en werden oude foto’s en poëzies bekeken. Juf Lies van den Meijdenberg (die trouwde in het jaar dat deze klas bij haar zat en in die tijd dus stopte met werken) en juf Gonnie van de Wal (nu wonend in Diessen) waren ook aanwezig. Toen de bel klonk was het speelkwartier en ging de

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 10