BIBLIOTHEEK A. op ’t Hoog - 1 1 stichting’openbare BRABANT OMROEP Dames en heren en a.s. bruidjes... Donderdagavond 19 november in 'Den Boogaard' met: Rabo Spaarweek was ook dit jaar weer een groot succes! EHBO-vereniging St. Christoffel Toon Moorman voor de 3e maal Prins CV ’de Dorstvlegels’ Stichting Gered Gereedschap ’Expositie kunst’ Informatieavond over borstvoeding MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 11 NOVEMBER 1998 PAGINA 8 A van Speaker is Frank Ashton U kunt ook telefonisch reserveren: (013) 513 3152. Kaarten a 12,50 (incl. 2 consumpties en 'n hapje) zijn verkrijgbaar in onze zaak. Dag/ schakel klok Geboortekaartjes? Grote keuze en persoonlijk advies! Oisterwijkseweg 43 Tel. 513 2268 Heeft u ’n ander nodig en kunt u in uw eigen omgeving niet terecht? Bel dan naar de HULPCENTRALE SOS DIENST, (013) 544 1 544 OISTERWIJK EN MOERGESTEL Doe-Het-Zelf Centrum Industrieweg 15, Moergestel Tel. 013-5136149 Maandag gesloten! Tijdens de herfstvakantie konden alle kinderen uit Moergestel hun spaarpotten weer legen. Zoals u onge twijfeld heeft gemerkt, be staat de bank dit jaar 100 jaar en voor de kinderen tot en met 12 jaar werd dan ook in dit kader een creatieve wedstrijd uitgeschreven met als thema ’zo ziet het er uit over 100 jaar’. Uit de vele inzendingen zijn 5 prijswin naars gekozen. Zij hebben allemaal een leuke prijs ont vangen. Daarnaast werd de Spaar week op dinsdag en woens dag opgevrolijkt door clown Freubel, die de kinderen (en volwassenen) vermaakte met zijn ballonkunsten en andere trucs. Vrijdag wer den alle klanten verwend met een portie poffertjes. De belangstelling was groot en wij kijken dan ook terug op een drukke, maar succesvol le week. Op de foto: Elsemieke Wolfs (3 jaar), Tom Bierkens (6 jaar), Marjan Trompenaars (8 jaar), Anke van Seters (10 jaar), Saskia Willems (12 jaar) en Frank Michels. Geslaagden reanimatie Donderdag 22 oktober zijn er 13 personen ge slaagd voor hun reanimatie-diploma. Namens iedereen van harte proficiat! De geslaagden zijn: Monique van Korven, Sandra van de Wiel, Mary Kastelijn, Judith van Poppel, Maria van de Sande, Berrie Smolders, Kees Lemmens, Antoon van ler- sel, Erwin Smetsers, Hans Lith, Patricia Fey, Cisca Dries en Güntwin Romijn. Tevens willen wij langs deze weg ook dokter R Terwindt en kaderinstructeur Will van Rooy nogmaals bedanken voor het afnemen van het examen en het lesgeven. Gered Gereedschap ondersteunt initiatieven van de lokale bevolking die leiden tot econo mische zelfstandigheid. Het gaat daarbij om initiatieven die gericht zijn op de bevordering van inkomstenderving, zelfvoorziening en/of het creëren van werkge legenheid. Er is een nauwe samenwerking met de stich ting ’Vraag en Aanbod Internationaal’. Informatie en innamepunt voor Moergestel: Wereldwinkel Moergestel, elke vrijdag van 13.30- 17.00 uur op de markt. Het was weer gezellig druk zaterdagavond 7 november in café ‘t Centrum. Veel bevriende carnavalsverenigingen waren aanwezig op het Prinsenbal om er samen een gezellige avond van te maken. Om 21.30 uur was het zover. Het was gedaan met de ‘Prins’ Toon Moorman en zijn adjudant Bob de Kruijf. Ze konden weer aan het dage lijkse leven beginnen. Er werden weer vele weddenschappen afgeslo ten wie de nieuwe prins kon worden. De enig ste die dat al wisten waren de leden van de prin sencommissie. Om 23.11 uur was het zover. Er moest een beroemde goochelaar aan te pas ko men om de nieuwe Prins tevoorschijn te laten komen. Het was een wereldact om uit de grote kist eerst een konijn van ong. 2 meter te tove ren, om daarna het konijn weer te laten ver dwijnen en de nieuwe Prins ervoor terug te la ten komen. Ondanks zijn gebrekkig Neder lands lukte hem dat. ‘Toon Moorman’ werd voor de 3e maal Prins van CV de Dorstvlegels, tot zijn adjudant benoemde hij Joest Vermeer. Wij wensen Prins en adjudant veel succes toe bij deze zware functies en danken de prinsen commissie en goochelaar ‘Robèrt Kazan’ voor het brengen van de nieuwe Prins. Uitslag kleurwedstrijd Tijdens de Kinderboekenweek werd een kleur wedstrijd georganiseerd voor alle kinderen van groep 1 t/m 3. Voor de mooiste kleurplaten heb ben wij een prijsje klaarliggen. De winnaars uit Moergestel zijn: - Kimberley van Berkel, Hopveld 2 - Natalie Willems, Schoolstraat 3 IA - Inge van Beers, Eysenbrand 14 Alledrie hartelijk gefeliciteerd! den-Brabant, telefoon 0900-8806. Twee fysiotherapeuten voor bekkentherapie (Marina de Jong-van Ierland en Jet de Goede- Lampe) gaan op deze thema-bijeenkomst in op het ontstaan, de verschijnselen en de verschil len van bekkeninstabiliteit en bekkenbodem- klachten. Er zal ook voldoende aandacht wor den besteed aan praktische oefening. Zo zal Jet de Goede oefeningen uit de zogenaamde ’pel- virobics’ doen en Marina de Jong ontspan ningsoefeningen en bekkenbodemoefeningen. In de pauze is er gelegenheid om de thema tafel met schriftelijke informatie te bekijken en is ook Thuiszorgwinkel Midden-Brabant aanwezig met diverse materialen, zoals bek- kenbanden, incontinentiemateriaal enz. Bruidshuis Mirabelle Frits Knibbeler Herenmode Kapsalon Aksent Huidverzorgingsinstituut 'Aphrodite' Bloemsierkunst Chris van Raak Stichting Gered Gereedschap is een landelijke vrijwilligersorganisatie die gebruikt (oud) ge reedschap inzamelt, opknapt en op aanvraag verstuurt naar ontwikkelingsprojecten in Afri ka, Azië en Latijns-Amerika. Gebrek aan goed gereedschap is voor veel kleinschalige organisaties, in met name Afri ka, een groot knelpunt. Het verkrijgbare ge reedschap is vaak van slechte kwaliteit en rela tief erg duur. Een schaaf voor de prijs van vijf maandlonen. De dichtstbijzijnde ijzerwinkel 100 mijl verderop. In veel landen is dat de nor maalste zaak van de wereld. Gered Gereedschap verzamelt en verstuurt (hand)gereedschappen voor: houtbewerking metsel-/ bouwactiviteiten metaalbewerking electromontage autotechniek kleermakers Datum:24 oktober tot 28 november 1998 Locatie: centrale gang en het ontmoetings centrum van het St. Elisabeth Ziekenhuis Jan Dijker (schilderijen) en Piet Haagh (beel den) exposeren van 24 oktober tot 28 novem ber 1 998 in de centrale gang en het ontmoe tingscentrum van het St. Elisabeth Ziekenhuis. Jan Dijker volgde eind dertiger jaren zijn op leiding op de afdeling monumentale schilder kunst aan de Amsterdamse kunstacademie. Hij kreeg vele onderscheidingen en werd tot rid der in de Orde van Oranje Nassau benoemd. Zevenentwintig jaar lang was hij docent aan de kunstacademie van Tilburg. De kracht van Dijkers werk ligt in zijn monumentale werken, die hij uitvoerde in opdracht van bedrijven en instellingen.Tot midden jaren vijftig is zijn werk figuratief, daarna wordt het abstracter, waarbij de opbouw in vlakken met vloeiende lijnen en een harmonisch, warm kleurgebruik leiden tot een dynamisch beeld. Piet Haagh volgde zijn opleiding aan de kunst academie van Tilburg. Naast beeldhouwer geeft hij lessen in beeldende vorming aan een scholengemeenschap in Breda. Zijn beelden kenmerken zich door beeldende en ambachte lijke kwaliteiten. Haagh’s bronzen, waarin paard en dansmotief hoofdthema’s zijn, heb ben steeds een symboolfunctie, die verwijst naar vrijheid en toekomstperspectief. Piet Haagh heeft vele kunstopdrachten uitgevoerd voor grote bedrijven in binnen- en buitenland. R/ImaI lIXeur Omroep Brabant proeft sfeer van Popcentrum 013 Omroep Brabant besteedt vrijdagmiddag 13 november a.s. op de radio uitgebreid aandacht aan de opening van popcentrum ’013’ in Til burg. Het pop-complex is opgezet door concertpo dium Noorderligt, de MuziekKantenWinkel en poppodium Batcave; drie organisaties die in het nieuwe gebouw hun intrek nemen. Het popcentrum dat een landelijke uitstraling moet krijgen, bevat een grote zaal (2200 plaatsen), een kleine zaal (400 plaatsen), een Batcave- ruimte, een café en oefenruimtes voor popgroe pen. In een speciaal radioprogramma bij Omroep Brabant tussen 14.00-15.00 uur, praat presen tator Thijs van Son met de initiatiefnemers en met popmuzikanten over het ontstaan en de betekenis van ’013’. Verder in het programma natuurlijk veel popmuziek en sfeer-impressies vanuit het gebouw, dat zaterdag 14 november a.s. officieel in gebruik wordt genomen. In verband met dit speciale programma, komt het programma ’Muziekkiosk’ voor die mid dag te vervallen. (Omroep Brabant Radio, vrijdag 13 novem ber, 14.00 - 15.00 uur, speciaal programma over popeentrum’013’ in Tilburg.) Bekkenproblemen bij vrouwen na de bevalling Dit is het thema van de bijeenkomst, die de afde ling Tilburg van Thuis zorg Midden-Brabant op donderdag 19 november a.s. organiseert. Deze gratis thema-bijeen komst vindt plaats in het Wijkcentrum Heyhoef, Kerkenbosplaats 1 te Tilburg (Rees- hof) en start om 20.00 uur. Belangstellenden kunnen zich aanmelden voor deze thema-bij eenkomst door te bellen naar Thuiszorg Mid- De Vereniging Borstvoe ding Natuurlijk organiseert informatieavonden over borstvoeding. Op deze avonden wordt steeds een thema besproken, en is er volop gelegenheid tot het stellen van vragen, lenen van boeken, kopen van fol ders en het zien van kolven. Binnenkort start een nieuwe serie avonden met de volgende thema’s: 1. waarom borstvoeding en hoe werkt het; 2. borstvoeding in de prak tijk; 3. problemen voorkomen en verhelpen; 4. overgaan op vaste voeding en kolven. De avonden kunnen in serie maar ook afzonder lijk worden bijgewoond. Ben je zwanger of ben je al moeder (je kindje is natuurlijk ook van harte welkom) en heb je interesse om deze avonden bij te wonen dan kun je contact met mij opnemen. De avonden worden bij mij thuis gehouden op 18 en 25 november en 2 en 16 december en beginnen om 20.00 uur en zijn rond de klok van 22.00 afgelopen. Mijn naam is Helma van Heumen, Torentjeshoeve 8 (bij het Trappisten klooster), Tilburg, telefoon 013-5430753. Rookmelder 95 28a Tevens verhuur diverse machines!

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 8