RTV-Award voor MTV! mg BINGO Help de kinderen van de Hertog Jan aan een speeltoestel... Aphrodite FRANSVAN VELTHOVEN Schoolstraat 7 - Moergestel Telefoon (013) 513 1245 I o festij®/ Kijk snel op pag. 7! P. Blessing-van Luijt HUISARTS afwezig van 13 november 1998 t/m 4 januari 1999 Spectaculaire St. Nicolaasactie bij Hobby met ’goud’ bekroond... Jan Roosen Badmintontoernooi Singles dansavond bij Robben in Oisterwijk zon c inde schoor- steen E: Corrie van den Heuvel tweede op Tilburgs dialectdiktee WOENSDAG 11 NOVEMBER 1998 - 23e Jaargang - Nr. 1025 De makers, samen met ’de herder’en de oorkonde op de foto... 4 /grill iSHSEsasgszsgsHsasasasasasgsasa De MTVTelevisiebingo i.s.m. de Hertog Jan Basisschool Donderdag a.s. 19.00 uur: Tot slot wiUen de makers van de documen taire iedereen bedanken die aan de totstand koming ervan hebben meegewerkt. De RTV-Award voor MTV: waarin ’n klein dorp groot kan zijn... We zijn er trots op! M.O. Waarneming: P. TERWINDT en na 30 november ook door Mw. F. LIM Oischotseweg 2, Moergestel Telefoon 513 1204 Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 Genomineerd worden voor de landelijke RTV-Award, een initia tief van het Lokale Omroep Fonds, is op zich al een bijzondere prestatie. Wanneer je in die positie terechtkomt met twee andere kandidaat-genomineerden dan mag je stellen dat je een program ma hebt gemaakt dat tot de drie beste in Nederland behoort. Maar... dan ook nog die Award winnen?... Op zondag 20 december organiseert BC Moer gestel wederom het Jan Roosen Badminton toernooi in Sportcentrum Stokeind. Er zal ge speeld worden in de categorieën: rekreanten, gevorderden rekreanten en gevorderden5 en in de onderdelen enkel dubbel en gemengd dub bel. De kosten bedragen fl 7,50 per persoon Inschrijfformulieren kunt u afhalen bij: Toon Vromans, Schoolstraat 30, tel. 513 3583. of op woensdagavond bij Sportcentrum Stok eind. Actie ’Zon in de Schoorsteen’ van start De Zonnebloem roept mensen op een Sinter klaassurprise te maken voor een zieke, gehan dicapte of hulpbehoevende oudere. Dit in het kader van de actie “Zon in de Schoorsteen” De vereniging wil langdurig zieken, lichame lijk gehandicapte en hulpbehoevende ouderen die dreigen te vereenzamen, met Sint Nicolaas verrassen. Aan zeer velen van hen gaat het Sinterklaas feest ieder jaar ongemerkt voorbij. Bedoeling van “Zon in de Schoorsteen” is die mensen te laten merken dat ze er ook bij horen, dat ze niet vergeten worden. Het hoeven geen dure cadeaus te zijn, want dat is beslist niet de bedoeling. Het gaat om het gebaar, om een aardige, nut tige attentie, liefst wat feestelijk verpakt en zo mogelijk vergezeld van een rijmpje, brief je of tekening. De Zonnebloem hoopt dat ook dit jaar weer veel mensen een pakje willen maken. Iedereen kan aan de actie deelnemen. Als U een zieke of gehandicapte wil verrassen met een pakje vol “zon en vriendelijkheid” dan kunt U contact opnemen met: Petra Verheyen, tel. 513 2351. U kunt zich aanmelden tot 15 november. Rootven 35, Moergestel, Tel. 013-513 2221 Wij werken op afspraak! Gezellige herinneringen ophalen, oude vrienden en kennissen weer ontmoeten. Sa men wat drinken en een dansje wagen. Een dansavond voor Singles vanaf 30 jaar. Met muziek uit de jaren ’70, ’80, en negentiger ja- ren, zoals de Dance Classics, Rock Roll, Populaire Nieuwe Top 40 en Slowplaatjes. Met zo af en toe een romantische Engelse Wals en een Tango tussendoor. Dat kan op vrijdagavond bij ROBBEN dansen fees ten in Oisterwijk. Vanaf deze week kunnen dansers en andere dansliefhebbers terecht bij ROBBEN dansen feesten. Want vanaf vrijdag 13 november wordt er wekelijks het hele jaar door een dans avond georganiseerd voor Singles vanaf 30 jaar. Aan vang 21:30 tot 1.00 uur. Zaal open vanaf 21:00 uur. Ter kennismaking is de toegang in november gratis. ROBBEN dansen feesten ligt aan de Lind 59 a te Oisterwijk. De ingang bevindt zich rechtsachter op het parkeerterrein achter het VW-kantoor. Voor informatie kunt u bellen naar 013 528 24 57 bgg 521 70 07 Het juryrapport... De jury, onder voorzitterschap van Willem van Beusekom, kwam bij de toekenning van de Award met het volgende rapport: ’Herman Jozef, een beeld van een herder’ overtuigt de jury door een gedegen aanpak, de goede casting van de hoofdpersoon en de zorgvuldige opbouw. Een prima opening gevolgd door een pro gramma dat recht doet aan de hoofdper soon, een priester die zijn 25-jarig jubileum viert. Het gesprek in de stoel thuis wordt op een aangename manier afgewisseld door Herman Jozef mee te nemen naar zijn ouderlijk huis en de kerk waar hij zijn eer ste mis celebreerde. De relaties die hun mening over de hoofd persoon geven zijn perfect gecast en in de juiste volgorde opgevoerd. Dat ze aan het eind allemaal nog eens te rugkomen met een persoonlijke wens is niet alleen voor de jubilaris een leuk gegeven, maar ook voor de niet direct betrokken toe schouwer. Een goed voorbereid en perfect uitgevoerd programma... p Huidverzorgingsinstituut 1| Omdat drukwerk mooi, goed én (j betaalbaar moet zijn... Oisterwijkseweg 43 Tel. 513 2268 Al eerder MTV heeft al eerder hoog gescoord bij het RTV-festival. In 1993 was het een programma over de natuur dat de 7e prijs wegkaapte. Twee jaar later was het een programma over de oor logsjaren dat de Theo Heisterkamp Aanmoe digingsprijs won en nu dan, in 1998, was er voor de derde maal een nominatie. Samen met de Stichting Regionale Omroep Gouwestad uit Gouda en de Lokale Omroep Nijefurd uit Nijefurd moest Moergestel de strijd aan met het programma ’Herman Jo zef: beeld van een herder’. De geschiedenis zowel als de inhoud van het programma mag als bekend worden verondersteld: een por tret van onze pastor Van den Broek die afge lopen zomer ’n drietal jubilea vierde. Het was voor de makers Hans van Brunschot en Martien Oerlemans een aantrekkelijke maar ook tegelijkertijd een uitdagende opdracht. De spontane en volledige medewerking van pas tor Van den Broek gaf al in een vroegtijdig sta dium aan dat het wel eens een ’leuk’ program ma kon worden. Zaterdag 7 november... ’n Dag waar door de MTV-ers al langere tijd naar was uitgezien. Die dag namelijk zou het allemaal bekend worden. Om 14.00 uur ver trok ’n twintigtal medewerkers naar ’De Meer paal’ in Dronten. Hier zou tussen 17.00 en 18.00 uur de uitslag bekend worden gemaakt. Heerlijk gezeten in het pluche van de grote schouwburgzaal luisterde men aandachtig naar de presentatie en maakte men (middels frag menten op twee grote videoschermen) ook Corrie van den Heuvel is als tweede geëin digd op het afgelopen vrijdagavond bij Boer- ke Mutsaers gehouden Gróót Diktee van de Tilburgse Taol. Ze behaalde deze eervolle plaats doordat ze slechts 10 fouten had in een algemeen als moeilijk ervaren diktee. De winnaar, die overigens voor de tweede keer op een rij als beste scoorde, had slechts twee fouten minder. Het was voor Corrie van den Heuvel de vierde keer dat ze meedeed. Ze was in het gezelschap van Noud Smits, die ook al herhaalde malen heeft meegedaan aan dit evenement. “Leuk dat ik Noud verslagen heb”, reageert Corrie pla gend. Als blijvend aandenken aan de eervolle tweede plaats kreeg Corrie een zilveren pen nenset met inscriptie. Het Gróót Diktee van de Tilburgse Taol werd voor de vijfde keer gehouden. Er doen mensen aan mee uit Tilburg en omgeving. De avond geniet grote populariteit vanwege het onge compliceerde vermaak dat wordt geboden. “Een geweldige avond, fantastisch”, aldus Cor rie. “Het waren echt topartiesten die optraden. Zo goed maak je ze op de televisie niet mee.” kennis met korte impressies van de andere in zendingen. Toen echter MTV werd uitgeroe pen als winnaar van de Award was het met de rust gedaan... Hans en Martien mochten het grote podium op en voor de mudvolle zaal de bijbehorende oorkonde en bloemen in ont vangst nemen. Meteen na afloop van het officiële gebeuren werden er natuurlijk over en weer felicita ties uitgewisseld; uiteindelijk is het een pres tatie van het gehele team van MTV, dus de gelukwensen waren er voor iedereen. Vervolgens kwamen de GSM’s uit de binnen zakken: het ’thuisfront’ moest zo snel moge lijk op de hoogte worden gebracht. Natuurlijk was daarbij het eerste telefoontje voor ’de hoofdrolspeler’ Pastor Van den Broek die het in eerste instantie nauwelijks kon geloven. Na ’n eerste ’neutje’ te hebben genomen werd de thuisreis aanvaard en kon het feestje in Moergestel verder worden gevierd. Herhaling Ongetwijfeld kunt u binnenkort nog eens kij ken naar de bekroonde documentaire waaraan ruim negentig uur is gewerkt. Met de prijs 2.500,-beschikbaar gesteld door Sony) kunnen weer noodzakelijke vernieuwin gen aan de apparatuur worden bekostigd. oer 'Maak et n S/ltfódlWpoije voor een zieke J 85 Wordt wekelijks gratis huis-aan-huis bezorgd in MoergestelBiest-Houtakker en Haghorst. Uitgave/redactie: Buro 76. Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel, Tel. (013) 513 2268 Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; advertenties tot en met zondagavond. pj I IUIU VUI LUI gil IkJOII IOLILL 5 Aangesloten bij de Ziekenfondsen (C.Z. en V.G.Z.) H ëpfrpJJF I L -as- J

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 1