AUDACIA INI Dl [ER Nieuwe schoonheidssalon bij drogisterij Kemps Spreekuren B en W Oisterwijk IM ®00 i In Moergestel moergestel^ gemeente Bouwvergunningen/meldingen Bouwplannen ter inzage Uw horecabedrijf met oud en nieuw na 02.00 uur open? Het was de moeite waard... Sinterklaas komt weer op bezoek bij Audacia Wet milieubeheer Overwinning voor Audacia in een “normale wedstrijd” B en W besluiten AUDACIA JEUGD Uitslagen junioren zaterdag 7 november: Audacia Al-GFC’93:1-7 Taxandria-Audacia BI:2-1 Audacia Cl-sc ‘t Zand:3-1 Audacia C2-Noad:2-1 PAGINA 11 Herman Jozef De activiteitencommissie aan- 2-0 1- 3 2- 1 6-4 4-1 nu staan er herten op. Het beeld schijnt op de zeebodem te liggen... Bij Lindos, een stadje in het zuiden, met een indrukwekkende burcht en tempelresten, is Paulus aan wal gekomen. Paulus zou Rhodos tot het christendom hebben bekeerd. Rhodos is een heerlijk eiland, met prachtige stranden en met altijd mooi weer... In oktober was het er nog vijfentwintig graden, terwijl ik in de krant las, dat Nederland het slechts met acht graden moest doen... Zo, dit was dan een kleine weergave van een belevenis, die zeker de moeite waard was. Nogmaals: Bedankt! En.... met een vriende lijke groet, Spreekuur in Moergestel op maandag 16 november in de Openbare Bibliotheek in Moergestel: Wethouder W. van Roessel van 16.00-16.30 uur. In Oisterwijk Op dinsdag 17 november is er spreekuur in het Gemeentekantoor in Oisterwijk: Burg. Y. Kortmann en wethouders J. Rak- horst, R. Hora en W van Roessel en C. Schoenmakers van 11.00-12.00 uur. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN/ MELDINGEN Bouwvergunning is verleend voor: - het uitbreiden van het pand Rootven 41; - het bouwen van een carport aan de Burg, van Hees wijkstraat 8. Burgemeester en wethouders van Oisterwijk zijn voor nemens bouwvergunning te verlenen voor: - het bouwen van een overkapping aan de woning Pos- telstraat 14. Het bouwplan ligt v.a. do. 12 nov. veertien dagen ter inzage in het gemeentekantoor. Schriftelijke bedenkin gen kunt u naar voren brengen bij B en W, postbus 10101,5060 GA Oisterwijk. 14.30 ...12.00 10.00 12.30 12.45 10.00 13.00 10.00 10.00 12.30 1 - 0 (gestaakt) 2-5 2-1 0-11 Evenals voorgaande jaren is het voor de hore caondernemers in de gemeente Oisterwijk mo gelijk om in de nacht van 31 december 1998 op 1 januari 1999 na het gebruikelijke sluitings uur (02.00 uur) nog in beslotenheid met de vas te klanten 'oud en nieuw' te vieren. Formulier invullen De horecaondernemer die van deze regeling ge bruik wil maken moet een aanvraagformulier invullen dat verkrijgbaar is bij de afdeling Voorlichting in het gemeentekantoor. Dit formulier dient uiterlijk 1 de cember 1998 te zijn ingeleverd. Voorwaarden Aan de vergunning wordt een aantal voorwaarden verbonden. Zo mag u alleen in beslotenheid verder draaien die nacht. Dat houdt in dat er vanaf 02.00 uur niemand meer in mag. Het betekent ook dat u tevoren toegangskaarten dient de verkopen aan uw klanten. Die kaarten moeten minimaal 25,- kosten. Kaarten mogen niet meer worden verkocht op 31 december 1998 na 18.00 uur. Ook moet het horecabedrijf op de avond van 31 december minimaal 2 uur gesloten zijn voordat de bezitters van een toegangskaart mogen worden toe gelaten. Een heerlijk idee, dat je zo maar zonder zorgen op reis kunt gaan, omdat je de reis cadeau ge kregen hebt... En het mooie is, dat je hier in Moergestel op het Rootven kunt regelen, dat een paar duizend kilometer van hier op don derdagmorgen 15 oktober om half acht een taxi komt voorrijden, die jou naar de boot brengt, waarvoor ’s avonds tevoren de tickets op je ka mer liggen... Dankbaar voor het grote cadeau b.g.v. mijn jubilea in juni wil ik even verslag doen van de reis, waaraan ik o.a. iets van het cadeau heb besteed. Paulus zelf heeft mij de buidel overhandigd... om mij uit te dagen een stuk je van zijn reizen na te gaan. Welnu, ik ging naar een paar Griekse eilanden, waar Paulus inderdaad ook is geweest, al heb ik er niet veel gemerkt. Wel bezocht ik de Pau- luskathedraal op Kos, een fraaie Grieks-ortho- doxe kerk, wel zag ik hier en daar een ikoon van Paulus en ook stond er een fraai wit kerkje op de plek, waar Paulus op Rhodos aan land is gekomen. Nee, om toch iets meer van Paulus te ervaren moet je toch naar Turkije (het vroe gere klein Azië), waar b.v. de geboorteplaats van Paulus Tarsus te vinden is en Efese, om maar een paar plaatsen te noemen. Een Paulusreis maken via Griekenland naar Turkije is haast ondoenlijk, dat heb ik wel geleerd. Turkije en Griekenland zijn geen be vriende landen en dat maakt het lastig (i.v.m. visa) en duur! Maar goed, ik was dus eerst op het eiland Kos, een van de vele eilanden tussen Griekenland en Turkije in de Egeïsche zee. Een eiland, waar je lekker kunt fietsen, omdat het klimaat heer lijk is en de wegen tamelijk vlak. Bij de haven ligt een restant van een fort gebouwd door de kruisvaders in de dertiende eeuw, omgeven door prachtige palmen. Daartegenover staat een plataanboom, waarvan men zegt, dat Hip pocrates onder die boom les heeft gegeven in de geneeskunde... Maar de boom kan hoog stens 800 jaar oud zijn en Hippocrates is van ongeveer 400 voor Christus... Een ander be langrijke bezienswaardigheid op Kos is het z.g. Asklepieion, een immens groot restant van hei ligdommen ter ere van de God van de genees kunde, Esculaap (weet je wel, die bij de arts op de voorruit zijn slang heeft geplakt). Na een paar uur varen vanuit Kos bracht de boot ons naar Pathos, een klein eiland, waarheen de apostel Johannes verbannen was. Daar heeft de apostel een tijdlang gewoond in een grot. Hij zou in die grot het boek Openbaring (Apoca lyps) geschreven hebben. Ik vond het heel erg fijn in die grot te mogen vertoeven. Toen de monnik even niet keek, heb ik snel een dia ge nomen, want ik vond, dat een herinnering aan die grot mee naar huis moest. Een eind boven die grot staat nu een prachtig klooster ter ere van Johannes. Weer een paar uur varen en we kwamen aan op Rhodos, een wat groter eiland (zo’n tach tig kilometer lang en vijfentwintig kilometer breed). De stad Rhodos is één monument, prachtige vestingmuren, statige huizen, schitterende straatjes en een immens groot paleis, allemaal uit de tijd van de kruisva ders. Een en ander is uitstekend gerestaureerd in de tijd, dat de Italianen er de baas waren (voor de tweede wereldoorlog). Je kunt wel een paar dagen ronddwalen in die stad, in de oude wijk van de Kruisvaders, in musea, in de Turkse wijk, in de Joodse wijk (er wonen maar zeven Joodse gezinnen op Rhodos: het laat zich ra den, hoe dat komt...en langs de haven, waar eens de Kolos van Rhodos gestaan moet heb ben. Die Kolos was een van de zeven wereld wonderen: een enorm groot beeld, waar de schepen onder door moesten varen... De pilas ters, waar het beeld op stond, staan er nog, maar B en W zijn van plan om de gevraagde vergunning te verlenen onder opname van diverse voorschriften die noodzakelijk zijn in het belang van de bescherming van het milieu. De stukken liggen vanaf 12 november gedurende vier weken ter inzage op het gemeentekantoor. Sint en zijn Pieten vonden het vorig jaar erg gezellig bij Audacia. Daarom komen ze ook dit jaar weer bij ons en wel op zaterdagmiddag 28 november. De voetballertjes t/m 8 jaar verwachten we van af 16.45 uur in de kantine. Om circa 18.15 uur is het voor deze groep afgelopen. Ook de pu pillen die alleen nog maar trainen zijn op dit tijdstip van harte welkom. De 9- en 10-jarige pupillen worden om 18.45 uur in de kantine verwacht. De Sint denkt deze groep tot ongeveer 19.30 uur een hartig woord je toe te spreken. Uiteraard zijn ouders leiders welkom. Bij ziekte of verhindering graag even een tele foontje. Aanvraag en ontwerp-beschikking In het kader van de Wet milieubeheer is vergunning aangevraagd door: - de heer P. Vermeulen voor een nieuwe, de gehe le inrichting omvattende vergunning voor een varkens- en rundveehouderij aan de Pijnendijk 9 te Moergestel. 'MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 11 NOVEMBER 1998 Veilig verkeer Veilig Verkeer Nederland heeft de gemeente Oisterwijk benaderd om een theorie-instruc- tie en een rijvaardigheidsrit te organiseren voor 50+ rijbewijshouders. Het college heeft positief op het verzoek gereageerd. In een rustige, sfeervolle omgeving kan men u bij drogisterij Kemps van dienst zijn op het gebied van huidverzorging. Ook kunt u er terecht voor electrisch ontharen, acnébehandelingen, kunstnagels en make-up advies. Daarnaast biedt de salon uiteraard nog veel meer mogelijkhe den. Voorop staat echter dat de klant een tevreden en deskundig advies krijgt van schoonheids specialiste Wendy. Mocht u nog niet in de gelegenheid zijn geweest de salon te bezichtigen, dan kunt u er tijdens de openingstijden van de winkel terecht. S.V. .3 Audacia - Nevelo2-0 Pas in haar achtste wedstrijd van de competi tie was er voor Audacia sprake van een nor maal resultaat. Na drie (wellicht wat geflatteer de) klinkende overwinningen en vier gevoels matig onnodige nederlagen, volgde nu een re sultaat waarop niets valt af te dingen. Van de twee hardwerkende ploegen was Audacia ge woon de betere en in staat om doelrijpe kansen te scheppen. Het enige verwijt zou kunnen zijn dat Audacia nog te veel kansen onbenut liet, maar dan zou de overwinning weer te geflat teerd zijn geworden en het gevaar voor zelf overschatting zou weer de kop opsteken. Bij aanvang van de wedstrijd was het veld nog goed bespeelbaar maar werd allengs steeds slechter door de gestaag neervallende stevige regen. Goed voetbal kon dan ook niet vertoond worden en het was jammer dat de overigens goed leidende scheidsrechter iets te gul was met gele kaarten voor overtredingen (aan bei de kanten) die door te vroeg of te laat ingezette slidingen te wijten waren aan de toestand van het veld. In de op en neer golvende wedstrijd was al snel duidelijk dat de ploeg met scorend vermogen de winnaar zou zijn en in deze derby was dat Audacia. Nevelo heeft de gehele wedstrijd keeper Alex van Roessel niet op de proef ge steld. Al hun aanvallende acties belandden niet tussen de palen, hetgeen een compliment is voor de Audacia-verdediging. In de dertigste minuut van de eerste helft kon een kopbal van Frans Tekath niet naar beho ren door de Nevelo-defensie worden verwerkt en stond de 1 - 0 op het scorebord. Omdat het volgende doelpunt pas drie kwartier later viel bleef de wedstrijd spannend en kwam dat har de doeltreffende schot van Jan Habraken in de dertigste minuut van de tweede helft als een bevrijding: 2-0. Zondag naar Sint Oedenrode In Sint Oedenrode moet Rhode bestreden wor den, een voor Audacia onbekende ploeg. Ook deze ploeg heeft sterk wisselende resultaten geboekt en een peil valt daarom niet te trek ken. Sint Oedenrode is niet zo groot en de bordjes (sportpark of iets dergelijks) zullen de weg wel wijzen. Uitslagen zondag 8 november 1998 Audacia 1 - Nevelo 1 Gilze 3 - Audacia 2 Audacia 3 - Jong Brabant 4 Audacia 4 - SVSSS 5 Audacia 5 - Tuldania 3 Audacia 6 vrij Audacia 7 - Ons Vios 5 Audacia 8 - SC Olympus 9 Marvilde 8 - Audacia 9 Dames: SVSOS 1 - Audacia 1 Programma zondag 15 november 1998 Rhode 1 - Audacia 1 Audacia 2 - SC Olympus 2 Gloria UC 3 - Audacia 3 Berkdijk 5 - Audacia 4 De Bocht ’80 2 - Audacia 5 Audacia 6 - Taxandria 7 Korvel 6 - Audacia 7 Audacia 8 - Riel 6 Audacia 9 - LEW 6 Dames: Audacia 1 - SC Olympus 2 Burgemeester en wethouders hebben in de ver gadering van 3 november onder meer de vol gende besluiten genomen: Nieuwjaarsbijeenkomst Besloten is om de nieuwjaarsbijeenkomst te houden op maandag 4 januari 1999 van 17.00 tot 19.00 uur in de burgerzaal van het Raad huis. Verkiezingen De notitie “Communicatie bij verkiezingen” is voor kennisgeving aangenomen en zal wor den voorgelegd aan de commissie Algemene Beleidszaken. PC-regeling Besloten is de levering van PC’s en randappa ratuur in het kader van de PC-regeling Ge meente Oisterwijk te gunnen aan de firma Dynabyte one stop computershop. Jeugd- en Jongerenwerk De tussenrapportage najaar 1998 van de uit voering beleidsplan jeugd- en jongerenwerk zal ter kennisneming aan de commissie welzijn voorgelegd worden. Subsidie bibliotheek Besloten is om aan de bibliotheek alsnog vullende subsidie 1998 te verlenen. Tentoonstelling Nog dit jaar zal begonnen worden met een ex- positieproject in 3 delen van werk van Moer- gestelse kunstenaars als afronding van het ex- positieproject in het gemeentekantoor. Liquidatie S.M.B. In verband met de opheffing van het S.M. B. heeft het college een aantal beslissingen geno men over de voortgang van lopende projecten en regionale taken. Werkplanning 1998 De werkplanning is per 29 oktober 1998 aan gepast. Het college heeft die planning vastge steld. G-voetbal Het definitief subsidie voor Nevelo G-voetbal over 1997 is vastgesteld. Programmaraad Besloten is om de heer D. de Monyé voor de periode 1 januari 1999 tot en met 31 december 2002 te benoemen in de regionale programma raad CAI Brabant midden Zuid. Zigo-Audacia C3:afg. Uitslagen pupillen zaterdag 7 november: Audacia Dl-Noad: 0-4 Audacia D2-Spoord.Boys: 3-1 Audacia El-Nevelo: 2-2 Oirschot-Audacia E2:9-0 Audacia E3-Gilze:5-0 Olympus-Audacia E4:0-6 Audacia F1-Oirschot: 1-0 Oirschot-Audacia F3:0-13 Audacia F3-Hilvaria:8-3 sc ‘t Zand-Audacia F4:4-0 Programma jeugd zaterdag 14 november: Audacia Al-Nemelaeraanw. 13.30 SET-Audacia BI13.30 sc Olympus-Audacia Cl12.00 Spoord.Boys-Audacia C212.00 Audacia C3-Zigo12.15 Oirschot-Audacia Dl 10.15 Nemelaer-Audacia D28.45 Audacia El-Audacia E39.30 sv SSS-Audacia E28.45 Audacia E3-Audacia El 9.30 «- sv SSS-Audacia E411.00 Audacia Fl-sv SSS10.45 sv SSS-Audacia F211.00 Audacia F3-Zigo10.45 Audacia F4-Audacia F510.45

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 11