Verse zonnevis filet leerling SCHOENMODELLEUR wv rieter omit Oproep Algemene Ledenvergadering van de Rabobank Moergestel ft' GEMEENTE BELANGEN Ouderenconferentie groot succes!!! a.s. Vrijdag op de weekmarkt... Rabobank Wij zijn er altijd voor je, 24 uur per dag s- Deze aanbieding is geldig bij onze wagen op de markt. Centrale Schachten- en Onderwerkmakerij BV Rabobank Moergestel HEUKELOM MOERGESTEL OISTERWIJK Aan KVO-leden en andere belang stellenden TV /"I t 500 gram PAGINA 5 De Rabobank is een coöperatieve bank die opkomt voor de belangen van haar leden. Via een gekozen bestuur en de leden vergadering oefenen de leden invloed uit op het beleid van hun plaatselijke bank. De Rabobank kiest bewust positie als een dienstverlener die nauw betrokken is bij de Het Bestuur lokale gemeenschap waarvan de leden deel uitmaken. Si f*vo) (ncb) Hb haar modelteam gemotiveerde ambitie 70 Mtouwe„ C.S.O. b.v. is een modem opgezette onderneming, de orthopedische schoen- techniek. C.S.O. komt voort uit een samen werkingsverband tussen vier grote orthopedische andere schoentechnische buitenland vervaardigen wij m.b.v. moderne CAD/CAM apparatuur werken. Door de toenemende vraag naar on;e producten kennen wij een structurele groei van het werkaanbod. Verkorte agenda: 1Opening 2. Notulen vorige vergadering 3. Voorstel tot wijziging van de statuten en het huishoudelijk reglement 4. Mededelingen en rondvraag De volledige agenda, de notulen van de vorige Algemene Ledenvergadering en de volledige tekst van de voorgestelde statuten en huishoudelijk reglement liggen vanaf vandaag voor de leden ter inzage op ons kantoor. De Coöperatieve Rabobank B.A. te Moergestel houdt op donderdag 12 november a.s. haar Algemene Ledenvergadering. De bijeenkomst begint om 20.00 uur en vindt plaats in Partycentrum ’Den Boogaard’. Midden in de samenleving WIJ BIEDEN: Interne opleiding. Een uitdagende functie met toekomstperspectieven binnen een bestaanszekere organisatie. Salariëring afhankelijk van leeftijd en ervaring. Goede secundaire arbeidsvoorwaarden. Carpooling bespreekbaar. INLICHTINGEN: Belangstellenden kunnen informatie inwinnen of schriftelijk solliciteren bij: Dhr. W.A.M. Ligtvoet, Industrieweg 21b, 5066 XJ MOERGESTEL. Tel.: 013-5132475. Op maandag 9 november a.s. komt de fractie van Gemeente Belangen bijeen voor een be spreking betreffende de agenda’s van de com missie-vergaderingen van 10 en 11 november a.s. Aanvang van deze vergadering is om 20.00 uur in het gemeentehuis, 2e etage, kamer 7. Graag nodigen wij U uit over deze agenda’s van gedachten te wisselen. Voor meer informatie kunt U zich richten tot een van onze raadsleden: Ruud Hora 528 85 26; Jan Oerlemans 513 22 39; Jac Meerbach 528 36 70; Piet Meeuwis 528 46 78. Of bij het secretariaat: Frans van lersel 528 25 00. Tot maandag 9 november in het gemeentehuis. U bent van harte welkom. bedrijven. Voor deze en actief op het gebied van bedrijven in binnen- en wat onder leiding van Bert Langerler een aantal nummers ten gehore bracht en waar van men ook zichtbaar genoot. De namiddag was gevuld met een aantal work shops die twee keer werden gehouden. Men kon kennismaken met de computer en iets zien van surfen op het Senioren Web. Meer bewe gen werd aanschouwelijk gemaakt en men kon er zelfs aan deelnemen in de gymzaal. De oude renzorg in zijn algemeenheid werd ook twee keer in een workshop ter hand genomen. Met het project “Geef elkaar de hand”, wat in Moer gestel al met succes wordt uitgevoerd, kon men er ook kennis maken. Ook werd “Klein Kar wei” gepresenteerd waar men kon vernemen dat met gesloten beurzen mensen elkaar hel pen in het opknappen van kleine klusjes. Dit project staat nog in de kinderschoenen maar men hoopt binnen niet al te lange tijd hiervoor een officiële status te krijgen. Rond de klok van vieren kon eenieder rustig huiswaarts keren. Men was minstens iets beter geïnformeerd dan voorheen en had ze ker ook iets overgehouden van deze uiterma te geslaagde dag. Het kan iedereen overkomen. Je wereld staat plotseling stil. Je voelt je alleen. Niemand heeft aandacht. Toch zijn er altijd mensen die bereid zijn naar je te luisteren. Met je meevoelen en begrip to nen. Zonodig advies en informatie geven. Of je in een crisissituatie hulp bieden. Je vindt ze bij de SOS-dienst. Ervaren vrijwil ligers die dag en nacht aanwezig zijn en je tele fonisch of persoonlijk hulp bieden: “een ge sprek van mens tot mens”. Je hoeft je naam hierbij niet te noemen. Een telefoontje naar de SOS-dienst (013- 544 1 544) kan je troost of uitzicht bieden in een moeilijke situatie. Langskomen is ook mogelijk. Ons adres is: St. Annaplein 21, Tilburg (St. Contour). WIJ VRAGEN: Leerling voor 39 uur per week. M/V met verantwoordelijkheidsgevoel, motivatie en voor hun werk. MA7 die over de juiste mentaliteit beschikt om gezamenlijk een kwaliteitsproduct te kunnen vervaardigen. Vooropleiding modelleren en design of andere VAS- opleiding geniet onze voorkeur. Leeftijd t/m 30 jaar. MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 4 NOVEMBER 1998 De diverse ouderenbonden alsmede het Gemeente Bestuur van Oisterwijk wil den wel een weten hoe ouderen over hun problemen van het ouder worden dach ten. Daarom werd iedereen boven de 55+ schriftelijk uitgenodigd om deel te nemen aan deze beraadslagingen. Het Durendael-complex werd hiervoor ge bruikt en dat bleek een goede gelegen heid te zijn zoveel mensen gezamenlijk of deels apart te laten praten over hun problemen en het aandragen van de op lossingen daarvoor. Het idee vraagt be slist om een herhaling maar men dient dan het aangeboden programma niet te groot te maken. Veel ouderen hadden moeite met de snelle wisselingen van onderwerp en plaats. Het was ook bemoedigend de ‘oudjes’ van de drie kernen met elkaar te zien omgaan. Een slot conclusie was echter ook dat de Gemeente Oisterwijk nog veel kan leren van de vroege re Gemeente Moergestel. Het Ouderenwerk staat hier op een hoog niveau en dat zal later voor de gehele Gemeente moeten gaan gel den. In zijn openingswoord kregen de aanwezigen de complimenten van Wethouder Drs. Wil van Roessel omdat zij het barre weer hadden ge trotseerd. Ook de organisatie van zowel Du- rendael, de Twern en de vrijwilligers kregen schouderklopjes. Algemene voorzieningen voor ouderen dienen open te blijven en deze mensen moeten zo lang mogelijk blijven doen wat zij zelf nog kunnen. Ook dient er gestimu leerd te worden dat zij zo lang mogelijk zelf standig blijven wonen en voorzover mogelijk in hun eigen omgeving. Noud Smits wees in zijn openingswoord op de enorme cultuurverandering die er heeft plaats gevonden. Vroeger kreeg men kinderen en nu neemt men kinderen. Opvang van ouderen was vroeger heel anders geregeld. Vroeger noemde men de ouderen ‘Ouden van Dagen’ later werd het ‘Bejaard’ en nu spreekt men voortaan wat vriendelijker over ‘Senioren’ of ‘55-plus’. Het Gemeentelijk ouderenbeleid is verantwoorde lijk voor een zo goed mogelijke opvang van deze senioren of 55-plussers. Mevrouw len Kokx noemde de 55+ees men selijk kapitaal die vitaal moeten kunnen vergrijzen. Hiervoor is nogal wat zorg nodig en die zal er dan ook moeten komen. Voorzitter Lely wees op de slogan “Oud is IN” en verzocht daar zuinig op te zijn. Hierna werd men ingedeeld in een aantal ge- sopreksgroepen die de onderwerpen “Wonen en Veiligheid”, “Zorg en Inkomen” en “Wel zijn en maatschappelijke deelname” gingen bespreken. Na afloop werd hiervan een samen vatting gegeven en steeds weer kwam naar vo ren dat ouderen zelfstandig wonen fijn vinden maar dat indien nodig er ook hulp van buiten af moest zijn. Buren- of familiehulp is prach tig maar niet altijd mogelijk. Huizenbouwers dienen echter rekening te houden met veran derde wensen van de ouderen. Goede informatie, veiligheid, verkeer, trot toirs, groenvoorzieningen, parkeren en ver lichting dienen in de buurt goed verzorgd te zijn. “Let eens op uw buurman/vrouw” zou een slogan voor de pers moeten zijn. Hier door zal communicatie met ouderen door buurtgenoten verbeterd kunnen worden. Ouderen dienen echter ook zelf actief te zijn en eventueel bij andere ouderen een helpend handje bieden. Op het gemeentekantoor een loket voor oudereninformatie zou zeker ge wenst zijn en een pré-pensioencursus was ook geen luxe. In de middagpauze genoten alle deelnemers van een eenvoudige maar goede lunch en konden zij de diverse stands in de gangen van het gebouw bezoeken. Hier kon men in formatie en voorlichting krijgen over de meest uiteenlopende zaken de ou4eren be trekking hebbende. Ook was er een optreden van het Regionaal Brabants Senioren Orkest 13“ C.S.O. zoekt voor uitbreiding van kandidaten voor de functie van: Dinsdag 17 november gaan we op excursie naar Thuiszorg Midden-Brabant, Lage Witsiebaan 20 in Til burg. We brengen ’n bezoek aan de Thuiszorgwin- kel en krijgen ’n rondleiding bij de Gezond heidswijzer; ’n informatiecentrum waar ieder een kan aankloppen met vragen over gezond heid, ziekte en gezondheidszorg. Bij goed weer vertrekken we om 9.30 uur met de fiets vanaf het St. Jansplein; anders om 10.00 uur met de auto. Hebt u belabgstelling bel dan vóór vrijdag 3 november naar 513 2539 voor opgave bij José Kastelijn. schachten en onder- k

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 5