Cis leerling SCHOENMAKER m/v Jans van Dijk-De Beer onderscheiden! Kampioensduif voor Ties van de Wiel stichtingripenbare BIBLIOTHEEK Informatieavond Vormsel Lupus Patiseunten Groep OISTERWIJK EN MOERGESTEL Bevolkingsonderzoek baarmoederhalskanker Centrale Schachten-en I Onderwerkmakerij BV F* MOERGESTEL-NIEUWS’ - WOENSDAG 4 NOVEMBER 1998 PAGINA 10 haar onderwerkteam gemotiveerde Ties van de Wiel met zijn kampioensduif C.S.O. b.v. is een modem opgezette onderneming, de orthopedische schoen- techniek. C.S.O. komt voort uit een samen werkingsverband tussen vier grote orthopedische andere schoentechnische buitenland vervaardigen wij m.b.v. moderne CAD/CAM apparatuur schachten en onder werken. Door de toenemende vraag naar onze producten kennen wij een structurele groei De K.B.O. kent weliswaar geen onderschei dingen, maar een envelop met inhoud, ver gezeld van een boeket bloemen, was hier ze ker op zijn plaats. De dank, uitgesproken door de voorzitter, werd ondersteund met een daverend applaus door de aanwezigen. Jans dankte en zei dit niet verwacht te heb ben en beloofde te zullen doorgaan met het werk dat haar zo na aan het hart ligt (en dat voor een negenenzeventig jarige!!!). Tijdens de op donderdag 29 oktober gehouden ledenvergadering van de K.B.O., afdeling Moergestel, werd Jans van Dijk - De Beer letterlijk en figuurlijk in het zonnetje gezet. De leden waren in grote getale (135!) naar “De Roozendries” geko men om deel te nemen aan de najaarsvergadering. De dames van de bar hadden de ruimte feestelijk ingericht, waarvoor Noud Smits de handen op elkaar vroeg en tevens kon hij twee nieuwe vrijwilligsters verwelkomen in de dames Mia van de Laak en Mieke van de Ven. INLICHTINGEN: Belangstellenden kunnen informatie inwinnen of schriftelijk solliciteren bij: Dhr. W.A.M. Ligtvoet, Industrieweg 21b, 5066 XJ MOERGESTEL. Tel.: 013-5132475. WIJ BIEDEN: Interne alsmede externe opleiding. Een uitdagende functie met toekomstperspectieven binnen een bestaanszekere organisatie. Salariëring afhankelijk van leeftijd en ervaring. Goede secundaire arbeidsvoorwaarden. Carpooling bespreekbaar. WIJ VRAGEN: MAZ met een technische vooropleiding. M/V met verantwoordelijkheidsgevoel, motivatie en ambitie voor hun werk. M/V die over de juiste mentaliteit beschikt om gezamenlijk een kwaliteitsproduct te kunnen vervaardigen. Interesse in het schoentechnische vak. Leeftijd t/m 27 jaar. bedrijven. Voor deze en bedrijven in binnen- en actief op liet gebied van van liet werkaanbod. het hart, maar ook psychische schade voorko men. Het begeleiden behandelen van lupus- patiënten door artsen die bekend zijn met deze aandoening is belangrijk, Wat is Lupus Erythematosus? Lupus is een auto-immuunziekte. Bij Lupus maakt het immuunsysteem afweerstoffen te gen lichaamseigencellen. Samen vormen zij immuuncomplexen welke ontstekingen kun nen veroorzaken in de bloedvaten, waardoor verschillende aandoeningen kunnen ontstaan in de gewrichten, de inwendige organen, de huid en het centraal-zenuwstelsel. Gevoelig heid voor licht en zonlicht, weinig energie en ernstige vermoeidheid zijn veel voorkomende symptomen. De Lupus Patiënten Groep is een vereniging ’voor en door patiënten’, onmisbaar voor het organiseren van lotgenotencontact. Het praten met lotgenoten biedt ondersteuning bij het aanvaarden en verwerken van de aandoening. Hiervoor houden wij inloop-spreekuren ’voor en door patiënten’ in een aantal ziekenhuizen. Na de ontvangst met het gebruikelijke kopje koffie met vlaai, kon voorzitter Noud Smits een afgevaardigde van het hoofdbestuur van de K.B.O. Den Bosch aankondigen, t.w. Mevrouw Mies van Lokven, die speciaal voor Jans naar Moergestel was afgereisd. Mevrouw Van Lokven memoreerde de grote verdiensten van Jans van Dijk, die vanaf 1984 t/m 1998 onafgebroken bestuurslid is geweest van de plaatselijke afdeling, terwijl zij ook plaatsvervangend kringafgevaardig- de was. Door haar tomeloze inzet ten dien ste van haar leeftijdgenoten, kreeg Jans uit handen van Mevrouw Van Lokven de zilve ren speld opgestoken, vergezeld van een oor konde. Noud Smits vulde de lange lijst van verdien sten aan met op te merken, dat Jans in “De Roozendries” een niet weg te denken spil is waaromheen diverse activiteiten plaatsvinden. Vanwege haar antenneffinctie in de gemeen schap was Jans voor het bestuur van onschat bare waarde. Jans verzorgde de berichtgeving naar de plaatselijke pers, verdeelde de Nestor, gaf - toen het programma nog in de ether was - de verjaardagen van leden door aan Omroep Brabant zodat de jarigen aangenaam verrast werden met een muzikale hulde en bracht de zieke leden een bezoekje. Tijdens de ledenvergadering werd verder ook afscheid genomen van Thea van Os, die vele jaren namens het SWOM als coördinator van de vaste activiteiten fungeerde en haar functie op een voortreffelijke manier inhoud had ge geven. Ook voor haar was er een envelop met inhoud en bloemen en de voorzitter kon tevens haar opvolgster voorstellen, t.w. Mevrouw Trees Verhoeven. De voorzitter van de Stich ting Welzijn Ouderen (SWOM), de Heer H. Lelie had in een vroegtijdig stadium aangekon- digd terug te treden als voorzitter. Zijn inzet voor alle ouderen van Moergestel, zijn actieve deelname in verschillende overlegplatforms en zijn volharding daar waar het beslismomenten betrof heeft veel waardering geoogst en werd omgezet in een dankwoord, dat eveneens ver gezeld ging van envelop met inhoud en bloe men. De opvolger van de Heer Lelie, de Heer H. Ridderhof, kon zich aan de aanwezigen voorstellen, zodat iedereen met voldoening kon vaststellen dat het bestuur ook van de SWOM weer op sterkte is. Annie van de Wouw, secretaris, bracht de le den in herinnering, dat op 12 november een bezinningsmiddag gehouden wordt in het Pa rochiecentrum (aanvang 14.00 uur) en dat er de gelegenheid bestaat voor 50+ rijbewijsbe zitters om een rijvaardigheidstest af te leggen, zowel ten aanzien van praktijk als theorie. Een zeer leerzame ervaring en deelname aan deze zogenaamde B.R.O.E.M.-test is geheel gratis en heeft geen enkele consequentie voor het rijbe wijs. Op 24 november vindt er in “De Roozen dries” een theoretische informatie-avond plaats (aanvang 20.00 uur). Na het officiële gedeelte konden de balletjes rollen en vielen er met drie gratis ronden bin go prijzen te verdienen. De aanwezigen kon den terugzien op een geslaagde middag. C.S.O. zoekt voor kandidaten voor uitbreiding van de functie van: Alle kinderen van groep 8 zijn van harte wel kom met hun ouders/verzorgers op donder dag 26 november 1998. Om 19.30 beginnen we met een gebedsdienst en aansluitend een informatie avond over het vormsel in Den Boogaard. Het vormsel is gepland op vrijdag 5 februari 1999 om 19.00. Alle vormelingen onder leiding van begeleidende ouders nemen gedurende 3 thema-avonden en 2 gezamenlijke bijeenkom sten (met ouders) deel aan de voorbereidingen voor het vormsel. Het voorbereidingsproject heet. “HOE BE STAAT HET. De kinderen krijgen verde re informatie via school mee naar huis. Kinde ren die buiten Moergestel op school zitten en graag aan het vormsel willen deel nemen kun nen contact opnemen met Elly van den Meij- denberg, tel. 513 3385. de Internetaansluiting tijdens de openingsuren van de bibliotheek. De kosten bedragen f 2,50 per half uur. Het is mogelijk om vooraf Inter- nettijd te reserveren, om te beginnen voor een half uur, dit kan ook telefonisch. Wie van het Internet gebruik wilt maken, wordt verzocht zich eerst aan de informatiebalie te melden. Internet is eenvoudig te raadplegen. Ook kun nen medewerkers van de bibliotheek u op weg helpen. Het is ook mogelijk om informatie die u opgezocht hebt te printen. Het afdrukken van een pagina kost f. 0,1 0. In de bibliotheek Moergestel staat op dit mo ment een tentoonstellingspaneel van de GGD Midden-Brabant over het geplande bevol kingsonderzoek naar baarmoederhalskanker in de jaren 1998-2002. Vrouwen van 30 t/m 60 jaar krijgen automatisch elke vijf jaar een uit nodiging om een uitstrijk je te laten maken. Bij het paneel hangen foldertjes waarin U zelf kunt opzoeken wanneer U een uitnodiging kunt ver wachten. Als U meer informatie wilt kunt U het informatiepunt van de GGD bellen op nr. 013-4643274 bereikbaar op ma t/m vrij tussen 11.00 -12.00 uur. Voor aanvullende informatie over dit onderwerp kunt U natuurlijk ook de hulp inroepen van één van de bibliotheekme dewerkers. U kunt de tentoonstelling t/m 6 december bezoeken tijdens de openingsuren van de bibliotheek. Internetten voor een half uurtje In de bibliotheek is de Internetaansluiting voor het publiek verplaatst naar het midden van de bibliotheek. Bezoekers kunnen dan net als in de bibliotheek Oisterwijk gebruik maken van Een bijzondere prestatie leverde de duif no. 97-1753228, deze blauwe jaarling van M.van de Wiel, Korenstraat 21. Zij presteerde het om in de Vitesse en Midfond vluchten van het vliegsei- zoen 1998 11 maal een prijs te winnen en daarmee zoveel punten behaalde dat zij hierdoor kampioen werd. Dit kampioenschap werd behaald in het grote spelverband Hart van Brabant waaraan ruim 400 duivenliefhebbers deelnemen. Zowel in het Hart van Brabant als in de plaatselijke vereniging “Over Berg en Dal” is hij gehul digd en mocht hij de hiervoor beschikbaar gestelde herinneringsprijzen in ontvangst nemen. Ties van harte proficiat met deze prestatie. Patiënten met de aandoening Lupus Erythe matosus De Lupus Patiënten Groep is een landelijke vereniging voor SLE-patiënten (Lupus Erythematosus) en heeft, op zaterdagmiddag 14 november 1998, een bijeenkomst in Noord Brabant georganiseerd voor patiënten en be langstellenden. Deze bijeenkomst zal plaatsvinden in Bre da, in het Mercure hotel, aanvang: 13.15 ein de: 16.00 uur. Toegang is gratis. Lezing door: Dr.A.J.G.Swaak reumatoloog wetenschappelijk onderzoeker Over: Lupus Erythematosus, en wat is de oorzaak van de ontstekingen? Voorlichting geven over lupus is een belang rijke doelstelling van de vereniging. In Nederland zijn naar schatting 15.000 Lu- pus-patiënten. Een vroegtijdige diagnose kan schade aan organen zoals de nieren, longen en kj k

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 10