moorman EINDELIJK A. op ’t Hoog GEALAN CATO krijgt zijn bus DISCO DANSAVOND VOOR 30PLUS SINGLES Oproep Algemene Ledenvergadering van de Rabobank Moergestel Van den Meijdenberg NOUWENS VERHUIZINGEN 00 00 Rabobank Rj AUTOMOBIELBEDRIJF BOUWBEDRIJF Dag/ schakel klok Industrieweg 9a - Tel. 013 - 513 1611 Onderhoud en reparatie van alle merken. Verkoop van nieuwe en gebruikte auto's. weer terug in Oisterwijk elke vrijdag v.a. 21:30 uur Rabobank - Bouw- en onderhoudswerken - Ramen - kozijnen in kunststof en hout Met muziek uit de jaren '70 - '80 - '90 o.a. Populaire nieuwe top 50, Dance Classics, Rock Roll, Slow, Stijl. Hild 20, Moergestel (b.g.g. bellen na 17.00 uur) Moergestel Doe-Het-Zelf Centrum Industrieweg 15, Moergestel Tel.013-5136149 Maandag gesloten! I tfJMfONWWFMM Feestmis ’Audacia’ O Dansen^ leesten I brengt kunststof in vorm Langendijk 2, 5044 VD Tilburg Telefoon 013 - 4670526 - 4674796 Rookmelder 95 rï/EMA JXEU fl PAGINA 5 'MOERGESTEL-NIEUWS' - WOENSDAG 28 OKTOBER 1998 4 De Rabobank is een coöperatieve bank die opkomt voor de belangen van haar leden. Via een gekozen bestuur en de leden vergadering oefenen de leden invloed uit op het beleid van hun plaatselijke bank. De Rabobank kiest bewust positie als een dienstverlener die nauw betrokken is bij de Het Bestuur lokale gemeenschap waarvan de leden deel uitmaken. 28a 31 RIJKSVERHUIZERS Tevens verhuur diverse machines! De Coöperatieve Rabobank B.A. te Moergestel houdt op donderdag 12 november a.s. haar Algemene Ledenvergadering. De bijeenkomst begint om 20.00 uur en vindt plaats in Partycentrum ’Den Boogaard’. Verkorte agenda: 1. Opening 2. Notulen vorige vergadering 3. Voorstel tot wijziging van de statuten en het huishoudelijk reglement 4. Mededelingen en rondvraag De volledige agenda, de notulen van de vorige Algemene Ledenvergadering en de volledige tekst van de voorgestelde statuten en huishoudelijk reglement liggen vanaf vandaag voor de leden ter inzage op ons kantoor. Gast deejay: Jozef Oomis bekend van de Oisterwijkse 30plusavonden.Dus een zeer gevarieerde avond om nieuwe contacten te leggen of gewoon lekker te swingen. Ter kennismaking t/m november gratis toegang Midden in de samenleving INTERNATIONALE VERHUISONDERNEMING EN OPSLAG VAN INBOEDELS VERPAKKINGEN OVERZEE Tel. 013-513 2172 ROBBEN DANSCENTRUM de Lind 59a (achter VVV) Oisterwijk. Meer info 01 3 528 24 57 Ferry Pörtzgen (AB); ...niet tevreden... oogde grond in bezit te krijgen. De rechter zal straks de marktprijs van de grond gaan bepa len. Men is wel bezorgd dat het te lang duurt maar hoopt toch in 1999 de eerste percelen te kunnen uitgeven. Wethouder Joop Rakhorst (WD) liet wel doorschemeren dat de grond prijzen iets hoger zullen uitvallen dan elders omdat men gehouden is aan veel groenvoor zieningen en dat zal het nettó te bebouwen grondoppervlak beslist wat duurder maken. Het besluit “Integraal Waterbeheer” kreeg toch nogal wat op- en aanmerkingen. Ad van den Oord zag het grote belang van kwaliteitsbe heersing van het oppervlaktewater zeker in. Als hemelwater van het rioleringsstelsel afgekop peld moet worden dan zullen de duurdere wo ningen ook deze grootste lasten moeten dra gen. Dit moet echter niet door “Jan met de pet” betaald worden maar meer door “Piet met het grote dak”. Ger van Hest (CDA) zag de afkop- peling liever jaarlijks geëvalueerd en dit voor al uit milieu-oogpunt. Joost Wagenmakers Als afsluiting van het 50-jarig jubileumjaar had de feestcommissie van Audacia een misviering op de rol staan. Klokslag zeven uur begon het koor, bestaande uit een 70-tal voornamelijk jonge mensen, in rode - en groene albes onder leiding van Edith Kastelijn aan hun eerste gos pel. Laatstgenoemde heeft al een veertien ja ren ervaring met ‘zwarte’ Gospelkoren in Ame rica. De groenen kwamen van het ‘Rainbow’ koor uit Rotterdam en de roden van ‘The In spirational Community Gospel Choir’. De so listen waren Sady Moris en Guillaume Noo- ten. Het geluid werd verzorgd door Loré Au dio uit Alphen aan de Rijn en stond onder lei ding van Reno van Hek. Het was een overweldigend geheel en de nage noeg “uitverkochte” parochiekerk stond wer kelijk op haar grondvesten te trillen. De mu ziek kwam zo hard over (afhankelijk van de plaats waar men zat) dat men dacht dat pastor van den Broek zachtjes sprak. Natuurlijk had de H. Mis met sport te maken en de begroe ting kon dan ook bijna niet anders gaan dan over sportiviteit. Ook de lezingen hadden een sportelement in zich. Een elftal yan de D-pu- pillen werd door pastor van den Broek voorge houden dat een gezonde geest in een gezond lichaam huist. Sport verbroedert want men doet het met elkaar. Een elftal speelt ook altijd samen en behaalt samen successen of tegensla gen. Men kan nooit een enkeling de schuld geven. De betekenis van “Audacia” is durf, moed of flinkheid. Dit werd toegewenst aan alle vrijwilligers in de vereniging die het func tioneren mogelijk maakt. Ook werden de over leden leden herdacht die hen de afgelopen ja ren waren ontvallen. Al met al een prachtige happening die uiteraard sportief is verlopen. Hb (WD) subsidieert liever eigen initiatieven omdat het plan ’Regenton’ misschien niet vol doende is onderzocht en onderbouwd. Wethouder Jos Schoenmakers (CDA) noem de het voorstel een goed plan maar jammer genoeg ontbreekt het enthousiasme van de bevolking. In de kern Moergestel denkt men hier beter over na dan in de kern Oisterwijk. Het project “regenton” gaat door en hiervoor zal een bijdrage geleverd worden door de ge meente. Het ontwerp bestemmingsplan “Woongebied Zuid-Oost” gaat door zoals gepland is. B&W kregen hiervoor complimenten. Wethouder Ruud Hora (gemeente Belangen) was blij met deze complimenten maar zag deze graag door gesluisd naar de organisatie die het ontwerp gemaakt had. Toch duurde het weer bijna drieëneenhalf uur voordat deze agenda door de raadsleden was ’verorberd’ ondanks het feit dat er in de commissievergaderingen over was gediscus sieerd. Hb Ineke Depmann (PvdA) kon tevreden zijn maar dit voorstel was dan ook maar het mini mum. Ad van den Oord (Groen Links) had complimenten voor wethouder Ruud Hora. Hij prees het ondasten van de natuur met au to’s door dit soort voorstellen. Ook de positie ve resultaten van de treintaxi-onderhandelin- gen zag hij mettertijd graag tegemoet. Piet Meeuwis (Gemeente Belangen) kon vrede hebben met gebruik van de van Tien- hovenlaan door de buurtbus maar hij wilde dit over een jaar toch evalueren om te zien of het meer passagiers oplevert, zoniet dan dient alsnog de route omgelegd worden. Hij had ook nog wat onderzoek verricht om te kijken of de Waterhoef en het Westend in de route betrokken zouden kunnen worden. De bus dient te komen daar waar de vergrijzing toeslaat. Dit zijn juist de potentiële klanten. Wethouder Ruud Hora had gepoogd het beste voor de buurtbusproject in de wacht te slepen. Er hangt echter een kostenplaatje aan. De loop tijd is wel 3 jaar dat men er aan vastzit. Met de rusttijden van de vrijwillige chauffeurs dient ook terdege rekening te worden gehouden en dat speciaal in verband met de verkeersveilig heid. Ferry Pörzgen bestreed dat hij van de wethouder ooit de beloofde Kosten/Baten ana lyse had gekregen. Na enig gesteggel stelde hij dat wethouder Hora toch altijd gelijk heeft. De Personal Computer regeling ontlokte fractie-voorzitter Jan Oerlemans van Ge meente Belangen de opmerking dat er een goede overeenkomst met de belastingdienst moet zijn en niet dat er eventueel nog eens bij de gemeente aan te kloppen is voor aan vullend krediet. Volgens Voorzitter Y. Kortmann kon men ge rust zijn en was de project-groep niet over een nacht ijs gegaan. Ook ging hij nog in het kort in op het Raadsinformatie-systeem dat er met tertijd gaat komen. Aanpassing van de riolering in de Bosstraat en het Brieltje gaat nu gebeuren. Bedrijvenpark Laarakkers en ook de Sonman in Moergestel gaf een aantal raadsleden toch een onprettig gevoel daar waar het de prijzen betreft. Hans Denissen (Algemeen Belang) vroeg vooral aandacht voor een te hoge en straks misschien onbetaalbare grondprijs. Bur gemeester Kortmann had goede hoop de be- en toch is Ferry Pörzgen van Algemeen Belang nog niet te vreden. Hij had in de afgelopen donderdag gehouden raads vergadering nogal wat opmerkingen aan het adres van Wet houder Ruud Hora (Gemeente Belangen). De frequentie zou minstens om het half uur moeten liggen. Ook ’s-avonds en in het weekend is deze bus nodig om mensen zonder eigen ver voer van dienst te kunnen zijn. vtmiuis o s** Oil

Weekblad Moergestels Nieuws | 1998 | | pagina 5